Mistrovství světa v klasickém lyžování 2017
Mistrovství světa v klasickém lyžování 2017 | |
---|---|
Základní informace | |
Datum | 22. února – 5. března 2017 |
Místo | Lahti, Finsko |
Závody | 21 |
Lídr medailového pořadí | |
Marit Bjørgenová Johannes Rydzek 4 – 0 – 0 | |
Oficiální web | |
http://lahti2017.fi | |
≺ 2015 2019 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v klasickém lyžování 2017 se konalo ve finském Lahti od 22. února do 5. března 2017. Bylo to již posedmé, co se zde šampionát konal, předtím to bylo v letech 1926, 1938, 1958, 1978, 1989 a 2001.
Program
Všechny časy jsou ve východoevropském čase (UTC+2).[1]
- Běh na lyžích
Datum | Čas | Závod |
---|---|---|
22. únor | 14:00 | 5 km klasicky ženy kvalifikace |
15:30 | 10 km klasicky muži kvalifikace | |
23. únor | 15:00 | sprint muži i ženy |
25. únor | 12:00 | 2 × 7,5 km skiatlon ženy |
14:30 | 2 × 15 km skiatlon muži | |
26. únor | 11:30 | sprint dvojic muži i ženy |
28. únor | 13:45 | 10 km klasicky ženy |
1. březen | 13:45 | 15 km klasicky muži |
2. březen | 15:00 | štafeta 4 × 5 km ženy |
3. březen | 13:30 | štafeta 4 × 10 km muži |
4. březen | 14:30 | 30 km volně ženy (hromadný dtart) |
5. březen | 14:30 | 50 km volně muži (hromadný start) |
- Severská kombinace
Datum | Čas | Závod |
---|---|---|
24. únor | 10:30 13:30 | střední můstek / 10 km |
26. únor | 12:00 15:30 | týmy: střední můstek / 4 × 5 km |
1. březen | 12:00 16:15 | velký můstek / 10 km |
3. březen | 16:00 18:15 | dvojice: velký můstek / 2 × 7,5 km |
- Skoky na lyžích
Datum | Čas | Závod |
---|---|---|
23. únor | 14:00 | střední můstek ženy kvalifikace |
24. únor | 14:30 | střední můstek muži kvalifikace |
17:30 | střední můstek ženy | |
25. únor | 17:30 | střední můstek muži |
26. únor | 17:30 | smíšené týmy |
1. březen | 18:00 | velký můstek muži kvalifikace |
2. březen | 18:30 | velký můstek muži |
4. březen | 17:15 | mužské týmy |
Medailové pořadí zemí
Pořadatelská země je podbarvena modře
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
1 | Norsko Norsko | 7 | 6 | 5 | 18 |
2 | Německo Německo | 6 | 3 | 2 | 11 |
3 | Rusko Rusko | 2 | 4 | 0 | 6 |
4 | Rakousko Rakousko | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Finsko Finsko | 1 | 1 | 3 | 5 |
6 | Itálie Itálie | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Polsko Polsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Kanada Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Japonsko Japonsko | 0 | 2 | 3 | 5 |
10 | Švédsko Švédsko | 0 | 2 | 2 | 4 |
11 | USA USA | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Francie Francie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 21 | 21 | 21 | 63 |
---|
Nejúspěšnější sportovci
Všichni závodníci se třemi nebo více medailemi či alespoň se dvěma zlaty.
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
1 | Marit Bjørgenová (NOR) | 4 | 0 | 0 | 4 |
Johannes Rydzek (GER) | 4 | 0 | 0 | 4 | |
3 | Maiken Caspersenová Fallaová (NOR) | 3 | 0 | 0 | 3 |
4 | Sergej Usťugov (RUS) | 2 | 3 | 0 | 5 |
5 | Stefan Kraft (AUT) | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Heidi Wengová (NOR) | 2 | 1 | 0 | 3 |
Eric Frenzel (GER) | 2 | 1 | 0 | 3 | |
8 | Carina Vogtová (GER) | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Martin Johnsrud Sundby (NOR) | 1 | 2 | 0 | 3 |
Andreas Wellinger (GER) | 1 | 2 | 0 | 3 | |
11 | Astrid Uhrenholdtová Jacobsenová (NOR) | 1 | 0 | 2 | 3 |
12 | Charlotte Kalla (SWE) | 0 | 2 | 1 | 3 |
Patnáct dalších závodníků získalo po dvou medailích.
Výsledky
Běh na lyžích
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
15 km klasicky[2] podrobnosti | Iivo Niskanen Finsko Finsko | 36:44.0 | Martin Johnsrud Sundby Norsko Norsko | 37:01.9 | Niklas Dyrhaug Norsko Norsko | 37:15.3 |
30 km skiatlon[3] podrobnosti | Sergej Usťugov Rusko Rusko | 1:09:16.7 | Martin Johnsrud Sundby Norsko Norsko | 1:09:23.4 | Finn Hågen Krogh Norsko Norsko | 1:09:48.5 |
50 km volně (hromadný start)[4] podrobnosti | Alex Harvey Kanada Kanada | 1:46:28.9 | Sergej Usťugov Rusko Rusko | 1:46:29.5 | Matti Heikkinen Finsko Finsko | 1:46:30.3 |
4 × 10 km štafeta[5] podrobnosti | Norsko Norsko Didrik Tønseth Niklas Dyrhaug Martin Johnsrud Sundby Finn Hågen Krogh | 1:37:20.1 | Rusko Rusko Andrej Larkov Alexandr Bessmertnych Alexej Červotkin Sergej Usťugov | 1:37:24.7 | Švédsko Švédsko Daniel Rickardsson Johan Olsson Marcus Hellner Calle Halfvarsson | 1:39:51.9 |
sprint[6] podrobnosti | Federico Pellegrino Itálie Itálie | 3:13.76 | Sergej Usťugov Rusko Rusko | 3:13.91 | Johannes Høsflot Klæbo Norsko Norsko | 3:14.20 |
sprint dvojic[7] podrobnosti | Rusko Rusko Nikita Krjukov Sergej Usťugov | 17:35.69 | Itálie Itálie Dietmar Nöckler Federico Pellegrino | 17:42.83 | Finsko Finsko Sami Jauhojärvi Iivo Niskanen | 17:49.33 |
Ženy
Severská kombinace
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
velký můstek / 10 km[14] podrobnosti | Johannes Rydzek Německo Německo | 26:41.6 | Akito Watabe Japonsko Japonsko | 26:46.4 | François Braud Francie Francie | 26:54.6 |
střední můstek / 10 km[15] podrobnosti | Johannes Rydzek Německo Německo | 26:19.6 | Eric Frenzel Německo Německo | 26:34.5 | Björn Kircheisen Německo Německo | 26:49.6 |
týmy: střední můstek / 4 × 5 km[16] podrobnosti | Německo Německo Björn Kircheisen Eric Frenzel Fabian Rießle Johannes Rydzek | 47:57.3 | Norsko Norsko Magnus Moan Mikko Kokslien Magnus Krog Jørgen Graabak | 48:39.0 | Rakousko Rakousko Bernhard Gruber Mario Seidl Philipp Orter Paul Gerstgraser | 49:01.0 |
týmy: velký můstek / 2 × 7,5 km[17] podrobnosti | Německo Německo Eric Frenzel Johannes Rydzek | 29:01.8 | Norsko Norsko Magnus Krog Magnus Moan | 29:02.8 | Japonsko Japonsko Jošito Watabe Akito Watabe | 29:12.0 |
Skoky na lyžích
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
střední můstek[18] podrobnosti | Stefan Kraft Rakousko Rakousko | 270.8 | Andreas Wellinger Německo Německo | 268.7 | Markus Eisenbichler Německo Německo | 263.6 |
velký můstek[19] podrobnosti | Stefan Kraft Rakousko Rakousko | 279.3 | Andreas Wellinger Německo Německo | 278.0 | Piotr Żyła Polsko Polsko | 276.7 |
velký můstek týmy[20] podrobnosti | Polsko Polsko Piotr Żyła Dawid Kubacki Maciej Kot Kamil Stoch | 1104.2 | Norsko Norsko Anders Fannemel Johann André Forfang Daniel-André Tande Andreas Stjernen | 1078.5 | Rakousko Rakousko Michael Hayböck Manuel Fettner Gregor Schlierenzauer Stefan Kraft | 1068.9 |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
střední můstek[21] podrobnosti | Carina Vogtová Německo Německo | 254.6 | Júki Itóová Japonsko Japonsko | 252.6 | Sara Takanašiová Japonsko Japonsko | 251.1 |
Smíšené týmy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
střední můstek týmy[22] podrobnosti | Německo Německo Carina Vogtová Markus Eisenbichler Svenja Würthová Andreas Wellinger | 1035.5 | Rakousko Rakousko Daniela Iraschková-Stolzová Michael Hayböck Jacqueline Seifriedsbergerová Stefan Kraft | 999.3 | Japonsko Japonsko Sara Takanašiová Taku Takeuči Júki Itóová Daiki Itó | 979.7 |
Odkazy
Reference
- ↑ Program soutěží. www.lahti2017.fi [online]. [cit. 2018-02-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-01-09.
- ↑ 15 km klasicky muži - výsledky
- ↑ Skiatlon muži - výsledky
- ↑ 50 km volně muži - výsledky
- ↑ 4 × 10 km štafeta muži - výsledky
- ↑ Sprint muži - výsledky
- ↑ Sprint dvojic muži - výsledky
- ↑ 10 km klasicky ženy - výsledky
- ↑ Skiatlon ženy - výsledky
- ↑ 30 km volně ženy - výsledky
- ↑ Štafeta 4 × 5 km ženy - výsledky
- ↑ Sprint ženy - výsledky
- ↑ Women's Sprint dvojic ženy - výsledky
- ↑ Severská kombinace jednotlivci velký můstek - výsledky
- ↑ Severská kombinace jednotlivci střední můstek - výsledky
- ↑ Severská kombinace družstva střední můstek - výsledky
- ↑ Severská kombinace družstva velký můstek - výsledky
- ↑ Skoky střední můstek muži - výsledky
- ↑ Skoky velký můstek muži - výsledky
- ↑ Skoky velký můstek mužské týmy - výsledky
- ↑ Skoky střední můstek ženy - výsledky
- ↑ Skoky střední můstek smíšené týmy - výsledky
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v klasickém lyžování 2017 na Wikimedia Commons
- Oficiální webové stránky
Mistrovství světa v klasickém lyžování | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janské Lázně 1925 • Lahti 1926 • Cortina d'Ampezzo 1927 • Zakopane 1929 • Oslo 1930 • Oberhof 1931 • Innsbruck 1933 • Solloftea 1934 • Vysoké Tatry 1935 • Chamonix 1937 • Lahti 1938 • Zakopane 1939 • Cortina d´Ampezzo 1941 • Lake Placid 1950 • Falun 1954 • Lahti 1958 • Zakopane 1962 • Oslo 1966 • Vysoké Tatry 1970 • Falun 1974 • Lahti 1978 • Oslo 1982 • Seefeld 1985 • Oberstdorf 1987 • Lahti 1989 • Val di Fiemme 1991 • Falun 1993 • Thunder Bay 1995 • Trondheim 1997 • Ramsau 1999 • Lahti 2001 • Val di Fiemme 2003 • Oberstdorf 2005 • Sapporo 2007 • Liberec 2009 • Oslo 2011 • Val di Fiemme 2013 • Falun 2015 • Lahti 2017 • Seefeld 2019 • Oberstdorf 2021 • Planica 2023 • Trondheim 2025 | ||||||||||
Muži |
| |||||||||
Ženy |
|
Portály: Finsko | Sport