NK Olimpija Ljubljana (2005–)
NK Olimpija Ljubljana | |||
Csapatadatok | |||
Teljes csapatnév | Športno društvo Nogometni klub Olimpija Ljubljana | ||
Becenév | Zmaji (Sárkányok) Zeleno-beli (Zöld-fehérek) | ||
Székhely | Ljubljana, Szlovénia | ||
Alapítva | 2005. március 2. (mint NK Bežigrad) | ||
Klubszínek | |||
Stadion | Stožice Stadion (16 038 férőhely) | ||
Vezetőedző | João Henriques | ||
Elnök | Adam Delius | ||
Bajnokság | Prva Liga | ||
Nemzeti sikerek | |||
Bajnok | 3 alkalommal | ||
Kupagyőztes | 4 alkalommal | ||
Csapatmezek | |||
| |||
Hivatalos honlap | |||
NK Olimpija Ljubljana honlapja | |||
A Wikimédia Commons tartalmaz NK Olimpija Ljubljana témájú médiaállományokat. |
Az NK Olimpija Ljubljana egy szlovén labdarúgócsapat, amely jelenleg a szlovén első osztályban szerepel.[1] A klubot 2005-ben alapították, székhelye a szlovén fővárosban, Ljubljanában található. Hazai mérkőzéseit a 16 038 néző befogadására alkalmas Stožice Stadionban játssza. A klub színei a zöld és a fehér.
Sikerlista
- Prva Liga
- Bajnok (3): 2015–16, 2017–18, 2022–23
- Ezüstérmes (3): 2011–12, 2012–13, 2018–19
- Szlovén Másodosztály
- Feljutó (1): 2008–09
- Győztes (4): 2017–18, 2018–19, 2020–21, 2022–23
- Döntős (1): 2016–17
- Döntős (2): 2012, 2013
A nemzetközi kupasorozatokban
Szezon | Kupasorozat | Forduló | Ellenfél | Hazai pályán elért eredmény | Idegenben elért eredmény | Összesített eredmény | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2010–11 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Široki Brijeg | 0–2 | 0–3 | 0–5 | |
2011–12 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Široki Brijeg | 3–0 | 0–0 | 3–0 | |
2. selejtezőkör | Bohemians | 2–0 | 1–1 | 3–1 | |||
3. selejtezőkör | Austria Wien | 1–1 | 2–3 | 3–4 | |||
2012–13 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Jeunesse Esch | 3–0 | 3–0 | 6–0 | |
2. selejtezőkör | Tromsø | 0–0 | 0–1 (h.u.) | 0–1 | |||
2013–14 | Európa-liga | 2. selejtezőkör | Žilina | 3–1 | 0–2 | 3–3 (i.g.) | |
2016–17 | Bajnokok Ligája | 2. selejtezőkör | AS Trenčín | 3–4 | 3–2 | 6–6 (i.g.) | |
2017–18 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | VPS | 0–1 | 0–1 | 0–2 | |
2018–19 | Bajnokok Ligája | 1. selejtezőkör | Qarabağ | 0–1 | 0–0 | 0–1 | |
Európa-liga | 2. selejtezőkör | Crusaders | 5–1 | 1–1 | 6–2 | ||
3. selejtezőkör | HJK Helsinki | 3–0 | 4–1 | 7–1 | |||
Rájátszás | Spartak Trnava | 0–2 | 1–1 | 1–3 | |||
2019–20 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | RFS | 2–3 | 2–0 | 4–3 | |
2. selejtezőkör | Yeni Malatyaspor | 0–1 | 2–2 | 2–3 | |||
2020–21 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Víkingur Reykjavík | 2–1 (h.u.) | — | 2–1 | |
2. selejtezőkör | Zrinjski Mostar | 2–3 (h.u.) | — | 2–3 | |||
2021–22 | Konferencia Liga | 2. selejtezőkör | Birkirkara | 1–0 | 0–1 (h.u.) | 1–1 (bünt. 5–4) | |
3. selejtezőkör | Santa Clara | 0–1 | 0–2 | 0–3 | |||
2022–23 | Konferencia Liga | 1. selejtezőkör | Differdange 03 | 1–1 | 2–1 (h.u.) | 3–2 | |
2. selejtezőkör | Sepsi OSK Sepsiszentgyörgy | 2–0 (h.u.) | 1–3 | 3–3 (bünt. 2–4) | |||
2023–24 | Bajnokok Ligája | 1. selejtezőkör | Valmiera | 2–1 | 2–1 | 4–2 | |
2. selejtezőkör | Ludogorec Razgrad | 2–1 | 1–1 | 3–2 | |||
3. selejtezőkör | Galatasaray | 0–3 | 0–1 | 0–4 | |||
Európa-liga | Rájátszás | Qarabağ | 0–2 | 1–1 | 1–3 | ||
Konferencia Liga | Csoportkör | Lille | 0–2 | 0–2 | 3. | ||
Slovan Bratislava | 0–1 | 2–1 | |||||
KÍ Klaksvík | 2–0 | 0–3 | |||||
2024–25 | Konferencia Liga | 2. selejtezőkör | Polisszja Zsitomir | 2–0 | 2–1 | 4–1 | |
3. selejtezőkör | Sheriff Tiraspol | 3–0 | ' |
Jegyzetek
- ↑ A klub. (Hozzáférés: 2023. augusztus 1.)
Külső hivatkozások
- Hivatalos weboldal
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap