Cselgáncs a 2019. évi Európa-játékokon
A 2019. évi Európa-játékokon a cselgáncsban összesen 15 versenyszámot rendeztek. A cselgáncs versenyszámait június 22. és 25. között tartották.
Eseménynaptár
Összesített éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország (RUS) | 2 | 2 | 0 | 4 |
2. | Franciaország (FRA) | 2 | 0 | 2 | 4 |
3. | Ukrajna (UKR) | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Koszovó (KOS) | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Grúzia (GEO) | 1 | 0 | 5 | 6 |
6. | Belgium (BEL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Svédország (SWE) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
8. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Portugália (POR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Spanyolország (ESP) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bulgária (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Ausztria (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Görögország (GRE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Horvátország (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Magyarország (HUN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Németország (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szlovénia (SLO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Férfi
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Grúzia (GEO) | 2 | 1 | 5 | 8 |
2. | Oroszország (RUS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
3. | Belgium (BEL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
4. | Svédország (SWE) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Törökország (TUR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Ukrajna (UKR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 1 | 2 | 3 |
8. | Bulgária (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Izrael (ISR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Spanyolország (ESP) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12. | Ausztria (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Franciaország (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Görögország (GRE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hollandia (NED) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Magyarország (HUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
60 kg | Lukhumi Chkhvimiani Grúzia (GEO) | Francisco Garrigos Spanyolország (ESP) | Amiran Papinashvili Grúzia (GEO) |
Jorre Verstraeten Belgium (BEL) | |||
66 kg | Heorhij Zantaraja Ukrajna (UKR) | Matteo Medves Olaszország (ITA) | Bagrati Niniashvili Grúzia (GEO) |
Vazha Margvelashvili Grúzia (GEO) | |||
73 kg | Tommy Macias Svédország (SWE) | Rustam Orujov Azerbajdzsán (AZE) | Georgios Azoidis Görögország (GRE) |
Lasha Shavdatuashvili Grúzia (GEO) | |||
81 kg | Matthias Casse Belgium (BEL) | Ivajlo Ivanov Bulgária (BUL) | Luka Maisuradze Grúzia (GEO) |
Ungvári Attila Magyarország (HUN) | |||
90 kg | Mikail Ozerler Törökország (TUR) | Li Kochman Izrael (ISR) | Mammadali Mehdiyev Azerbajdzsán (AZE) |
Huszejn Halmurzajev Oroszország (RUS) | |||
100 kg | Arman Adamjan Oroszország (RUS) | Varlam Liparteliani Grúzia (GEO) | Elmar Gasimov Azerbajdzsán (AZE) |
Cyrille Maret Franciaország (FRA) | |||
+100 kg | Guram Tushishvili Grúzia (GEO) | Inal Taszojev Oroszország (RUS) | Hegyi Stephan Ausztria (AUT) |
Henk Grol Hollandia (NED) |
Női
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Franciaország (FRA) | 2 | 0 | 2 | 4 |
2. | Oroszország (RUS) | 1 | 2 | 1 | 4 |
3. | Koszovó (KOS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Szlovénia (SLO) | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ukrajna (UKR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Hollandia (NED) | 0 | 2 | 1 | 3 |
8. | Bosznia-Hercegovina (BIH) | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Horvátország (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Németország (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Olaszország (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugália (POR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spanyolország (ESP) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Svédország (SWE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
48 kg | Darja Bilogyid Ukrajna (UKR) | Irina Dolgova Oroszország (RUS) | Julia Figueroa Spanyolország (ESP) |
Maruša Štangar Szlovénia (SLO) | |||
52 kg | Majlinda Kelmendi Koszovó (KOS) | Natalja Kuzjutyina Oroszország (RUS) | Chelsie Giles Nagy-Britannia (GBR) |
Amandine Buchard Franciaország (FRA) | |||
57 kg | Darja Mezseckaja Oroszország (RUS) | Nora Gjakova Koszovó (KOS) | Pauline Starke Németország (GER) |
Telma Monteiro Portugália (POR) | |||
63 kg | Clarisse Agbegnenou Franciaország (FRA) | Alice Schlesinger Nagy-Britannia (GBR) | Sanne Vermeer Hollandia (NED) |
Maria Centracchio Olaszország (ITA) | |||
70 kg | Margaux Pinot Franciaország (FRA) | Sanne van Dijke Hollandia (NED) | Barbara Matić Horvátország (CRO) |
Anna Bernholm Svédország (SWE) | |||
78 kg | Klara Apotekar Szlovénia (SLO) | Guusje Steenhuis Hollandia (NED) | Loriana Kuka Koszovó (KOS) |
Madeleine Malonga Franciaország (FRA) | |||
+78 kg | Marina Szluckaja Fehéroroszország (BLR) | Larisa Cerić Bosznia-Hercegovina (BIH) | Iryna Kindzerska Azerbajdzsán (AZE) |
Kszenyija Csibiszova Oroszország (RUS) |
Vegyes
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország (RUS) | 1 | 0 | 0 | 1 |
2. | Portugália (POR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
3. | Ausztria (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Franciaország (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Csapat | Oroszország (RUS) Darja Davidova Kazbek Zankisijev Gyenyisz Jarcev Kszenyija Csibiszova Alan Hubecov Daria Mezhetskaia Anasztaszija Konkina Huszejn Halmurzajev Alekszandra Babinceva Musza Moguskov Inal Taszojev Aljona Prokopenko | Portugália (POR) Nuno Saraiva Tiago Rodrigues Patricia Sampaio Rochele Nunes Jorge Fonseca Bárbara Timo Telma Monteiro Jorge Fernandes Anri Egutidze Joana Ramos | Ausztria (AUT) Marko Bubanja Shamil Borchashvili Katharina Tanzer Hegyi Stephan Lukas Reiter Magdalena Krssakova Daniel Allerstorffer Michaela Polleres |
Franciaország (FRA) Kilian Le Blouch Marie-Ève Gahié Margaux Pinot Cyrille Maret Priscilla Gneto Axel Clerget Guillamu Chaine Anne Fatoumata M’Bairo Aurelien Diesse Amandine Buchard |
Jegyzetek
Források
- Judo (angol nyelven). [2019. június 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. június 15.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap