Mistrovství světa v biatlonu 2017 – smíšená štafeta
Smíšená štafeta na Mistrovství světa v biatlonu 2017 | |
---|---|
Místo | Hochfilzen |
Datum | 9. února 2017 |
Medailisté | |
Zlato | Německo Německo |
Výkon: | 1:09:06,4 |
Střelba: | 0+2 0+5 |
Stříbro | Francie Francie |
Výkon: | 1:09:08,6 |
Střelba: | 0+1 1+7 |
Bronz | Rusko Rusko |
Výkon: | 1:09:09,6 |
Střelba: | 0+1 0+3 |
Závody na Mistrovství světa 2017 | |
vytrvalostní závod mužů • vytrvalostní závod žen | |
sprint mužů • sprint žen | |
stíhací závod mužů • stíhací závod žen | |
hromadný start mužů • hromadný start žen | |
štafeta mužů • štafeta žen | |
smíšená štafeta | |
Mistrovství světa v biatlonu smíšená štafeta | |
2016◄ 2017 ► 2019 | |
Tento box:
|
Smíšená štafeta na Mistrovství světa v biatlonu 2017 se konala ve čtvrtek 9. února v lyžařském středisku Biathlon Stadium Hochfilzen jako první závod šampionátu. Zahájení smíšené štafety proběhlo ve 14:45 hodin středoevropského času.[1] Závodu se zúčastnilo celkem 25 štafet.
Obhájcem prvenství byl francouzský tým, jenž nakonec v cíli skončil na druhé pozici.
Zlatou medaili získalo po sedmi letech Německo, které ve složení Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Arnd Peiffer a Simon Schempp zvítězilo před druhou Francií o necelé 2 sekundy. Třetí skončilo Rusko.[2]
Výsledky
Pořadí | č. | stát | čas | střelba (L+S) | ztráta |
---|---|---|---|---|---|
01. | 2 | Německo Německo Vanessa Hinzová Laura Dahlmeierová Arnd Peiffer Simon Schempp | 1:09:06,4 16:37,4 16:26,6 18:05,7 17:56,7 | 0+2 0+5 0+0 0+2 0+2 0+2 0+0 0+0 0+0 0+1 | +0:00,0 — |
02. | 5 | Francie Francie Anaïs Chevalierová Marie Dorinová Habertová Quentin Fillon Maillet Martin Fourcade | 1:09:08,6 16:41,5 16:23,3 18:51,4 17:12,4 | 0+1 1+7 0+0 0+2 0+0 0+2 0+1 1+3 0+0 0+0 | +0:02,2 +2,2 |
03. | 4 | Rusko Rusko Olga Podčufarovová Taťána Akimovová Alexandr Loginov Anton Šipulin | 1:09:09,6 17:03,9 16:22,1 18:31,1 17:12,5 | 0+1 0+3 0+0 0+0 0+1 0+0 0+0 0+3 0+0 0+0 | +0:03,2 +3,2 |
04 4. | 3 | Itálie Itálie Lisa Vittozziová Dorothea Wiererová Lukas Hofer Dominik Windisch | 1:09:35.1 16:27.6 16:40.2 18:23.1 18:04.2 | 0+2 0+4 0+0 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+0 0+2 | +0:28,7 +28,7 |
05 5. | 10 | Ukrajina Ukrajina Olena Pidhrušná Julija Džymová Serhij Semenov Dmytro Pidručnyj | 1:09:42,0 17:06,6 16:33,3 18:26,4 17:35,7 | 0+3 0+5 0+2 0+2 0+0 0+1 0+1 0+2 0+0 0+0 | +0:35,6 +35,6 |
06 6. | 6 | Švédsko Švédsko Hanna Öbergová Anna Magnussonová Jesper Nelin Fredrik Lindström | 1:09:48,0 16:51,4 16:37,6 18:35,4 17:43,6 | 0+3 0+5 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+3 0+2 0+1 | +0:41,6 +41,6 |
07 7. | 7 | Česko Česko Eva Puskarčíková Gabriela Koukalová Ondřej Moravec Michal Krčmář | 1:09:48,3 17:37,9 16:07,9 18:11,8 17:50,7 | 0+2 2+7 0+0 2+3 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 0+2 | +0:41,9 +41,9 |
08 8. | 1 | Norsko Norsko (r) Marte Olsbuová Tiril Eckhoffová Johannes Thingnes Bø Emil Hegle Svendsen | 1:09:52,6 16:29,4 17:17,1 18:31,9 17:34,2 | 1+4 1+6 0+1 0+0 1+3 0+2 0+0 1+3 0+0 0+1 | +0:46,2 +46,2 |
09 9. | 11 | Rakousko Rakousko Lisa Hauserová Fabienne Hartwegerová Simon Eder Dominik Landertinger | 1:10:26,6 16:33,3 17:59,2 18:13,4 17:40,7 | 1+5 0+3 0+2 0+0 1+3 0+1 0+0 0+2 0+0 0+0 | +1:20,2 |
10. | 13 | Finsko Finsko Mari Laukkanenová Kaisa Mäkäräinenová Tuomas Grönman Olli Hiidensalo | 1:10:45,3 16:36,6 16:46,5 18:55,0 18:27,2 | 0+4 0+5 0+1 0+1 0+2 0+2 0+0 0+1 0+1 0+1 | +1:38,9 |
11. | 15 | Kazachstán Kazachstán Olga Poltoraninová Anna Kistanovová Maxim Braun Jan Savickij | 1:11:05,0 16:59,6 16:56,9 18:36,2 18:32,3 | 0+0 0+6 0+0 0+1 0+0 0+2 0+0 0+0 0+0 0+3 | +1:58,6 |
12. | 20 | Slovensko Slovensko Paulína Fialková Jana Gereková Tomáš Hasilla Martin Otčenáš | 1:11:13,8 16:50,9 17:04,9 18:54,4 18:23,6 | 0+6 0+4 0+2 0+1 0+0 0+2 0+1 0+1 0+3 0+0 | +2:07,4 |
13. | 22 | Kanada Kanada Julia Ransomová Rosanna Crawfordová Brendan Green Scott Gow | 1:11:24,6 17:26,6 17:06,4 18:43,5 18:08,1 | 0+7 0+2 0+3 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 | +2:18,2 |
14. | 9 | Švýcarsko Švýcarsko Aita Gasparinová Lena Häckiová Benjamin Weger Serafin Wiestner | 1:11:25,2 17:04,4 17:17,4 18:54,3 18:09,1 | 0+5 0+7 0+2 0+0 0+2 0+3 0+1 0+1 0+0 0+3 | +2:18,8 |
15. | 24 | Japonsko Japonsko Fujuko Tačizakiová Sari Furujová Mikito Tačizaki Cukasa Kobonoki | 1:11:53,4 16:59,1 17:24,3 18:58,0 18:32,0 | 0+2 0+2 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 | +2:47,0 |
16. | 8 | USA USA Susan Dunkleeová Clare Eganová Lowell Bailey Sean Doherty | 1:12:26,6 16:35,2 18:29,8 18:28,9 18:52,7 | 1+7 1+6 0+2 0+2 0+1 1+3 0+1 0+1 1+3 0+0 | +3:20,2 |
17. | 17 | Bulharsko Bulharsko Emilia Jordanovová DDesislava Stojanovová Dimitar Gerdžikov Vladimir Iljev | 1:13:29,2 17:29,0 18:30,5 19:24,9 18:04,8 | 0+6 2+6 0+1 0+2 0+2 2+3 0+2 0+0 0+1 0+1 | +4:22,8 |
18. | 12 | Slovinsko Slovinsko Teja Gregorinová Anja Erženová Miha Dovžan Klemen Bauer | 1:13:33,7 16:57,4 18:29,4 19:19,5 18:47,4 | 1+8 1+5 0+0 0+0 0+3 1+3 0+2 0+1 1+3 0+1 | +4:27,3 |
19. | 18 | Jižní Korea Jižní Korea Jekatěrina Avakumovová Anna Frolinová Kim Jong-gju Lee In-bok | 1:13:55,3 17:30,6 17:12,5 19:47,8 19:24,4 | 0+1 0+5 0+1 0+2 0+0 0+0 0+0 0+2 0+0 0+1 | +4:48,9 |
20. | 23 | Rumunsko Rumunsko Luminița Pișcoranová Éva Tófalviová Remus Faur Cornel Puchianu | 1:14:20,3 18:21,9 18:28,8 18:39,9 18:39,7 | 0+6 1+4 0+2 1+3 0+3 0+1 0+0 0+0 0+1 0+0 | +5:13,9 |
21. | 19 | Estonsko Estonsko Kadri Lehtlová Johanna Talihärmová Rene Zahkna Kauri Kõiv | 1:14:31,7 17:58,9 18:16,5 19:04,3 19:12,0 | 0+7 1+6 0+0 0+2 0+3 0+1 0+2 0+0 0+2 1+3 | +5:25,3 |
22. | 14 | Bělorusko Bělorusko Naděžda Skardinová Iryna Krjuková Vladimir Čepelin Sergej Bocharnikov | 1:14:52,7 16:50,3 19:00,7 19:29,2 19:32,5 | 3+9 1+8 0+0 0+2 2+3 0+1 0+3 1+3 1+3 0+2 | +5:46,3 |
23. | 16 | Polsko Polsko Anna Mąková Kinga Mitorajová Łukasz Szczurek Rafał Penar | 1:16:04,7 17:56,3 18:14,0 19:35,9 20:18,5 | 0+2 1+8 0+0 0+1 0+1 1+3 0+0 0+2 0+1 0+2 | +6:58,3 |
24. | 21 | Litva Litva Natalija Kočerginová Diana Rasimovičiūtėová Vytautas Strolia Rokas Suslavičius | LAP | ||
25. | 25 | Lotyšsko Lotyšsko Baiba Bendiková Žanna Juškāneová Andrejs Rastorgujevs Ilmārs Bricis | |||
zdroj: Mezinárodní biatlonová unie[3] Č. – startovní číslo týmu, LAP – tým byl předběhnut o kolo, r – vedoucí tým disciplíny ve světovém poháru |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Biathlon World Championships 2017 – Mixed relay na anglické Wikipedii.
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON - Hochfilzen (AUT); Mixed 2x6+2x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2017-02-09]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ BEREŇ, Michael. Česká smíšená štafeta dojela při startu MS sedmá, vyhrálo Německo. iDNES.cz [online]. 2017-02-09 [cit. 2017-02-09]. Dostupné online.
- ↑ Final Results: MIXED 2X6 + 2X7.5 KM RELAY [PDF]. Mezinárodní biatlonová unie, 2017-02-09 [cit. 2017-02-11]. Dostupné online. (anglicky)
Portály: Sport