Mistrovství světa v biatlonu 1959
Mistrovství světa v biatlonu 1959 | |
---|---|
Základní informace | |
Pořadí | 2. ročník |
Datum | 21.–22. března 1959 |
Místo | Courmayeur, Itálie Itálie |
Pořadatel | Mezinárodní unie moderního pětiboje a biatlonu (UIPMB) |
Účastníci | 30 závodníků 9 národních výprav |
Závody | 1 individuální 1 kolektivní |
Lídr medailového pořadí | |
Vladimir Melanin (SSSR) 2 – 0 – 0 | |
≺ 1958 1961 ≻ | |
Tento box:
|
2. mistrovství světa v biatlonu se konalo 18. a 22. března 1959 v italském městě Courmayeur.
Program
Na programu mistrovství byly dvě mužské disciplíny – vytrvalostní závod na 20 km a štafeta. Penalizací za netrefený terč ve vytrvalostním závodě bylo přičtení dvou trestných minut. Stejně jako na prvním mistrovství byly výsledky štafet tvořeny součtem tří nejlepších závodníků dané země. Stále měla soutěž neoficiální charakter.
Den | Datum | Disciplína |
---|---|---|
Ne | 21. března | Vytrvalostní závod |
Štafeta |
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (20 km)[1] detaily | Vladimir Melanin | 1:41:05 (4+4+0+2) | Dmitrij Sokolov | 1:41:15 (2+2+0+4) | Sven Agge | 1:43:23 (4+2+0+0) |
Štafeta (4×20 km)[2] | Sovětský svaz Sovětský svaz Vladimir Melanin Dmitrij Sokolov Valentin Pšenicin | 5:10:27 | Švédsko Švédsko Sven Agge Adolf Wiklund Sture Ohlin | 5:26:11 | Norsko Norsko Henry Hermansen Ivar Skogsrud Rolf Graterud | 5:33:47 |
Medailové pořadí
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sovětský svaz Sovětský svaz | 2 | 1 | 0 | 3 |
2. | Švédsko Švédsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
3. | Norsko Norsko | 0 | 0 | 0 | 1 |
Celkem | 2 | 2 | 2 | 6 |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Biathlon World Championships 1959 na německé Wikipedii.
Mistrovství světa v biatlonu | |
---|---|
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzl/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Feistritz 1989 • Minsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Novosibirsk 1992 • Borovec 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Brezno-Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansijsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pchjongčchang 2009 • Chanty-Mansijsk 2011 • Ruhpolding 2012 • Nové Město na Moravě 2013 • Kontiolahti 2015 • Oslo 2016 • Hochfilzen 2017 • Östersund 2019 • Anterselva 2020 • Pokljuka 2021 • Oberhof 2023 • Nové Město na Moravě 2024 • Lenzerheide 2025 • Otepää 2027 | |
Smíšené štafety | Chanty-Mansijsk 2005 • Pokljuka 2006 • Chanty-Mansijsk 2010 |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené | |
Ukončené závody |
Portály: Itálie | Sport