Nagy-Britannia az egyesült államokbeli Salt Lake Cityben megrendezett 2002. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 49 sportoló képviselte, akik összesen 2 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
1 Arany | Martin, RhonaRhona Martin Deborah Knox Fiona MacDonald Janice Rankin Margaret Morton | Curling | Női |
3 Bronz | Coomber, AlexAlex Coomber | Szkeleton | Női |
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Alain Baxter | Műlesiklás | kizárták | kiesett |
Noel Baxter | Műlesiklás | 53,66 | 31. | 55,98 | 20. | 1:49,64 | 20. |
Ross Green | Óriás-műlesiklás | 1:15,90 | 42. | 1:13,41 | 29. | 2:29,31 | 29. |
Gareth Trayner | Műlesiklás | 54,58 | 34. | 56,33 | 21. | 1:50,91 | 22. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Ross Green | Összetett | 1:43,30 | 30. | 49,97 | 15. | 55,84 | 16. | 1:45,81 | 16. | 3:29,11 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Chemmy Alcott | Összetett | 47,27 | 12. | 45,01 | 13. | 1:32,28 | 12. | 1:19,06 | 18. | 2:51,34 | 14. |
Biatlon
- Férfi
Bob
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Marcus Adam Lee Johnston | Kettes | 48,04 | 10.* | 48,16 | 13.* | 48,05 | 10. | 48,02 | 10. | 3:12,27 | 10. |
Colin Bryce Neil Scarisbrick | 48,44 | 23. | 48,46 | 22. | 48,72 | 26.* | 48,50 | 21.* | 3:14,12 | 22.* |
Neil Scarisbrick Scott Rider Philip Goedluck Dean Ward | Négyes | 47,09 | 13. | 47,05 | 13. | 47,44 | 9. | 47,79 | 12. | 3:09,37 | 11. |
Lee Johnston Phil Harries David McCalla Paul Attwood | 47,06 | 12. | 47,32 | 19. | 47,41 | 7.* | 47,98 | 16. | 3:09,77 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Cheryl Done Nicola Gautier-Minichiello | Kettes | 50,10 | 13. | 49,79 | 12. | 1:39,89 | 12. |
Michelle Coy Jackie Davies | 49,77 | 11. | 49,78 | 11. | 1:39,55 | 11. |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Férfi
- Hammy McMillan
- Warwick Smith
- Ewan MacDonald
- Peter Loudon
- Norman Brown
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Martin) | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 |
| Nagy-Britannia (McMillan) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 7 |
| Nagy-Britannia (McMillan) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Nagy-Britannia (McMillan) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 |
| Norvégia (Trulsen) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
| Németország (Stock) | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
| Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
| Dánia (Schmidt) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Schwaller) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | X | 10 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
| Egyesült Államok (Somerville) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 8. |
Női
- Rhona Martin
- Deborah Knox
- Fiona MacDonald
- Janice Rankin
- Margaret Morton
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 10 |
| Norvégia (Nordby) | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | X | X | X | 9 |
| Japán (Kató) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | 1 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Law) | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | X | 9 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | X | 4 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 |
| Svájc (Ebnöther) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 |
| Dánia (Bidstrup) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 |
| Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 |
| Németország (Neßler) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 |
- Rájátszás
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 3 | X | 9 |
| Németország (Neßler) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
- Elődöntő
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Kanada (Law) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 |
- Döntő
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Ebnöther) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc 1 | Kötelező tánc 2 | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Marika Humphreys Vitaliy Baranov | Jégtánc | 7×16+ | 16. | 3,2 | 8×16+ | 16. | 3,2 | 8×15+ | 15. | 9,0 | 7×15+ | 15. | 15,0 | 30,4 | 15. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Dave Allardice | 500 m | 42,980 | 3. | kiesett | 19. |
Leon Flack | 500 m | 43,965 | 3. | kiesett | 22. |
1000 m | 1:29,584 | 2. | 1:28,604 | 4. | kiesett | 14. |
1500 m | 2:25,832 | 4. | | kiesett | 22. |
Nicky Gooch | 1000 m | 1:38,034 | 4. | kiesett | 27. |
1500 m | 2:27,084 | 3. | | 2:25,903 | 5. | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Sarah Lindsay | 500 m | 45,461 | 1. | 44,912 | 3. | kiesett | 10. |
1000 m | 1:42,157 | 2. | 1:36,753 | 3. | kiesett | 13. |
1500 m | 3:01,223 | 5. | | kiesett | 24. |
Jo Williams | 500 m | 46,631 | 3. | kiesett | 21. |
1000 m | 1:39,672 | 1. | 1:34,373 | 4. | kiesett | 9. |
1500 m | 2:27,845 | 4. | | kiesett | 16. |
Síakrobatika
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Sam Temple | Férfi | 9,03 | 29. | kiesett |
Joanne Bromfield | Női | 18,75 | 28. | kiesett |
Laura Donaldson | 18,41 | 29. | kiesett |
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Glynn Pedersen | Normálsánc | 88,0 | 43. | kiesett |
Nagysánc | 56,3 | 48. | kiesett |
Snowboard
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Hely. |
Lesley McKenna | Női | 12,5 | 23. | 25,3 | 11. | kiesett | 17. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mark Hatton | Férfi egyes | 45,391 | 24. | 45,509 | 27. | 45,107 | 26. | 45,559 | 25. | 3:01,566 | 25. |
Szkeleton
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Kristan Bromley | Férfi | 52,17 | 19. | 51,26 | 6. | 1:43,43 | 13. |
Alex Coomber | Női | 52,48 | 3. | 52,89 | 3. | 1:45,37 | |
Források
- Great Britain at the 2002 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:A 2002. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap