Box na Letních olympijských hrách 1968
Box na Letních olympijských hrách 1968 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní boxerská federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||
Dějiště | Arena México | ||||||||||||||||||||||
Datum | 13. října - 26. října 1968 | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | 11 | ||||||||||||||||||||||
Startující | 307 mužů | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
|
Box na Letních olympijských hrách 1968 v Mexiku.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
Lehká muší váha (– 48 kg) | Francisco Rodríguez Venezuela (VEN) | Jee Yong-Ju Jižní Korea (KOR) | Hubert Skrzypczak Polsko (POL) | Harlan Marbley Spojené státy americké (USA) |
Muší váha (– 51 kg) | Ricardo Delgado Mexiko (MEX) | Artur Olech Polsko (POL) | Servílio de Oliveira Brazílie (BRA) | Leo Rwabdogo Uganda (UGA) |
Bantamová váha (– 54 kg) | Valerian Sokolov Sovětský svaz (URS) | Eridadi Mukwanga Uganda (UGA) | Eiji Morioka Japonsko (JPN) | Chang Kyou-Chul Jižní Korea (KOR) |
Pérová váha (– 57 kg) | Antonio Roldán Mexiko (MEX) | Alberto Robinson Spojené státy americké (USA) | Philip Waruinge Keňa (KEN) | Ivan Mihailov Bulharsko (BUL) |
Lehká váha (– 60 kg) | Ronnie Harris Spojené státy americké (USA) | Józef Grudzień Polsko (POL) | Zvonimir Vujin Jugoslávie (YUG) | Calistrat Cuţov Rumunsko (ROU) |
Velterová váha (– 63.5 kg) | Jerzy Kulej Polsko (POL) | Enrique Regüeiferos Kuba (CUB) | Arto Nilsson Finsko (FIN) | James Wallington Spojené státy americké (USA) |
Lehká střední váha (– 67 kg) | Manfred Wolke Německá demokratická republika (GDR) | Joseph Bessala Kamerun (CMR) | Mario Guilloti Argentina (ARG) | Vladimir Musalimov Sovětský svaz (URS) |
Lehkotěžká (– 71 kg) | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) | Rolando Garbey Kuba (CUB) | John Lee Baldwin Spojené státy americké (USA) | Günther Meier Západní Německo (FRG) |
Střední váha (– 75 kg) | Chris Finnegan Velká Británie (GBR) | Alexej Kiseljov Sovětský svaz (URS) | Agustín Zaragoza Mexiko (MEX) | Al Jones Spojené státy americké (USA) |
Polotěžká váha (– 81 kg) | Danas Pozniakas Sovětský svaz (URS) | Ion Monea Rumunsko (ROU) | Georgi Stankov Bulharsko (BUL) | Stanisław Dragan Polsko (POL) |
Těžká váha (+ 81 kg) | George Foreman Spojené státy americké (USA) | Jonas Čepulis Sovětský svaz (URS) | Giorgio Bambini Itálie (ITA) | Joaquín Rocha Mexiko (MEX) |
Přehled medailí podle zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovětský svaz (URS) | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Spojené státy americké (USA) | 2 | 1 | 4 | 7 |
3 | Mexiko (MEX) | 2 | 0 | 2 | 4 |
4 | Polsko (POL) | 1 | 2 | 2 | 5 |
5 | Německá demokratická republika (GDR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Velká Británie (GBR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Venezuela (VEN) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | Kuba (CUB) | 0 | 2 | 0 | 2 |
9 | Jižní Korea (KOR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Rumunsko (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Uganda (UGA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Kamerun (CMR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Bulharsko (BUL) | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Argentina (ARG) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Brazílie (BRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finsko (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Itálie (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Japonsko (JPN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Keňa (KEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Západní Německo (FRG) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jugoslávie (YUG) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Box na Letních olympijských hrách 1968 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Box na LOH 1968 v Mexiku[nedostupný zdroj]
Sporty na Letních olympijských hrách 1968 v Ciudad de México | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Tenis (ukázkový sport) • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Box na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | St. Louis 1904 • Londýn 1908 • 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport | Střední Amerika a Karibik