Első versenyBHR 2024-3s Formula–1 bahreini nagydíj
Utolsó versenyUAE 2024-es Formula–1 abu-dzabi nagydíj
Győzelmek0
Dobogós helyezések0
Edzéselsőségek0
Leggyorsabb körök2

Az Aston Martin AMR24 egy Formula–1-es versenyautó, amelyet az Aston Martin F1-es csapata tervezett és fejlesztett a 2024-es Formula–1 világbajnokságra. Pilótái Lance Stroll és Fernando Alonso voltak, a tartalékpilóták pedig Felipe Drugovich és Stoffel Vandoorne[1].

Áttekintés

Az előző évi autóhoz képest csak apróbb változtatások voltak láthatóak az autón. Súlycsökkentési céllal több volt a tisztán fekete, szénszálas felület, a névadó Aramco szponzor pedig több helyütt is megjelent.

A csapat lényegében ott folytatta az évet, ahol az előzőt abbahagyta. A 2023-ban még a dobogókért, sőt talán a futamgyőzelmekért is versenyben lévő Aston Martin legfeljebb a pontszerzők között ért célba, de a dobogótól már messze voltak, így visszasüllyedtek a középmezőnybe.

Eredmények

Félkövérrel jelezve a leggyorsabb kör, dőlt betűvel a pole pozíció. Kis számmal jelölve a sprintfutamon elért helyezés, ha az pontszerzéssel járt együtt.