Plavání na otevřené vodě na mistrovství Evropy v plaveckých sportech
Závody mistrovství Evropy v plavání na otevřené vodě se pořadájí od roku 1989 samostatně nebo v rámci mistrovství Evropy v plaveckých sportech.
Medailová bilance v plavání na otevřené vodě (1989–2022)
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Štafeta | Muži + Ženy + Štafeta | Celkem | První medaile | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||||
1. | Itálie Itálie (ITA) | 15 | 12 | 16 | 12 | 10 | 14 | 6 | 1 | 0 | 33 | 23 | 30 | 86 | 1991 | ||||
2. | Německo Německo (GER) | 7 | 10 | 7 | 13 | 11 | 9 | 0 | 4 | 3 | 20 | 25 | 19 | 64 | 1991 | ||||
3. | Rusko Rusko (RUS) | 12 | 10 | 5 | 4 | 4 | 3 | 0 | 1 | 1 | 16 | 15 | 9 | 40 | 1995 | ||||
4. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 3 | 2 | 2 | 9 | 7 | 4 | 2 | 0 | 0 | 14 | 9 | 6 | 29 | 1989 | ||||
5. | Francie Francie (FRA) | 5 | 8 | 9 | 3 | 2 | 4 | 0 | 0 | 3 | 8 | 10 | 16 | 34 | 1993 | ||||
6. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 | 2 | 0 | 1 | 2 | 6 | 6 | 5 | 17 | 1989 | ||||
7. | Řecko Řecko (GRE) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 4 | 2 | 8 | 2008 | ||||
8. | Spojené království Spojené království (GBR) | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 5 | 2004 | ||||
9. | Slovinsko Slovinsko (SLO) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 1989 | ||||
10. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 2 | 2 | 1 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 4 | 11 | 2000 | ||||
11. | Česko Česko (CZE) | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 9 | 14 | 1989 | ||||
12. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | 1991 | ||||
13. | Bulharsko Bulharsko (BUL) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | 2004 | ||||
14. | Chorvatsko Chorvatsko (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1989 | ||||
15. | Belgie Belgie (BEL) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1989 | ||||
16. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2011 | ||||
17. | Portugalsko Portugalsko (POR) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 2012 | ||||
18. | Izrael Izrael (ISR) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2011 | ||||
Celkem | 50 | 51 | 50 | 51 | 49 | 51 | 9 | 9 | 9 | 110 | 109 | 110 | 329 |
Zaniklé státy
- Medaile zaniklých států jsou rozděleny podle klíče, ve které svazové (federativní) republice se medailista připravoval. Nikoliv podle národnosti. Medaile ze štafet jsou rozděleny nástupnickým zemím.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Štafeta | Muži + Ženy + Štafeta | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Jugoslávie Jugoslávie (YUG) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 2 | 6 | ||||
2. | Československo Československo (TCH) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 |
Medailisté
- Tabulky jsou řazeny s preferencí podle individuálních medailí.
Česko
Pořadí | Jméno | Ročník | Období | Individuální | Dohromady se štafetou | Celkem | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | Olga Šplíchalová | 1975 | 1993 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
2. | Jana Pechanová | 1981 | 2000–2012 | 0 | 1 | 6 | 0 | 1 | 6 | 7 | |
3. | Yvetta Hlaváčová | 1975 | 1991–1995 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | |
4. | Jaromír Henyš ml. | 1967 | 1989 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
4. | Michal Špaček | 1973 | 1989 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
6. | Aleš Havránek | 1974 | 1993 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
6. | Eva Nováková | 1977 | 1993 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Závody v plavání na otevřené vodě Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | |
Mistrovství Evropy juniorů | Sevilla 2003 • Saint-Affrique 2004 • Bled 2005 • Klink 2006 • Milán 2007 • Sete 2008 • Poreč 2009 • Hoorn 2010 • Navia 2011 • Karamürsel 2012 • Darıca 2013 • Záhřeb 2014 • Tenero 2015 • Piombino 2016 • Marseille 2017 • Malta 2018 • Račice 2019 • |
Seznam medailistů - muži | |
Seznam medailistek - ženy | |
Seznam medailistů - smíšené |