Az 1994. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 1000 méteres versenyszámát február 26-án rendezték Hamarban. Az aranyérmet a dél-koreai Cson Igjong nyerte meg. Magyar versenyző nem vett részt a versenyen.
Ez a versenyszám először szerepelt a téli olimpia programjában.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekord volt érvényben:
Elsőként megrendezett versenyszámként az olimpiai rekord a következők szerint alakult:
Sylvie Daigle (CAN) | 1:41,88 | Hamar, Norvégia | 1994. február 26. |
Isabelle Charest (CAN) | 1:39,55 | Hamar, Norvégia | 1994. február 26. |
Nathalie Lambert (CAN) | 1:38,75 | Hamar, Norvégia | 1994. február 26. |
Kim Szohi (KOR) | 1:38,61 | Hamar, Norvégia | 1994. február 26. |
Kim Szohi (KOR) | 1:37,17 | Hamar, Norvégia | 1994. február 26. |
Cson Igjong (KOR) | 1:36,87 | Hamar, Norvégia | 1994. február 26. |
Eredmények
Minden futamból az első két helyen célba érkező versenyző jutott a következő fordulóba. Az elődöntőből a harmadik és negyedikek a B-döntőbe kerültek. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
| |
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Sylvie Daigle | Kanada (CAN) | 1:41,88 | Q, OR |
2. | Sandrine Daudet | Franciaország (FRA) | 1:41,91 | Q |
3. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 1:45,67 | |
4. | Viktorija Troickaja | Oroszország (RUS) | 1:59,84 | |
2. futam |
1. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 1:39,55 | Q, OR |
2. | Zhang Yanmei | Kína (CHN) | 1:39,72 | Q |
3. | Katia Mosconi | Olaszország (ITA) | 1:41,51 | |
– | Jelena Szinyicina | Kazahsztán (KAZ) | kizárták | |
3. futam |
1. | Kim Szohi | Dél-Korea (KOR) | 1:43,76 | Q |
2. | Amy Peterson | Egyesült Államok (USA) | 1:45,38 | Q |
3. | Katia Colturi | Olaszország (ITA) | 1:46,89 | |
4. | Penèlope di Lella | Hollandia (NED) | 1:47,54 | |
4. futam |
1. | Marina Pilajeva | Oroszország (RUS) | 1:44,38 | Q |
2. | Jang Jang (S) | Kína (CHN) | 1:46,53 | Q |
3. | Cindy Meyer | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1:47,85 | |
4. | Anke Jannie Landman | Hollandia (NED) | 1:58,09 | |
5. futam |
1. | Cubaki Ajako | Japán (JPN) | 1:39,61 | Q |
2. | Marinella Canclini | Olaszország (ITA) | 1:39,74 | Q |
3. | Sofie Pintens | Belgium (BEL) | 1:41,12 | |
4. | Laure Drouet | Franciaország (FRA) | 1:41,21 | |
6. futam |
1. | Karen Gardiner-Kah | Ausztrália (AUS) | 1:41,64 | Q |
2. | Cathy Turner | Egyesült Államok (USA) | 1:47,03 | Q |
3. | Jelena Tyihonova | Oroszország (RUS) | 1:53,92 | |
7. futam |
1. | Von Hjegjong | Dél-Korea (KOR) | 1:42,75 | Q |
2. | Wang Xiulan | Kína (CHN) | 1:43,71 | Q |
3. | Debbie Palmer | Nagy-Britannia (GBR) | 1:44,72 | |
4. | Valérie Barizza | Franciaország (FRA) | 1:52,30 | |
8. futam |
1. | Nathalie Lambert | Kanada (CAN) | 1:40,45 | Q |
2. | Cson Igjong | Dél-Korea (KOR) | 1:40,49 | Q |
3. | Bea Pintens | Belgium (BEL) | 1:43,16 | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Nathalie Lambert | Kanada (CAN) | 1:38,75 | Q, OR |
2. | Jang Jang (S) | Kína (CHN) | 1:38,96 | Q |
3. | Von Hjegjong | Dél-Korea (KOR) | 1:39,03 | |
4. | Marinella Canclini | Olaszország (ITA) | 1:39,20 | |
2. futam |
1. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 1:40,29 | Q |
2. | Cson Igjong | Dél-Korea (KOR) | 1:40,30 | Q |
3. | Wang Xiulan | Kína (CHN) | 1:40,58 | |
4. | Marina Pilajeva | Oroszország (RUS) | 1:42,15 | |
3. futam |
1. | Kim Szohi | Dél-Korea (KOR) | 1:38,61 | Q, OR |
2. | Cathy Turner | Egyesült Államok (USA) | 1:38,98 | Q |
3. | Cubaki Ajako | Japán (JPN) | 1:39,12 | |
4. | Sandrine Daudet | Franciaország (FRA) | 1:40,83 | |
4. futam |
1. | Sylvie Daigle | Kanada (CAN) | 1:38,82 | Q |
2. | Zhang Yanmei | Kína (CHN) | 1:39,02 | Q |
3. | Amy Peterson | Egyesült Államok (USA) | 1:39,51 | |
4. | Karen Gardiner-Kah | Ausztrália (AUS) | 1:39,93 | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Kim Szohi | Dél-Korea (KOR) | 1:37,17 | QA, OR |
2. | Zhang Yanmei | Kína (CHN) | 1:37,26 | QA |
3. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 1:37,89 | QB |
– | Cathy Turner | Egyesült Államok (USA) | kizárták | |
2. futam |
1. | Nathalie Lambert | Kanada (CAN) | 1:38,82 | QA |
2. | Cson Igjong | Dél-Korea (KOR) | 1:55,07 | QA |
3. | Jang Jang (S) | Kína (CHN) | 2:12,06 | ADV |
– | Sylvie Daigle | Kanada (CAN) | kizárták | |
Döntők
- B-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 1:37,49 | |
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Cson Igjong | Dél-Korea (KOR) | 1:36,87 | OR |
2 Ezüst | Nathalie Lambert | Kanada (CAN) | 1:36,97 | |
3 Bronz | Kim Szohi | Dél-Korea (KOR) | 1:37,09 | |
4. | Zhang Yanmei | Kína (CHN) | 1:37,80 | |
5. | Jang Jang (S) | Kína (CHN) | 1:47,10 | |
Végeredmény
A versenyzők végső helyezéseinek meghatározásakor először a fordulókban elért pontszámok döntöttek, végül a legjobb elért időeredmény döntött. A futambeli első helyezések 5, a másodikok 3, a harmadikok 2, a negyedikek 1 pontot értek.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Pont | Legjobb idő |
1 Arany | Cson Igjong | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | |
2 Ezüst | Nathalie Lambert | Kanada (CAN) | A-döntő | | |
3 Bronz | Kim Szohi | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | |
4. | Zhang Yanmei | Kína (CHN) | A-döntő | | |
5. | Jang Jang (S) | Kína (CHN) | A-döntő | | |
6. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | B-döntő | | |
7. | Sylvie Daigle | Kanada (CAN) | Elődöntő, kizárták | 10 | |
8. | Cathy Turner | Egyesült Államok (USA) | Elődöntő, kizárták | 6 | |
9. | Von Hjegjong | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő, 3. hely | 7 | 1:39,03 |
10. | Cubaki Ajako | Japán (JPN) | Negyeddöntő, 3. hely | 7 | 1:39,12 |
11. | Karen Gardiner-Kah | Ausztrália (AUS) | Negyeddöntő, 4. hely | 6 | 1:39,93 |
12. | Marina Pilajeva | Oroszország (RUS) | Negyeddöntő, 4. hely | 6 | 1:42,15 |
13. | Amy Peterson | Egyesült Államok (USA) | Negyeddöntő, 3. hely | 5 | 1:39,51 |
14. | Wang Xiulan | Kína (CHN) | Negyeddöntő, 3. hely | 5 | 1:40,58 |
15. | Marinella Canclini | Olaszország (ITA) | Negyeddöntő, 4. hely | 4 | 1:39,20 |
16. | Sandrine Daudet | Franciaország (FRA) | Negyeddöntő, 4. hely | 4 | 1:40,83 |
17. | Sofie Pintens | Belgium (BEL) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:41,12 |
18. | Katia Mosconi | Olaszország (ITA) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:41,51 |
19. | Bea Pintens | Belgium (BEL) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:43,16 |
20. | Debbie Palmer | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:44,72 |
21. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:45,67 |
22. | Katia Colturi | Olaszország (ITA) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:46,89 |
23. | Cindy Meyer | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:47,85 |
24. | Jelena Tyihonova | Oroszország (RUS) | Előfutam, 3. hely | 2 | 1:53,92 |
25. | Laure Drouet | Franciaország (FRA) | Előfutam, 4. hely | 1 | 1:41,21 |
26. | Penèlope di Lella | Hollandia (NED) | Előfutam, 4. hely | 1 | 1:47,54 |
27. | Valérie Barizza | Franciaország (FRA) | Előfutam, 4. hely | 1 | 1:52,30 |
28. | Anke Jannie Landman | Hollandia (NED) | Előfutam, 4. hely | 1 | 1:58,09 |
29. | Viktorija Troickaja | Oroszország (RUS) | Előfutam, 4. hely | 1 | 1:59,84 |
– | Jelena Szinyicina | Kazahsztán (KAZ) | Előfutam, kizárták | | |
Jegyzetek
- ↑ Complete history list of World Records (angol nyelven) (pdf) pp. 3. isu.org. [2006. szeptember 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. május 10.)
Források
- Short Track Speed Skating 1000m Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 1,000 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 1000 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap