Férfi síkrossz a 2018. évi téli olimpiai játékokon
Férfi síkrossz a XXIII. téli olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Pogvang (Bogwang) Phoenix Park | |||||||||
Dátum | február 21. | |||||||||
Versenyzők | 31 résztvevő 11 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Síakrobatika a 2018. évi téli olimpiai játékokon | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||||||
Sablon:Síakrobatika a 2018. évi téli olimpiai játékokon
|
A 2018. évi téli olimpiai játékokon a síakrobatika férfi síkrossz versenyszámát február 21-én rendezték. Az aranyérmet a kanadai Brady Leman nyerte. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.
Eseménynaptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+9), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Forduló | Időpont |
---|---|
Selejtező | február 21., 11:30 (3:30) |
Nyolcaddöntő | február 21., 13:15 (5:15) |
Negyeddöntő | február 21., 13:50 (5:50) |
Elődöntő | február 21., 14:14 (6:14) |
Kisdöntő | február 21., 14:30 (6:30) |
Döntő | február 21., 14:35 (6:35) |
Eredmények
Az időfutamban az eredmények egy rangsort határoztak meg, ez alapján kerültek besorolásra a versenyzők a nyolcaddöntő futamaiba. A nyolcaddöntőtől kieséses rendszerben folytatódott a versenyszám. Minden futamból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. A kiesettek végső helyezéseit az utolsó futambeli helyezés és a selejtező időeredményei alapján határozták meg.
Időfutam
Helyezés | R | Versenyző | Nemzet | Idő | Hátrány |
---|---|---|---|---|---|
1. | 9 | Alex Fiva | Svájc (SUI) | 1:08,74 | |
2. | 10 | Szergej Ridzik | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 1:09,21 | +0,47 |
3. | 16 | Kevin Drury | Kanada (CAN) | 1:09,41 | +0,67 |
4. | 2 | Armin Niederer | Svájc (SUI) | 1:09,46 | +0,72 |
5. | 14 | Filip Flisar | Szlovénia (SLO) | 1:09,65 | +0,91 |
6. | 8 | Christoph Wahrstötter | Ausztria (AUT) | 1:09,79 | +1,05 |
7. | 15 | Jean-Frédéric Chapuis | Franciaország (FRA) | 1:09,84 | +1,10 |
8. | 6 | Brady Leman | Kanada (CAN) | 1:09,94 | +1,20 |
9. | 11 | Marc Bischofberger | Svájc (SUI) | 1:09,99 | +1,25 |
10. | 7 | Paul Eckert | Németország (GER) | 1:10,06 | +1,32 |
11. | 28 | Robert Winkler | Ausztria (AUT) | 1:10,09 | +1,35 |
12. | 29 | Stefan Thanei | Olaszország (ITA) | 1:10,10 | +1,36 |
13. | 19 | Jonas Lenherr | Svájc (SUI) | 1:10,12 | +1,38 |
14. | 1 | Arnaud Bovolenta | Franciaország (FRA) | 1:10,12 | +1,38 |
15. | 26 | Siegmar Klotz | Olaszország (ITA) | 1:10,15 | +1,41 |
16. | 20 | Adam Kappacher | Ausztria (AUT) | 1:10,17 | +1,43 |
17. | 24 | Igor Omelin | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 1:10,24 | +1,50 |
18. | 13 | François Place | Franciaország (FRA) | 1:10,26 | +1,52 |
19. | 3 | Victor Öhling Norberg | Svédország (SWE) | 1:10,26 | +1,52 |
20. | 17 | Tim Hronek | Németország (GER) | 1:10,27 | +1,53 |
21. | 27 | Florian Wilmsmann | Németország (GER) | 1:10,33 | +1,59 |
22. | 23 | Erik Mobärg | Svédország (SWE) | 1:10,36 | +1,62 |
23. | 25 | Jegor Korotkov | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 1:10,39 | +1,65 |
24. | 4 | Terence Tchiknavorian | Franciaország (FRA) | 1:10,41 | +1,67 |
25. | 21 | Jamie Prebble | Új-Zéland (NZL) | 1:10,48 | +1,74 |
26. | 22 | David Duncan | Kanada (CAN) | 1:10,51 | +1,77 |
27. | 30 | Szemjon Gyenscsikov | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 1:10,86 | +2,12 |
28. | 12 | Thomas Zangerl | Ausztria (AUT) | 1:10,96 | +2,22 |
29. | 5 | Viktor Andersson | Svédország (SWE) | 1:11,20 | +2,46 |
30. | 31 | Anton Grimus | Ausztrália (AUS) | 1:40,80 | +32,06 |
31. | 18 | Christopher Del Bosco | Kanada (CAN) | 1:48,25 | +39,51 |
Nyolcaddöntők
- Q: továbbjutás helyezés alapján
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Mj |
---|---|---|---|---|
1. futam | ||||
1. | 1 | Alex Fiva | Svájc (SUI) | Q |
2. | 16 | Adam Kappacher | Ausztria (AUT) | Q |
3. | 17 | Igor Omelin | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | |
2. futam | ||||
1. | 9 | Marc Bischofberger | Svájc (SUI) | Q |
2. | 8 | Brady Leman | Kanada (CAN) | Q |
3. | 25 | Jamie Prebble | Új-Zéland (NZL) | |
24 | Terence Tchiknavorian | Franciaország (FRA) | nem ért célba | |
3. futam | ||||
1. | 5 | Filip Flisar | Szlovénia (SLO) | Q |
2. | 28 | Thomas Zangerl | Ausztria (AUT) | Q |
3. | 12 | Stefan Thanei | Olaszország (ITA) | |
4. | 21 | Florian Wilmsmann | Németország (GER) | |
4. futam | ||||
1. | 4 | Armin Niederer | Svájc (SUI) | Q |
2. | 13 | Jonas Lenherr | Svájc (SUI) | Q |
3. | 20 | Tim Hronek | Németország (GER) | |
4. | 29 | Viktor Andersson | Svédország (SWE) | |
5. futam | ||||
1. | 3 | Kevin Drury | Kanada (CAN) | Q |
2. | 14 | Arnaud Bovolenta | Franciaország (FRA) | Q |
3. | 19 | Victor Öhling Norberg | Svédország (SWE) | |
4. | 30 | Anton Grimus | Ausztrália (AUS) | |
6. futam | ||||
1. | 11 | Robert Winkler | Ausztria (AUT) | Q |
2. | 27 | Szemjon Gyenscsikov | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | Q |
6 | Christoph Wahrstötter | Ausztria (AUT) | nem ért célba | |
22 | Erik Mobärg | Svédország (SWE) | nem ért célba | |
7. futam | ||||
1. | 26 | David Duncan | Kanada (CAN) | Q |
2. | 7 | Jean-Frédéric Chapuis | Franciaország (FRA) | Q |
3. | 10 | Paul Eckert | Németország (GER) | |
4. | 23 | Jegor Korotkov | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | |
8. futam | ||||
1. | 18 | François Place | Franciaország (FRA) | Q |
2. | 2 | Szergej Ridzik | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | Q |
3. | 15 | Siegmar Klotz | Olaszország (ITA) | |
31 | Christopher Del Bosco | Kanada (CAN) | nem ért célba |
Negyeddöntők
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Mj |
---|---|---|---|---|
1. futam | ||||
1. | 8 | Brady Leman | Kanada (CAN) | Q |
2. | 9 | Marc Bischofberger | Svájc (SUI) | Q |
1 | Alex Fiva | Svájc (SUI) | nem ért célba | |
16 | Adam Kappacher | Ausztria (AUT) | nem ért célba | |
2. futam | ||||
1. | 4 | Armin Niederer | Svájc (SUI) | Q |
2. | 5 | Filip Flisar | Szlovénia (SLO) | Q |
3. | 28 | Thomas Zangerl | Ausztria (AUT) | |
4. | 13 | Jonas Lenherr | Svájc (SUI) | |
3. futam | ||||
1. | 3 | Kevin Drury | Kanada (CAN) | Q |
2. | 14 | Arnaud Bovolenta | Franciaország (FRA) | Q |
3. | 27 | Szemjon Gyenscsikov | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | |
11 | Robert Winkler | Ausztria (AUT) | nem ért célba | |
4. futam | ||||
1. | 2 | Szergej Ridzik | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | Q |
2. | 26 | David Duncan | Kanada (CAN) | Q |
3. | 18 | François Place | Franciaország (FRA) | |
4. | 7 | Jean-Frédéric Chapuis | Franciaország (FRA) |
Elődöntők
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Mj |
---|---|---|---|---|
1. futam | ||||
1. | 8 | Brady Leman | Kanada (CAN) | Q |
2. | 9 | Marc Bischofberger | Svájc (SUI) | Q |
1. | 4 | Armin Niederer | Svájc (SUI) | |
2. | 5 | Filip Flisar | Szlovénia (SLO) | |
2. futam | ||||
1. | 3 | Kevin Drury | Kanada (CAN) | Q |
2. | 2 | Szergej Ridzik | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | Q |
3. | 14 | Arnaud Bovolenta | Franciaország (FRA) | |
4. | 26 | David Duncan | Kanada (CAN) |
Döntők
- Kisdöntő
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Mj |
---|---|---|---|---|
1. | 4 | Armin Niederer | Svájc (SUI) | |
2. | 14 | Arnaud Bovolenta | Franciaország (FRA) | |
3. | 5 | Filip Flisar | Szlovénia (SLO) | |
4. | 26 | David Duncan | Kanada (CAN) |
- Döntő
Helyezés | K | Versenyző | Nemzet | Mj |
---|---|---|---|---|
1 Arany | 8 | Brady Leman | Kanada (CAN) | |
2 Ezüst | 9 | Marc Bischofberger | Svájc (SUI) | |
3 Bronz | 2 | Szergej Ridzik | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | |
3 | Kevin Drury | Kanada (CAN) | nem ért célba |
Források
- Freestyle Skiing Men's Ski Cross Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. augusztus 1.)
- Ski Cross, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 1.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap