Mistrovství světa v biatlonu 2021 – štafeta mužů
Štafeta mužů na Mistrovství světa v biatlonu 2021 | |
---|---|
Místo | Pokljuka |
Datum | 20. února 2021 |
Startující | 27 štafet |
Medailisté | |
Zlato | Norsko Norsko |
Stříbro | Švédsko Švédsko |
Bronz | Ruská biatlonová unie Ruská biatlonová unie |
Závody na Mistrovství světa 2021 | |
vytrvalostní závod mužů • vytrvalostní závod žen | |
sprint mužů • sprint žen | |
stíhací závod mužů • stíhací závod žen | |
hromadný start mužů • hromadný start žen | |
štafeta mužů • štafeta žen | |
smíšená štafeta • smíšený závod dvojic | |
Mistrovství světa v biatlonu štafeta mužů | |
2020◄ 2021 ► 2023 | |
Tento box:
|
Štafeta mužů na Mistrovství světa v biatlonu 2021 se konala v sobotu 20. února jako předposlední mužský a závěrečný kolektivní závod v pokljuckém biatlonovém stadionu. Zahájení proběhlo v 15.00 hodin středoevropského času. Do závodu nastoupilo 27 národních štafet.[1]
Obhájkyní prvenství byla štafeta Francie,[2] která vinou trestného kola dojela mimo medailové pozice na čtvrtém místě.[3]
Mistry světa se stali biatlonisté Norska.[4] Jako druzí dojeli reprezentanti Švédska, kteří tak dokázali získat medaili poprvé od roku 1967. Bronz vybojovali ruští závodníci, kteří pro nevyřešené dopingové kauzy startovali pod neutrální vlajkou Ruské biatlonové unie.[3]
Výsledky
Pořadí | č. | stát | čas | střelba (L+S) | ztráta | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
01. | 1 | Norsko Norsko Sturla Holm Laegreid Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø Vetle Sjåstad Christiansen | 1:12:27,4 18:03,3 18:13,6 17:37,4 18:33,1 | 0+2 0+6 0+1 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 0+0 0+2 | |||
02. | 5 | Švédsko Švédsko Peppe Femling Jesper Nelin Martin Ponsiluoma Sebastian Samuelsson | 1:13:00,5 18:51,4 18:12,2 18:07,6 17:49,3 | 0+6 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+2 0+1 0+0 0+0 | +0:33,1 +33,1 | ||
03. | 4 | Ruská biatlonová unie Ruská biatlonová unie Said Karimulla Chalili Matvej Jelisejev Alexandr Loginov Eduard Latypov | 1:13:18,3 18:39,7 18:08,3 18:05,8 18:24,5 | 0+2 0+3 0+2 0+0 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 | +0:50,9 +50,9 | ||
4. | 2 | Francie Francie (g) Antonin Guigonnat Quentin Fillon Maillet Simon Desthieux Émilien Jacquelin | 1:13:29,4 18:26,1 18:37,6 18:07,0 18:18,7 | 0+1 1+10 0+0 0+3 0+1 1+3 0+0 0+1 0+0 0+3 | +1:02,0 | ||
5. | 8 | Ukrajina Ukrajina Bohdan Cymbal Dmytro Pidručnyj Artem Pryma Anton Dudčenko | 1:13:40,1 18:48,5 17:42,6 18:11,9 18:57,1 | 0+3 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 0+2 0+1 | +1:12,7 | ||
6. | 6 | Itálie Itálie Didier Bionaz Lukas Hofer Tommaso Giacomel Dominik Windisch | 1:14:02,9 18:27,5 18:01,8 18:40,9 18:52,7 | 0+2 2+12 0+0 0+3 0+2 0+3 0+0 1+3 0+0 1+3 | +1:35,5 | ||
7. | 3 | Německo Německo Erik Lesser Roman Rees Arnd Peiffer Benedikt Doll | 1:14:10,6 19:26,3 18:35,2 18:04,9 18:04,2 | 0+2 0+2 0+1 0+2 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 | +1:43,2 | ||
8. | 13 | Slovinsko Slovinsko Miha Dovžan Jakov Fak Rok Tršan Alex Cisar | 14:11,7 18:47,2 17:56,0 18:31,4 18:57,1 | 0+4 0+4 0+1 0+3 0+0 0+1 0+1 0+0 0+2 0+0 | +1:44,3 | ||
9. | 14 | Bělorusko Bělorusko Mikita Labastau Anton Smolski Maksim Varabei Dzmitry Lazouski | 1:14:52,8 18:26,0 18:37,0 18:38,4 19:11,4 | 0+5 0+4 0+0 0+1 0+3 0+0 0+2 0+0 0+0 0+3 | +2:25,4 | ||
10. | 7 | Rakousko Rakousko David Komatz Felix Leitner Simon Eder Julian Eberhard | 1:14:58,5 19:05,5 18:21,4 18:47,0 18:44,6 | 0+3 1+3 0+0 1+3 0+0 0+0 0+1 0+0 0+2 0+0 | +2:31,1 | ||
11. | 10 | Švýcarsko Švýcarsko Niklas Hartweg Benjamin Weger Jeremy Finello Serafin Wiestner | 1:15:15,7 18:29,8 18:21,8 18:49,4 19:34,7 | 0+2 3+7 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 1+3 0+0 2+3 | +2:48,3 | ||
12. | 12 | Kanada Kanada Adam Runnalls Scott Gow Trevor Kiers Christian Gow | 1:15:31,0 18:53,5 18:52,1 19:06,1 18:39,3 | 0+1 0+3 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 0+1 | +3:03,6 | ||
13. | 11 | Česko Česko Mikuláš Karlík Ondřej Moravec Jakub Štvrtecký Michal Krčmář | 1:16:53,5 18:56,0 18:51,8 20:09,3 18:56,4 | 0+3 1+6 0+0 0+2 0+1 0+0 0+2 1+3 0+0 0+1 | +4:26,1 | ||
14. | 24 | Rumunsko Rumunsko George Buta Cornel Puchianu Anatoly Oskin Raul Flore | 1:17:12,1 18:36,2 19:03,4 20:09,7 19:22,8 | 0+5 0+4 0+0 0+1 0+2 0+2 0+2 0+1 0+1 0+0 | +4:44,7 | ||
15. | 16 | USA USA Leif Nordgren Jake Brown Paul Schommer Sean Doherty | 1:17:23,0 19:02,6 20:00,1 19:30,9 18:49,4 | 0+4 2+8 0+3 0+2 0+0 2+3 0+0 0+2 0+1 0+1 | +4:55,6 | ||
16. | 25 | Bulharsko Bulharsko Dimitar Gerdzhikov Anton Sinapov Vladimir Iliev Blagoy Todev | 1:17:30,3 19:13,4 19:07,7 19:18,3 19:50,9 | 0+3 0+8 0+0 0+2 0+0 0+3 0+2 0+1 0+1 0+2 | +5:02,9 | ||
17. | 15 | Slovensko Slovensko Michal Šíma Tomáš Hasilla Šimon Bartko Matej Baloga | 1:18:05,3 18:56,7 19:04,0 20:24,4 19:40,2 | 0+5 2+7 0+0 0+1 0+1 0+1 0+3 2+3 0+1 0+2 | +5:37,9 | ||
18. | 19 | Japonsko Japonsko Mikito Tačizaki Cukasa Kobonoki Kósuke Ozaki Džin Nakadžima | 1:19:11,2 19:04,3 19:54,0 18:59,2 21:13,7 | 0+4 2+8 0+0 0+1 0+1 1+3 0+1 0+1 0+2 1+3 | +6:43,8 | ||
19. | 9 | Finsko Finsko Tuomas Harjula Tero Seppälä Jaakko Ranta Olli Hiidensalo | 1:19:37,2 21:56,4 19:05,9 19:14,4 19:20,5 | 1+2 0+6 1+2 0+0 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 0+3 | +7:09,8 | ||
20. | 27 | Moldavsko Moldavsko Pavel Magazeev Mihail Usov Maksim Makarov Andrei Usov | LAP 19:12,5 20:19,8 19:43,6 | 0+1 0+1 1+3 0+3 0+1 0+1 0+3 | 99 LAP | ||
21. | 17 | Estonsko Estonsko Rene Zahkna Robert Heldna Kalev Ermits Raido Ränkel | LAP 20:07,5 19:36,2 | 1+3 0+0 0+1 0+1 0+2 0+3 | |||
22. | 23 | Lotyšsko Lotyšsko Aleksandrs Patrijuks Edgars Mise Roberts Slotiņš Andrejs Rastorgujevs | LAP 19:55,9 20:13,8 | 0+1 2+3 0+0 0+1 0+2 0+1 | |||
23. | 21 | Belgie Belgie Thierry Langer Tom Lahaye-Goffart César Beauvais Florent Claude | LAP 18:33,2 20:15,2 | 0+0 0+0 0+2 0+1 2+3 0+2 | |||
24. | 20 | Kazachstán Kazachstán Alexandr Mukhin Vladislav Kireyev Sergey Sirik Danil Beletskiy | LAP 19:56,1 20:00,8 | 0+1 0+1 0+0 0+1 0+1 0+1 | |||
25. | 22 | Polsko Polsko Andrzej Nędza-Kubiniec Grzegorz Guzik Marcin Szwajnos Tomasz Jakieła | LAP 20:26,6 20:00,3 | 1+3 0+2 1+3 0+1 0+2 0+ | |||
26. | 18 | Litva Litva Karol Dombrovski Vytautas Strolia Linas Banys Tomas Kaukėnas | LAP 20:33,7 19:34,4 | 0+0 0+1 0+2 0+1 2+3 | |||
27. | 26 | Jižní Korea Jižní Korea Choi Du-jin Kim Yong-gyu Kim Sang-rea Lee Su-young | 20:13,7 20:37,0 | 0+1 0+0 0+0 0+3 0+2 | |||
Zdroj:[1],[3] Č. – startovní číslo štafety, g – obhájci vítězství, LAP – štafeta předjeta o kolo |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Biathlon World Championships 2021 – Men's relay na anglické Wikipedii.
- ↑ a b IBU World Championships Pokljuka; START LIST MEN 4X7.5KM RELAY [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2021-02-19 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Biatlon: Francie má zlato z mužské štafety po 19 letech, špatně střílející Češi byli třináctí. www.sport.cz [online]. [cit. 2021-02-23]. Dostupné online.
- ↑ a b c IBU World Championships Pokljuka; FINAL RESULTS MEN 4X7.5KM RELAY [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2021-02-20 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Norové neměli konkurenci, česká štafeta byla až třináctá. ČT sport [online]. 2021-02-20 [cit. 2021-02-23]. Dostupné online.