Seznam medailistů na mistrovství světa v klasickém lyžování – běh na lyžích muži
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Seznam medailistů na mistrovství světa v klasickém lyžování – běh na lyžích muži uvádí přehled závodníků, kteří získali medaile v soutěžních disciplínách jednotlivců, týmů nebo ve štafetách na mistrovstvích světa v klasickém lyžování.
18 km a 15 km
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
18 km | |||
1925 Janské Lázně | Otakar Německý | Franz Donth | Josef Erlebach |
1926 | Závod nebyl na programu MS | ||
1927 Cortina d'Ampezzo | John Lindgren | Franz Donth | Viktor Schneider |
17 km | |||
1929 Zakopane | Veli Saarinen | Anselm Knuuttila | Hjalmar Bergström |
1930 Oslo | Arne Rustadstuen | Trygve Brodahl | Tauno Lappalainen |
18 km | |||
1931 Oberhof | Johan Grøttumsbråten | Kristian Hovde | Nils Svärd |
1933 Innsbruck | Nils-Joel Englund | Hjalmar Bergström | Väinö Liikkanen |
1934 Sollefteå | Sulo Nurmela | Veli Saarinen | Martti Lappalainen |
1935 Vysoké Tatry | Klaes Karppinen | Oddbjørn Hagen | Olaf Hoffsbakken |
1937 Chamonix | Lars Bergendahl | Kalle Jalkanen | Pekka Niemi |
1938 Lahti | Pauli Pitkänen | Alfred Dahlqvist | Kalle Jalkanen |
1939 Zakopane | Juho Kurikkala | Klaes Karppinen | Carl Pahlin |
1950 Lake Placid | Karl-Erik Åström | Enar Josefsson | Arnljot Nyaas |
15 km | |||
1954 Falun | Veikko Hakulinen | Arvo Viitanen | August Kiuru |
1958 Lahti | Veikko Hakulinen | Pavel Kolčin | Anatolij Šeljuchin |
1962 Zakopane | Assar Rönnlund | Harald Grønningen | Einar Østby |
1966 Oslo | Gjermund Eggen | Ole Ellefsæter | Odd Martinsen |
1970 Vysoké Tatry | Lars-Göran Åslund | Odd Martinsen | Fjodor Simašev |
1974 Falun | Magne Myrmo | Gerhard Grimmer | Vasilij Ročev |
1978 Lahti | Józef Łuszczek | Jevgenij Běljajev | Juha Mieto |
1982 Oslo | Oddvar Brå | Alexandr Zavjalov | Harri Kirvesniemi |
1985 Seefeld | Kari Härkönen | Thomas Wassberg | Maurilio De Zolt |
1987 Oberstdorf | Marco Albarello | Thomas Wassberg | Mikhail Devyatyarov |
1989 Lahti (volný styl) | Gunde Svan | Torgny Mogren | Lars Håland |
1989 Lahti (klasický styl) | Harri Kirvesniemi | Pål Gunnar Mikkelsplass | Vegard Ulvang |
1991 Val di Fiemme | Bjørn Dæhlie | Gunde Svan | Vladimir Smirnov |
1993-1999 | Závod nebyl na programu MS. | ||
2001 Lahti | Per Elofsson | Mathias Fredriksson | Odd-Bjørn Hjelmeset |
2003 Val di Fiemme | Axel Teichmann | Jaak Mae | Frode Estil |
2005 Oberstdorf | Pietro Piller Cottrer | Fulvio Valbusa | Tore Ruud Hofstad |
2007 Sapporo | Lars Berger | Leonid Karnějenko | Tobias Angerer |
2009 Liberec | Andrus Veerpalu | Lukáš Bauer | Matti Heikkinen |
2011 Oslo | Matti Heikkinen | Eldar Rønning | Martin Johnsrud Sundby |
2013 Val di Fiemme | Petter Northug | Johan Olsson | Tord Asle Gjerdalen |
2015 Falun | Johan Olsson | Maurice Manificat | Anders Glöersen |
2017 Lahti | Iivo Niskanen | Martin Johnsrud Sundby | Niklas Dyrhaug |
2019 Seefeld | Martin Johnsrud Sundby | Alexandr Bessmertnych | Iivo Niskanen |
2021 Oberstdorf | Hans Christer Holund | Simen Hegstad Krüger | Harald Østberg Amundsen |
2023 Planica | Simen Hegstad Krüger | Harald Østberg Amundsen | Hans Christer Holund |
50 km
Od roku 1925.
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
1925 Janské Lázně | Franz Donth | František Häckel | Antonín Ettrich |
1926 Lahti | Matti Raivio | Tauno Lappalainen | Olav Kjelbotn |
1927 Cortina d'Ampezzo | John Lindgren | John Wikström | Franz Donth |
1929 Zakopane | Anselm Knuuttila | Veli Saarinen | Olle Hansson |
1930 Oslo | Sven Utterström | Arne Rustadstuen | Adiel Paananen |
1931 Oberhof | Ole Stenen | Martin Peder Vangli | Karl Lindberg |
1933 Innsbruck | Veli Saarinen | Sven Utterström | Hjalmar Bergström |
1934 Sollefteå | Elis Wiklund | Nils-Joel Englund | Olli Remes |
1935 Vysoké Tatry | Nils-Joel Englund | Klaes Karppinen | Trygve Brodahl |
1937 Chamonix | Pekka Niemi | Klaes Karppinen | Vincenzo Demetz |
1938 Lahti | Kalle Jalkanen | Alvar Rantalahti | Lars Bergendahl |
1939 Zakopane | Lars Bergendahl | Klaes Karppinen | Oscar Gjøslien |
1950 Lake Placid | Gunnar Eriksson | Enar Josefsson | Nils Karlsson |
1954 Falun | Vladimir Kuzin | Veikko Hakulinen | Arvo Viitanen |
1958 Lahti | Sixten Jernberg | Veikko Hakulinen | Arvo Viitanen |
1962 Zakopane | Sixten Jernberg | Assar Rönnlund | Kalevi Hämäläinen |
1966 Oslo | Gjermund Eggen | Arto Tiainen | Eero Mäntyranta |
1970 Vysoké Tatry | Kalevi Oikarainen | Vjačeslav Vedenin | Gerhard Grimmer |
1974 Falun | Gerhard Grimmer | Stanislav Henych | Thomas Magnusson |
1978 Lahti | Sven-Åke Lundbäck | Jevgenij Běljajev | Jean-Paul Pierrat |
1982 Oslo | Thomas Wassberg | Jurij Burlakov | Lars-Erik Eriksen |
1985 Seefeld | Gunde Svan | Maurilio De Zolt | Ove Aunli |
1987 Oberstdorf | Maurilio De Zolt | Thomas Wassberg | Torgny Mogren |
1989 Lahti | Gunde Svan | Torgny Mogren | Alexej Prokurorov |
1991 Val di Fiemme | Torgny Mogren | Gunde Svan | Maurilio De Zolt |
1993 Falun | Torgny Mogren | Hervé Balland | Bjørn Dæhlie |
1995 Thunder Bay | Silvio Fauner | Bjørn Dæhlie | Vladimir Smirnov |
1997 Trondheim | Mika Myllylä | Erling Jevne | Bjørn Dæhlie |
1999 Ramsau | Mika Myllylä | Andrus Veerpalu | Michail Botvinov |
2001 Lahti | Johann Mühlegg | René Sommerfeldt | Sergej Krijanin |
2003 Val di Fiemme | Martin Koukal | Anders Södergren | Jörgen Brink |
2005 Oberstdorf | Frode Estil | Anders Aukland | Odd-Bjørn Hjelmeset |
2007 Sapporo | Odd-Bjørn Hjelmeset | Frode Estil | Jens Filbrich |
2009 Liberec | Petter Northug | Maxim Vylegžanin | Tobias Angerer |
2011 Oslo | Petter Northug | Maxim Vylegžanin | Tord Asle Gjerdalen |
2013 Val di Fiemme | Johan Olsson | Dario Cologna | Alexej Poltoranin |
2015 Falun | Petter Northug | Lukáš Bauer | Johan Olsson |
2017 Lahti | Alex Harvey | Sergej Usťugov | Matti Heikkinen |
2019 Seefeld | Hans Christer Holund | Alexandr Bolšunov | Sjur Røthe |
2021 Oberstdorf | Emil Iversen | Alexandr Bolšunov | Simen Hegstad Krüger |
2023 Planica | Pål Golberg | Johannes Høsflot Klæbo | William Poromaa |
- Klasický styl - 1925-1982, 1997-1999, 2005-2007
- Volný styl - 1985-1995, 2001-2003, 2009
- Hromadný start - 2005
30 km
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
1926 Lahti | Matti Raivio | Tauno Lappalainen | Veli Saarinen |
1927-1950 | Závod nebyl na programu MS | ||
1954 Falun | Vladimir Kuzin | Veikko Hakulinen | Martti Lautala |
1958 Lahti | Kalevi Hämäläinen | Pavel Kolčin | Sixten Jernberg |
1962 Zakopane | Eero Mäntyranta | Janne Stefansson | Giulio de Florian |
1966 Oslo | Eero Mäntyranta | Kalevi Laurila | Walter Demel |
1970 Vysoké Tatry | Vjačeslav Vedenin | Gerhard Grimmer | Odd Martinsen |
1974 Falun | Thomas Magnusson | Juha Mieto | Jan Staszel |
1978 Lahti | Sergej Saveljev | Nikolaj Zimjatov | Józef Łuszczek |
1982 Oslo | Thomas Eriksson | Lars-Erik Eriksen | Bill Koch |
1985 Seefeld | Gunde Svan | Ove Aunli | Harri Kirvesniemi |
1987 Oberstdorf | Thomas Wassberg | Aki Karvonen | Christer Majbäck |
1989 Lahti | Vladimir Smirnov | Vegard Ulvang | Christer Majbäck |
1991 Val di Fiemme | Gunde Svan | Vladimir Smirnov | Vegard Ulvang |
1993 Falun | Bjørn Dæhlie | Vegard Ulvang | Vladimir Smirnov |
1995 Thunder Bay | Vladimir Smirnov | Bjørn Dæhlie | Alexej Prokurorov |
1997 Trondheim | Alexej Prokurorov | Bjørn Dæhlie | Thomas Alsgaard |
1999 Ramsau | Mika Myllylä | Thomas Alsgaard | Bjørn Dæhlie |
2001 Lahti | Andrus Veerpalu | Frode Estil | Michail Ivanov |
2003 Val di Fiemme | Thomas Alsgaard | Anders Aukland | Frode Estil |
není již na programu MS |
- Klasický styl - 1926, 1954-1995, 2001
- Volný styl - 1997-1999
- Hromadný start - 2003
Štafeta 4 x 10 km
Od roku 1933
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
1933 Innsbruck | Per-Erik Hedlund Sven Utterström Nils-Joel Englund Hjalmar Bergström | František Šimůnek Vladimír Novák Antonín Bartoň Cyril Musil | Hugo Gstrein Hermann Gadner Balthasar Niederkofler Harald Paumgarten |
1934 Sollefteå | Sulo Nurmela Klaes Karppinen Martti Lappalainen Veli Saarinen | Walter Motz Josef Schreiner Willy Bogner Herbert Leupold | Allan Karlsson Lars Theodor Jonsson Nils-Joel Englund Arthur Häggblad |
1935 Vysoké Tatry | Mikko Husu Klaes Karppinen Väinö Liikkanen Sulo Nurmela | Sverre Brodahl Bjarne Iversen Olaf Hoffsbakken Oddbjørn Hagen | Halvar Moritz Erik August Larsson Martin Matsbo Nils-Joel Englund |
1937 Chamonix | Annar Ryen Oskar Fredriksen Sigurd Røen Lars Bergendahl | Pekka Niemi Klaes Karppinen Juho 'Jussi' Kurikkala Kalle Jalkanen | Giulio Gerardi Aristide Compagnoni Silvio Confortola Vincenzo Demetz |
1938 Lahti | Juho 'Jussi' Kurikkala Martti Lauronen Pauli Pitkänen Klaes Karppinen | Ragnar Ringstad Olav Økern Arne Larsen Lars Bergendahl | Sven Hansson Donald Johansson Sigurd Nilsson Martin Matsbo |
1939 Zakopane | Pauli Pitkänen Olavi Alakulppi Eino Olkinuora Klaes Karppinen | Alvar Hägglund Selm Stenvall John Westbergh Carl Pahlin | Aristide Compagnoni Severino Compagnoni Gottfredo Baur Alberto Jammeron |
1950 Lake Placid | Nils Täpp Karl-Erik Åström Martin Lundström Enar Josefsson | Heikki Hasu Viljo Vellonen Paavo Lonkila August Kiuru | Martin Stokken Eilert Dahl Kristian Bjørn Henry Hermansen |
1954 Falun | August Kiuru Tapio Mäkelä Arvo Viitanen Veikko Hakulinen | Nikolaj Kozlov Fjodor Terentěv Aleksej Kuzněcov Vladimir Kuzin | Sune Larsson Sixten Jernberg Arthur Olsson Per-Erik Larsson |
1958 Lahti | Sixten Jernberg Lennart Larsson Sture Grahn Per-Erik Larsson | Fjodor Terentě Nikolaj Anikin Anatolij Šeljuchin Pavel Kolčin | Kalevi Hämäläinen Arto Tiainen Arvo Viitanen Veikko Hakulinen |
1962 Zakopane | Lars Olsson Sture Grahn Sixten Jernberg Assar Rönnlund | Väinö Huhtala Kalevi Laurila Pentti Pesonen Eero Mäntyranta | Ivan Utrobin Pavel Kolčin Aleksej Kuzněcov Gennadij Vaganov |
1966 Oslo | Odd Martinsen Harald Grønningen Ole Ellefsæter Gjermund Eggen | Kalevi Oikarainen Hannu Taipale Kalevi Laurila Eero Mäntyranta | Giulio de Florian Franco Nones Gianfranco Stella Franco Manfroi |
1970 Vysoké Tatry | Vladimir Voronkov Valerij Tarakanov Fjodor Simašev Vjačeslav Vedenin | Gerd Hessler Axel Lesser Gerhard Grimmer Gert-Dietmar Klause | Ove Lestander Jan Halvarsson Ingvar Sandström Lars-Göran Åslund |
1974 Falun | Gerd Hessler Dieter Meinel Gerhard Grimmer Gert-Dietmar Klause | Ivan Garanin Fjodor Simašev Vasilij Ročev Jurij Skobov | Magne Myrmo Odd Martinsen Ivar Formo Oddvar Brå |
1978 Lahti | Sven-Åke Lundbäck Christer Johansson Tommy Limby Thomas Magnusson | Esko Lähtevänoja Juha Mieto Pertti Teurajärvi Matti Pitkänen | Lars-Erik Eriksen Ove Aunli Ivar Formo Oddvar Brå |
1982 Oslo | Lars-Erik Eriksen Ove Aunli Pål Gunnar Mikkelsplass Oddvar Brå Vladimir Nikitin Alexander Baťuk Jurij Burlakov Alexandr Zavjalov | (Neudělena) | Kari Härkönen Aki Karvonen Harri Kirvesniemi Juha Mieto Uwe Bellmann Uwe Wünsch Stefan Schicker Frank Schröder |
1985 Seefeld | Arild Monsen Pål Gunnar Mikkelsplass Tor Håkon Holte Ove Aunli | Marco Albarello Giorgio Vanzetta Maurilio De Zolt Giuseppe Ploner | Erik Östlund Thomas Wassberg Thomas Eriksson Gunde Svan |
1987 Oberstdorf | Erik Östlund Gunde Svan Thomas Wassberg Torgny Mogren | Aleksandr Baťuk Vladimir Smirnov Michail Devjaťjarov Vladimir Sachnov | Ove Aunli Vegard Ulvang Pål Gunnar Mikkelsplass Terje Langli |
1989 Lahti | Christer Majbäck Gunde Svan Lars Håland Torgny Mogren | Aki Karvonen Harri Kirvesniemi Kari Ristanen Jari Räsänen | Ladislav Švanda Martin Petrásek Radim Nyč Václav Korunka |
1991 Val di Fiemme | Øyvind Skaanes Terje Langli Vegard Ulvang Bjørn Dæhlie | Thomas Eriksson Christer Majbäck Gunde Svan Torgny Mogren | Mika Kuusisto Harri Kirvesniemi Jari Isometsä Jari Räsänen |
1993 Falun | Sture Sivertsen Vegard Ulvang Terje Langli Bjørn Dæhlie | Maurilio De Zolt Marco Albarello Giorgio Vanzetta Silvio Fauner | Andrey Kirilov Igor Badamchin Alexej Prokurorov Mikhail Botvinov |
1995 Thunder Bay | Sture Sivertsen Erling Jevne Bjørn Dæhlie Thomas Alsgaard | Karri Hietamäki Harri Kirvesniemi Jari Räsänen Jari Isometsä | Fulvio Valbusa Marco Albarello Fabio Maj Silvio Fauner |
1997 Trondheim | Sture Sivertsen Erling Jevne Bjørn Dæhlie Thomas Alsgaard | Harri Kirvesniemi Mika Myllylä Jari Räsänen Jari Isometsä | Giorgio Di Centa Silvio Fauner Pietro Piller Cottrer Fulvio Valbusa |
1999 Ramsau | Markus Gandler Alois Stadlober Mikhail Botvinov Christian Hoffmann | Espen Bjervig Erling Jevne Bjørn Dæhlie Thomas Alsgaard | Giorgio Di Centa Fabio Maj Fulvio Valbusa Silvio Fauner |
2001 Lahti | Frode Estil Odd-Bjørn Hjelmeset Thomas Alsgaard Tor Arne Hetland | Urban Lindgren Mathias Fredriksson Magnus Ingesson Per Elofsson | Jens Filbrich Andreas Schlütter Ron Spanuth René Sommerfeldt |
2003 Val di Fiemme | Anders Aukland Frode Estil Tore Ruud Hofstad Thomas Alsgaard | Jens Filbrich Andreas Schlütter René Sommerfeldt Axel Teichmann | Anders Södergren Per Elofsson Mathias Fredriksson Jörgen Brink |
2005 Oberstdorf | Odd-Bjørn Hjelmeset Frode Estil Lars Berger Tore Ruud Hofstad | Jens Filbrich Andreas Schlütter Tobias Angerer Axel Teichmann | Nikolaj Pankratov Vasilij Ročev Jevgenij Dementěv Nikolaj Bolšakov |
2007 Sapporo | Eldar Rønning Odd-Bjørn Hjelmeset Lars Berger Petter Northug | Nikolaj Pankratov Vasilij Ročev Alexandr Legkov Jevgenij Dementěv | Martin Larsson Mathias Fredriksson Marcus Hellner Anders Södergren |
2009 Liberec | Eldar Rønning Odd-Bjørn Hjelmeset Tore Ruud Hofstad Petter Northug | Jens Filbrich Tobias Angerer Franz Göring Axel Teichmann | Matti Heikkinen Sami Jauhojärvi Teemu Kattilakoski Ville Nousiainen |
2011 Oslo | Martin Johnsrud Sundby Eldar Rønning Tord Asle Gjerdalen Petter Northug | Daniel Rickardsson Johan Olsson Anders Södergren Marcus Hellner | Jens Filbrich Axel Teichmann Franz Göring Tobias Angerer |
2013 Val di Fiemme | Tord Asle Gjerdalen Eldar Rønning Sjur Røthe Petter Northug | Daniel Richardsson Johan Olsson Marcus Hellner Calle Halfvarsson | Jevgenij Bělov Maxim Vylegžanin Alexandr Legkov Sergej Usťugov |
2015 Falun | Niklas Dyrhaug Didrik Tønseth Anders Gløersen Petter Northug | Daniel Richardsson Johan Olsson Marcus Hellner Calle Halfvarsson | Jean-Marc Gaillard Maurice Manificat Robin Duvillard Adrien Backscheider |
2017 Lahti | Didrik Tønseth Niklas Dyrhaug Martin Johnsrud Sundby Finn Hågen Krogh | Andrej Larkov Alexander Bessmertnych Alexej Červotkin Sergej Usťugov | Daniel Rickardsson Johan Olsson Marcus Hellner Calle Halfvarsson |
2019 Seefeld | Emil Iversen Martin Johnsrud Sundby Sjur Røthe Johannes Høsflot Klæbo | Andrej Larkov Alexander Bessmertnych Alexandr Bolšunov Sergej Usťugov | Adrien Backscheider Maurice Manificat Clément Parisse Richard Jouve |
2021 Oberstdorf | Pål Golberg Emil Iversen Hans Christer Holund Johannes Høsflot Klæbo Norsko Norsko | Aleksey Chervotkin Ivan Yakimushkin Artem Maltsev Alexandr Bolšunov Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | Hugo Lapalus Maurice Manificat Clément Parisse Jules Lapierre Francie Francie |
2023 Planica | Hans Christer Holund Pål Golberg Simen Hegstad Krüger Johannes Høsflot Klæbo Norsko Norsko | Ristomatti Hakola Iivo Niskanen Perttu Hyvärinen Niko Anttola Finsko Finsko | Albert Kuchler Janosch Brugger Jonas Dobler Friedrich Moch Německo Německo |
10 km
Od roku 1991 do 1999.
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
1991 Val di Fiemme | Terje Langli | Christer Majbäck | Torgny Mogren |
1993 Falun | Sture Sivertsen | Vladimir Smirnov | Vegard Ulvang |
1995 Thunder Bay | Vladimir Smirnov | Bjørn Dæhlie | Mika Myllylä |
1997 Trondheim | Bjørn Dæhlie | Alexej Prokurorov | Mika Myllylä |
1999 Ramsau | Mika Myllylä | Alois Stadlober | Odd-Bjørn Hjelmeset |
není již na programu MS |
Kombinace (skiatlon)
Od roku 1993
Sprint (individuálně)
Od roku 2001
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
2001 Lahti | Tor Arne Hetland | Cristian Zorzi | Håvard Solbakken |
2003 Val di Fiemme | Thobias Fredriksson | Håvard Bjerkeli | Tor Arne Hetland |
2005 Oberstdorf | Vasilij Ročev | Tor Arne Hetland | Thobias Fredriksson |
2007 Sapporo | Jens Arne Svartedal | Mats Larsson | Eldar Rønning |
2009 Liberec | Ola Vigen Hattestad | Johan Kjølstad | Nikolaj Morilov |
2011 Oslo | Marcus Hellner | Petter Northug | Emil Jönsson |
2013 Val di Fiemme | Nikita Krjukov | Petter Northug | Alex Harvey |
2015 Falun | Petter Northug | Alex Harvey | Ola Vigen Hattestad |
2017 Lahti | Federico Pellegrino | Sergej Usťugov | Johannes Høsflot Klæbo |
2019 Seefeld | Johannes Høsflot Klæbo | Federico Pellegrino | Gleb Retivych |
2021 Oberstdorf | Johannes Høsflot Klæbo | Erik Valnes | Håvard Solås Taugbø |
2023 Planica | Johannes Høsflot Klæbo | Pål Golberg | Jules Chappaz |
Týmový sprint
Od roku 2005
Související články
- Seznam olympijských medailistů v běhu na lyžích
- Seznam medailistek na mistrovství světa v klasickém lyžování – běh na lyžích
Externí odkazy
- https://archive.today/20120731171641/http://www.fis-ski.com/uk/majorevents/fisworldskichampionships/nordicwsc.html
- https://web.archive.org/web/20050305075135/http://www.sports123.com/cco/index.html
Mistrovství světa v klasickém lyžování | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janské Lázně 1925 • Lahti 1926 • Cortina d'Ampezzo 1927 • Zakopane 1929 • Oslo 1930 • Oberhof 1931 • Innsbruck 1933 • Solloftea 1934 • Vysoké Tatry 1935 • Chamonix 1937 • Lahti 1938 • Zakopane 1939 • Cortina d´Ampezzo 1941 • Lake Placid 1950 • Falun 1954 • Lahti 1958 • Zakopane 1962 • Oslo 1966 • Vysoké Tatry 1970 • Falun 1974 • Lahti 1978 • Oslo 1982 • Seefeld 1985 • Oberstdorf 1987 • Lahti 1989 • Val di Fiemme 1991 • Falun 1993 • Thunder Bay 1995 • Trondheim 1997 • Ramsau 1999 • Lahti 2001 • Val di Fiemme 2003 • Oberstdorf 2005 • Sapporo 2007 • Liberec 2009 • Oslo 2011 • Val di Fiemme 2013 • Falun 2015 • Lahti 2017 • Seefeld 2019 • Oberstdorf 2021 • Planica 2023 • Trondheim 2025 | ||||||||||
Muži |
| |||||||||
Ženy |
|
Portály: Sport