Mistrovství světa v biatlonu 1958
Mistrovství světa v biatlonu 1958 | |
---|---|
Základní informace | |
Pořadí | 1. ročník |
Datum | 1.–2. března 1958 |
Místo | Saalfelden, Rakousko Rakousko |
Pořadatel | Mezinárodní unie moderního pětiboje a biatlonu (UIPMB) |
Účastníci | 28 závodníků 6 národních výprav |
Závody | 1 individuální 1 kolektivní |
Lídr medailového pořadí | |
Adolf Wiklund (SWE) 2 – 0 – 0 | |
1959 ≻ | |
Tento box:
|
1. mistrovství světa v biatlonu se konalo 1. a 2. března 1958 v rakouském městě Saalfelden.
Program
Na programu mistrovství byly dvě mužské disciplíny – vytrvalostní závod na 20 km a štafeta. Výsledky štafetového závodu však byly pouhým součtem časů čtyř závodníků dané země. Penalizací za netrefený terč ve vytrvalostním závodě bylo přičtení dvou trestných minut.
Den | Datum | Disciplína | Začátek | Počet závodníků |
---|---|---|---|---|
Ne | 2. března | Vytrvalostní závod | 10:30 | 28 |
Štafeta | 10:30 | 5 |
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (20 km)[1] detaily | Adolf Wiklund | 1:33,44 | Olle Gunneriusson | 1:34,13 | Viktor Butakov | 1:34,46 |
Štafeta (4×20 km)[2] | Švédsko Švédsko
| 6:23,58 | Sovětský svaz Sovětský svaz
| 6:35,3 | Norsko Norsko
| 7:23,58 |
Medailové pořadí
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Švédsko Švédsko | 2 | 1 | 0 | 3 |
2. | Sovětský svaz Sovětský svaz | 0 | 1 | 1 | 2 |
3. | Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 2 | 2 | 2 | 6 |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Biathlon-Weltmeisterschaft 1958 na německé Wikipedii.
Mistrovství světa v biatlonu | |
---|---|
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzl/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Feistritz 1989 • Minsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Novosibirsk 1992 • Borovec 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Brezno-Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansijsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pchjongčchang 2009 • Chanty-Mansijsk 2011 • Ruhpolding 2012 • Nové Město na Moravě 2013 • Kontiolahti 2015 • Oslo 2016 • Hochfilzen 2017 • Östersund 2019 • Anterselva 2020 • Pokljuka 2021 • Oberhof 2023 • Nové Město na Moravě 2024 • Lenzerheide 2025 • Otepää 2027 | |
Smíšené štafety | Chanty-Mansijsk 2005 • Pokljuka 2006 • Chanty-Mansijsk 2010 |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené | |
Ukončené závody |
Portály: Rakousko | Sport