Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2017
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2017 | |
---|---|
Gangneung Oval | |
Základní informace | |
Pořadí | 18. ročník |
Datum | 9.–12. února 2017 |
Místo | Gangneung Oval Kangnung, Jižní Korea |
Pořadatel | ISU |
Závody | 12 individuálních 2 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Ireen Wüstová 2 – 1 – 0 | |
≺ 2016 2019 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2017 se konalo ve dnech 9.–12. února 2017 v rychlobruslařské hale Gangneung Oval v jihokorejském Kangnungu. Jednalo se o 18. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích. Oproti předchozím šampionátům byl změněn systém závodu na 500 m: místo dvou jízd a součtu časů se od roku 2017 na této distanci závodí pouze v jediné jízdě.
Českou výpravu tvořily Karolína Erbanová (500 m, 1000 m), Eliška Dřímalová (hromadný start), Martina Sáblíková (1500 m, 3000 m, 5000 m) a Nikola Zdráhalová (1000 m, 1500 m, 3000 m, hromadný start). Český tým byl také druhým náhradníkem do ženského stíhacího závodu družstev.[1]
Program | |||
---|---|---|---|
5000 m muži | 500 m muži stíhací závod ženy stíhací závod muži | 1000 m muži 1000 m ženy 10 000 m muži | 1500 m muži hromadný start ženy hromadný start muži |
Muži
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Jan Smeekens | Nizozemsko Nizozemsko | 34,58 | |
Nico Ihle | Německo Německo | 34,66 | |
Ruslan Murašov | Rusko Rusko | 34,76 | |
4. | Mitchell Whitmore | USA USA | 34,80 |
5. | Ronald Mulder | Nizozemsko Nizozemsko | 34,85 |
6. | Cubasa Hasegawa | Japonsko Japonsko | 34,87 |
7. | Håvard Holmefjord Lorentzen | Norsko Norsko | 34,88 |
8. | Džódži Kató | Japonsko Japonsko | 34,91 |
9. | Laurent Dubreuil | Kanada Kanada | 34,94 |
10. | Kao Tching-jü | Čína Čína | 34,97 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Kjeld Nuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:08,26 | |
Vincent De Haître | Kanada Kanada | 1:08,54 | |
Kai Verbij | Nizozemsko Nizozemsko | 1:08,78 | |
4. | Nico Ihle | Německo Německo | 1:08,89 |
5. | Shani Davis | USA USA | 1:08,98 |
6. | Håvard Holmefjord Lorentzen | Norsko Norsko | 1:09,12 |
7. | Denis Juskov | Rusko Rusko | 1:09,19 |
8. | Laurent Dubreuil | Kanada Kanada | 1:09,43 |
9. | Alexej Jesin | Rusko Rusko | 1:09,48 |
10. | Joey Mantia | USA USA | 1:09,53 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Kjeld Nuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:44,36 | |
Denis Juskov | Rusko Rusko | 1:44,67 | |
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 1:45,50 | |
4. | Vincent De Haître | Kanada Kanada | 1:45,79 |
5. | Kim Min-sok | Jižní Korea Jižní Korea | 1:46,05 |
6. | Patrick Roest | Nizozemsko Nizozemsko | 1:46,16 |
7. | Joey Mantia | USA USA | 1:46,70 |
8. | Jan Szymański | Polsko Polsko | 1:46,74 |
9. | Bart Swings | Belgie Belgie | 1:46,75 |
10. | Konrad Niedźwiedzki | Polsko Polsko | 1:46,78 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 20 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 6:06,82 | |
Jorrit Bergsma | Nizozemsko Nizozemsko | 6:09,33 | |
Peter Michael | Nový Zéland Nový Zéland | 6:11,67 | |
4. | Douwe de Vries | Nizozemsko Nizozemsko | 6:13,70 |
5. | Ted-Jan Bloemen | Kanada Kanada | 6:14,73 |
6. | Sverre Lunde Pedersen | Norsko Norsko | 6:15,77 |
7. | Patrick Beckert | Německo Německo | 6:16,52 |
8. | Jordan Belchos | Kanada Kanada | 6:16,92 |
9. | Bart Swings | Belgie Belgie | 6:17,20 |
10. | Alexis Contin | Francie Francie | 6:18,87 |
10 000 metrů
Závodu se zúčastnilo 12 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 12:38,89 | |
Jorrit Bergsma | Nizozemsko Nizozemsko | 12:43,95 | |
Patrick Beckert | Německo Německo | 12:52,76 | |
4. | Ted-Jan Bloemen | Kanada Kanada | 12:54,63 |
5. | Davide Ghiotto | Itálie Itálie | 13:01,38 |
6. | Jordan Belchos | Kanada Kanada | 13:01,40 |
7. | Rjósuke Cučija | Japonsko Japonsko | 13:11,94 |
8. | Nils van der Poel | Švédsko Švédsko | 13:14,84 |
9. | Moritz Geisreiter | Německo Německo | 13:23,15 |
10. | Danila Semerikov | Rusko Rusko | 13:34,99 |
Závod s hromadným startem
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Body | Čas |
---|---|---|---|---|
Joey Mantia | USA USA | 60 | 7:40,16 | |
Alexis Contin | Francie Francie | 41 | 7:41,11 | |
Olivier Jean | Kanada Kanada | 27 | 7:47,62 | |
4. | Vitalij Michajlov | Bělorusko Bělorusko | 8 | 7:47,75 |
5. | Armin Hager | Rakousko Rakousko | 8 | 7:52,00 |
6. | Roland Cieślak | Polsko Polsko | 0 | 7:50,64 |
7. | Gary Hekman | Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 7:50,76 |
8. | Bart Swings | Belgie Belgie | 0 | 7:51,02 |
9. | Shane Williamson | Japonsko Japonsko | 0 | 7:51,49 |
10. | Fabio Francolini | Itálie Itálie | 0 | 7:51,53 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Jorrit Bergsma, Jan Blokhuijsen, Douwe de Vries | 3:40,66 | |
Nový Zéland Nový Zéland Shane Dobbin, Reyon Kay, Peter Michael | 3:41,08 | |
Norsko Norsko Sindre Henriksen, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen | 3:41,60 | |
4. | Kanada Kanada Jordan Belchos, Ted-Jan Bloemen, Benjamin Donnelly | 3:41,68 |
5. | Japonsko Japonsko Šóta Nakamura, Rjósuke Cučija, Shane Williamson | 3:42,77 |
6. | Itálie Itálie Andrea Giovannini, Michele Malfatti, Nicola Tumolero | 3:43,72 |
7. | Polsko Polsko Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański | 3:44,79 |
8. | Jižní Korea Jižní Korea Ču Hjong-čun, Kim Min-sok, I Sung-hun | DNF |
Ženy
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Nao Kodairaová | Japonsko Japonsko | 37,13 | |
I Sang-hwa | Jižní Korea Jižní Korea | 37,48 | |
Jü Ťing | Čína Čína | 37,57 | |
4. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 37,80 |
5. | Heather McLeanová | Kanada Kanada | 37,86 |
6. | Marsha Hudeyová | Kanada Kanada | 37,89 |
7. | Čang Chung | Čína Čína | 37,93 (1) |
8. | Heather Bergsmaová | USA USA | 37,93 (6) |
9. | Jorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 37,97 |
10. | Arisa Goová | Japonsko Japonsko | 38,00 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Heather Bergsmaová | USA USA | 1:13,94 | |
Nao Kodairaová | Japonsko Japonsko | 1:14,43 | |
Jorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:14,66 | |
4. | Marrit Leenstraová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:15,06 |
5. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 1:15,14 |
6. | Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 1:15,47 |
7. | Čang Chung | Čína Čína | 1:15,58 (3) |
8. | Hege Bøkková | Norsko Norsko | 1:15,58 (8) |
9. | Jekatěrina Lobyševová | Rusko Rusko | 1:16,00 |
10. | Jü Ťing | Čína Čína | 1:16,01 |
24. | Nikola Zdráhalová | Česko Česko | 1:18,52 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Heather Bergsmaová | USA USA | 1:54,08 | |
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:54,19 | |
Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 1:55,12 | |
4. | Marrit Leenstraová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:55,85 |
5. | Jorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:56,18 |
6. | Martina Sáblíková | Česko Česko | 1:56,20 |
7. | Olga Grafová | Rusko Rusko | 1:57,43 |
8. | Katarzyna Bachledová-Curuśová | Polsko Polsko | 1:57,51 |
9. | Jekatěrina Šichovová | Rusko Rusko | 1:57,73 |
10. | Natalia Czerwonková | Polsko Polsko | 1:57,87 |
15. | Nikola Zdráhalová | Česko Česko | 1:59,04 |
3000 metrů
Závodu se zúčastnilo 20 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 3:59,05 | |
Martina Sáblíková | Česko Česko | 3:59,65 | |
Antoinette de Jongová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:01,99 | |
4. | Ivanie Blondinová | Kanada Kanada | 4:02,45 |
5. | Yvonne Nautová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:02,56 |
6. | Kim Po-rum | Jižní Korea Jižní Korea | 4:03,85 |
7. | Olga Grafová | Rusko Rusko | 4:04,45 |
8. | Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 4:04,50 |
9. | Isabelle Weidemannová | Kanada Kanada | 4:04,54 |
10. | Natalja Voroninová | Rusko Rusko | 4:05,00 |
18. | Nikola Zdráhalová | Česko Česko | 4:10,46 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 12 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 6:52,38 | |
Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 6:53,93 | |
Ivanie Blondinová | Kanada Kanada | 6:57,14 | |
4. | Anna Jurakovová | Rusko Rusko | 6:57,27 |
5. | Antoinette de Jongová | Nizozemsko Nizozemsko | 6:59,33 |
6. | Isabelle Weidemannová | Kanada Kanada | 6:59,75 |
7. | Carien Kleibeukerová | Nizozemsko Nizozemsko | 6:59,79 |
8. | Bente Krausová | Německo Německo | 7:00,62 |
9. | Natalja Voroninová | Rusko Rusko | 7:02,94 |
10. | Marina Zujevová | Bělorusko Bělorusko | 7:03,40 |
Závod s hromadným startem
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Body | Čas |
---|---|---|---|---|
Kim Po-rum | Jižní Korea Jižní Korea | 60 | 8:00,79 | |
Nana Takagiová | Japonsko Japonsko | 40 | 8:00,90 | |
Heather Bergsmaová | USA USA | 20 | 8:01,36 | |
4. | Francesca Lollobrigidová | Itálie Itálie | 5 | 8:01,62 |
5. | Kuo Tan | Čína Čína | 5 | 8:04,04 |
6. | Marina Zujevová | Bělorusko Bělorusko | 5 | 8:08,07 |
7. | Luiza Złotkowská | Polsko Polsko | 3 | 8:04,03 |
8. | Elena Møllerová-Rigasová | Dánsko Dánsko | 3 | 8:12,38 |
9. | Vanessa Herzogová | Rakousko Rakousko | 3 | 8:22,57 |
10. | Ivanie Blondinová | Kanada Kanada | 1 | 8:02,06 |
15. | Nikola Zdráhalová | Česko Česko | 0 | 8:05,16 |
24. | Eliška Dřímalová | Česko Česko | 0 | 8:03,19* |
* – o kolo
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Ireen Wüstová, Marrit Leenstraová, Antoinette de Jongová | 2:55,85 | |
Japonsko Japonsko Miho Takagiová, Misaki Ošigiriová, Nana Takagiová | 2:56,50 | |
Rusko Rusko Olga Grafová, Natalja Voroninová, Jekatěrina Šichovová | 3:00,51 | |
4. | Německo Německo Roxanne Dufterová, Gabriele Hirschbichlerová, Claudia Pechsteinová | 3:02,88 |
5. | Jižní Korea Jižní Korea Kim Po-rum, No Son-jong, Pak Či-u | 3:02,95 |
6. | USA USA Petra Ackerová, Kelly Guntherová, Mia Manganellová | 3:04,01 |
7. | Polsko Polsko Katarzyna Bachledová-Curuśová, Natalia Czerwonková, Katarzyna Woźniaková | 3:04,16 |
8. | Kanada Kanada Ivanie Blondinová, Brianne Tuttová, Isabelle Weidemannová | DNF |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko Nizozemsko | 8 | 3 | 4 | 15 |
2. | USA USA | 3 | 0 | 1 | 4 |
3. | Japonsko Japonsko | 1 | 3 | 1 | 5 |
4. | Česko Česko | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | Jižní Korea Jižní Korea | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Německo Německo | 0 | 2 | 1 | 3 |
7. | Kanada Kanada | 0 | 1 | 2 | 3 |
7. | Rusko Rusko | 0 | 1 | 2 | 3 |
9. | Nový Zéland Nový Zéland | 0 | 1 | 1 | 2 |
10. | Francie Francie | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Čína Čína | 0 | 0 | 1 | 1 |
11. | Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ Final Qualification Ranking Lists for allocation of Quota places for ISU World Single Distances Championships 2017 [online]. Isu.org [cit. 2017-02-10]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-02-15. (anglicky)
Externí odkazy
- (anglicky) Oficiální výsledky z Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2017, isuresults.eu
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích (muži/ženy) | |
---|---|
1996 Hamar • 1997 Varšava • 1998 Calgary • 1999 Heerenveen • 2000 Nagano • 2001 Salt Lake City • 2002 • 2003 Berlín • 2004 Soul • 2005 Inzell • 2006 • 2007 Salt Lake City • 2008 Nagano • 2009 Richmond • 2010 • 2011 Inzell • 2012 Heerenveen • 2013 Soči • 2014 • 2015 Heerenveen • 2016 Kolomna • 2017 Kangnung • 2018 • 2019 Inzell • 2020 Salt Lake City • 2021 Heerenveen • 2022 • 2023 Heerenveen |