Csapat északi összetett az 1994. évi téli olimpiai játékokon
Csapat északi összetett a XVII. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Lillehammer | ||||||
Dátum | február 23–24. | ||||||
Versenyzők | 36 résztvevő 12 nemzetből | ||||||
Csapatok | 12 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Északi összetett az 1994. évi téli olimpiai játékokon | ||||
---|---|---|---|---|
| ||||
Sablon:Északi összetett az 1994. évi téli olimpiai játékokon
|
Az 1994. évi téli olimpiai játékokon az északi összetett csapatversenyét február 23-án és 24-én rendezték. A versenyt a japán csapat nyerte meg. Magyar csapat nem vett részt a versenyszámban.
Eredmények
A csapatok versenyzői síugrásban normálsáncról két-két ugrást teljesítettek, a kapott pontszámokat csapatonként időhátrányokra számították át. 0,1 pont különbség 0,5 másodperc hátrányt jelentett. A 3 × 10 km-es sífutásban a csapatok első versenyzői az első helyezetthez viszonyított időhátrányok szerint rajtoltak, a célba érkezés sorrendje határozta meg a végeredményt.
A távolságadatok méterben, az időeredmények másodpercben értendők.
Síugrás, normálsánc
Hely. | Nemzet | 1. ugrás | 2. ugrás | Össz. (pont) | Időhátrány | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv. | Pont | Táv. | Pont | ||||
1. | Japán (JPN) Abe Maszasi Kóno Takanori Ogivara Kendzsi | 92,0 100,0 89,5 | 371,5 120,0 136,0 115,5 | 88,5 94,0 96,0 | 362,0 113,0 119,0 130,0 | 733,5 233,0 255,0 245,5 | – |
2. | Norvégia (NOR) Bjarte Engen Vik Knut Tore Apeland Fred Børre Lundberg | 93,5 89,0 81,5 | 337,0 124,5 115,0 97,5 | 94,0 82,0 86,5 | 335,0 125,0 100,0 110,0 | 672,0 249,5 215,0 207,5 | +5:07 |
3. | Svájc (SUI) Jean-Yves Cuendet Andreas Schaad Hippolyt Kempf | 89,0 88,5 80,5 | 322,5 115,0 112,5 95,0 | 94,0 81,5 83,5 | 321,0 125,5 97,5 98,0 | 643,5 240,5 210,0 193,0 | +7:30 |
4. | Észtország (EST) Magnar Freimuth Allar Levandi Ago Markvardt | 83,5 85,5 85,0 | 317,5 103,0 107,5 107,0 | 78,0 87,5 81,0 | 301,5 90,5 112,5 98,5 | 619,0 193,5 220,0 205,5 | +9:32 |
5. | Ausztria (AUT) Felix Gottwald Georg Riedelsperger Mario Stecher | 87,0 87,5 86,5 | 322,0 105,5 110,5 106,0 | 78,0 85,5 80,0 | 287,0 88,0 108,0 91,0 | 609,0 193,5 218,5 197,0 | +10:22 |
6. | Csehország (CZE) Milan Kučera Zbyněk Pánek František Máka | 87,0 88,0 76,5 | 306,0 108,0 112,0 86,0 | 81,5 81,5 83,0 | 297,5 98,5 98,5 100,5 | 603,5 206,5 210,5 186,5 | +10:50 |
7. | Egyesült Államok (USA) John Jarrett Steven Heckman Todd Lodwick | 85,0 80,0 85,0 | 300,0 102,0 91,5 106,5 | 79,5 81,0 89,0 | 302,0 91,5 96,0 114,5 | 602,0 193,5 187,5 221,0 | +10:57 |
8. | Németország (GER) Roland Braun Thomas Abratis Thomas Dufter | 89,0 77,5 78,5 | 290,5 112,5 88,0 90,0 | 87,5 78,0 83,5 | 304,5 110,5 90,5 103,5 | 595,0 223,0 178,5 193,5 | +11:32 |
9. | Finnország (FIN) Tapio Nurmela Topi Sarparanta Jari Mantila | 89,0 80,5 85,0 | 311,0 113,5 93,0 104,5 | 76,5 81,5 82,0 | 281,0 87,0 96,5 97,5 | 592,0 200,5 189,5 202,0 | +11:47 |
10. | Franciaország (FRA) Stéphane Michon Fabrice Guy Sylvain Guillaume | 85,0 77,5 84,0 | 291,5 103,0 87,5 101,0 | 78,5 76,5 80,0 | 266,0 88,5 85,5 92,0 | 557,5 191,5 173,0 193,0 | +14:40 |
11. | Olaszország (ITA) Simone Pinzani Andrea Longo Andrea Cecon | 80,0 80,0 81,0 | 279,5 92,0 92,5 95,0 | 74,0 78,0 81,0 | 265,0 81,0 87,0 97,0 | 544,5 173,0 179,5 192,0 | +15:45 |
12. | Oroszország (RUS) Valerij Kobelev Sztanyiszlav Dubrovszkij Valerij Sztoljarov | 82,5 75,5 77,0 | 269,0 100,0 82,0 87,0 | 74,0 72,5 73,5 | 234,0 79,5 76,5 78,0 | 503,0 179,5 158,5 165,0 | +19:12 |
3 × 10 km-es sífutás
Helyezés | Nemzet | Időh. | Sífutás idő | Sífutás hely. | Összesítés |
---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Japán (JPN) Kóno Takanori Abe Maszasi Ogivara Kendzsi | – | 1:22:51,8 27:55,2 27:49,1 27:07,5 | 3. | 1:22:51,8 |
2 Ezüst | Norvégia (NOR) Knut Tore Apeland Bjarte Engen Vik Fred Børre Lundberg | +5:07 | 1:22:33,9 26:51,5 28:28,8 27:13,6 | 2. | 1:27:40,9 |
3 Bronz | Svájc (SUI) Hippolyt Kempf Jean-Yves Cuendet Andreas Schaad | +7:30 | 1:23:09,9 27:35,6 28:02,0 27:32,3 | 4. | 1:30:39,9 |
4. | Észtország (EST) Magnar Freimuth Allar Levandi Ago Markvardt | +9:32 | 1:23:35,4 28:09,5 27:05,4 28:20,5 | 5. | 1:33:07,4 |
5. | Csehország (CZE) Zbyněk Pánek Milan Kučera František Máka | +10:50 | 1:24:05,9 27:23,4 28:45,0 27:57,5 | 6. | 1:34:55,9 |
6. | Franciaország (FRA) Sylvain Guillaume Stéphane Michon Fabrice Guy | +14:40 | 1:20:53,0 26:45,8 27:09,8 26:57,4 | 1. | 1:35:33,0 |
7. | Egyesült Államok (USA) John Jarrett Todd Lodwick Steven Heckman | +10:57 | 1:25:10,4 27:49,8 29:03,2 28:17,4 | 8. | 1:36:07,4 |
8. | Finnország (FIN) Topi Sarparanta Jari Mantila Tapio Nurmela | +11:47 | 1:24:32,4 28:05,5 28:44,7 27:42,2 | 7. | 1:36:19,4 |
9. | Ausztria (AUT) Georg Riedelsperger Mario Stecher Felix Gottwald | +10:22 | 1:27:47,5 29:41,0 29:17,4 28:49,1 | 10. | 1:38:09,5 |
10. | Németország (GER) Thomas Dufter Roland Braun Thomas Abratis | +11:32 | 1:26:53,4 28:40,7 30:06,4 28:06,3 | 9. | 1:38:25,4 |
11. | Olaszország (ITA) Simone Pinzani Andrea Longo Andrea Cecon | +11:32 | 1:29:27,1 31:29,6 29:02,3 28:55,2 | 11. | 1:40:59,1 |
12. | Oroszország (RUS) Sztanyiszlav Dubrovszkij Valerij Sztoljarov Valerij Kobelev | +19:12 | 1:30:43,0 29:11,2 29:25,8 32:06,0 | 12. | 1:49:55,0 |
Források
- Nordic Combined Team Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Team, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Nordic Combined Teams Olympic Games 1994 Lilehammer (NOR) - 23,24.02 (angol nyelven). todor66.com. (Hozzáférés: 2012. július 4.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap