Mistrovství světa v orientačním běhu 2017
34. MS v orientačním běhu 2017 | |
---|---|
Uličky v estonském městě Tartu | |
Informace | |
Místo konání | Tartu |
Ve dnech | 30. června – 7. července 2017 |
Vítězové | |
Sprint | Ž Maja Almová M Daniel Hubmann |
Middle | Ž Tove Alexanderssonová M Thierry Gueorgiou |
Long | Ž Tove Alexanderssonová M Olav Lundanes |
Štafeta | Ž Švédsko M Norsko |
Smíšená štafeta | Švédsko |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
← 2016 2017 2018 → |
34. Mistrovství světa v orientačním běhu (oficiální název Nokian Tyres World Orienteering Championships 2017 – podle sponzora Nokian Tyres) proběhlo ve dnech 30. června – 7. července 2017 v Estonsku. Hlavním centrem se stalo město Tartu ležící poblíž Čudsko-pskovského jezera.
Reportáž ze závodů se stopáží 81 minut připravila Česká televize.[1]
Účastníci
Mistrovství se zúčastnili sportovci ze 48 členských výprav Mezinárodní federace orientačního běhu, kteří se utkali o 9 medailových sad a celkem 48 medailí. Z celkem 353 závodníků bylo 197 mužů a 156 žen.[2]
- Austrálie Austrálie (5+4)
- Rakousko Rakousko (5+4)
- Ázerbájdžán Ázerbájdžán (1+0)
- Bělorusko Bělorusko (5+4)
- Belgie Belgie (6+0)
- Brazílie Brazílie (3+3)
- Bulharsko Bulharsko (3+4)
- Kanada Kanada (3+2)
- Čína Čína (8+7)
- Čínská Tchaj-pej Čínská Tchaj-pej (2+2)
- Chorvatsko Chorvatsko (1+1)
- Kypr Kypr (0+1)
- Česko Česko (5+5)
- Dánsko Dánsko (7+5)
- Egypt Egypt (1+0)
- Estonsko Estonsko (6+6)
- Finsko Finsko (9+6)
- Francie Francie (6+4)
- Německo Německo (4+4)
- Spojené království Spojené království (9+9)
- Hongkong Hongkong (4+4)
- Maďarsko Maďarsko (4+5)
- Irsko Irsko (6+1)
- Izrael Izrael (3+0)
- Itálie Itálie (4+4)
- Japonsko Japonsko (5+5)
- Severní Korea Severní Korea (1+0)
- Jižní Korea Jižní Korea (3+3)
- Lotyšsko Lotyšsko (7+5)
- Litva Litva (5+5)
- Moldavsko Moldavsko (1+1)
- Nizozemsko Nizozemsko (1+0)
- Nový Zéland Nový Zéland (5+3)
- Norsko Norsko (7+7)
- Polsko Polsko (5+4)
- Portugalsko Portugalsko (4+3)
- Rumunsko Rumunsko (2+1)
- Rusko Rusko (6+5)
- Srbsko Srbsko (1+0)
- Slovensko Slovensko (3+0)
- Slovinsko Slovinsko (1+0)
- Jižní Afrika Jižní Afrika (1+0)
- Španělsko Španělsko (4+4)
- Švédsko Švédsko (8+7)
- Švýcarsko Švýcarsko (5+6)
- Turecko Turecko (3+3)
- Ukrajina Ukrajina (5+4)
- Spojené státy americké Spojené státy americké (4+5)
Program závodů
Program Mistrovství světa byl zveřejněn v souladu s Pravidly IOF v Bulletinu číslo dva:[3]
Den | Závod | Centrum závodu |
---|---|---|
30.6. | Sprint Q | Tartu |
1.7. | Sprint F | Tartu |
2.7. | Mix štafety | Viljandi |
4.7. | Long | Rõuge |
6.7. | Middle | Elva-Vitipalu |
7.7. | Štafety | Elva-Vitipalu |
Závod ve sprintu
Výsledky sprintu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Švýcarsko | Daniel Hubmann | 0:14:31 | Dánsko | Maja Almová | 0:13:55 | ||||
Francie | Frédéric Tranchand | 0:14:34 | + 0:00:03 | Rusko | Natalija Gemperleová | 0:14:32 | + 0:00:37 | ||
Švédsko | Jerker Lysell | 0:14:36 | + 0:00:05 | Rusko | Galina Vinogradovová | 0:14:34 | + 0:00:39 | ||
4 | Švýcarsko | Matthias Kyburz | 0:14:36 | + 0:00:06 | 4 | Finsko | Venla Harjuová | 0:14:49 | + 0:00:54 |
5 | Švédsko | Jonas Leandersson | 0:14:43 | + 0:00:13 | 5 | Bělorusko | Anastasija Denisovová | 0:14:52 | + 0:00:57 |
6 | Česko | Vojtěch Král | 0:14:49 | + 0:00:19 | 6 | Švýcarsko | Elena Roosová | 0:14:57 | + 0:01:02 |
Oficiální výsledky: muži a ženy |
Závod ve sprintu smíšených štafet
Výsledky smíšeného štafetového závodu
Mix štafety | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | |||||
Švédsko | Lina Strandová | 1:03:35 | |||||||
Dánsko | Cecilie Friberg Klysnerová | 1:04:05 | + 0:00:30 | ||||||
Švýcarsko | Elena Roosová | 1:04:29 | + 0:00:54 | ||||||
4 | Česko | 1:04:51 | + 0:01:16 | ||||||
5 | Rusko | Světlana Mironovová | 1:05:21 | + 0:01:46 | |||||
6 | Spojené království | Catherine Taylorová | 1:06:01 | + 0:02:26 | |||||
Oficiální výsledky: Mix race |
Závod na klasické trati (Long)
Výsledky závodu na klasické trati (Long)
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Norsko | Olav Lundanes | 1:45:25 | Švédsko | Tove Alexanderssonová | 1:19:10 | ||||
Rusko | Leonid Novikov | 1:47:15 | + 0:01:50 | Dánsko | Maja Almová | 1:20:42 | + 0:01:32 | ||
Švédsko | William Lind | 1:47:38 | + 0:02:13 | Rusko | Natalija Gemperleová | 1:24:46 | + 0:05:36 | ||
4 | Norsko | Magne Dæhli | 1:48:33 | + 0:03:08 | 4 | Norsko | Anne Margrethe Hausken Nordbergová | 1:27:06 | + 0:07:56 |
5 | Norsko | Eskil Kinneberg | 1:49:58 | + 0:04:33 | 5 | Švýcarsko | Elena Roosová | 1:27:13 | + 0:08:03 |
6 | Švýcarsko | Daniel Hubmann | 1:50:24 | + 0:04:59 | 6 | Švédsko | Emma Johanssonová | 1:27:27 | + 0:08:17 |
Oficiální výsledky: muži a ženy |
Závod na krátké trati (Middle)
Výsledky závodu na krátké trati (Middle)
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Francie | Thierry Gueorgiou | 0:33:12 | Švédsko | Tove Alexanderssonová | 0:32:34 | ||||
Švýcarsko | Fabian Hertner | 0:33:37 | + 0:00:25 | Norsko | Marianne Andersenová | 0:34:44 | + 0:02:10 | ||
Ukrajina | Oleksandr Kratov | 0:33:42 | + 0:00:30 | Finsko | Venla Harjuová | 0:36:44 | + 0:04:10 | ||
4 | Švédsko | Johan Runesson | 0:33:58 | + 0:00:46 | 4 | Rusko | Světlana Mironovová | 0:36:57 | + 0:04:23 |
5 | Švýcarsko | Daniel Hubmann | 0:33:59 | + 0:00:47 | 5 | Kanada | Emily Kempová | 0:37:32 | + 0:04:58 |
6 | Švédsko | Gustav Bergman | 0:34:00 | + 0:00:48 | 6 | Švédsko | Helena Janssonová | 0:37:34 | + 0:05:00 |
Oficiální výsledky: muži a ženy |
Štafetový závod
Výsledky štafetového závodu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Norsko | Eskil Kinneberg | 1:34:50 | Švédsko | Emma Johanssonová | 1:41:12 | ||||
Francie | Frédéric Tranchand | 1:36:06 | + 0:01:16 | Rusko | Anastasija Rudná | 1:43:53 | + 0:02:41 | ||
Švédsko | Johan Runesson | 1:36:53 | + 0:02:03 | Finsko | Venla Harjuová | 1:45:35 | + 0:04:23 | ||
4 | Estonsko | Kenny Kivikas | 1:38:47 | + 0:03:57 | 4 | Švýcarsko | Elena Roosová | 1:48:41 | + 0:07:29 |
5 | Švýcarsko | 1:41:11 | + 0:06:21 | 5 | Lotyšsko | Inga Dambeová | 1:48:45 | + 0:07:33 | |
6 | Rusko | Dmitrij Cvetkov | 1:41:20 | + 0:06:30 | 6 | Norsko | Ingjerd Myhreová | 1:52:21 | + 0:11:09 |
Oficiální výsledky: muži a ženy |
Medailová klasifikace podle zemí
Úplná medailová tabulka:
Medailová klasifikace podle zemí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Umístění | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Součet |
Švédsko | 4 | – | 3 | 7 | |
Norsko | 2 | 1 | – | 3 | |
Dánsko | 1 | 2 | – | 3 | |
4. | Švýcarsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
5. | Francie | 1 | 2 | – | 3 |
6. | Rusko | – | 3 | 2 | 5 |
7. | Finsko | – | – | 2 | 2 |
8. | Ukrajina | – | – | 1 | 1 |
Česká reprezentace na MS
Česko reprezentovalo 5 mužů a 5 žen pod vedením šéftrenéra Radka Novotného.
Přehled umístění českých reprezentantů | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Kategorie | Jméno | Klasika | Krátká | Sprint | Štafety | Mix štafety |
Ženy | Vendula Horčičková | 24. místo | 8. místo | X | 8. místo | X |
Ženy | Adéla Indráková | 18. místo | X | 22. místo | 8. místo | X |
Ženy | Tereza Janošíková | X | X | 24. místo | X | X |
Ženy | Jana Knapová | X | X | 17. místo | 8. místo | 4. místo |
Ženy | Denisa Kosová | X | 49. místo | X | X | 4. místo |
Muži | Vojtěch Král | X | 12. místo | 6. místo | 11. místo | 4. místo |
Muži | Marek Minář | 34. místo | X | X | X | X |
Muži | Miloš Nykodým | 22. místo | X | 22. místo | X | 4. místo |
Muži | Jan Petržela | X | 22. místo | 25. místo | 11. místo | X |
Muži | Jan Šedivý | 12. místo | 15. místo | X | 11. místo | X |
Reference
- ↑ https://www.ceskatelevize.cz/porady/10183677624-sportovni-beh-a-chuze/317297371280001/
- ↑ IOF Eventor – WOC 2017 [online]. International Orienteering Federation (IOF) [cit. 2018-08-29]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ WOC 2017 – Program [online]. WOC 2017 [cit. 2017-03-14]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-11-14. (Anglicky)
- ↑ Mapa: Tartu 1:4000 E 2,5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2017-08-01]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Tartu 1:4000 E 2,5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2017-08-01]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Viljandy 1:4000 E 2,5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Rõuge 1:15 000 E = 5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Rõuge 1:15 000 E = 5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Vitipalu 1:10 000 E = 2,5 m [online]. news.worldofo.com [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Vitipalu 1:10 000 E = 2,5 m [online]. news.worldofo.com [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Vitipalu 1:10 000 E = 2,5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
- ↑ Mapa: Vitipalu 1:10 000 E = 2,5 m [online]. www.woc2017.ee [cit. 2018-01-07]. Dostupné online.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v orientačním běhu 2017 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky mistrovství Archivováno 19. 3. 2015 na Wayback Machine. (anglicky)
- Detail závodu na IOF Eventor (anglicky)
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
---|---|
Fiskars 1966 (Finsko) • Linköping 1968 (Švédsko) • Eisenach 1970 (Německo) • Staré Splavy 1972 (Československo) • Viborg 1974 (Dánsko) • Aviemore 1976 (Skotsko) • Kongsberg 1978 (Norsko) • Tampere 1979 (Finsko) • Thun 1981 (Švýcarsko) • Zalaegerszeg 1983 (Maďarsko) • Bendigo 1985 (Austrálie) • Gérardmer 1987 (Francie) • Skaraborg 1989 (Švédsko) • Mariánské Lázně 1991 (Československo) • West Point 1993 (USA) • Detmold 1995 (Německo) • Grimstad 1997 (Norsko) • Inverness 1999 (Skotsko) • Tampere 2001 (Finsko) • Rapperswil 2003 (Švýcarsko) • Västerås 2004 (Švédsko) • Aichi 2005 (Japonsko) • Århus 2006 (Dánsko) • Kyjev 2007 (Ukrajina) • Olomouc 2008 (Česko) • Miskolc 2009 (Maďarsko) • Trondheim 2010 (Norsko) • Savojsko 2011 (Francie) • Lausanne 2012 (Švýcarsko) • Vuokatti 2013 (Finsko) • Trentino 2014 (Itálie) • Inverness 2015 (Velká Británie) • Strömstad 2016 (Švédsko) • Tartu 2017 (Estonsko) • Riga 2018 (Lotyšsko) • Østfold 2019 (Norsko) • | |