Válogatottság2
2018Kanada Kanada U205(1)
2018–2021Kanada Kanada U238(1)
2020–Kanada Kanada3(1)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2024. augusztus 25.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2024. július 14.
Sablon • Wikidata • Segítség

Theo Bair (Ottawa, 1999. augusztus 27. –) kanadai válogatott labdarúgó, a francia Auxerre csatára.

Pályafutása

Klubcsapatokban

Bair a kanadai fővárosban, Ottawában született. Az ifjúsági pályafutását a helyi West Ottawa csapatában kezdte, majd a Vancouver Whitecaps-nél folytatta.

2019-ben mutatkozott be a Vancouver Whitecaps első osztályban szereplő felnőtt keretében.[1][2] A 2021-es szezon második felében a norvég HamKamnál szerepelt kölcsönben.[3] 2022 januárjában a skót első osztályban érdekelt St. Johnstone szerződtette.[4][5] 2023 nyarán a Motherwell csapatához igazolt.[6][7] 2024. július 16-án négyéves szerződést kötött a francia Auxerre együttesével.[8] Először a 2024. augusztus 18-ai, Nice ellen hazai pályán 2–1-re megnyert mérkőzésen lépett pályára.[9][10]

A válogatottban

Bair az U20-as és az U23-as korosztályú válogatottakban is képviselte Kanadát.

2020-ban debütált a felnőtt válogatottban. Először a 2020. január 7-ei, Barbados ellen 4–1-es győzelemmel zárult barátságos mérkőzés 71. percében, Tesho Akindelét váltva lépett pályára, majd 6 perccel később megszerezte első válogatott gólját is.[11]