Mistrovství světa v biatlonu 2007
Mistrovství světa v biatlonu 2007 | |
---|---|
Základní informace | |
Pořadí | 41. ročník |
Datum | 2.–11. února 2007 |
Místo | Rasen-Antholz, Itálie Itálie |
Pořadatel | Mezinárodní biatlonová unie |
Účastníci | 288 biatlonistů (154 mužů a 134 žen) 38 národních výprav |
Závody | 8 individuálních 3 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Magdalena Neunerová (GER) 3 – 0 – 0 | |
Oficiální web | |
www.biathlon-antholz.it | |
≺ 2005 2008 ≻ | |
Tento box:
|
41. Mistrovství světa v biatlonu 2007 se uskutečnilo v italském Rasen-Antholz ve dnech od 2. února do 11. února. Italský premiér Romano Prodi zahájil mistrovství světa na slavnostním zahájení, kterého se účastnilo 300 sportovců ze 30 zemí.
Program závodů
Mistrovství světa v biatlonu 2007 | ||||
---|---|---|---|---|
vytrvalostní závod | muži | ženy | ||
sprint | muži | ženy | ||
stíhací závod | muži | ženy | ||
závod s hromadným startem | muži | ženy | ||
štafeta | muži | smíšená | ženy |
Slavnostní zahájení proběhlo 2. února v 20:00 hodin. Na programu šampionátu bylo celkem 11 závodů. Muži a ženy absolvovali sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem a štafety. Navíc také společně absolvovali závod smíšených štafet.
Den | Datum | Disciplína | Začátek (SEČ) | Počet závodníků |
---|---|---|---|---|
So | 3. února | Sprint na 10 km (muži) | 10:45 | 105 |
Sprint na 7,5 km (ženy) | 14:15 | 86 | ||
Ne | 4. února | Stíhací závod na 12,5 km (muži) | 11:15 | 60 |
Stíhací závod na 10 km (ženy) | 14:15 | 60 | ||
Út | 6. února | Vytrvalostní závod na 20 km (muži) | 14:15 | 114 |
St | 7. února | Vytrvalostní závod na 15 km (ženy) | 14:15 | 93 |
Čt | 8. února | Smíšená štafeta na 2×6 km + 2×7,5 km | 14:15 | 22 týmů |
So | 10. února | Štafeta na 4 × 7,5 km (muži) | 10:45 | 22 týmů |
Závod s hromadným startem na 12,5 km (ženy) | 14:15 | 30 | ||
Ne | 11. února | Štafeta na 4 × 6 km (ženy) | 11:00 | 17 týmů |
Závod s hromadným startem na 15 km (muži) | 14:15 | 30 |
Sportovci
Šampionátu se zúčastnili závodníci ze 38 zemí. Celkem zde závodilo 288 sportovců z toho 154 mužů a 134 žen.
|
|
|
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (20 km)[1] detaily | Raphaël Poirée (FRA) | 56:14,6 (0+0+0+0) | Michael Greis (GER) | 56:41,4 (0+1+0+1) | Michal Šlesingr (CZE) | 56:52,0 (0+2+0+0) |
Sprint (10 km)[2] detaily | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 26:18,8 (0+1) | Michal Šlesingr (CZE) | 26:23,6 (0+0) | Andrij Deryzemlja (UKR) | 26:44,6 (0+0) |
Stíhací závod (12,5 km)[3] detaily | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 32:21,2 (1+0+1+0) | Maxim Čudov (RUS) | 33:31,0 (1+0+2+0) | Vincent Defrasne (FRA) | 33:31,1 (0+0+1+0) |
Závod s hromadným startem (15 km)[4] detaily | Michael Greis (GER) | 37:52,1 (0+0+2+0) | Andreas Birnbacher (GER) | 38:07,5 (0+0+0+0) | Raphaël Poirée (FRA) | 37:20,2 (1+0+0+0) |
Štafeta (4×7,5 km)[5] detaily | Rusko Rusko Ivan Čerezov Maxim Čudov Dmitrij Jarošenko Nikolaj Kruglov | 1:14:36,1 (0+0 0+0) (0+0 0+1) (0+0 0+0) (0+0 0+0) | Norsko Norsko Halvard Hanevold Lars Berger Frode Andresen Ole Einar Bjørndalen | 1:15:36,6 (0+2 0+1) (0+2 0+2) (0+0 1+3) (0+0 0+1) | Německo Německo Ricco Groß Michael Rösch Sven Fischer Michael Greis | 1:16:08,6 (0+0 1+3) (0+1 1+3) (0+1 0+2) (0+0 0+1) |
Ženy
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (15 km)[6] detaily | Linda Grubbenová (NOR) | 46:24,3 (0+0+0+0) | Florence Baverelová-Robertová (FRA) | 47:30,8 (0+0+0+0) | Martina Glagowová (GER) | 47:59,9 (1+0+0+0) |
Sprint (7,5 km)[7] detaily | Magdalena Neunerová (GER) | 22:46,9 (1+1) | Anna Carin Olofssonová (SWE) | 22:49,2 (1+1) | Natalja Gusevová (RUS) | 23:06,5 (0+1) |
Stíhací závod (10 km)[8] detaily | Magdalena Neunerová (GER) | 33:01,6 (1+0+1+2) | Linda Grubbenová (NOR) | 33:08,7 (0+1+0+0) | Anna Carin Olofssonová (SWE) | 33:09,2 (2+0+1+2) |
Závod s hromadným startem (12,5 km)[9] detaily | Andrea Henkelová (GER) | 37:13,1 (1+0+1+0) | Martina Glagowová (GER) | 37:17,7 (1+0+0+0) | Kati Wilhelmová (GER) | 37:23,7 (0+1+1+0) |
Štafeta (4×6 km)[10] detaily | Německo Německo Martina Glagowová Andrea Henkelová Magdalena Neunerová Kati Wilhelmová | 1:14:19,1 (0+0 0+1) (0+2 0+1) (0+0 0+3) (0+0 0+0) | Francie Francie Florence Baverelová-Robertová Delphine Perettová Sylvie Becaertová Sandrine Baillyová | 1:15:26,9 (0+1 0+2) (0+1 1+3) (0+0 0+0) (0+0 0+0) | Norsko Norsko Tora Bergerová Ann Kristin Flatlandová Jori Mørkveová Linda Grubbenová | 1:18:48,8 (0+0 1+3) (0+0 0+2) (0+0 0+0) (0+0 0+1) |
Smíšená štafeta
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Smíšená štafeta (2×6 + 2×7,5 km)[11] detaily | Švédsko Švédsko Helena Jonssonová Anna Carin Olofssonová Björn Ferry Carl Johan Bergman | 1:20:04,7 (0+1 0+1) (0+1 0+2) (0+2 0+3) (0+2 0+1) | Francie Francie Florence Baverelová-Robertová Sandrine Baillyová Vincent Defrasne Raphaël Poirée | 1:20:32,3 (0+0 0+0) (0+1 0+1) (0+0 0+0) (0+0 0+0) | Norsko Norsko Tora Bergerová Jori Mørkveová Emil Hegle Svendsen Frode Andresen | 1:20:41,1 (0+1 0+1) (0+0 0+1) (0+1 0+1) (0+3 0+3) |
Medailové pořadí
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Německo Německo | 5 | 3 | 3 | 11 |
2. | Norsko Norsko | 3 | 2 | 2 | 7 |
3. | Francie Francie | 1 | 3 | 2 | 6 |
4. | Švédsko Švédsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
Rusko Rusko | 1 | 1 | 1 | 3 | |
6. | Česko Česko | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Ukrajina Ukrajina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 11 | 11 | 11 | 33 |
Individuální medailové pořadí
Pořadí | Závodník | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magdalena Neunerová (GER) | 3 | 0 | 0 | 3 |
2. | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 2 | 1 | 0 | 3 |
3. | Andrea Henkelová (GER) | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Raphaël Poirée (FRA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Michael Greis (GER) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Martina Glagowová (GER) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Linda Grubbenová (NOR) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Anna Carin Olofssonová (SWE) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
9. | Maxim Čudov (RUS) | 1 | 1 | 0 | 2 |
10. | Kati Wilhelmová (GER) | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Ivan Čerezov (RUS) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Dmitrij Jarošenko (RUS) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nikolaj Kruglov (RUS) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Helena Jonssonová (SWE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Björn Ferry (SWE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Carl Johan Bergman (SWE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
17. | Florence Baverelová-Robertová (FRA) | 0 | 3 | 0 | 3 |
18. | Sandrine Baillyová (FRA) | 0 | 2 | 0 | 2 |
19. | Michal Šlesingr (CZE) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Vincent Defrasne (FRA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Frode Andresen (NOR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
22. | Delphine Perettová (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Sylvie Becaertová (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Andreas Birnbacher (GER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Halvard Hanevold (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Lars Berger (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
27. | Tora Bergerová (NOR) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Jori Mørkveová (NOR) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
29. | Ricco Groß (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Michael Rösch (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sven Fischer (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ann Kristin Flatlandová (NOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Emil Hegle Svendsen (NOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Natalja Gusevová (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Andrij Deryzemlja (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 20 | 20 | 20 | 60 |
Muži
10 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Ole Einar Bjørndalen | 0:1 | 26:18.8 | |
Michal Šlesingr | 0:0 | 26:23.6 | |
Andrij Deryzemlja | 0:0 | 26:44.6 | |
4 | Björn Ferry | 0:1 | 26:53.2 |
5 | Tomasz Sikora | 1:0 | 26:58.0 |
6 | Mattias Nilsson | 0:0 | 26:59.2 |
7 | Emil Hegle Svendsen | 1:1 | 27:06.8 |
8 | Raphaël Poirée | 0:1 | 27:08.9 |
9 | Rene Laurent Vuillermoz | 1:1 | 27:12.5 |
10 | Matthias Simmen | 2:1 | 27:15.3 |
/ | / | / | / |
32 | Jaroslav Soukup | 1:0 | 28:03.7 |
50 | Roman Dostál | 0:4 | 29:08.0 |
56 | Ondřej Moravec | 1:2 | 29:35.4 |
12,5 km
* | Sportovec | Start | Střelba | Čas |
---|---|---|---|---|
Ole Einar Bjørndalen | 0:00 | 1:0:1:0 | 32:21.2 | |
Maxim Tchoudov | 1:03 | 1:0:2:0 | +1:09.8 | |
Vincent Defrasne | 1:11 | 0:0:1:0 | +1:09.9 | |
4 | Michal Šlesingr | 0:05 | 0:0:2:1 | +1:14.7 |
5 | Emil Hegle Svendsen | 0:48 | 0:0:2:1 | +1:17.2 |
6 | Raphaël Poirée | 0:50 | 1:0:1:1 | +1:18.8 |
7 | Tomasz Sikora | 0:39 | 0:0:1:2 | +1:19.4 |
8 | Dmitri Iarochenko | 1:38 | 1:0:0:0 | +1:27.5 |
9 | Ivan Čerezov | 1:35 | 0:0:1:0 | +1:36.1 |
10 | Michael Roesch | 1:18 | 0:0:1:1 | +1:44.3 |
/ | / | / | / | |
33 | Jaroslav Soukup | 1:45 | 1:1:2:1 | +3:49.2 |
40 | Roman Dostál | 2:49 | 0:1:1:1 | +4:54.8 |
49 | Ondřej Moravec | 3:17 | 1:1:2:1 | +6:01.1 |
20 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Raphaël Poirée | 0:0:0:0 | 56:14.6 | |
Michael Greis | 0:1:0:1 | 56:41.4 | |
Michal Šlesingr | 0:2:0:0 | 56:52.0 | |
4 | Frode Andresen | 0:1:0:0 | 56:53.9 |
5 | Nikolay Kruglov | 0:0:0:0 | 57:05.7 |
6 | Ivan Čerezov | 0:1:0:0 | 57:24.2 |
7 | Tim Burke | 0:1:0:1 | 57:42.0 |
8 | Simon Fourcade | 0:0:0:1 | 57:48.1 |
9 | Ricco Groß | 0:0:0:0 | 57:52.4 |
10 | Halvard Hanevold | 1:0:0:0 | 58:16.4 |
/ | / | / | / |
53 | Jaroslav Soukup | 2:2:1:2 | 1:03:30.9 |
54 | Zdeněk Vítek | 1:2:1:2 | 1:03:32.3 |
15 km s hromadným startem
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Michael Greis | 0:0:2:0 | 37:52.1 | |
Andreas Birnbacher | 0:0:0:0 | +15.4 | |
Raphaël Poirée | 1:0:0:0 | +28.1 | |
4 | Ole Einar Bjoerndalen | 0:0:2:2 | +36.3 |
5 | Sven Fischer | 0:0:1:1 | +36.3 |
6 | Frode Andresen | 1:0:1:1 | +41.8 |
7 | Christoph Sumann | 1:0:0:1 | +47.5 |
8 | Simon Fourcade | 0:0:1:0 | +49.7 |
9 | Jay Hakkinen | 1:0:0:1 | +52.9 |
10 | Mattias Jr. Nilsson | 0:0:2:0 | +52.9 |
/ | / | / | / |
20 | Michal Šlesingr | 0:1:1:2 | +2:09.7 |
4 x 7,5 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Rusko Rusko | 0:0:0:1 | 1:14:36.1 | |
Norsko Norsko | 0:4:1:7 | 1:15:36.6 | |
Německo Německo | 0:2:2:11 | 1:16:08.6 | |
4 | Itálie Itálie | 0:1:0:6 | 1:16:41.4 |
5 | Česko Česko | 1:5:0:3 | 1:16:52.8 |
6 | Rakousko Rakousko | 0:1:0:5 | 1:16:58.1 |
7 | Švédsko Švédsko | 0:5:0:6 | 1:17:24.2 |
8 | Ukrajina Ukrajina | 0:4:1:5 | 1:17:44.2 |
9 | USA | 0:6:0:9 | 1:18:03.0 |
10 | Francie Francie | 0:3:2:6 | 1:18:17.6 |
Ženy
7,5 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Magdalena Neunerová | 1:1 | 22:46.9 | |
Anna Carin Olofssonová-Zideková | 1:1 | 22:49.2 | |
Natalja Gusevová | 0:1 | 23:06.5 | |
4 | Helena Jonssonová | 0:0 | 23:16.5 |
5 | Ann Kristin Flatlandová | 0:0 | 23:25.6 |
6 | Michela Ponzaová | 0:0 | 23:26.1 |
7 | Kati Wilhelmová | 2:1 | 23:32.0 |
8 | Tadeja Brankovic | 0:1 | 23:33.8 |
9 | Sandrine Bailly | 2:0 | 23:36.5 |
10 | Tora Bergerová | 2:0 | 23:36.5 |
/ | / | / | / |
37 | Zdeňka Vejnarová | 2:1 | 24:56.9 |
49 | Zuzana Tryznová | 1:1 | 25:21.7 |
58 | Magda Rezlerová | 2:3 | 25:54.2 |
10 km
* | Sportovec | Start | Střelba | Čas |
---|---|---|---|---|
Magdalena Neunerová | 0:00 | 1:0:1:2 | 33:01.6 | |
Linda Grubben | 1:17 | 0:1:0:0 | +7.1 | |
Anna Carin Olofssonová-Zideková | 0:02 | 2:0:1:2 | +7.6 | |
4 | Natalja Gusevová | 0:20 | 1:1:0:0 | +47.8 |
5 | Tadeja Brankovic | 0:47 | 1:0:1:0 | +1:03.3 |
6 | Florence Baverel-Robert | 1:21 | 0:0:1:1 | +1:22.5 |
7 | Teja Gregorinová | 0:57 | 0:0:1:1 | +1:24.8 |
8 | Michela Ponzaová | 0:39 | 0:0:1:0 | +1:30.2 |
9 | Kati Wilhelmová | 0:45 | 1:2:1:1 | +1:34.7 |
10 | Kati Wilhelmová | 1:24 | 2:1:1:0 | +1:46.9 |
/ | / | / | / | / |
34 | Zdeňka Vejnarová | 2:10 | 1:0:2:0 | +4:04.4 |
15 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Linda Grubben | 0:0:0:0 | 46:24.3 | |
Florence Baverel-Robert | 0:0:0:0 | 47:30.8 | |
Martina Glagowová | 1:0:0:0 | 47:59.9 | |
4 | Tora Bergerová | 0:0:1:0 | 48:09.2 |
5 | Anna Carin Olofssonová-Zideková | 0:2:0:2 | 48:23.7 |
6 | Andrea Henkelová | 1:1:0:1 | 48:35.5 |
7 | Ekaterina Iourieva | 0:1:0:0 | 48:49.6 |
8 | Kaisa Mäkäräinenová | 0:1:0:1 | 49:02.7 |
9 | Sandrine Bailly | 0:0:0:1 | 49:39.3 |
10 | Oksana Khvostenko | 1:0:1:0 | 49:41.8 |
/ | / | / | / |
10 | Zdeňka Vejnarová | 0:1:0:2 | 51:23.7 |
46 | Magda Rezlerová | 1:3:0:1 | 53:05.0 |
77 | Zuzana Tryznová | 1:2:2:2 | 56:56.8 |
12,5 km s hromadným startem
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Andrea Henkelová | 1:0:1:0 | 37:13.1 | |
Martina Glagowová | 1:0:0:0 | +4.6 | |
Kati Wilhelmová | 0:1:1:0 | +10.6 | |
4 | Natalja Gusevová | 0:1:0:0 | +20.8 |
5 | Ekaterina Iourieva | 0:0:0:0 | +28.2 |
6 | Linda Grubben | 0:0:2:0 | +28.7 |
7 | Kaisa Mäkäräinenová | 0:1:0:0 | +44.5 |
8 | Helena Jonssonová | 0:0:0:1 | +1:00.7 |
9 | Tadeja Brankovic | 1:1:0:0 | +1:02.5 |
10 | Florence Baverel-Robert | 0:0:1:1 | +1:04.9 |
4 x 6 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Německo Německo | 0:2:0:5 | 1:14:19.1 | |
Francie Francie | 0:2:1:5 | 1:15:26.9 | |
Norsko Norsko | 0:0:1:6 | 1:15:48.8 | |
4 | Slovinsko Slovinsko | 0:3:0:4 | 1:16:11.8 |
5 | Bělorusko Bělorusko | 1:5:0:5 | 1:16:17.2 |
6 | Čína Čína | 0:2:0:7 | 1:16:20.1 |
7 | Rusko Rusko | 0:2:2:8 | 1:16:29.0 |
8 | Itálie Itálie | 0:1:0:3 | 1:17:46.5 |
9 | Ukrajina Ukrajina | 0:3:1:6 | 1:18:11.4 |
10 | Polsko Polsko | 0:5:1:4 | 1:18:49.3 |
Mix
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
* | Sportovec | Střelba | Čas |
---|---|---|---|
Švédsko Švédsko | 0:6:0:7 | 1:20:04.7 | |
Francie Francie | 0:1:0:1 | 1:20:32.3 | |
Norsko Norsko | 0:5:0:6 | 1:20:41.1 | |
4 | Slovinsko Slovinsko | 0:2:2:9 | 1:21:15.8 |
5 | Německo Německo | 3:9:0:3 | 1:21:28.9 |
6 | Itálie Itálie | 0:6:0:5 | 1:21:30.0 |
7 | Čína Čína | 0:1:1:7 | 1:21:44.0 |
8 | Česko Česko | 0:4:0:6 | 1:21:53.2 |
9 | Rusko Rusko | 0:6:0:5 | 1:22:22.7 |
10 | Ukrajina Ukrajina | 0:5:0:5 | 1:22:32.5 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byly použity překlady textů z článků Campeonato Mundial de Biatlón de 2007 na španělské Wikipedii a Biathlon-Weltmeisterschaften 2007 na německé Wikipedii.
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 20 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 10 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 12.5 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 15 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Men 4x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 15 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 7.5 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 10 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 12.5 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Women 4x6 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Antholz-Anterselva (ITA); Mixed 2x6+2x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-24]. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v biatlonu 2007 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky
- Biathlonworld.com results matrix
Mistrovství světa v biatlonu | |
---|---|
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzl/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Feistritz 1989 • Minsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Novosibirsk 1992 • Borovec 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Brezno-Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansijsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pchjongčchang 2009 • Chanty-Mansijsk 2011 • Ruhpolding 2012 • Nové Město na Moravě 2013 • Kontiolahti 2015 • Oslo 2016 • Hochfilzen 2017 • Östersund 2019 • Anterselva 2020 • Pokljuka 2021 • Oberhof 2023 • Nové Město na Moravě 2024 • Lenzerheide 2025 • Otepää 2027 | |
Smíšené štafety | Chanty-Mansijsk 2005 • Pokljuka 2006 • Chanty-Mansijsk 2010 |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené | |
Ukončené závody |