Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech
Závody mistrovství Evropy v uměleckém (synchronizovaném) plavání se pořadájí od roku 1977 v rámci mistrovství Evropy v plaveckých sportech. Pouze první roční 1974 proběhl jako samostatné mistrovství Evropy.
Medailová bilance v uměleckém (synchronizovaném) plavání (1974–2022)
Pořadí | Stát | Muži | Ženy + mix, Tým | Muži + Ženy + mix, Tým | Celkem | První medaile | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 0 | 0 | 57 | 6 | 1 | 57 | 6 | 1 | 64 | 1987 | |||
2. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 0 | 0 | 0 | 15 | 19 | 11 | 15 | 19 | 11 | 45 | 2008 | |||
3. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 0 | 0 | 12 | 2 | 3 | 12 | 2 | 3 | 17 | 1974 | |||
4. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 1 | 8 | 20 | 7 | 8 | 20 | 8 | 36 | 1983 | |||
5. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 2 | 0 | 7 | 21 | 13 | 7 | 23 | 13 | 43 | 2000 | |||
6. | Itálie Itálie (ITA) | 2 | 0 | 0 | 2 | 18 | 33 | 4 | 18 | 33 | 55 | 1991 | |||
7. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 6 | 1 | 6 | 6 | 13 | 1974 | |||
8. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 6 | 1 | 4 | 6 | 11 | 1981 | |||
9. | Gruzie Gruzie (GEO) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1989 | |||
10. | Řecko Řecko (GRE) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | 0 | 3 | 6 | 9 | 1991 | |||
11. | Německo Německo (GER) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 3 | 3 | 6 | 1974 | |||
12. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | 0 | 1 | 9 | 10 | 1977 | |||
13. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | 2020 | |||
14. | Slovensko Slovensko (SVK) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2022 | |||
15. | Izrael Izrael (ISR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2020 | |||
16. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2020 | |||
17. | Srbsko Srbsko (SRB) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2022 | |||
Celkem | 2 | 2 | 2 | 103 | 103 | 103 | 105 | 105 | 105 | 315 |
Zaniklé státy
- Medaile zaniklých států jsou rozděleny podle klíče, ve které svazové (federativní) republice se medailista připravoval. Nikoliv podle národnosti. Medaile z týmové soutěže jsou rozděleny nástupnickým zemím.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy + mix, Tým | Muži + Ženy + mix, Tým | Celkem | První medaile | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Sovětský svaz Sovětský svaz (URS) | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 1 | 4 | 3 | 1 | 8 | 1987 |
Medailisté (1974–2022)
Pořadí | Jméno | Roč. | Stát | Období | Sólo | Duo | Tým | Dohromady | Celkem | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | S | B | Z | S | B | Z | S | B | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||||
1. | Svetlana Romašinová | 1989 | Rusko Rusko | 2006–2020 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 13 | |||
2. | Natalija Iščenková | 1986 | Rusko Rusko | 2004–2016 | 4 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 12 | 2 | 0 | 14 | |||
3. | Marta Fedinová | 2002 | Ukrajina Ukrajina | 2018–2022 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | 1 | 0 | 11 | 4 | 0 | 15 | |||
4. | Svetlana Kolesničenková | 1993 | Rusko Rusko | 2014–2020 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | |||
5. | Olga Brusnikinová | 1978 | Rusko Rusko | 1993–2004 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | |||
6. | Maryna Aleksijivová | 2001 | Ukrajina Ukrajina | 2018–2022 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | 3 | 0 | 10 | 3 | 0 | 14 | |||
7. | Vladyslava Aleksijivová | 2001 | Ukrajina Ukrajina | 2018–2022 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | 2 | 0 | 10 | 2 | 0 | 12 |
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Amsterdam 1974 • Jönköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Sofie 1985 • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Istanbul 1999 • Helsinki 2000 • Berlín 2002 • Madrid 2004 • Budapešť 2006 • Eindhoven 2008 • Budapešť 2010 • Eindhoven 2012 • Berlín 2014 • Londýn 2016 • Glasgow 2018 • Budapešť 2020 • Řím 2022 |
Mistrovství Evropy juniorů | Bern 1980 • Innsbruck 1982 • Haag 1984 • Západní Berlín 1986 • Ede 1988 • Leicester 1990 • Oulu 1992 • Moskva 1994 • Narbonne 1998 • Loano 1999 • Bonn 2000 • Charkov 2001 • Moskva 2002 • Andorra 2003 • Osvětim 2004 • Loano 2005 • Bonn 2006 • Callela 2007 • Angers 2008 • Gloucester 2009 • Tampere 2010 • Bělehrad 2011 • Poznaň 2013 • Rijeka 2016 • Bělehrad 2017 • Tampere 2018 • Praha 2019 • La Valetta 2021 |
Seznam medailistů – muži | |
Seznam medailistů – ženy | |
Seznam medailistů – smíšené |