Az Amerikai Egyesült Államok az 1968. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: EAU | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1968. évi nyári olimpiai játékok Mexikóváros | |||||
Versenyzők | 357 fő 18 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Janice-Lee York-Romary | ||||
Záróünnepség | Alfred Oerter | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Az Amerikai Egyesült Államok a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 18 sportágban 357 sportoló képviselte, akik összesen 107 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Hines, JimJim Hines | Atlétika | Férfi 100 m |
1 Arany | Smith, TommieTommie Smith | Atlétika | Férfi 200 m |
1 Arany | Evans, LeeLee Evans | Atlétika | Férfi 400 m |
1 Arany | Davenport, WillieWillie Davenport | Atlétika | Férfi 110 m gát |
1 Arany | Greene, CharlesCharles Greene Jim Hines Melvin Pender Ronnie Ray Smith | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
1 Arany | Evans, LeeLee Evans Ron Freeman Larry James Vincent Matthews | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Fosbury, DickDick Fosbury | Atlétika | Férfi magasugrás |
1 Arany | Seagren, RobertRobert Seagren | Atlétika | Férfi rúdugrás |
1 Arany | Beamon, BobBob Beamon | Atlétika | Férfi távolugrás |
1 Arany | Matson, RandyRandy Matson | Atlétika | Férfi súlylökés |
1 Arany | Oerter, AlfredAlfred Oerter | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
1 Arany | Toomey, WilliamWilliam Toomey | Atlétika | Férfi tízpróba |
1 Arany | Tyus, WyomiaWyomia Tyus | Atlétika | Női 100 m |
1 Arany | Manning, MadelineMadeline Manning | Atlétika | Női 800 m |
1 Arany | Bailes, MargaretMargaret Bailes Barbara Ferrell Mildrette Netter Wyomia Tyus | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
1 Arany | Nemzeti válogatott Barrett, MikeMike Barrett John Clawson Don Dee Calvin Fowler Spencer Haywood Bill Hosket James King Glynn Saulters Charlie Scott Mike Silliman Ken Spain Jo Jo White | Kosárlabda | Férfi |
1 Arany | Steinkraus, WilliamWilliam Steinkraus | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
1 Arany | Wrightson, BernardBernard Wrightson | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
1 Arany | Gossick, SusanneSusanne Gossick | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Harris, RonaldRonald Harris | Ökölvívás | Könnyűsúly |
1 Arany | Foreman, GeorgeGeorge Foreman | Ökölvívás | Nehézsúly |
1 Arany | Anderson, GaryGary Anderson | Sportlövészet | Szabadpuska, összetett (300 m) |
1 Arany | Burton, MikeMike Burton | Úszás | Férfi 400 m gyors |
1 Arany | Burton, MikeMike Burton | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
1 Arany | McKenzie, DonDon McKenzie | Úszás | Férfi 100 m mell |
1 Arany | Russell, DouglasDouglas Russell | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
1 Arany | Robie, CarlCarl Robie | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
1 Arany | Hickcox, CharlesCharles Hickcox | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
1 Arany | Hickcox, CharlesCharles Hickcox | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
1 Arany | Johnson, DavidDavid Johnson William Johnson Stephen Rerych Don Schollander Mark Spitz Zachary Zorn Michael Wall Kenneth Walsh | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
1 Arany | Johnson, DavidDavid Johnson William Johnson John Nelson Stephen Rerych Don Schollander Mark Spitz Andrew Strenk Michael Wall | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
1 Arany | Hickcox, CharlesCharles Hickcox Chester Jastremski Don McKenzie Ronald Mills Carl Robie Douglas Russell Don Schollander Kenneth Walsh | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
1 Arany | Henne, JanJan Henne | Úszás | Női 100 m gyors |
1 Arany | Meyer, DebbieDebbie Meyer | Úszás | Női 200 m gyors |
1 Arany | Meyer, DebbieDebbie Meyer | Úszás | Női 400 m gyors |
1 Arany | Meyer, DebbieDebbie Meyer | Úszás | Női 800 m gyors |
1 Arany | Hall, KayeKaye Hall | Úszás | Női 100 m hát |
1 Arany | Watson, LillianLillian Watson | Úszás | Női 200 m hát |
1 Arany | Wichman, SharonSharon Wichman | Úszás | Női 200 m mell |
1 Arany | Kolb, ClaudiaClaudia Kolb | Úszás | Női 200 m vegyes |
1 Arany | Kolb, ClaudiaClaudia Kolb | Úszás | Női 400 m vegyes |
1 Arany | Barkman, JaneJane Barkman Linda Gustavson Jan Henne Susan Pedersen | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
1 Arany | Ball, CatherineCatherine Ball Ellie Daniel Kaye Hall Jan Henne Susanne Jones Susan Pedersen Susan Shields Jane Swagerty | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
1 Arany | Barrett, PeterPeter Barrett Lowell North | Vitorlázás | Csillaghajó |
1 Arany | Friedrichs, GeorgeGeorge Friedrichs Barton Jahncke Gerald Schreck | Vitorlázás | Sárkányhajó |
2 Ezüst | James, LarryLarry James | Atlétika | Férfi 400 m |
2 Ezüst | Ryun, JamesJames Ryun | Atlétika | Férfi 1500 m |
2 Ezüst | Hall, ErvinErvin Hall | Atlétika | Férfi 110 m gát |
2 Ezüst | Caruthers, EdwardEdward Caruthers | Atlétika | Férfi magasugrás |
2 Ezüst | Woods, GeorgeGeorge Woods | Atlétika | Férfi súlylökés |
2 Ezüst | Ferrell, BarbaraBarbara Ferrell | Atlétika | Női 100 m |
2 Ezüst | Sanders, RichardRichard Sanders | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
2 Ezüst | Behm, DonaldDonald Behm | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
2 Ezüst | Hugh, LawrenceLawrence Hugh Philip Johnson | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Page, MichaelMichael Page Michael Plumb James C. Wofford | Lovaglás | Csapat lovastusa |
2 Ezüst | Robinson, AlbertAlbert Robinson | Ökölvívás | Pehelysúly |
2 Ezüst | Writer, JohnJohn Writer | Sportlövészet | Sportpuska összetett |
2 Ezüst | Garrigus, ThomasThomas Garrigus | Sportlövészet | Trap |
2 Ezüst | Walsh, KennethKenneth Walsh | Úszás | Férfi 100 m gyors |
2 Ezüst | Schollander, DonDon Schollander | Úszás | Férfi 200 m gyors |
2 Ezüst | Kinsella, JohnJohn Kinsella | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
2 Ezüst | Hickcox, CharlesCharles Hickcox | Úszás | Férfi 100 m hát |
2 Ezüst | Ivey, MitchellMitchell Ivey | Úszás | Férfi 200 m hát |
2 Ezüst | Spitz, MarkMark Spitz | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
2 Ezüst | Buckingham, GregoryGregory Buckingham | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
2 Ezüst | Hall, GaryGary Hall | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
2 Ezüst | Pedersen, SusanSusan Pedersen | Úszás | Női 100 m gyors |
2 Ezüst | Henne, JanJan Henne | Úszás | Női 200 m gyors |
2 Ezüst | Gustavson, LindaLinda Gustavson | Úszás | Női 400 m gyors |
2 Ezüst | Kruse, PamelaPamela Kruse | Úszás | Női 800 m gyors |
2 Ezüst | Daniel, EllieEllie Daniel | Úszás | Női 100 m pillangó |
2 Ezüst | Pedersen, SusanSusan Pedersen | Úszás | Női 200 m vegyes |
2 Ezüst | Vidali, LynnLynn Vidali | Úszás | Női 400 m vegyes |
3 Bronz | Greene, CharlesCharles Greene | Atlétika | Férfi 100 m |
3 Bronz | Carlos, JohnJohn Carlos | Atlétika | Férfi 200 m |
3 Bronz | Freeman, RonRon Freeman | Atlétika | Férfi 400 m |
3 Bronz | Farrell, TomTom Farrell | Atlétika | Férfi 800 m |
3 Bronz | Young, GeorgeGeorge Young | Atlétika | Férfi 3000 m akadály |
3 Bronz | Young, LarryLarry Young | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
3 Bronz | Boston, RalphRalph Boston | Atlétika | Férfi távolugrás |
3 Bronz | Maher, WilliamWilliam Maher John Nunn | Evezés | Férfi kétpárevezős |
3 Bronz | Page, MichaelMichael Page | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
3 Bronz | Henry, JamesJames Henry | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Young, EdwinEdwin Young | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
3 Bronz | O'Sullivan, KealaKeala O'Sullivan | Műugrás | Női egyéni műugrás |
3 Bronz | Peterson, AnnAnn Peterson | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Marbley, HarlanHarlan Marbley | Ökölvívás | Papírsúly |
3 Bronz | Wallington, JamesJames Wallington | Ökölvívás | Kisváltósúly |
3 Bronz | Baldwin, JohnJohn Baldwin | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Jones, AlfredAlfred Jones | Ökölvívás | Középsúly |
3 Bronz | Dube, JosephJoseph Dube | Súlyemelés | +90 kg |
3 Bronz | Spitz, MarkMark Spitz | Úszás | Férfi 100 m gyors |
3 Bronz | Nelson, JohnJohn Nelson | Úszás | Férfi 200 m gyors |
3 Bronz | Mills, RonaldRonald Mills | Úszás | Férfi 100 m hát |
3 Bronz | Horsley, JackJack Horsley | Úszás | Férfi 200 m hát |
3 Bronz | Job, BrianBrian Job | Úszás | Férfi 200 m mell |
3 Bronz | Wales, RossRoss Wales | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
3 Bronz | Ferris, JohnJohn Ferris | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
3 Bronz | Ferris, JohnJohn Ferris | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
3 Bronz | Gustavson, LindaLinda Gustavson | Úszás | Női 100 m gyors |
3 Bronz | Barkman, JaneJane Barkman | Úszás | Női 200 m gyors |
3 Bronz | Swagerty, JaneJane Swagerty | Úszás | Női 100 m hát |
3 Bronz | Hall, KayeKaye Hall | Úszás | Női 200 m hát |
3 Bronz | Wichman, SharonSharon Wichman | Úszás | Női 100 m mell |
3 Bronz | Shields, SusanSusan Shields | Úszás | Női 100 m pillangó |
3 Bronz | Daniel, EllieEllie Daniel | Úszás | Női 200 m pillangó |
3 Bronz | Henne, JanJan Henne | Úszás | Női 200 m vegyes |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Charles Greene | 100 m | 10,09 | 1. | 1. | 10,02 | 1. | 1. | 10,13 | 1. | 3. | 10,07 | |
Jim Hines | 10,26 | 1. | 6. | 10,14 | 2. | 4. | 10,08 | 1. | 1. | 9,95 | ||
Melvin Pender | 10,35 | 2. | 10.** | 10,16 | 2. | 5.* | 10,21 | 4. | 7. | 10,17 | 6. | |
John Carlos | 200 m | 20,54 | 1. | 3. | 20,69 | 1. | 8. | 20,12 | 1. | 1. | 20,10 | |
Larry Questad | 20,75 | 1. | 12. | 20,54 | 2. | 6. | 20,48 | 3. | 7. | 20,62 | 6. | |
Tommie Smith | 20,37 | 1. | 2. | 20,28 | 1. | 1. | 20,14 | 1. | 2. | 19,83 | ||
Lee Evans | 400 m | 45,40 | 1. | 2. | 45,54 | 2. | 3. | 44,83 | 1. | 1. | 43,86 | |
Ron Freeman | 45,67 | 3. | 6. | 45,31 | 1. | 1. | 45,47 | 2. | 5. | 44,41 | ||
Larry James | 45,83 | 3. | 9. | 45,77 | 2. | 7. | 44,88 | 2. | 2. | 43,97 | ||
Wade Bell | 800 m | 1:51,52 | 5. | 30. | kiesett | |||||||
Tom Farrell | 1:47,96 | 2. | 10.* | 1:46,11 | 4. | 4. | 1:45,46 | |||||
Ron Kutschinski | 1:47,61 | 3. | 7.* | 1:47,39 | 5. | 11. | kiesett | |||||
Marty Liquori | 1500 m | 3:52,78 | 1. | 20. | 3:52,17 | 4. | 4. | 4:18,22 | 12. | |||
Tom Von Ruden | 3:59,15 | 1. | 35. | 3:54,12 | 3. | 12. | 3:49,27 | 9. | ||||
James Ryun | 3:45,80 | 1. | 1. | 3:51,25 | 1. | 1. | 3:37,89 | |||||
Jack Bacheler | 5000 m | 14:31,00 | 4. | 13. | nem állt rajthoz | |||||||
Bob Day | 14:23,23 | 6. | 8. | kiesett | ||||||||
Lou Scott | 15:13,69 | 11. | 28. | kiesett | ||||||||
Tom Laris | 10 000 m | 30:26,2 | 16. | |||||||||
Van Nelson | 31:40,2 | 29. | ||||||||||
Tracy Smith | 30:14,6 | 11. | ||||||||||
Leon Coleman | 110 m gát | 13,77 | 1. | 4. | 13,54 | 2. | 4. | 13,67 | 4. | |||
Willie Davenport | 13,65 | 1. | 2. | 13,53 | 1. | 2.* | 13,33 | |||||
Ervin Hall | 13,75 | 1. | 3. | 13,38 | 1. | 1. | 13,42 | |||||
Geoff Vanderstock | 400 m gát | 50,62 | 2. | 10. | 49,22 | 2. | 3. | 49,07 | 4. | |||
Ron Whitney | 49,06 | 1. | 1. | 49,29 | 2. | 4. | 49,27 | 6. | ||||
Conrad Nightingale | 3000 m akadály | 9:13,23 | 6. | 15. | kiesett | |||||||
Bill Reilly | 9:10,35 | 5. | 13. | kiesett | ||||||||
George Young | 9:01,49 | 2. | 4. | 8:51,86 | ||||||||
Maraton | 2:31:15 | 16. | ||||||||||
Ron Daws | 2:33:53 | 22. | ||||||||||
Kenny Moore | 2:29:49 | 14. | ||||||||||
Tom Dooley | 20 km gyaloglás | 1:40:08 | 17. | |||||||||
Rudy Haluza | 1:35:00 | 4. | ||||||||||
Ron Laird | 1:44:38 | 25. | ||||||||||
Goetz Klopfer | 50 km gyaloglás | 4:39:13 | 10. | |||||||||
Dave Romansky | 5:38:03 | 26. | ||||||||||
Larry Young | 4:31:55 | |||||||||||
Charles Greene Melvin Pender Ronnie Ray Smith Jim Hines | 4 × 100 m váltó | 38,86 | 2. | 3. | 38,69 | 2. | 3. | 38,24 | ||||
Vincent Matthews Ron Freeman Larry James Lee Evans | 4 × 400 m váltó | 3:00,71 | 1. | 1. | 2:56,16 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Reynaldo Brown | Magasugrás | 212 cm | 9. | 214 cm | 5. |
Edward Caruthers | 214 cm | 2. | 222 cm | ||
Dick Fosbury | 214 cm | 1. | 224 cm | ||
Casey Carrigan | Rúdugrás | 460 cm | 20. | kiesett | |
John Pennel | 490 cm | 1.* | 535 cm | 5. | |
Robert Seagren | 490 cm | 13. | 540 cm | ||
Bob Beamon | Távolugrás | 819 cm | 2. | 890 cm | |
Ralph Boston | 827 cm | 1. | 816 cm | ||
Charles Mays | 785 cm | 6. | érvényes kísérlet nélkül | ||
Dave Smith | Hármasugrás | 15,75 m | 21. | kiesett | |
Norm Tate | 15,84 m | 17. | kiesett | ||
Art Walker | 16,49 m | 3. | 17,12 m | 4. | |
Dave Maggard | Súlylökés | 19,26 m | 7. | 19,43 m | 5. |
Randy Matson | 20,68 m | 1. | 20,54 m | ||
George Woods | 19,79 m | 3. | 20,12 m | ||
Gary Carlsen | Diszkoszvetés | 60,36 m | 3.* | 59,46 m | 6. |
Alfred Oerter | 59,36 m | 6. | 67,78 m | ||
Jay Silvester | 63,34 m | 1. | 61,78 m | 5. | |
Edward Burke | Kalapácsvetés | 67,36 m | 10. | 65,72 m | 12. |
Harold Connolly | 65,00 m | 17. | kiesett | ||
Al Hall | 65,70 m | 14. | kiesett | ||
Frank Covelli | Gerelyhajítás | 73,04 m | 21. | kiesett | |
Mark Murro | 81,14 m | 7. | 80,08 m | 9. | |
Gary Stenlund | 73,52 m | 20. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rick Sloan | Tízpróba | 11,28 | 799 | 672 cm | 748 | 14,07 m | 733 | 210 cm | 896 | 51,05 | 767 | 15,51 | 789 | 45,58 m | 779 | 485 cm | 865 | 49,90 m | 587 | 4:44,02 | 500 | 7618 | 7. |
William Toomey | 10,41 | 996 | 787 cm | 1027 | 13,75 m | 713 | 195 cm | 758 | 45,68 | 1025 | 14,95 | 856 | 43,68 m | 740 | 420 cm | 673 | 62,80 m | 780 | 4:57,18 | 424 | 8144 | ||
Tom Waddell | 11,33 | 789 | 747 cm | 927 | 14,45 m | 756 | 201 cm | 813 | 51,25 | 758 | 15,39 | 803 | 43,73 m | 741 | 450 cm | 760 | 63,70 m | 794 | 5:04,52 | 384 | 7675 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Margaret Bailes | 100 m | 11,30 | 1. | 3. | 11,34 | 2. | 8. | 11,53 | 3. | 8. | 11,37 | 5. |
200 m | 23,17 | 2. | 4. | 22,95 | 3. | 3.* | 23,18 | 7. | ||||
Barbara Ferrell | 22,94 | 1. | 1. | 22,87 | 1. | 1. | 22,93 | 4. | ||||
100 m | 11,28 | 1. | 2. | 11,12 | 1. | 2. | 11,37 | 2. | 3. | 11,15 | ||
Wyomia Tyus | 11,21 | 1. | 1. | 11,08 | 1. | 1. | 11,35 | 1. | 2. | 11,08 | ||
200 m | 23,46 | 1. | 11. | 23,14 | 2. | 6. | 23,08 | 6. | ||||
Lois Drinkwater | 400 m | 54,56 | 4. | 17. | 57,39 | 8. | 16. | kiesett | ||||
Jarvis Scott | 53,53 | 2. | 5. | 53,22 | 4. | 4. | 52,79 | 6. | ||||
Esther Stroy | 53,58 | 2. | 6.* | 54,35 | 5. | 12. | kiesett | |||||
Doris Brown | 800 m | 2:09,56 | 2. | 18. | 2:05,23 | 2. | 2. | 2:03,98 | 5. | |||
Francie Kraker | 2:07,34 | 5. | 9. | kiesett | ||||||||
Madeline Manning | 2:08,74 | 1. | 11. | 2:05,82 | 1. | 5. | 2:00,92 | |||||
Judy Dyer | 80 m gát | 10,94 | 3. | 16. | 10,84 | 6. | 10. | kiesett | ||||
Mamie Rallins | 10,69 | 1. | 5. | 10,70 | 5. | 6. | kiesett | |||||
Patty van Wolvelaere-Johnson | 10,65 | 1. | 4. | 10,72 | 2. | 7. | 10,60 | 4. | ||||
Barbara Ferrell Margaret Bailes Mildrette Netter Wyomia Tyus | 4 × 100 m váltó | 43,50 | 1. | 2. | 42,88 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Estelle Baskerville | Magasugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Sharon Callahan | 160 cm | 22. | kiesett | ||
Eleanor Montgomery | 168 cm | 19. | kiesett | ||
Martha Rae Watson | Távolugrás | 630 cm | 12. | 620 cm | 10. |
Willye White | 642 cm | 6. | 608 cm | 11. | |
Maren Seidler | Súlylökés | 14,86 m | 11. | ||
Olga Fikotová-Connolly | Diszkoszvetés | 52,96 m | 6. | ||
Carol Moseke | 48,28 m | 14. | |||
RaNae Bair | Gerelyhajítás | 53,14 m | 11. | ||
Barbara Friedrich | 53,44 m | 9. |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Pat Daniels-Winslow | Ötpróba | 11,43 | 979 | 13,33 m | 943 | 165 cm | 996 | 597 cm | 982 | 24,60 | 977 | 4877 | 6. |
Cathy Hamblin | 11,96 | 904 | 10,66 m | 761 | 150 cm | 836 | 572 cm | 924 | 25,33 | 905 | 4330 | 24. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Richard Tamble | 52 kg | Vlagyimir Bakulin (URS) 3-1 | Metin Çıkmaz (TUR) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
David Hazewinkel | 57 kg | Ion Baciu (RUM) 3-1 | Johnny Nielsen (DIN) kétvállas | Hriszto Trajkov (BUL) kizárták | Ibrahim El-Sayed (RAU) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
James Hazewinkel | 63 kg | Rusznyák József (HUN) 1-3 | Roman Rurua (URS) kétvállas | Kim Ikcsong (Kim Ik-jong) (KOR) 0.5-3.5 | Dimitar Galinchev (BUL) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Werner Holzer | 70 kg | Mohamed Mansour (MAR) kétvállas | Jan Karlsson (SWE) kétvállas | Kurt Madsen (DIN) 1-3 | erőnyerő | Klaus Rost (FRG) 3-1 | kiesett | 6. | ||
Larry Lyden | 78 kg | Milan Nenadić (YUG) 3.5-0.5 | Dimítriosz Szávasz (GRE) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Wayne Baughman | 87 kg | Lothar Metz (GDR) 3-1 | Héctor Alvarez (MEX) kétvállas | Teuvo Ojala (FIN) kétvállas | Czesław Kwieciński (POL) 1-3 | Valentyin Olenyik (URS) kétvállas | kiesett | 5. | ||
Henk Schenk | 97 kg | Bojan Radev (BUL) kizárták | Peter Jutzeler (SUI) 2.5-2.5 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Robert Roop | +97 kg | Harry Geris (CAN) kétvállas | Stefan Petrov (BUL) kétvállas | Anatolij Roscsin (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Richard Sanders | 52 kg | erőnyerő | José Defran (DOM) kétvállas | Boris Dimovski (YUG) kétvállas | Mohammad Ghorbani (IRN) kétvállas | Sudesh Kumar (IND) kétvállas | Nakata Sigeo (JPN) 3-1 | Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL) 1-3 | Hozott eredmény Nakata Sigeo (JPN) 3-1 Hozott eredmény Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL) 1-3 | |
Donald Behm | 57 kg | Muhammad Sardar (PAK) 1-3 | Javier Raxón (GUA) kétvállas | erőnyerő | Bishambar Singh (IND) 0.5-3.5 | Aboutaleb Talebi (IRN) 3-1 | Ivan Savov (BUL) 1-3 | 2. mérkőzés Ali Aliyev (URS) 1-3 Hozott eredmény Aboutaleb Talebi (IRN) 3-1 | ||
Bobby Douglas | 63 kg | Samseddin Szajed-Abbaszi (IRN) 3-1 | visszalépett | kiesett | helyezetlen | |||||
Wayne Wells | 70 kg | Zarbeg Beriashvili (URS) 2-2 | Jan Karlsson (SWE) 1-3 | Sztéfanosz Joanídisz (GRE) kétvállas | Janusz Pająk (POL) 1-3 | Horiucsi Ivao (JPN) 1-3 | Enyu Valcsev(wd) (BUL) 3-1 | kiesett | 4. | |
Steven Combs | 78 kg | Mahmut Atalay (TUR) 3-1 | Jimmy Martinetti (SUI) 1-3 | Szo Jongszok (Seo Yong-seok) (KOR) 1-3 | erőnyerő | Daniel Robin (FRA) 3-1 | kiesett | helyezetlen | ||
Thomas Peckham | 87 kg | Prodan Gardzsev (BUL) 2-2 | Julio Graffigna (ARG) 1-3 | Umberto Marcheggiani (ITA) kétvállas | Endó Sigeru (JPN) kétvállas | Hüseyin Gürsoy (TUR) 2-2 | erőnyerő | 1. mérkőzés Dzsigdzsidijn Mönhbat (MGL) 3-1 | 4. | |
Jess Lewis | 97 kg | Gerd Bachmann (GDR) 1-3 | Kavano Sunicsi (JPN) 1-3 | Ahmet Ayık (TUR) 2-2 | Szaid Musztafov (BUL) 3-1 | kiesett | 6. | |||
Larry Kristoff | +97 kg | Arne Robertsson (SWE) kizárták | Nyers László (HUN) 1-3 | Abolfazl Anvari (IRN) 1-3 | Alekszandr Medvegy (URS) kizárták | kiesett | kiesett | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
John Van Blom | Egypárevezős | 7:54,79 | 3. | 7:43,00 | 1. | 7:49,85 | 3. | A | 8:00,51 | 4. | 4. |
William Maher John Nunn | Kétpárevezős | 6:56,96 | 1. | erőnyerő | 7:10,05 | 1. | A | 6:54,21 | 3. | ||
Lawrence Hugh Philip Johnson | Kormányos nélküli kettes | 7:19,92 | 1. | erőnyerő | 7:21,50 | 1. | A | 7:26,71 | 2. | ||
William Hobbs Richard Edmunds Stewart MacDonald (kormányos) | Kormányos kettes | 8:12,48 | 2. | erőnyerő | 8:03,74 | 3. | A | 8:12,60 | 5. | 5. | |
Peter Raymond Raymond Wright Charles Hamlin Lawrence Terry | Kormányos nélküli négyes | 6:57,68 | 2. | 6:39,78 | 1. | A | 6:47,70 | 5. | 5. | ||
Luther Jones Bill Purdy Anthony Martin Gardner Cadwalader John Hartigan (kormányos) | Kormányos négyes | 7:21,39 | 3. | erőnyerő | 6:54,22 | 2. | A | 6:51,41 | 5. | 5. | |
Steve Brooks Curtis Canning Jake Fiechter Arthur Evans* David Higgins Franklin Hobbs Paul Hoffman Andy Larkin Cleve Livingston Scott Steketee (kormányos) | Nyolcas | 6:15,42 | 5. | 6:19,81 | 2. | A | 6:14,34 | 6. | 6. |
* - Jake Fiechter cseréje az előfutamban
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
John Glair | Kajak egyes 1000 m | 4:13,5 | 6. | 15. | 4:29,89 | 3. | 9. | 4:08,31 | 4. | 11. | kiesett | |
Paul Beachem Peter Weigand | Kajak kettes 1000 m | 4:15,0 | 7. | 17. | 4:00,04 | 4. | 6. | kiesett | ||||
Lester Cutler Ernst Heincke Mervil Larson John Pickett | Kajak négyes 1000 m | 3:31,7 | 6. | 16. | 3:32,21 | 5. | 8. | kiesett | ||||
Andreas Weigand | Kenu egyes 1000 m | 4:30,0 | 4. | 5. | 4:37,11 | 3. | 3. | 4:50,42 | 8. | |||
William Gates Malcolm Hickox | Kenu kettes 1000 m | 4:37,0 | 7. | 12. | 4:33,49 | 6. | 6. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marcia Jones Smoke | Kajak egyes 500 m | 2:09,6 | 4. | 4. | 2:12,67 | 1. | 1. | 2:14,68 | 4. |
Sperry Rademaker Marcia Jones Smoke | Kajak kettes 500 m | 2:08,9 | 4. | 9. | 2:04,54 | 2. | 2. | 2:02,97 | 7. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Dan Butler | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
David Chauner | nem ért célba | ||
John Howard | 4:52:45 (+11:20) | 44. | |
Wes Wessberg | nem ért célba | ||
John Allis Jim Van Boven John Howard Butch Martin | Csapat időfutam | 2:24:13 (+16:24) | 20. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Tim Mountford | Férfi egyéni | Leijn Loevesijn (HOL) Baranyecz András (HUN) 10,92 | 3. | Kim Gvangszon (Kim Gwang-seon) (KOR) José Jaime Galeano (COL) 11,03 | 1. | Daniel Morelon (FRA) 10,94 | 2. | Peder Pedersen (DIN) 11,31 | 1. | Omar Phakadze (URS) Niels Fredborg (DIN) 10,94 | 2. | Gordon Johnson (AUS) Ivan Kučírek (TCH) 10,79 | 1. | Leijn Loevesijn (HOL) 11,09 | 2. | kiesett | helyezetlen | ||
Jackie Simes | Daniel Goens (BEL) Kenneth Sutherland (HBR) 11,23 | 1. | Robert van Lancker (BEL) Serhiy Kravtsov (URS) 10,72 | 1. | Dino Verzini (ITA) Ivan Kučírek (TCH) 10,81 | 2. | Niels Fredborg (DIN) Leslie King (TRI) 10,92 | 1. | Jürgen Barth (FRG) 11,30 | 2. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jackie Simes | Férfi egyéni | 1:05,67 | 12. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Jack Disney Charles Pranke | Férfi kétüléses | Belgium (BEL) Daniel Goens Robert van Lancker 10,40 | Ausztrália (AUS) Gordon Johnson Hilton Clarke 10,26 | 2. | kiesett | helyezetlen |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Dave Brink | Férfi egyéni | 4:55,40 | 18. | kiesett | 18. | ||||||||||
David Chauner Skip Cutting Steve Maaranen John Vande Velde | Férfi csapat | Kolumbia (COL) Severo Hernández Martín Rodríguez Luis Saldarriaga Mario Vanegas 4:32,98 | 4:32,87 | 1. | kiesett | helyezetlen |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 7 | 7 | 0 | 599 | 392 | +207 |
Jugoszlávia (YUG) | 7 | 6 | 1 | 592 | 511 | +81 |
Olaszország (ITA) | 7 | 5 | 2 | 562 | 539 | +23 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 4 | 3 | 557 | 548 | +9 |
Puerto Rico (PRO) | 7 | 3 | 4 | 493 | 468 | +25 |
Panama (PAN) | 7 | 2 | 5 | 572 | 624 | –52 |
Fülöp-szigetek (FIL) | 7 | 1 | 6 | 525 | 636 | –111 |
Szenegál (SEN) | 7 | 0 | 7 | 383 | 565 | –182 |
1968. október 13. | Egyesült Államok (USA) | 81 – 46 | Spanyolország (ESP) | |
(39–16) |
1968. október 14. | Egyesült Államok (USA) | 93 – 36 | Szenegál (SEN) | |
(44–15) |
1968. október 15. | Egyesült Államok (USA) | 96 – 75 | Fülöp-szigetek (FIL) | |
(48–26) |
1968. október 16. | Egyesült Államok (USA) | 73 – 58 | Jugoszlávia (YUG) | |
(36–28) |
1968. október 18. | Egyesült Államok (USA) | 95 – 60 | Panama (PAN) | |
(51–33) |
1968. október 19. | Egyesült Államok (USA) | 100 – 61 | Olaszország (ITA) | |
(48–27) |
1968. október 20. | Egyesült Államok (USA) | 61 – 56 | Puerto Rico (PRO) | |
(30–29) |
- Elődöntő
1968. október 22. | Egyesült Államok (USA) | 75 – 63 | Brazília (BRA) | |
(42–26) |
- Döntő
1968. október 25. | Egyesült Államok (USA) | 65 – 50 | Jugoszlávia (YUG) | |
(32–29) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Kyra Downton | Cadet | Egyéni | 657 | 21. | kiesett | 657 | 21. | |
Edith Master | Helios | 646 | 23. | kiesett | 646 | 23. | ||
Donnan Plumb | Attache | 616 | 24. | kiesett | 616 | 24. | ||
Kyra Downton Edith Master Donnan Plumb | Cadet Helios Attache | Csapat | 1,919 | 8. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Frank Chapot | San Lucas | Egyéni | 4,00 | 3. | 8,00 | 4. | 12,00 | 4. |
Kathryn Kusner | Untouchable | 12,00 | 21. | kiesett | 12,00 | 21. | ||
William Steinkraus | Snowbound | 0,00 | 1. | 4,00 | 1. | 4,00 | ||
Frank Chapot Kathryn Kusner Mary Mairs-Chapot | San Lucas Untouchable White Lightning | Csapat | 63,00 | 5. | 54,50 | 3. | 117,50 | 4. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Kevin Freeman | Chalan | Egyéni | -77,01 | 14. | kizárták | kiesett | ||||
Michael Page | Foster | -107,51 | 40. | 59,20 | 2. | -4,00 | 9. | -52,31 | ||
Michael Plumb | Plain Sailing | -63,00 | 5. | -54,00 | 19. | -2,50 | 7. | -119,50 | 14. | |
James C. Wofford | Kilkenny | -101,51 | 34. | 71,20 | 1. | -43,75 | 34. | -74,06 | 6. | |
Michael Page Michael Plumb James C. Wofford | Foster Plain Sailing Kilkenny | Csapat | -241,52 | 6. | 76,40 | 2. | -50,25 | 6. | -245,87 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
James Henry | Egyéni műugrás | 105,47 | 1. | 158,09 | |
Bernard Wrightson | 102,95 | 3. | 170,15 | ||
Keith Russell | 100,61 | 4. | 151,75 | 6. | |
Egyéni toronyugrás | 101,38 | 3. | 152,34 | 4. | |
Richard Gilbert | 86,70 | 17. | kiesett | ||
Edwin Young | 99,98 | 4. | 153,93 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Susanne Gossick | Egyéni műugrás | 97,32 | 2. | 150,77 | |
Micki King | 98,17 | 1. | 137,38 | 4. | |
Keala O'Sullivan | 65,58 | 4. | 145,23 | ||
Lesley Bush | Egyéni toronyugrás | 43,72 | 20. | kiesett | |
Ann Peterson | 52,14 | 2. | 101,11 | ||
Barbara Talmage | 47,09 | 6. | 87,29 | 10. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Harlan Marbley | Papírsúly | erőnyerő | Fuat Temel (TUR) 5-0 | Gabriel Ogun (NGR) 5-0 | Francisco Rodríguez (VEN) 1-4 | kiesett | ||
David Vasquez | Légsúly | Filippo Grasso (ITA) 3-2 | Leo Rwabwogo (UGA) 2-3 | kiesett | 9. | |||
Samuel Goss | Harmatsúly | erőnyerő | Nicolae Gîju (RUM) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Albert Robinson | Pehelysúly | John Cheshire (GBR) RSC | Teogenes Pelegrino (FIL) KO | Abdel Allah (RAU) 5-0 | Ivan Mihajlov (BUL) 4-1 | Antonio Roldán (MEX) kizárták | ||
Ronald Harris | Könnyűsúly | erőnyerő | I Cshanggil (Lee Chang-gil) (KOR) 5-0 | John H. Stracey (GBR) 4-1 | Mohamed Muruli (UGA) 5-0 | Calistrat Cuţov (RUM) 5-0 | Józef Grudzień (POL) 5-0 | |
James Wallington | Kisváltósúly | erőnyerő | Donato Cartagena (DOM) RSC | Alex Odhiambo (UGA) 5-0 | Kim Szajong (Kim Sa-yong) (KOR) 5-0 | Enrique Regüeiferos (CUB) 1-4 | kiesett | |
Armando Muniz | Váltósúly | erőnyerő | Marian Kasprzyk (POL) 4-1 | Max Hebeisen (SUI) 4-1 | Mario Giulloti (ARG) 1-4 | kiesett | 5. | |
John Baldwin | Nagyváltósúly | erőnyerő | Vojtech Stantien (TCH) 5-0 | Mario Benítez (URG) 5-0 | Rolando Garbey (CUB) 1-4 | kiesett | ||
Alfred Jones | Középsúly | Marcelo Quiñones (PER) 5-0 | Raúl Marrero (CUB) 5-0 | Simeon Georgiev (BUL) 4-1 | Chris Finnegan (GBR) 1-4 | kiesett | ||
Arthur Redden | Félnehézsúly | erőnyerő | Georgi Sztankov (BUL) 1-4 | kiesett | 9. | |||
George Foreman | Nehézsúly | Lucjan Trela (POL) 4-1 | Ion Alexe (RUM) RSC | Giorgio Bambini (ITA) KO | Jonas Čepulis (URS) RSC |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Robert Beck | Egyéni | 3:41 | 1010 | 28. | 28–19 | 885 | 9. | 190 | 912 | 16. | 4:06,5 | 925 | 28. | 16:10,3 | 655 | 42. | 4387 | 22. |
Maurice Lough | 3:32 | 980 | 32. | 18–29 | 655 | 38. | 187 | 846 | 32. | 3:56,4 | 988 | 12. | 15:15,2 | 820 | 24. | 4289 | 29. | |
James Moore | 3:36 | 1040 | 13. | 24–23 | 793 | 23. | 190 | 912 | 17. | 4:05,5 | 931 | 27. | 14:36,8 | 937 | 9. | 4613 | 11. | |
Robert Beck Maurice Lough James Moore | Csapat | 3030 | 3. | 2324 | 8. | 2670 | 4. | 2844 | 8. | 2412 | 9. | 13280 | 4. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 17:00 | Egyesült Államok (USA) | 3 – 2 | Szovjetunió (URS) | |
(11–15, 15–10, 10–15, 15–10, 15–6) |
1968. október 16. 12:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–0, 10–15, 15–7, 15–7) |
1968. október 17. 17:00 | Egyesült Államok (USA) | 3 – 0 | Brazília (BRA) | |
(15–12, 15–7, 15–10) |
1968. október 19. 10:00 | Bulgária (BUL) | 3 – 2 | Egyesült Államok (USA) | |
(10–15, 17–15, 7–15, 15–7, 16–14) |
1968. október 20. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–5, 15–5, 15–8) |
1968. október 21. 12:00 | NDK (GDR) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–8, 15–12, 15–10) |
1968. október 23. 12:00 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–5, 15–8, 15–11) |
1968. október 24. 12:00 | Egyesült Államok (USA) | 3 – 1 | Mexikó (MEX) | |
(14–16, 15–10, 15–9, 15–11) |
1968. október 25. 12:00 | Egyesült Államok (USA) | 3 – 0 | Belgium (BEL) | |
(15–4, 16–14, 15–10) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 26 | 8 | 3,250 | 464 | 326 | 1,423 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 24 | 6 | 4,000 | 430 | 258 | 1,667 |
3 Bronz | Csehszlovákia (TCH) | 16 | 7 | 2 | 22 | 15 | 1,467 | 454 | 417 | 1,089 |
4. | NDK (GDR) | 15 | 6 | 3 | 22 | 12 | 1,833 | 449 | 374 | 1,201 |
5. | Lengyelország (POL) | 15 | 6 | 3 | 18 | 11 | 1,636 | 371 | 281 | 1,320 |
6. | Bulgária (BUL) | 13 | 4 | 5 | 16 | 17 | 0,941 | 379 | 385 | 0,984 |
7. | Egyesült Államok (USA) | 13 | 4 | 5 | 15 | 18 | 0,833 | 383 | 414 | 0,925 |
8. | Belgium (BEL) | 11 | 2 | 7 | 6 | 24 | 0,250 | 239 | 417 | 0,573 |
9. | Brazília (BRA) | 10 | 1 | 8 | 8 | 25 | 0,320 | 357 | 469 | 0,761 |
10. | Mexikó (MEX) | 9 | 0 | 9 | 6 | 27 | 0,222 | 289 | 474 | 0,610 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 7. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 12:00 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–6, 15–2, 15–2) |
1968. október 14. 12:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–8, 11–15, 15–9, 15–11) |
1968. október 16. 10:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–3, 15–1, 16–14) |
1968. október 17. 17:00 | Dél-Korea (KOR) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–9, 15–13, 6–15, 15–5) |
1968. október 21. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–1, 6–15, 15–4, 15–6) |
1968. október 23. 17:00 | Peru (PER) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–11, 15–0, 14–16, 15–12) |
1968. október 26. 16:00 | Mexikó (MEX) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–8, 15–7, 15–4) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 14 | 7 | 0 | 21 | 3 | 7,000 | 333 | 194 | 1,716 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 13 | 6 | 1 | 19 | 3 | 6,333 | 318 | 147 | 2,163 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) | 12 | 5 | 2 | 15 | 11 | 1,364 | 324 | 304 | 1,066 |
4. | Peru (PER) | 10 | 3 | 4 | 12 | 15 | 0,800 | 306 | 327 | 0,936 |
5. | Dél-Korea (KOR) | 10 | 3 | 4 | 11 | 14 | 0,786 | 276 | 305 | 0,905 |
6. | Csehszlovákia (TCH) | 10 | 3 | 4 | 11 | 15 | 0,733 | 307 | 308 | 0,997 |
7. | Mexikó (MEX) | 8 | 1 | 6 | 7 | 18 | 0,389 | 215 | 338 | 0,636 |
8. | Egyesült Államok (USA) | 7 | 0 | 7 | 4 | 21 | 0,190 | 197 | 353 | 0,558 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 8. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
William McMillan | Gyorstüzelő pisztoly | 584 | 17. |
Jim McNally | 580 | 25. | |
Donald Hamilton | Szabadpisztoly | 549 | 16. |
Arnold Vitarbo | 559 | 4. | |
Lones Wigger | Sportpuska, fekvő | 592 | 25. |
Gary Anderson | 595 | 8. | |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1157 | ||
John Foster | 1140 | 7. | |
Sportpuska, összetett | 1153 | 4. | |
John Writer | 1156 | ||
Thomas Garrigus | Trap | 196 | |
Ray Stafford | 189 | 26. | |
Earl Herring | Skeet | 190 | 16. |
Robert Rodale | 189 | 19. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Russell Knipp | 75 kg | 147,5 | 2. | 122,5 | 10. | 167,5 | 5. | 437,5 | 4. |
Frederick Lowe | 132,5 | 11. | 127,5 | 7. | 170,0 | 3. | 430,0 | 8. | |
Joseph Puleo | 82,5 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||||
Robert Bartholomew | 90 kg | 155,0 | 7. | 125,0 | 17. | 177,5 | 9. | 457,5 | 9. |
Philip Grippaldi | 155,0 | 7. | 137,5 | 9. | 185,0 | 5. | 477,5 | 7. | |
Joseph Dube | +90 kg | 200,0 | 1. | 145,0 | 7. | 210,0 | 2. | 555,0 | |
George Pickett | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kanati Allen | Talaj | 18,30 | 34. | kiesett | |
Ugrás | 18,15 | 54. | kiesett | ||
Korlát | 16,75 | 102. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,40 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,30 | 99. | kiesett | ||
Lólengés | 17,55 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 105,45 | 80. | |||
Steve Cohen | Talaj | 17,60 | 75. | kiesett | |
Ugrás | 18,00 | 68. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,30 | 56. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,90 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 17,35 | 67. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,75 | 46. | |||
Sid Freudenstein | Talaj | 18,65 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 18,05 | 63. | kiesett | ||
Korlát | 18,25 | 63. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,40 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,05 | 44. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 93. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,00 | 57. | |||
Steve Hug | Talaj | 18,15 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 17,80 | 83. | kiesett | ||
Korlát | 18,45 | 51. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 38. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,90 | 52. | kiesett | ||
Lólengés | 18,70 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,60 | 36. | |||
Fred Roethlisberger | Talaj | 18,35 | 32. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 46. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,35 | 27. | kiesett | ||
Lólengés | 17,55 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,70 | 34.* | |||
Dave Thor | Talaj | 18,45 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 18,50 | 23. | kiesett | ||
Korlát | 18,00 | 73. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,55 | 41. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,00 | 47. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,60 | 24. | |||
Kanati Allen Steve Cohen Sid Freudenstein Steve Hug Fred Roethlisberger Dave Thor | Csapat összetett | 548,90 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Wendy Cluff | Talaj | 18,05 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 17,80 | 58. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,75 | 46. | kiesett | ||
Gerenda | 18,20 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,80 | 39. | |||
Kathy Gleason | Talaj | 18,25 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 18,60 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,30 | 29. | kiesett | ||
Gerenda | 18,45 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,60 | 31. | |||
Linda Metheny | Talaj | 18,30 | 32. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 31. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,15 | 34. | kiesett | ||
Gerenda | 19,15 | 3. | 19,225 | 4.* | |
Egyéni összetett | 74,00 | 28. | |||
Colleen Mulvihill | Talaj | 18,00 | 43. | kiesett | |
Ugrás | 17,85 | 53. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,50 | 24. | kiesett | ||
Gerenda | 18,70 | 18. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,05 | 34. | |||
Cathy Rigby | Talaj | 18,75 | 20. | kiesett | |
Ugrás | 18,30 | 36. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,90 | 12. | kiesett | ||
Gerenda | 19,00 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,95 | 16. | |||
Joyce Tanac | Talaj | 18,35 | 31. | kiesett | |
Ugrás | 18,45 | 30. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,40 | 27. | kiesett | ||
Gerenda | 18,45 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,65 | 30. | |||
Wendy Cluff Kathy Gleason Linda Metheny Colleen Mulvihill Cathy Rigby Joyce Tanac | Csapat összetett | 369,75 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mark Spitz | 100 m pillangó | 58,5 | 1. | 3. | 57,4 | 1. | 2. | 56,4 | |
200 m pillangó | 2:10,6 | 1. | 1.* | 2:13,5 | 8. | ||||
100 m gyors | 54,6 | 1. | 4.* | 53,8 | 2. | 3.*** | 53,0 | ||
Zachary Zorn | 54,3 | 1. | 2.* | 53,4 | 1. | 2. | 53,9 | 8. | |
Kenneth Walsh | 55,7 | 1. | 19.** | 53,9 | 3. | 7. | 52,8 | ||
Stephen Rerych | 200 m gyors | 2:00,6 | 1. | 6. | visszalépett | ||||
Don Schollander | 2:00,0 | 1. | 3.* | 1:55,8 | |||||
John Nelson | 1:59,5 | 1. | 2. | 1:58,1 | |||||
400 m gyors | 4:18,7 | 1. | 2. | 4:17,2 | 6. | ||||
1500 m gyors | 17:36,0 | 1. | 7. | 18:05,1 | 8. | ||||
John Kinsella | 17:22,7 | 2. | 4. | 16:57,3 | |||||
Mike Burton | 17:27,2 | 1. | 5. | 16:38,9 | |||||
400 m gyors | 4:19,3 | 1. | 4. | 4:09,0 | |||||
Brent Berk | 4:20,2 | 1. | 6. | 4:26,0 | 8. | ||||
Larry Barbiere | 100 m hát | 1:01,9 | 1. | 5. | 1:01,6 | 2. | 2.* | 1:01,1 | 4. |
Ronald Mills | 1:01,8 | 1. | 3.* | 1:01,8 | 3. | 4. | 1:00,5 | ||
Charles Hickcox | 1:01,1 | 1. | 2. | 1:01,6 | 1. | 2.* | 1:00,2 | ||
200 m vegyes | 2:16,1 | 1. | 3. | 2:12,0 | |||||
400 m vegyes | 4:56,2 | 1. | 1.* | 4:48,4 | |||||
Gregory Buckingham | 4:57,3 | 1. | 3. | 4:51,4 | 4. | ||||
200 m vegyes | 2:15,6 | 1. | 2. | 2:13,0 | |||||
John Ferris | 2:14,6 | 1. | 1. | 2:13,3 | |||||
200 m pillangó | 2:10,6 | 1. | 1.* | 2:09,3 | |||||
Carl Robie | 2:11,1 | 2. | 4.* | 2:08,7 | |||||
Gary Hall | 400 m vegyes | 4:56,2 | 1. | 1.* | 4:48,7 | ||||
200 m hát | 2:16,2 | 1. | 7. | 2:12,6 | 4. | ||||
Jack Horsley | 2:13,7 | 1. | 3. | 2:10,9 | |||||
Mitchell Ivey | 2:11,3 | 1. | 1. | 2:10,6 | |||||
Don McKenzie | 100 m mell | 1:08,1 | 1. | 1. | 1:08,1 | 2. | 2.* | 1:07,7 | |
Dave Perkowski | 1:09,5 | 3. | 7.* | 1:09,0 | 3. | 8.* | kiesett | ||
Ken Merten | 1:10,6 | 3. | 19.** | 1:11,6 | 8. | 22. | kiesett | ||
200 m mell | 2:37,0 | 3. | 15. | kiesett | |||||
Brian Job | 2:31,5 | 1. | 2. | 2:29,9 | |||||
Philip Long | 2:33,1 | 1. | 5.* | 2:33,6 | 7. | ||||
Douglas Russell | 100 m pillangó | 57,3 | 1. | 1. | 55,9 | 1. | 1. | 55,9 | |
Ross Wales | 58,7 | 1. | 4. | 58,2 | 2. | 4. | 57,2 | ||
Zachary Zorn Stephen Rerych Mark Spitz Kenneth Walsh William Johnson David Johnson Michael Wall Don Schollander | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:35,4 | 1. | 1. | 3:31,7 | ||||
John Nelson Stephen Rerych Mark Spitz Don Schollander William Johnson David Johnson Andrew Strenk Michael Wall | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:05,1 | 1. | 2. | 7:52,3 | ||||
Charles Hickcox Don McKenzie Douglas Russell Kenneth Walsh Ronald Mills Chester Jastremski Carl Robie Don Schollander | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:03,4 | 1. | 1. | 3:54,9 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jan Henne | 100 m gyors | 1:00,1 | 1. | 1. | 1:00,5 | 1. | 2. | 1:00,0 | |
200 m gyors | 2:13,8 | 1. | 3. | 2:11,0 | |||||
200 m vegyes | 2:33,9 | 2. | 6. | 2:31,4 | |||||
Susan Pedersen | 2:33,2 | 2. | 4.* | 2:28,8 | |||||
400 m vegyes | 5:26,4 | 1. | 2. | 5:25,8 | 4. | ||||
100 m gyors | 1:01,5 | 1. | 5. | 1:00,2 | 1. | 1. | 1:00,3 | ||
Linda Gustavson | 1:00,8 | 1. | 4. | 1:00,6 | 2. | 3.* | 1:00,3 | ||
400 m gyors | 4:41,4 | 1. | 3. | 4:35,5 | |||||
Pamela Kruse | 4:45,2 | 1. | 5. | 4:37,2 | 4. | ||||
800 m gyors | 9:49,8 | 1. | 5. | 9:35,7 | |||||
Patty Caretto | 9:46,4 | 2. | 4. | 9:51,3 | 5. | ||||
Debbie Meyer | 9:42,8 | 1. | 2. | 9:24,0 | |||||
400 m gyors | 4:35,0 | 1. | 1. | 4:31,8 | |||||
200 m gyors | 2:13,1 | 1. | 1. | 2:10,5 | |||||
Jane Barkman | 2:13,6 | 1. | 2. | 2:11,2 | |||||
Claudia Kolb | 200 m vegyes | 2:28,8 | 1. | 1. | 2:24,7 | ||||
400 m vegyes | 5:17,2 | 1. | 1. | 5:08,5 | |||||
Lynn Vidali | 5:28,9 | 1. | 3. | 5:22,2 | |||||
Kendis Moore | 100 m hát | 1:10,5 | 1. | 10.* | 1:09,6 | 2. | 6. | 1:08,3 | 4. |
Jane Swagerty | 1:10,2 | 2. | 6.** | 1:08,6 | 3. | 3. | 1:08,1 | ||
Kaye Hall | 1:09,8 | 1. | 3. | 1:08,2 | 2. | 2. | 1:06,2 | ||
200 m hát | 2:31,1 | 1. | 3. | 2:28,9 | |||||
Susanne Atwood | 2:35,2 | 2. | 10. | kiesett | |||||
Lillian Watson | 2:29,2 | 1. | 1. | 2:24,8 | |||||
Catherine Ball | 100 m mell | 1:18,8 | 1. | 7. | 1:16,8 | 2. | 2.* | 1:16,7 | 5. |
Susanne Jones | 1:19,3 | 3. | 10.* | 1:18,6 | 6. | 10.* | kiesett | ||
Sharon Wichman | 1:18,3 | 1. | 4. | 1:16,8 | 1. | 2.* | 1:16,1 | ||
200 m mell | 2:46,8 | 1. | 1. | 2:44,4 | |||||
Cathy Jamison | 2:50,1 | 2. | 6. | 2:48,4 | 5. | ||||
Susan Shields | 100 m pillangó | 1:06,2 | 1. | 2. | 1:06,3 | 2. | 4. | 1:06,2 | |
Ellie Daniel | 1:07,2 | 1. | 3. | 1:06,1 | 1. | 1. | 1:05,8 | ||
200 m pillangó | 2:29,4 | 1. | 3.* | 2:25,9 | |||||
Diane Giebel | 2:33,0 | 1. | 5. | 2:31,7 | 6. | ||||
Toni Hewitt | 2:29,1 | 1. | 2. | 2:26,2 | 4. | ||||
100 m pillangó | 1:08,1 | 2. | 8. | 1:07,9 | 5. | 8. | 1:07,5 | 7. | |
Jane Barkman Linda Gustavson Susan Pedersen Jan Henne | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:11,1 | 1. | 2. | 4:02,5 | ||||
Kaye Hall Catherine Ball Ellie Daniel Susan Pedersen Jane Swagerty Susanne Jones Susan Shields Jan Henne | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:34,7 | 1. | 2. | 4:28,3 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Carl Van Duyne | Finn dingi | 42,0 | (46,0) | 17,0 | 5,7 | 16,0 | 20,0 | 17,0 | 117,7 | 13.* |
Peter Barrett Lowell North | Csillaghajó | 0,0 | 5,7 | 5,7 | 0,0 | 3,0 | (18,0) | 0,0 | 14,4 | |
David James Robert James | Repülő hollandi | (36,0) | 15,0 | 20,0 | 24,0 | 21,0 | 5,7 | 11,7 | 97,4 | 10. |
Stephen Colgate Gardner Cox Stuart Walker | 5,5 méteres | 13,0 | 14,0 | 14,0 | 8,0 | (15,0) | 14,0 | 11,7 | 74,7 | 8. |
George Friedrichs Barton Jahncke Gerald Schreck | Sárkányhajó | 3,0 | (11,7) | 0,0 | 0,0 | 3,0 | 0,0 | 0,0 | 6,0 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vívás
Bővebben: Vívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lawrence Anastasi | Tőr, egyéni | B. csoport Kamuti Jenő (HUN) GY Simizu Fudzsio (JPN) V Dagoberto Borges (CUB) GY Michael Ryan (IRL) GY | 1. | B. csoport Arcangelo Pinelli (ITA) V Bill Hoskyns (GBR) V Friedrich Wessel (FRG) V Szabó Sándor (HUN) GY Graeme Jennings (AUS) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Jeffrey Checkes | H. csoport Roland Losert (AUT) V Daniel Revenu (FRA) V Russell Hobby (AUS) V Souheil Ayoub (LIB) GY Rodolfo da Ponte (PAR) GY | 4. | G. csoport Simizu Fudzsio (JPN) V Guillermo Saucedo (ARG) V Tănase Mureșanu (RUM) V Kamuti Jenő (HUN) GY Florent Bessemans (BEL) V | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Herbert Cohen | I. csoport Ion Drîmbă (RUM) V Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) V Bill Hoskyns (GBR) V William Ronald (AUS) GY | 4. | H. csoport Ion Drîmbă (RUM) V Roland Losert (AUT) V Viktor Putyatyin (URS) V Dieter Wellmann (FRG) V Román Gómez (MEX) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||||||
David Micahnik | Párbajtőr, egyéni | B. csoport Franz Rompza (FRG) V Hrihorij Krissz (URS) V Peter Bakonyi (CAN) GY Ali Chekr (LIB) GY José Antonio Díaz (CUB) GY | 2. | G. csoport Kulcsár Győző (HUN) V Ernesto Fernández (MEX) V Florent Bessemans (BEL) V Fritz Zimmermann (FRG) GY Claudio Francesconi (ITA) V | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Stephen Netburn | G. csoport Kulcsár Győző (HUN) V Hans-Peter Schulze (GDR) V Henryk Nielaba (POL) GY João de Abreu (POR) GY Alberto Balestrini (ARG) V | 4. | F. csoport Nemere Zoltán (HUN) GY Jacques Ladègaillerie (FRA) GY Ralph Johnson (GBR) V Carlos Calderón (MEX) V Omar Vergara (ARG) GY | 2. | Michel Constandt (BEL) GY | Jacques Ladègaillerie (FRA) V | Vigaszág | Michel Constandt (BEL) GY | Peter Lötscher (SUI) V | kiesett | 13. | ||||
Paul Pesthy | H. csoport Gianluigi Saccaro (ITA) GY Orvar Lindwall (SWE) GY Carlos Couto (BRA) V Dag Midling (NOR) GY Tănase Mureșanu (RUM) GY | 1. | H. csoport Hrihorij Krissz (URS) V Carlos Couto (BRA) V Herbert Polzhuber (AUT) GY Bill Hoskyns (GBR) V Magdy Conyd (CAN) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Anthony Keane | Kard, egyéni | E. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) V Kovács Tamás (HUN) V Rodney Craig (GBR) V Volker Duschner (FRG) GY Gustavo Chapela (MEX) GY Fionbarr Farrell (IRL) GY | 4. | C. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) V Claude Arabo (FRA) V Cesare Salvadori (ITA) V Paul Wischeidt (FRG) V Yves Brasseur (BEL) GY | 5. | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||||||
Alfonso Morales | A. csoport Jerzy Pawłowski (POL) V Walter Köstner (FRG) GY Serge Panizza (FRA) GY Félix Delgado (CUB) GY Colm O'Brien (IRL) GY | 2. | D. csoport Bakonyi Péter (HUN) V Umjar Mavlihanov (URS) GY Józef Nowara (POL) V Walter Köstner (FRG) GY Alexander Leckie (GBR) GY | 2. | Wladimiro Calarese (ITA) GY | Vlagyimir Nazlimov (URS) V | Vigaszág | Serge Panizza (FRA) V | kiesett | kiesett | 9. | ||||
Alex Orban | D. csoport Mark Rakita (URS) V Wladimiro Calarese (ITA) V Alexander Leckie (GBR) GY Román Quinos (ARG) GY William Fajardo (MEX) GY Nguyễn The Loc (VNM) GY | 3. | A. csoport Jerzy Pawłowski (POL) V Wladimiro Calarese (ITA) V Kovács Tamás (HUN) GY Serge Panizza (FRA) V Rodney Craig (GBR) GY | 5. | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Lawrence Anastasi Albert Axelrod Jeffrey Checkes Herbert Cohen Uriah Jones | Tőr, csapat | 2. csoport Nagy-Britannia (GBR) 7-9 Szovjetunió (URS) 4-12 | 3. | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Robert Beck Dan Cantillon David Micahnik Stephen Netburn Paul Pesthy | Párbajtőr, csapat | 1. csoport Olaszország (ITA) 6-10 Szovjetunió (URS) 5-10 | 3. | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Thomas Balla Robert Blum Anthony Keane Alfonso Morales Alex Orban | Kard, csapat | 3. csoport Argentína (ARG) 11-5 Olaszország (ITA) 2-9 | 2. | Olaszország (ITA) 6-8 NSZK (FRG) 9-7 | Az 5. helyért Lengyelország (POL) 5-9 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Harriet King | Tőr, egyéni | C. csoport Kerstin Palm (SWE) V Drimba-Gyulai Ilona (RUM) GY Monika Pulch (FRG) GY Bóbis Ildikó (HUN) V Lourdes Roldán (MEX) GY | 2. | B. csoport Drimba-Gyulai Ilona (RUM) V Antonella Ragno-Lonzi (ITA) V Brigitte Gapais-Dumont (FRA) V Galina Gorohova (URS) GY Helga Mees (FRG) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||
Veronica Smith | F. csoport Rejtő Ildikó (HUN) V Brigitte Gapais-Dumont (FRA) V Giovanna Masciotta (ITA) V Sigrid Chatel (CAN) V Margarita Rodríguez (CUB) V Halina Balon (POL) GY | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Janice-Lee York-Romary | A. csoport Alekszandra Zabelina (URS) V Bruna Colombetti (ITA) GY Milady Tack-Fang (CUB) GY Elżbieta Franke-Cymerman (POL) V Margaret Bain (GBR) GY | 4. | A. csoport Szabó Orbán Olga (RUM) GY Pilar Roldán (MEX) V Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) V Giovanna Masciotta (ITA) V Alekszandra Zabelina (URS) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Harriet King Maxine Mitchell Sally Pechinsky Veronica Smith Janice-Lee York-Romary | Tőr, csapat | 2. csoport Magyarország (HUN) 3-13 Olaszország (ITA) 6-10 | 3. | kiesett | kiesett | 7. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 6 | 6 | 0 | 0 | 39 | 14 | +25 | 12 |
Szovjetunió (URS) | 6 | 5 | 0 | 1 | 43 | 18 | +25 | 10 |
Egyesült Államok (USA) | 6 | 3 | 1 | 2 | 37 | 36 | +1 | 7 |
Kuba (CUB) | 6 | 3 | 1 | 2 | 31 | 35 | –4 | 7 |
NSZK (FRG) | 6 | 2 | 0 | 4 | 33 | 34 | –1 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 6 | 0 | 1 | 5 | 20 | 37 | –17 | 1 |
Brazília (BRA) | 6 | 0 | 1 | 5 | 22 | 51 | –29 | 1 |
1968. október 14. 10:00 | Egyesült Államok (USA) | 10 – 5 | Brazília (BRA) | |
(3–1, 2–1, 0–1, 5–2) | ||||
Sheerer 3 | Pinciroli, Lima 2 |
1968. október 16. 15:00 | Egyesült Államok (USA) | 10 – 7 | Spanyolország (ESP) | |
(2–1, 3–2, 3–2, 2–2) | ||||
Bradley 4 | Ibern 3 |
1968. október 17. 10:00 | Kuba (CUB) | 6 – 6 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–3, 1–1, 1–0, 2–2) | ||||
Junco 6 | Sheerer 3 |
1968. október 19. 15:30 | Magyarország (HUN) | 5 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–1, 0–0, 1–0, 2–0) | ||||
Felkai, Konrád F. 2 | Sheerer 1 |
1968. október 21. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 8 – 3 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–1, 2–1, 2–1, 3–0) | ||||
Szkok 4 | Bradley 2 |
1968. október 22. 15:30 | Egyesült Államok (USA) | 7 – 5 | NSZK (FRG) | |
(1–1, 2–2, 2–1, 2–1) | ||||
Bradley 3 | Teicher 3 |
- Az 5–8. helyért
1968. október 24. 15:00 | Egyesült Államok (USA) | 6 – 3 | Hollandia (HOL) | |
(1–0, 4–2, 1–0, 0–1) | ||||
Bradley 3 | der Voet 3 |
- Az 5. helyért
1968. október 25. 15:30 | Egyesült Államok (USA) | 6 – 4 | NDK (GDR) | |
(1–1, 3–2, 1–1, 1–0) | ||||
Bradley, Weitzenberg 3 | négy játékos 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5. |
Források
- United States at the 1968 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- USA-portál