Mistrovství světa v klasickém lyžování 2011
Mistrovství světa v klasickém lyžování 2011 | |
---|---|
Místo | Národní aréna Holmenkollen |
Země | Norsko |
Pořadatel | Mezinárodní lyžařská federace |
Datum | 2011 |
Předchozí | Mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 |
Následující | Mistrovství světa v klasickém lyžování 2013 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa v klasickém lyžování 2011 probíhalo ve dnech 23. února až 6. března 2011 v norském Oslu, v areálu Holmenkollen. Je to již popáté, co se zde šampionát konal, předtím to bylo v letech 1930, 1952, 1966 a 1982.
Běh na lyžích
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | Nejlepší z Čechů |
15 km klasicky detaily | Matti Heikkinen | Eldar Rønning | Martin Johnsrud Sundby | 7. Lukáš Bauer |
30 km skiatlon detaily | Petter Northug | Maxim Vylegžanin | Ilja Černousov | 31. Martin Jakš |
50 km volným stylem detaily | Petter Northug | Maxim Vylegžanin | Tord Asle Gjerdalen | 13. Lukáš Bauer 23. Martin Koukal 43. Jiří Magál |
Štafeta 4 x 10 km detaily | Norsko Norsko Martin Johnsrud Sundby Eldar Rønning Tord Asle Gjerdalen Petter Northug | Švédsko Švédsko Daniel Rickardsson Johan Olsson Anders Södergren Marcus Hellner | Německo Německo Jens Filbrich Axel Teichmann Franz Göring Tobias Angerer | 8. Martin Jakš Lukáš Bauer Jiří Magál Martin Koukal |
Sprint detaily | Marcus Hellner | Petter Northug | Emil Jönsson | 20. Martin Koukal |
Týmový sprint detaily | Kanada Kanada Devon Kershaw Alex Harvey | Norsko Norsko Petter Northug Ola Vigen Hattestad | Rusko Rusko Alexandr Panšinskij Nikita Krjukov | 13. Petr Novák Dušan Kožíšek |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | Nejlepší z Češek |
10 km klasicky detaily | Marit Bjørgenová | Justyna Kowalczyková | Aino-Kaisa Saarinenová | − |
15 km skiatlon detaily | Marit Bjørgenová | Justyna Kowalczyková | Therese Johaugová | 22. Ivana Janečková |
30 km volným stylem detaily | Therese Johaugová | Marit Bjørgenová | Justyna Kowalczyková | 20. Ivana Janečková 29. Eva Nývltová |
Štafeta 4 x 5 km detaily | Norsko Norsko Vibeke Skofterudová Therese Johaugová Kristin Størmer Steiraová Marit Bjørgenová | Švédsko Švédsko Ida Ingemarsdotter Anna Haagová Britta Norgren Charlotte Kalla | Finsko Finsko Pirjo Muranen Aino-Kaisa Saarinenová Riitta-Liisa Roponenová Krista Lähteenmäki | − |
Sprint detaily | Marit Bjørgenová | Arianna Follisová | Petra Majdičová | 55. Eva Nývltová |
Týmový sprint detaily | Švédsko Švédsko Ida Ingemarsdotter Charlotte Kalla | Finsko Finsko Aino-Kaisa Saarinenová Krista Lähteenmäki | Norsko Norsko Maiken Caspersenová Fallaová Astrid Jacobsenová | 12. Eva Nývltová Ivana Janečková |
Skoky na lyžích
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | Nejlepší z Čechů |
Střední můstek (muži) detaily | Thomas Morgenstern | Andreas Kofler | Adam Małysz | 19. Jakub Janda |
Velký můstek (muži) detaily | Gregor Schlierenzauer | Thomas Morgenstern | Simon Amman | 22. Roman Koudelka |
Střední můstek (týmy mužů) detaily | Rakousko Rakousko Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern | Norsko Norsko Anders Jacobsen Bjørn Einar Romøren Anders Bardal Tom Hilde | Německo Německo Martin Schmitt Michael Neumayer Michael Uhrmann Severin Freund | 7. Borek Sedlák Roman Koudelka Jan Matura Jakub Janda |
Velký můstek (týmy mužů) detaily | Rakousko Rakousko Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern 500 | Norsko Norsko Anders Jacobsen Johan Remen Evensen Anders Bardal Tom Hilde 456,4 | Slovinsko Slovinsko Peter Prevc Jurij Tepeš Jernej Damjan Robert Kranjec 452,6 | |
Střední můstek (ženy) detaily | Daniela Iraschko | Elena Runggaldier | Coline Mattel | 28. Michaela Doleželová |
Severská kombinace
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | Nejlepší z Čechů |
Střední můstek + 10 km (jednotlivci) detaily | Eric Frenzel | Tino Edelmann | Felix Gottwald | 11. Tomáš Slavík |
Velký můstek + 10 km (jednotlivci) detaily | Jason Lamy-Chappuis | Johannes Rydzek | Eric Frenzel | 7. Tomáš Slavík |
Střední můstek + 5 km (týmy) detaily | Rakousko Rakousko David Kreiner Bernhard Gruber Felix Gottwald Mario Stecher | Německo Německo Johannes Rydzek Björn Kircheisen Tino Edelmann Eric Frenzel | Norsko Norsko Jan Schmid Magnus Moan Mikko Kokslien Håvard Klemetsen | 10. Česko |
Velký můstek + 5 km (týmy) detaily | Rakousko Rakousko Bernhard Gruber David Kreiner Felix Gottwald Mario Stecher | Německo Německo Johannes Rydzek Björn Kircheisen Eric Frenzel Tino Edelmann | Norsko Norsko Mikko Kokslien Håvard Klemetsen Jan Schmid Magnus Moan |
Medailové pořadí národů
- Legenda
Pořádající stát je zvýrazněn modře.
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
1. | Norsko Norsko | 8 | 6 | 6 | 20 |
2. | Rakousko Rakousko | 7 | 2 | 1 | 10 |
3. | Švédsko Švédsko | 2 | 2 | 1 | 5 |
4. | Německo Německo | 1 | 4 | 3 | 8 |
5. | Finsko Finsko | 1 | 1 | 2 | 4 |
6. | Francie Francie | 1 | 0 | 1 | 2 |
7. | Kanada Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Polsko Polsko | 0 | 2 | 2 | 4 |
Rusko Rusko | 0 | 2 | 2 | 4 | |
10. | Itálie Itálie | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Slovinsko Slovinsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
11. | Švýcarsko Švýcarsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkově | 21 | 21 | 21 | 63 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v klasickém lyžování 2011 na Wikimedia Commons
Mistrovství světa v klasickém lyžování | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janské Lázně 1925 • Lahti 1926 • Cortina d'Ampezzo 1927 • Zakopane 1929 • Oslo 1930 • Oberhof 1931 • Innsbruck 1933 • Solloftea 1934 • Vysoké Tatry 1935 • Chamonix 1937 • Lahti 1938 • Zakopane 1939 • Cortina d´Ampezzo 1941 • Lake Placid 1950 • Falun 1954 • Lahti 1958 • Zakopane 1962 • Oslo 1966 • Vysoké Tatry 1970 • Falun 1974 • Lahti 1978 • Oslo 1982 • Seefeld 1985 • Oberstdorf 1987 • Lahti 1989 • Val di Fiemme 1991 • Falun 1993 • Thunder Bay 1995 • Trondheim 1997 • Ramsau 1999 • Lahti 2001 • Val di Fiemme 2003 • Oberstdorf 2005 • Sapporo 2007 • Liberec 2009 • Oslo 2011 • Val di Fiemme 2013 • Falun 2015 • Lahti 2017 • Seefeld 2019 • Oberstdorf 2021 • Planica 2023 • Trondheim 2025 | ||||||||||
Muži |
| |||||||||
Ženy |
|
Portály: Sport