Mistrovství světa v biatlonu 1978
Mistrovství světa v biatlonu 1978 | |
---|---|
Základní informace | |
Pořadí | 17. ročník |
Datum | 1.–6. března 1978 |
Místo | Biathlon stadium Hochfilzen Hochfilzen, Rakousko Rakousko |
Pořadatel | Mezinárodní biatlonová unie |
Účastníci | 88 závodníků 23 národů |
Závody | 2 individuální 1 týmový |
Lídr medailového pořadí | |
Frank Ullrich (GDR) 2 – 1 – 0 | |
Oficiální web | |
[1] | |
≺ 1977 1976 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v biatlonu 1978 se konalo od 1. do 6. března 1978 na biatlonovém stadionu Biathlon stadium Hochfilzen v rakouském Hochfilzenu.[1]
Na mistrovství světa byl nejúspěšnější východoněmecký tým, který získal celkem 6 medailí, z toho 3 zlaté. Největší zásluhu měl Frank Ullrich, který zvítězil ve stíhacím závodě a ve štafetách a ve sprintu skončil druhý, díky čemž se stal nejúspěšnějším závodníkem mistrovství.
Program závodů
Na programu šampionátu byly celkem 3 závody. Muži absolvovali sprint, vytrvalostní závod a štafetu.
Den | Datum | Disciplína | Počet závodníků |
---|---|---|---|
Čt | 2. března | Vytrvalostní závod | 88 |
So | 4. března | Sprint | 88 |
Ne | 5. března | Štafety | 23 |
Česká stopa
Ve vytrvalostní závodě i sprintu byl se nejlépe umístil Antonín Kříž na 9., resp. 12. místě. Československá štafeta byla v sestavě Miroslav Soviš, Jaromír Šimůnek, Antonín Kříž a Zdeněk Pavlíček celkově 6.
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (20 km) detaily | Odd Lirhus | 1:05:26,3 | Frank Ullrich | 1:05:37,7 | Eberhard Rösch | 1:06:04,2 |
Sprint (10 km) detaily | Frank Ullrich | 32:17,4 | Eberhard Rösch | 32:38,1 | Klaus Siebert | 33:02,8 |
Štafety (4x7,5 km) detaily | Východní Německo Východní Německo Manfred Beer Klaus Siebert Frank Ullrich Eberhard Rösch | 1:37:47,6 | Norsko Norsko Tor Svendsberget Roar Nilsel Odd Lirhus Sigleif Johansen | 1:40:28,59 | Západní Německo Západní Německo Heinrich Mehringer Hans Estner Andreas Schweiger Gerhard Winkler | 1:40:35,10 |
Medailové pořadí
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Východní Německo | 2 | 2 | 2 | 6 |
2. | Norsko Norsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
3. | Západní Německo Západní Německo | 0 | 0 | 1 | 1 |
Individuální medailové pořadí
Pořadí | Závodník | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Frank Ullrich | 2 | 1 | 0 | 3 |
2. | Eberhard Rösch | 1 | 1 | 1 | 3 |
3. | Odd Lirhus | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | Klaus Siebert | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Manfred Beer | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Tor Svendsberget | 0 | 1 | 0 | 1 |
Roar Nilsel | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Sigleif Johansen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
9. | Heinrich Mehringer | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hans Estner | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Andreas Schweiger | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Gerhard Winkler | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ Oficiální web [online]. [cit. 2019-11-17]. Dostupné online.
Mistrovství světa v biatlonu | |
---|---|
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzl/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Feistritz 1989 • Minsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Novosibirsk 1992 • Borovec 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Brezno-Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansijsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pchjongčchang 2009 • Chanty-Mansijsk 2011 • Ruhpolding 2012 • Nové Město na Moravě 2013 • Kontiolahti 2015 • Oslo 2016 • Hochfilzen 2017 • Östersund 2019 • Anterselva 2020 • Pokljuka 2021 • Oberhof 2023 • Nové Město na Moravě 2024 • Lenzerheide 2025 • Otepää 2027 | |
Smíšené štafety | Chanty-Mansijsk 2005 • Pokljuka 2006 • Chanty-Mansijsk 2010 |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené | |
Ukončené závody |