Mistrovství světa v biatlonu 2016 – štafeta mužů
Mistrovství světa v biatlonu 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
vytrvalostní závod | muži | ženy | ||
sprint | muži | ženy | ||
stíhací závod | muži | ženy | ||
závod s hromadným startem | muži | ženy | ||
štafeta | muži | smíšená | ženy |
Štafeta mužů na Mistrovství světa v biatlonu 2016 se konal v sobotu 12. března v lyžařském středisku v Holmenkollenu jako devátý závod šampionátu. Zahájení štafety proběhlo v 15:30 hodin středoevropského času.[1] Závodu se zúčastnilo celkem 25 štafet.
Obhájcem titulu byl tým Německa, který si o jednu příčku oproti předchozímu roku pohoršil.
Devátou zlatou medaili v historii získalo Norsko, které ve složení Ole Einar Bjørndalen, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen zvítězilo před druhým Německem. Bronzové medaile překvapivě brali biatlonisté Kanady, kteří tak získali první týmovou medaili v historii.[2]
Výsledky
Pořadí | Č. | Stát | Čas | Střelba (L+S) | Ztráta |
---|---|---|---|---|---|
01. | 1 | Norsko Norsko (r) Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen Bø, TarjeiTarjei Bø Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen | 1:13:16,8 18:09,3 18:01,9 18:03,1 19:02,5 | 0+1 0+6 0+0 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 | +0:00,0 — |
02. | 4 | Německo Německo Lesser, ErikErik Lesser Doll, BenediktBenedikt Doll Peiffer, ArndArnd Peiffer Schempp, SimonSimon Schempp | 1:13:28,3 18:00,2 18:11,3 18:32,2 18:44,6 | 0+2 0+3 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 | +0:11,5 +11,5 |
03. | 9 | Kanada Kanada Gow, ChristianChristian Gow Smith, NathanNathan Smith Gow, ScottScott Gow Green, BrendanBrendan Green | 1:13:40,2 18:14,9 17:57,5 18:36,3 18:51,5 | 0+1 0+4 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 | +0:23,4 +23,4 |
04 4. | 5 | Rakousko Rakousko Grossegger, SvenSven Grossegger Eder, SimonSimon Eder Eberhard, JulianJulian Eberhard Landertinger, DominikDominik Landertinger | 1:14:10,3 18:32,3 17:46,2 19:03,8 18:48,0 | 0+3 1+7 0+0 0+3 0+1 0+0 0+2 1+3 0+0 0+1 | +0:53,5 +53,5 |
05 5. | 15 | Česko Česko Krčmář, MichalMichal Krčmář Soukup, JaroslavJaroslav Soukup Moravec, OndřejOndřej Moravec Šlesingr, MichalMichal Šlesingr | 1:14:11,2 18:07,7 18:14,4 19:03,2 18:45,9 | 0+2 0+5 0+1 0+0 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+1 | +0:54,4 +54,4 |
06 6. | 2 | Rusko Rusko Cvetkov, MaximMaxim Cvetkov Garaničev, JevgenijJevgenij Garaničev Babikov, AntonAnton Babikov Šipulin, AntonAnton Šipulin | 1:14:23,2 18:25,2 18:50,8 18:44,1 18:23,1 | 0+4 1+3 0+0 0+0 0+0 1+3 0+2 0+0 0+2 0+0 | +1:06,4 |
07 7. | 17 | Švédsko Švédsko Stenersen, TorsteinTorstein Stenersen Nelin, JesperJesper Nelin Femling, PeppePeppe Femling Lindström, FredrikFredrik Lindström | 1:14:23,4 18:24,3 18:15,2 19:10,6 18:33,3 | 0+4 0+6 0+3 0+0 0+0 0+1 0+1 0+3 0+0 0+2 | +1:06,6 |
08 8. | 6 | USA USA Bailey, LowellLowell Bailey Nordgren, LeifLeif Nordgren Burke, TimTim Burke Doherty, SeanSean Doherty | 1:14:44,1 18:07,4 19:09,0 18:33,0 18:54,7 | 0+3 0+2 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 | +1:27,3 |
09 9. | 3 | Francie Francie Fourcade, SimonSimon Fourcade Desthieux, SimonSimon Desthieux Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet Fourcade, MartinMartin Fourcade | 1:15:14,5 18:31,2 18:50,8 18:58,1 18:54,4 | 0+2 0+8 0+1 0+3 0+0 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 | +1:57,7 |
10. | 10 | Švýcarsko Švýcarsko Finello, JeremyJeremy Finello Wiestner, SerafinSerafin Wiestner Weger, BenjaminBenjamin Weger Dolder, MarioMario Dolder | 1:15:22,6 19:14,2 17:59,0 18:45,3 19:24,1 | 0+3 0+4 0+0 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+2 | +2:05,8 |
11. | 7 | Itálie Itálie De Lorenzi, ChristianChristian De Lorenzi Hofer, LukasLukas Hofer Bormolini, ThomasThomas Bormolini Windisch, DominikDominik Windisch | 1:15:41,0 18:31,0 18:07,6 19:45,1 19:17,3 | 0+2 1+6 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 1+3 0+2 0+2 | +2:24,2 |
12. | 11 | Slovensko Slovensko Kazár, MatejMatej Kazár Hasilla, TomášTomáš Hasilla Šíma, MichalMichal Šíma Otčenáš, MartinMartin Otčenáš | 1:16:37,7 18:09,6 18:30,4 20:17,4 19:40,3 | 0+3 1+5 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 1+3 0+2 0+2 | +3:20,9 |
13. | 12 | Bulharsko Bulharsko Anev, KrasimirKrasimir Anev Sinapov, AntonAnton Sinapov Iljev, VladimirVladimir Iljev Kletčerov, MichailMichail Kletčerov | 1:16:42,7 18:21,1 19:01,4 18:26,6 20:53,6 | 0+5 3+5 0+0 0+1 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 3+3 | +3:25,9 |
14. | 18 | Estonsko Estonsko Zakhna, ReneRene Zakhna Kõiv, KauriKauri Kõiv Lessing, RolandRoland Lessing Ermits, KalevKalev Ermits | 1:16:46,1 18:34,6 18:46,9 19:40,1 19:44,5 | 1+5 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 0+2 1+3 0+1 | +3:29,3 |
15. | 13 | Bělorusko Bělorusko Čepelin, VladimirVladimir Čepelin Ljadov, JurijJurij Ljadov Ďužev, DmitrijDmitrij Ďužev Darožka, AlexandrAlexandr Darožka | 1:17:22,6 18:32,6 19:10,7 19:33,6 20:05,7 | 1+9 0+3 0+2 0+0 0+2 0+1 1+3 0+0 0+2 0+2 | +4:05,8 |
16. | 8 | Ukrajina Ukrajina Semenov, SerhijSerhij Semenov Žyrnyj, AlexandrAlexandr Žyrnyj Kilčyckyj, VitalijVitalij Kilčyckyj Pidručnyj, DmytroDmytro Pidručnyj | 1:17:39,3 19:06,6 19:23,1 19:37,3 19:32,3 | 1+8 0+6 1+3 0+0 0+2 0+2 0+0 0+3 0+3 0+1 | +4:22,5 |
17. | 19 | Slovinsko Slovinsko Bauer, KlemenKlemen Bauer Tršan, RokRok Tršan Oblak, LenartLenart Oblak Dovžan, MihaMiha Dovžan | 1:17:49,9 18:15,9 19:42,3 19:30,6 20:21,1 | 0+5 0+2 0+1 0+1 0+2 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 | +4:33,1 |
18. | 16 | Rumunsko Rumunsko Buta, GeorgeGeorge Buta Ungureanu, MariusMarius Ungureanu Puchianu, CornelCornel Puchianu Faur, RemusRemus Faur | 1:19:26,1 19:13,9 19:42,5 19:15,1 21:14.6 | 0+3 1+3 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+2 1+3 | +6:09,3 |
19. | 20 | Finsko Finsko Grönman, TuomasTuomas Grönman Hiidensalo, OlliOlli Hiidensalo Huhtala, TeemuTeemu Huhtala Orpana, SamiSami Orpana | 1:20:30,4 18:25,5 19:46,7 20:54,1 21:24,1 | 1+6 0+4 0+0 0+1 1+3 0+0 0+1 0+1 0+2 0+2 | +7:13,6 |
20. | 14 | Kazachstán Kazachstán Savickij, JanJan Savickij Pantov, AntonAnton Pantov Braun, MaximMaxim Braun Podkorytov, VassilijVassilij Podkorytov | +9:99:99,8 LAP 18:14,6 19:37,6 21:47,1 | 3+7 0+5 0+0 0+1 0+2 0+0 3+3 0+1 0+3 0+2 | +9:99,8 |
21. | 24 | Polsko Polsko Janik, MateuszMateusz Janik Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik Penar, RafałRafał Penar Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek | +9:99:99,8 LAP 19:59,5 19:58,8 20:34,7 | 0+3 1+6 0+1 1+3 0+2 0+1 0+0 0+2 0+0 0+2 | +9:99,8 |
22. | 23 | Japonsko Japonsko Nagai, DžundžiDžundži Nagai Tačizaki, MikitoMikito Tačizaki Kobonoki, CukasaCukasa Kobonoki Nakadžimaová, JukiJuki Nakadžimaová | +9:99:99,8 LAP 19:14,1 20:06,9 20:50,0 | 2+7 1+6 0+2 0+1 0+2 0+2 2+3 0+0 0+0 1+3 | +9:99,8 |
23. | 22 | Litva Litva Kaukėnas, TomasTomas Kaukėnas Dombrovski, KarolKarol Dombrovski Strolia, VytautasVytautas Strolia Suslavičius, RokasRokas Suslavičius | +9:99:99,8 LAP 20:32,6 20:04,1 20:45,3 | 3+9 0+6 1+3 0+3 0+2 0+0 2+3 0+2 0+1 0+1 | +9:99,8 |
24. | 25 | Belgie Belgie Rösch, MichaelMichael Rösch Langer, ThierryThierry Langer Lahaye-Goffart, TomTom Lahaye-Goffart Langer, ThorstenThorsten Langer | +9:99:99,8 LAP 18:34,3 20:36,6 21:30,7 | 0+5 0+8 0+0 0+2 0+2 0+2 0+0 0+3 0+3 0+1 | +9:99,8 |
25. | 21 | Lotyšsko Lotyšsko Lūsa, DaumantsDaumants Lūsa Deksnis, IngusIngus Deksnis Slotiņš, RobertsRoberts Slotiņš Patrijuks, AleksandrsAleksandrs Patrijuks | +9:99:99,8 LAP 20:30,9 21:56,5 23:50,6 | 4+9 5+7 0+1 0+0 3+3 0+1 1+3 4+3 0+2 1+3 | +9:99,8 |
Č. – startovní číslo týmu, LAP – tým byl předběhnut o kolo, r – vedoucí tým disciplíny ve světovém poháru |
Reference
- ↑ MEN 4x7.5 KM RELAY [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2016-03-11 [cit. 2016-03-12]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ PAVLÍČEK, Tomáš. Povedená štafeta biatlonistů. Češi se rvali se špičkou a skončili pátí. iDNES.cz [online]. 2016-03-12. Dostupné online.
Portály: Sport