Férfi 74 kg-os kötöttfogású birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Férfi 74 kg-os kötöttfogású birkózás a XXV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunya, Barcelona | |||||||||
Dátum | július 27–29. | |||||||||
Versenyzők | 21 résztvevő 21 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Sablon:Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a birkózás férfi 74 kg-os kötöttfogású versenyszámának selejtezőjét és döntőjét július 27. és 29. között rendezték a Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunyában.
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
---|---|
július 27. | Csoportkör |
július 29. | Helyosztók |
július 29. | Döntő |
Eredmények
Csoportkör
A birkózókat csoportokba osztották, ahonnan az egymás elleni mérkőzések alapján, a csoportok győztesei mérkőzhetek az aranyéremért, a második helyezettek a bronzéremért. A csoportokban elért eredmények alapján, a csoportok első két helyezettjein kívül, a további legjobb három birkózó mérkőzhetett a helyosztókon.
A csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Anton Marchl (AUT) | 11-3 | Youssef Bouguerra (ALG) | 3/1 |
Torbjörn Kornbakk (SWE) | 5-2 | Erhan Balcı (TUR) | 3/1 |
Ahad Javan Saleh (IRI) | 0-4 | Jaroslav Zeman (TCH) | 0/3 |
Ender Memet (ROU) | 0-1 | Tuomo Karila (FIN) | 0/3 |
Józef Tracz (POL) | 2-0 | Željko Trajković (IOP) | 3/0 |
José Alberto Recuero (ESP) | erőnyerő | ||
2. forduló | |||
José Alberto Recuero (ESP) | 1-4 | Anton Marchl (AUT) | 1/3 |
Youssef Bouguerra (ALG) | 1-17 | Torbjörn Kornbakk (SWE) | 0/4 |
Erhan Balcı (TUR) | 2-0 | Ahad Javan Saleh (IRI) | 3/0 |
Jaroslav Zeman (TCH) | 12-0 | Ender Memet (ROU) | 3.5/0 |
Tuomo Karila (FIN) | 1-2 | Józef Tracz (POL) | 1/3 |
Željko Trajković (IOP) | erőnyerő | ||
3. forduló | |||
Željko Trajković (IOP) | 3-0 | José Alberto Recuero (ESP) | 3/0 |
Anton Marchl (AUT) | 1-5 | Torbjörn Kornbakk (SWE) | 1/3 |
Erhan Balcı (TUR) | 2-1 | Tuomo Karila (FIN) | 3/1 |
Jaroslav Zeman (TCH) | 4-5 | Józef Tracz (POL) | 1/3 |
4. forduló | |||
Željko Trajković (IOP) | 2-5 | Anton Marchl (AUT) | 1/3 |
Torbjörn Kornbakk (SWE) | 4-2 | Jaroslav Zeman (TCH) | 3/1 |
Erhan Balcı (TUR) | 1-5 | Józef Tracz (POL) | 1/3 |
5. forduló | |||
Anton Marchl (AUT) | 0-5 | Józef Tracz (POL) | 0/3 |
Torbjörn Kornbakk (SWE) | erőnyerő | ||
6. forduló | |||
Torbjörn Kornbakk (SWE) | 0-4 (kétvállas) | Józef Tracz (POL) | 0/4 |
A csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Józef Tracz | Lengyelország (POL) | 6 | 6 | 0 | 19 | 22 |
2. | Torbjörn Kornbakk | Svédország (SWE) | 5 | 4 | 1 | 13 | 31 |
3. | Anton Marchl | Ausztria (AUT) | 5 | 3 | 2 | 10 | 21 |
4. | Jaroslav Zeman | Csehszlovákia (TCH) | 4 | 2 | 2 | 8.5 | 22 |
5. | Erhan Balcı | Törökország (TUR) | 4 | 2 | 2 | 8 | 7 |
6. | Željko Trajković | Független résztvevők (IOP) | 3 | 1 | 2 | 4 | 5 |
7. | Tuomo Karila | Finnország (FIN) | 3 | 1 | 2 | 5 | 3 |
8. | José Alberto Recuero | Spanyolország (ESP) | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 |
9. | Youssef Bouguerra | Algéria (ALG) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 |
10. | Ahad Javan Saleh | Irán (IRI) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
11. | Ender Memet | Románia (ROU) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
B csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 9-3 | Travis West (USA) | 3/1 |
Takács János (HUN) | 0-2 | Karolj Kasap (CAN) | 0/3 |
Aléxandrosz Triandafilídisz (GRE) | 0-5 | Nestor Almanza (CUB) | 0/3 |
Yvon Riemer (FRA) | 8-0 (kétvállas) | Vej Csing-kun (Wei Qingkun) (CHN) | 4/0 |
Dobri Ivanov (BUL) | 6-1 | Paulo Martins (POR) | 3/1 |
2. forduló | |||
Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 8-0 | Takács János (HUN) | 3/0 |
Travis West (USA) | 2-3 | Karolj Kasap (CAN) | 1/3 |
Aléxandrosz Triandafilídisz (GRE) | 0-8 | Yvon Riemer (FRA) | 0/3 |
Nestor Almanza (CUB) | 3-2 | Dobri Ivanov (BUL) | 3/1 |
Vej Csing-kun (Wei Qingkun) (CHN) | 16-0 | Paulo Martins (POR) | 4/0 |
3. forduló | |||
Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 9-1 | Karolj Kasap (CAN) | 3/1 |
Nestor Almanza (CUB) | 2-0 | Yvon Riemer (FRA) | 3/0 |
Vej Csing-kun (Wei Qingkun) (CHN) | 0-9 | Dobri Ivanov (BUL) | 0/3 |
4. forduló | |||
Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 5-0 | Nestor Almanza (CUB) | 3/0 |
Karolj Kasap (CAN) | 0-13 | Yvon Riemer (FRA) | 0/3.5 |
Dobri Ivanov (BUL) | erőnyerő | ||
5. forduló | |||
Dobri Ivanov (BUL) | 1-9 | Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 1/3 |
Nestor Almanza (CUB) | erőnyerő | ||
Yvon Riemer (FRA) | erőnyerő | ||
6. forduló | |||
Yvon Riemer (FRA) | 1-7 | Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 1/3 |
Nestor Almanza (CUB) | erőnyerő |
B csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mnacakan Iszkandarjan | Egyesített Csapat (EUN) | 6 | 6 | 0 | 18 | 47 |
2. | Nestor Almanza | Kuba (CUB) | 4 | 3 | 1 | 9 | 10 |
3. | Yvon Riemer | Franciaország (FRA) | 5 | 3 | 2 | 11.5 | 30 |
4. | Dobri Ivanov | Bulgária (BUL) | 4 | 2 | 2 | 8 | 18 |
5. | Karolj Kasap | Kanada (CAN) | 4 | 2 | 2 | 7 | 6 |
6. | Vej Csing-kun (Wei Qingkun) | Kína (CHN) | 3 | 1 | 2 | 4 | 16 |
7. | Travis West | Egyesült Államok (USA) | 2 | 0 | 2 | 2 | 5 |
8. | Paulo Martins | Portugália (POR) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 |
9. | Takács János | Magyarország (HUN) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
10. | Aléxandrosz Triandafilídisz | Görögország (GRE) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Helyosztók
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
9. helyért | |||
Erhan Balcı (TUR) | 0-2 | Karolj Kasap (CAN) | 0/3 |
7. helyért | |||
Jaroslav Zeman (TCH) | visszalépett | Dobri Ivanov (BUL)* | 4/0 |
5. helyért | |||
Anton Marchl (AUT) | 0-12 | Yvon Riemer (FRA) | 0/3.5 |
Döntők
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
Bronzmérkőzés | |||
Torbjörn Kornbakk (SWE) | 5-1 | Nestor Almanza (CUB) | 3/1 |
Döntő | |||
Józef Tracz (POL) | 3-6 | Mnacakan Iszkandarjan (EUN) | 1/3 |
* - visszalépett a helyosztótól így helyezetlenül végzett
Végeredmény
Helyezés | Név | Nemzet |
---|---|---|
1 Arany | Mnacakan Iszkandarjan | Egyesített Csapat |
2 Ezüst | Józef Tracz | Lengyelország |
3 Bronz | Torbjörn Kornbakk | Svédország |
4. | Nestor Almanza | Kuba |
5. | Yvon Riemer | Franciaország |
6. | Anton Marchl | Ausztria |
7. | Jaroslav Zeman | Csehszlovákia |
8. | Karolj Kasap | Kanada |
9. | Erhan Balcı | Törökország |
10.* | Vej Csing-kun (Wei Qingkun) | Kína |
helyezetlen | Željko Trajković | Független résztvevők |
Dobri Ivanov | Bulgária | |
Tuomo Karila | Finnország | |
Travis West | Egyesült Államok | |
José Alberto Recuero | Spanyolország | |
Paulo Martins | Portugália | |
Youssef Bouguerra | Algéria | |
Takács János | Magyarország | |
Ahad Javan Saleh | Irán | |
Aléxandrosz Triandafilídisz | Görögország | |
Ender Memet | Románia |
* - A bolgár Dobri Ivanov helyosztón történt visszalépése miatt a 10. helyen végzett
Források
- Wrestling at the 1992 Barcelona Summer Games: Men's Welterweight, Greco-Roman (angol nyelven). sports-reference.com. [2010. január 28-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. augusztus 19.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap