Copa de la UEFA 1996-1997
Aquest article o secció no cita les fonts o necessita més referències per a la seva verificabilitat. |
Tipus | Lliga Europa de la UEFA |
---|---|
Esport | futbol |
Organitzador | UEFA |
Nombre de participants | 117 |
Participants | |
Localització i Dates | |
Localització | Europa 48° 41′ 27″ N, 9° 08′ 26″ E / 48.690959°N,9.14062°E / 48.690959; 9.14062 |
Període | temporada 1996-1997 |
Interval de temps | 17 juliol 1996 – 21 maig 1997 |
Número d'edició | 26 (1996) |
Competició | |
Primer lloc | FC Schalke 04 |
Dades estadístiques | |
Partits | 232 |
Gols | 654 |
Criteri utilitzat ? | Maurizio Ganz |
← 1995 1997 → |
La Copa de la UEFA 1996-97 fou guanyada pel FC Schalke 04, que derrotà l'Inter de Milà als penals, després que la final a doble partit acabés empatada 1-1 en el resultat agregat.
Aquesta fou la darrera edició en què la final de la Copa de la UEFA es disputà a doble partit. A partir del 1998, la final es decidí a partit únic.
Ronda preliminar
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
FC Dinamo Tbilisi | 6-2 | CS Grevenmacher | 4-0 | 2-2 |
Dinamo-93 Minsk Plantilla:Country data Belarús | 4-2 | Tiligul Tiraspol | 3-1 | 1-1 |
NK Croatia Zagreb | 10-2 | SK Tirana | 4-0 | 6-2 |
Sliema Wanderers FC | 4-3 | Margveti Zestaponi | 1-3 | 3-0 |
FC Jazz | 4-1 | GI Gota | 3-1 | 1-0 |
ND Gorica | 1-3 | FK Vardar | 0-1 | 1-2 |
Anorthosis Famagusta FC | 6-2 | FC Shirak | 4-0 | 2-2 |
Portadown FC | 1-5 | FK Vojvodina | 0-1 | 1-4 |
Pyunik Yerevan | 5-6 | HJK Helsinki | 3-1 | 2-5(pr) |
FC Lantana | 2-1 | IBV | 2-1 | 0-0 |
Bohemian FC | 1-1(c) | Plantilla:Country data Belarús FC Dinamo Minsk | 1-1 | 0-0 |
Beitar Jerusalem FC | 8-2 | Floriana FC | 3-1 | 5-1 |
Jeunesse Esch | 2-7 | Legia Varsòvia | 2-4 | 0-3 |
PFC Slavia Sofia | 5-4 | FK Inkaras Kaunas | 4-3 | 1-1 |
Íþróttabandalag Akraness | 2-1 | FK Sileks Kratovo | 2-0 | 0-1 |
PFC Neftchi | 2-7 | PFC Lokomotiv Sofia | 2-1 | 0-6 |
Newtown FC | 1-7 | Skonto FC | 1-4 | 0-3 |
Zimbru Chişinău | 1-6 | Hajduk Split | 0-4 | 1-2 |
B71 Sandur | 3-9 | APOEL FC | 1-5 | 2-4 |
Barry Town FC | 2-1 | Dinaburg FC | 0-0 | 2-1 |
Zalgiris Vilnius | 3-2 | Crusaders FC | 2-0 | 1-2 |
KS Teuta | 2-6 | FC Košice | 1-4 | 1-2 |
FC Haka | 3-2 | FC Flora | 2-2 | 1-0 |
FK Bečej | 0-2 | NK Mura Murska Sobota | 0-0 | 0-2 |
Hutnik Krakow | 11-2 | Khazri Buzovna | 9-0 | 2-2 |
Maccabi Haifa FC | 1-4 | FK Partizan | 0-1 | 1-3 |
St Patrick's Athletic FC | 3-5 | Slovan Bratislava | 3-4 | 0-1 |
Ronda qualificatòria
Primera ronda
Segona ronda
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
FC Dinamo Tbilisi | 1-5 | Boavista FC | 1-0 | 0-5 |
Ferencvárosi TC | 3-6 | Newcastle United FC | 3-2 | 0-4 |
Club Brugge | 3-1 | FC Naţional Bucureşti | 2-0 | 1-1 |
Vitória SC | 1-1(c) | RSC Anderlecht | 1-1 | 0-0 |
FC Metz | 3-2 | Sporting Clube de Portugal | 2-0 | 1-2 |
RCD Espanyol | 1-3 | Feyenoord Rotterdam | 0-3 | 1-0 |
Aberdeen FC | 0-2 | Brøndby IF | 0-2 | 0-0 |
SK Slavia Praha | 0-1 | València CF | 0-1 | 0-0 |
S.S. Lazio | 4-5 | CD Tenerife | 1-0 | 3-5 |
Inter Milan | (p)1-1 | Grazer AK | 1-0 | 0-1 |
Helsingborgs IF | 3-1 | Neuchâtel Xamax | 2-0 | 1-1 |
Legia Varsòvia | 2-3 | Beşiktaş JK | 1-1 | 1-2 |
FC Schalke 04 | 4-3 | Trabzonspor | 1-0 | 3-3 |
Borussia Mönchengladbach | 3-4 | AS Monaco FC | 2-4 | 1-0 |
Karlsruher SC | 4-2 | AS Roma | 3-0 | 1-2 |
Hamburger SV | 5-2 | FC Spartak Moscou | 3-0 | 2-2 |
Tercera ronda
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Brøndby IF | 6-3 | Karlsruher SC | 1-3 | 5-0 |
Club Brugge | 2-3 | FC Schalke 04 | 2-1 | 0-2 |
AS Monaco FC | 5-0 | Hamburger SV | 3-0 | 2-0 |
Helsingborgs IF | 0-1 | RSC Anderlecht | 0-0 | 0-1 |
València CF | 5-3 | Beşiktaş JK | 3-1 | 2-2 |
FC Metz | 1-3 | Newcastle United FC | 1-1 | 0-2 |
Inter Milan | 7-1 | Boavista FC | 5-1 | 2-0 |
CD Tenerife | 4-2 | Feyenoord Rotterdam | 0-0 | 4-2 |
Quarts de final
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Newcastle United FC | 0-4 | AS Monaco FC | 0-1 | 0-3 |
RSC Anderlecht | 2-3 | Inter Milan | 1-1 | 1-2 |
FC Schalke 04 | 3-1 | València CF | 2-0 | 1-1 |
CD Tenerife | 2-1 | Brøndby IF | 0-1 | 2-0(pr) |
Semifinals
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Inter Milan | 3-2 | AS Monaco FC | 3-1 | 0-1 |
CD Tenerife | 1-2 | FC Schalke 04 | 1-0 | 0-2(pr) |
Final
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
FC Schalke 04 | (p)1-1 | Inter Milà | 1-0 | 0-1 |
Campió de la Copa de la UEFA 1996-97 |
---|
FC Schalke 04 Primer títol |
Enllaços externs
- Web oficial
- Resultats a RSSSF