Tenisa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak bikoteka
Tenisa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak bikoteka | |
---|---|
Mota | kirol proba olinpiko tennis event (en) |
Honen parte da | tenisa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan |
Denbora-tarte | 2021eko uztailaren 24a - 2021eko abuztuaren 1a |
← tennis at the 2016 Summer Olympics – women's doubles (en) 2024 → | |
Kokaleku | Ariake Koliseoa |
Partehartzaile kopuru | 32 talde |
Kirola | tenis |
Irabazlea | |
Emakumezkoak bikoteka tenisak 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan izan zuen probetako bat izan zen. Aurreko edizioan Jekaterina Makarova eta Jelena Vesninak irabazi zuten, baina Makarova 2020an erretiratu zen[1].
Barbora Krejčíková eta Kateřina Siniaková txekiarrek Belinda Bencic eta Viktorija Golubic suitzarrak garaitu zituzten 7–5, 6–1 domina olinpikoa lortuz. Laura Pigossi eta Luisa Stefani brasildarrek brontzea lortu zuten, historiako lehen domina tenisean Brasilentzat.
Partidak 3 matchetik onenera jokatzen dira, eta hirugarren matchak 10 puntuko desenpatea du[2].
Txapelketa
Goiko erdia
Lehen erronda | Bigarren erronda | Final laurdenak | Finalerdiak | ||||||||||||||||||||||||
1 | B Krejčíková (CZE) K Siniaková (CZE) | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Y-c Hsieh (TPE) C-y Hsu (TPE) | 2 | 1 | 1 | B Krejčíková (CZE) K Siniaková (CZE) | 6 | 5 | [10] | ||||||||||||||||||||
G Olmos (MEX) R Zarazúa (MEX) | 2 | 77 | [7] | P Badosa (ESP) S Sorribes Tormo (ESP) | 2 | 7 | [5] | ||||||||||||||||||||
P Badosa (ESP) S Sorribes Tormo (ESP) | 6 | 64 | [10] | 1 | B Krejčíková (CZE) K Siniaková (CZE) | 3 | 6 | [10] | |||||||||||||||||||
Y Xu (CHN) Z Yang (CHN) | 4 | 6 | [18] | 6 | A Barty (AUS) S Sanders (AUS) | 6 | 4 | [7] | |||||||||||||||||||
A Krunić (SRB) N Stojanović (SRB) | 6 | 4 | [16] | Y Xu (CHN) Z Yang (CHN) | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||
N Hibino (JPN) M Ninomiya (JPN) | 1 | 2 | 6 | A Barty (AUS) S Sanders (AUS) | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
6 | A Barty (AUS) S Sanders (AUS) | 6 | 6 | 1 | B Krejčíková (CZE) K Siniaková (CZE) | 6 | 3 | [10] | |||||||||||||||||||
3 | K Bertens (NED) D Schuurs (NED) | 77 | 5 | [11] | PR | V Kudermetova (ROC) E Vesnina (ROC) | 3 | 6 | [6] | ||||||||||||||||||
C Garcia (FRA) K Mladenovic (FRA) | 64 | 7 | [9] | 3 | K Bertens (NED) D Schuurs (NED) | 2 | 6 | [7] | |||||||||||||||||||
PR | V Kudermetova (ROC) E Vesnina (ROC) | 6 | 7 | PR | V Kudermetova (ROC) E Vesnina (ROC) | 6 | 3 | [10] | |||||||||||||||||||
A-L Friedsam (GER) L Siegemund (GER) | 2 | 5 | PR | V Kudermetova (ROC) E Vesnina (ROC) | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
L Kichenok (UKR) N Kichenok (UKR) | 0 | 77 | [10] | L Kichenok (UKR) N Kichenok (UKR) | 2 | 1 | |||||||||||||||||||||
PR | S Mirza (IND) A Raina (IND) | 6 | 60 | [8] | L Kichenok (UKR) N Kichenok (UKR) | 77 | 6 | ||||||||||||||||||||
Alt | S Errani (ITA) J Paolini (ITA) | 6 | 5 | [10] | Alt | S Errani (ITA) J Paolini (ITA) | 64 | 2 | |||||||||||||||||||
8 | N Melichar (USA) A Riske (USA) | 3 | 7 | [2] |
Beheko erdia
Lehen erronda | Bigarren erronda | Final laurdenak | Finalerdiak | ||||||||||||||||||||||||
7 | G Dabrowski (CAN) S Fichman (CAN) | 63 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
L Pigossi (BRA) L Stefani (BRA) | 77 | 6 | L Pigossi (BRA) L Stefani (BRA) | 2 | 6 | [13] | |||||||||||||||||||||
Ka Plíšková (CZE) M Vondroušová (CZE) | 6 | 6 | Ka Plíšková (CZE) M Vondroušová (CZE) | 6 | 4 | [11] | |||||||||||||||||||||
Y Duan (CHN) S Zheng (CHN) | 2 | 1 | L Pigossi (BRA) L Stefani (BRA) | 1 | 6 | [10] | |||||||||||||||||||||
A Cornet (FRA) F Ferro (FRA) | 6 | 6 | 4 | B Mattek-Sands (USA) J Pegula (USA) | 6 | 3 | [6] | ||||||||||||||||||||
E Svitolina (UKR) D Yastremska (UKR) | 2 | 4 | A Cornet (FRA) F Ferro (FRA) | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||||
M Linette (POL) A Rosolska (POL) | 1 | 3 | 4 | B Mattek-Sands (USA) J Pegula (USA) | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
4 | B Mattek-Sands (USA) J Pegula (USA) | 6 | 6 | L Pigossi (BRA) L Stefani (BRA) | 5 | 3 | |||||||||||||||||||||
5 | H-c Chan (TPE) L Chan (TPE) | 5 | 6 | [6] | B Bencic (SUI) V Golubic (SUI) | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
M Niculescu (ROU) R Olaru (ROU) | 7 | 1 | [10] | M Niculescu (ROU) R Olaru (ROU) | 63 | 5 | |||||||||||||||||||||
E Perez (AUS) S Stosur (AUS) | 4 | 6 | [10] | E Perez (AUS) S Stosur (AUS) | 77 | 7 | |||||||||||||||||||||
J Ostapenko (LAT) A Sevastova (LAT) | 6 | 1 | [5] | E Perez (AUS) S Stosur (AUS) | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||
PR | G Muguruza (ESP) C Suárez Navarro (ESP) | 6 | 77 | B Bencic (SUI) V Golubic (SUI) | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
E Mertens (BEL) A Van Uytvanck (BEL) | 3 | 64 | PR | G Muguruza (ESP) C Suárez Navarro (ESP) | 6 | 1 | [9] | ||||||||||||||||||||
B Bencic (SUI) V Golubic (SUI) | 6 | 65 | [10] | B Bencic (SUI) V Golubic (SUI) | 3 | 6 | [11] | ||||||||||||||||||||
2/ITF | S Aoyama (JPN) E Shibahara (JPN) | 4 | 77 | [5] |
Finala
Finalerdia | Finala | ||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková (CZE) Kateřina Siniaková (CZE) | 6 | 3 | [10] | |||||||||
PR | Veronika Kudermetova (ROC) Elena Vesnina (ROC) | 3 | 6 | [6] | |||||||||
1 | Barbora Krejčíková (CZE) Kateřina Siniaková (CZE) | 7 | 6 | ||||||||||
Belinda Bencic (SUI) Viktorija Golubic (SUI) | 5 | 1 | |||||||||||
Laura Pigossi (BRA) Luisa Stefani (BRA) | 5 | 3 | |||||||||||
Belinda Bencic (SUI) Viktorija Golubic (SUI) | 7 | 6 | Brontzea | ||||||||||
PR | Veronika Kudermetova (ROC) Elena Vesnina (ROC) | 6 | 4 | [9] | |||||||||
Laura Pigossi (BRA) Luisa Stefani (BRA) | 4 | 6 | [11] |
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q65242331