4. mistrovství světa v pozemním hokeji mužů se uskutečnilo ve dnech 19. března až 2. dubna 1978 na stadionu Campo Argentino de Polo v Buenos Aires.
Program turnaje
Turnaje se po odstoupení výprav Nového Zélandu a SSSR zúčastnilo 14 týmů, které byly rozděleny do 2 sedmičlenných skupin, ve kterých se hrálo způsobem jeden zápas každý s každým a poté týmy na 1. a 2. místě ve skupinách postoupily do semifinále. Týmy na 3. a 4. místě hrály o 5. až 8. místo, týmy na 5. a 6. místě hrály o 9. až 12. místo a týmy na 7. místě sehrály zápas o 13. a 14. místo.
Základní skupiny
Skupina A
- 19. března
- SRN – Kanada 4:3
- Indie – Belgie 1:0
- 21. března
- SRN – Polsko 9:4
- Austrálie – Anglie 2:0
- Kanada – Indie 3:1
- 22. března
- SRN – Belgie 3:3
- Anglie – Polsko 3:0
- Indie – Austrálie 2:0
- 24. března
- Austrálie – Belgie 5:2
- 25. března
- Anglie – Kanada 3:3
- SRN – Indie 7:0
- Austrálie – Polsko 4:1
- 26. března
- SRN – Anglie 0:0
- Indie – Polsko 3:1
- Belgie – Kanada 2:2
- 28. března
- Austrálie – Kanada 4:0
- Indie – Anglie 1:1
- Polsko – Belgie 7:4
- 29. března
- Anglie – Belgie 0:1
- Polsko – Kanada 2:1
- Austrálie – SRN 3:2
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
1. | Austrálie Austrálie | 6 | 5 | 0 | 1 | 18 | 7 | 10 |
2. | SRN | 6 | 3 | 2 | 1 | 25 | 13 | 8 |
3. | Indie Indie | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 12 | 7 |
4. | Anglie Anglie | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 7 | 5 |
5. | Polsko Polsko | 6 | 2 | 0 | 4 | 15 | 24 | 4 |
6. | Kanada Kanada | 6 | 1 | 2 | 3 | 12 | 16 | 4 |
7. | Belgie Belgie | 6 | 1 | 2 | 3 | 12 | 18 | 4 |
Skupina B
- 19. března
- Argentina – Irsko 2:1
- Španělsko – Malajsie 1:0
- 21. března
- Pákistán – Irsko 9:0
- Nizozemsko – Itálie 8:0
- Argentina – Malajsie 1:1
- 22. března
- Pákistán – Itálie 7:0
- Španělsko – Irsko 1:0
- Nizozemsko – Malajsie 2:1
- 25. března
- Argentina – Itálie 4:0
- Pákistán – Nizozemsko 3:1
- Malajsie – Irsko 2:2
- 26. března
- Španělsko – Argentina 0:0
- Pákistán – Malajsie 3:0
- Irsko – Itálie 3:0
- 27. března
- Nizozemsko – Španělsko 2:1
- 28. března
- Pákistán – Španělsko 2:1
- Malajsie – Itálie 3:1
- Nizozemsko – Argentina 3:2
- 29. března
- Španělsko – Itálie 3:0
- Nizozemsko – Irsko 5:2
- Pákistán – Argentina 7:0
Zápasy o umístění
31. března se hrály oba zápasy o 9. až 12. místo, oba zápasy o 5. až 8. místo a obě semifinále. 1. dubna se hrály zápasy o 13. místo, o 11. místo, o 9. místo, o 7. místo a o 5. místo. 2. dubna se hrál zápas o 3. místo a finále.
Zápas o 13. místo
Schéma zápasů o 9. až 12. místo
Schéma zápasů o 5. až 8. místo
Schéma zápasů o medaile
Konečné pořadí
Portály: Sport