Mistrovství světa v jízdě na bobech a skeletonu 2009
Tento článek potřebuje důkladnou jazykovou korekturu.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránce Pravopisné rady, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa v jízdě na bobech a skeletonu 2009 | |
---|---|
Místo | Lake Placid |
Země | Spojené státy americké |
Pořadatelé | Mezinárodní bobová a skeletonová federace |
Datum | 2009 |
Předchozí | FIBT World Championships 2008 |
Následující | FIBT World Championships 2011 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
LV. ročník Mistrovství světa v jízdě na bobech a skeletonu 2009 se konal v americkém Lake Placid od 25. února do 28. února 2009. Na programu šampionátu byl závod dvoubobu mužů i žen, závod čtyřbobů, závod ve skeletonu mužů a žen a závod družstev, kde jednotlivou zem zastupují skeletonista, skeletonistka a dvojbob mužů a žen.
Medailisté
* | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Dvoubob muži | Švýcarsko Ivo Rüegg Cédric Grand | Německo Německo Thomas Florschütz Marc Kühne | USA Steven Holcomb Curtis Tomasevicz |
Dvoubob ženy | Velká Británie Nicola Minichiello Gillian Cooke | USA Shauna Rohbock Elana Meyers | Německo Německo Cathleen Martini Janine Tischer |
Čtyřbob muži | USA Steven Holcomb, Justin Olsen Steve Mesler, Curtis Tomasevicz | Německo Německo André Lange, Alexander Rödiger Kevin Kuske, Martin Putze | Lotyšsko Lotyšsko Janis Minins, Daumants Dreiskens Oskars Melbardis, Intars Dambis |
Skeleton muži | Gregor Stähl | Adam Pengilly | Aleksandr Tretiakov |
Skeleton ženy | Marion Trott | Amy Williams | Kerstin Szymkowiak |
Družstva | Německo Frank Rommel, Sandra Prokoff-Kiriasis Patricia Polifka, Marion Trott Thomas Florschütz, Andreas Barucha | Švýcarsko Švýcarsko Gregor Stähli, Sabina Hafner Anne Dietrich, Maya Pedersen-Bieri Ivo Rüegg, Cédric Grand | USA Eric Bernotas, Shauna Rohbock Valerie Fleming, Katie Uhlaender Steven Holcomb, Justin Olsen |
Dvoubob
Muži
| Ženy
|
Čtyřbob
* | Jméno | 1 kolo | 2 kolo | 3 kolo | 4 kolo | Celkem |
---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | USA Steven Holcomb, Justin Olsen Steve Mesler, Curtis Tomasevicz | 54.02 | 54.51 | 53.78 | 54.30 | 3:36.61 |
Stříbro | Německo Německo André Lange, Alexander Rödiger Kevin Kuske, Martin Putze | 54.41 | 54.61 | 54.06 | 54.50 | 3:37.5 |
Bronz | Lotyšsko Lotyšsko Janis Minins, Daumants Dreiskens Oskars Melbardis, Intars Dambis | 54.39 | 54.62 | 54.08 | 54.52 | 3:37.61 |
4 | Rusko Rusko Aleksandr Zubkov, Roman Oreshnikov Dmitriy Trunenkov, Dmitriy Stepushkin | 54.33 | 54.68 | 54.32 | 54.72 | 3:38.05 |
5 | Rusko Rusko Dmitriy Abramovitch, Philipp Yegorov Aleksey Seliverstov, Petr Moiseyev | 54.69 | 54.76 | 54.26 | 54.62 | 3:38.33 |
6 | Švýcarsko Švýcarsko Ivo Rüegg, Roman Handschin Thomas Lamparter, Cédric Grand | 54.62 | 54.90 | 54.30 | 54.57 | 3:38.39 |
7 | Nizozemsko Nizozemsko Edwin van Calker, Arno Klaasen Sybren Jansma, Timothy Beck | 54.80 | 54.96 | 54.54 | 54.72 | 3:39.02 |
8 | Rakousko Rakousko Wolfgang Stampfer, Jürgen Mayer Gerhard Köhler, Jürgen Loacker | 54.68 | 54.84 | 54.60 | 54.96 | 3:39.08 |
9 | USA Todd Hays, T.J. Burns Alex Sprague, Bill Schuffenhauer | 54.80 | 54.96 | 54.57 | 54.79 | 3:39.12 |
10 | Kanada Kanada Pierre Lueders, Ben Kotyk David Bissett, Justin Kripps | 54.99 | 55.11 | 54.62 | 54.81 | 3:39.53 |
12 | Česko Česko Ivo Danilevič, Martin Bohmann Roman Gomola, Jan Stokláska | 55,13 | 55,23 | 54,92 | 54,85 | 3:40,13 |
Skeleton
Muži
| Ženy
|
Závod družstev
* | Družstvo | Časy | Součet |
---|---|---|---|
Zlato | Německo Německo Frank Rommel Sandra Prokoff-Kiriasis/ Patricia Polifka Marion Trott Thomas Florschütz / Andreas Barucha | 54.89 58.01 56.46 56.05 | 3:45.41 |
Stříbro | Švýcarsko Švýcarsko Gregor Stähli Sabina Hafner/ Anne Dietrich Maya Pedersen-Bieri Ivo Rüegg/ Cédric Grand | 55.15 57.90 56.82 55.78 | 3:45.65 |
Bronz | USA Eric Bernotas Shauna Rohbock/ Valerie Fleming Katie Uhlaender Steven Holcomb/ Justin Olsen | 54.90 57.67 57.00 56.09 | 3:45.66 |
4 | Kanada Kanada Jeff Parin Helen Upperton/ Amanda Moreley Mellisa Hollingsworth Lyndon Rush/ Chris le Bihan | 55.29 57.66 56.73 56.08 | 3:45.76 |
5 | Velká Británie Anthony Sawyer Nicola Minichiello/ Jackie Gunn Amy Williams John Jackson/ Henry Nwume | 55.19 57.72 56.73 56.39 | 3:46.03 |
6 | USA Matthew Antoine Erin Pac/ Michelle Rzepka Noelle Pikus-Pace Todd Hays/ T.J. Burns | 55.05 57.81 57.08 56.26 | 3:46.20 |
7 | Německo Německo Florian Grassl Cathleen Martini/ Christin Senkel Anja Huber Karl Angerer/ Thomas Pöge | 55.15 57.83 56.79 56.55 | 3:46.32 |
8 | Rusko Rusko Sergey Chudinov Viktoriya Tokovaya/ Yelena Doronina Svetlana Trunova Yevgeniy Popov/ Aleksey Andryunin | 55.89 58.27 58.58 56.53 | 3:49.27 |
Pořadí národů
* | Stát | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo | 2 | 2 | 2 | 6 |
2 | Švýcarsko | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Velká Británie | 1 | 2 | 0 | 3' |
4 | USA | 1 | 1 | 2 | 4 |
5 | Rusko | 0 | 0 | 1 | 1 |
6 | Lotyšsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 6 | 6 | 6 | 18 |
Portály: Sport