23e Europese Filmprijzen
23e Europese Filmprijzen | ||
---|---|---|
Gehouden in | Tallinn Estland | |
Jaar | 2010 | |
Data | 4 december | |
Organisator | European Film Academy | |
Edities | ||
Vorige editie | 22e Europese Filmprijzen | |
Volgende editie | 24e Europese Filmprijzen | |
Officiële website |
De 23e uitreiking van de Europese Filmprijzen waarbij prijzen werden uitgereikt in verschillende categorieën voor Europese films vond plaats op 4 december 2010 in de Estse hoofdstad Tallinn.
Nominaties en winnaars
De nominaties werden op 6 november 2010 bekendgemaakt.
Beste film
- The Ghost Writer – Roman Polanski
- Bal – Semih Kaplanoğlu
- Des hommes et des dieux – Xavier Beauvois
- Lebanon – Samuel Maoz
- El secreto de sus ojos – Juan José Campanella
- Soul Kitchen – Fatih Akin
Beste regisseur
- Roman Polanski – The Ghost Writer
- Olivier Assayas – Carlos
- Semih Kaplanoğlu – Bal
- Samuel Maoz – Lebanon
- Paolo Virzì – La prima cosa bella
Beste actrice
- Sylvie Testud – Lourdes
- Zrinka Cvitešić – Na putu
- Sibel Kekilli – Die Fremde
- Lesley Manville – Another Year
- Lotte Verbeek – Nothing Personal
Beste acteur
- Ewan McGregor – The Ghost Writer
- Jakob Cedergren – Submarino
- Elio Germano – La nostra vita
- George Piştereanu – Eu când vreau să fluier, fluier
- Luis Tosar – Celda 211
Beste scenario
- Robert Harris & Roman Polanski – The Ghost Writer
- Jorge Guerricaechevarría & Daniel Monzón – Celda 211
- Samuel Maoz – Lebanon
- Radu Mihaileanu – Le Concert
Beste cinematografie
- Giora Bejach – Lebanon
- Caroline Champetier – Des hommes et des dieux
- Pavel Kostomarov – How I Ended This Summer (Как я провел этим летом)
- Barış Özbiçer – Bal
Beste montage
- Luc Barnier & Marion Monnier – Carlos
- Arik Lahav-Leibovich – Lebanon
- Hervé de Luze – The Ghost Writer
Beste productie design
- Albrecht Konrad – The Ghost Writer
- Paola Bizzarri & Luis Ramirez – I, Don Giovanni
- Markku Pätilä & Jaagup Roomet – Püha Tõnu kiusamine
Beste filmmuziek
- Alexandre Desplat – The Ghost Writer
- Ales Brezina – Kawasakiho růže
- Pasquale Catalano – Mina vaganti
- Gary Yershon – Another Year
Beste documentaire
- Nostalgia de la luz – Patricio Guzmán
- Armadillo – Janus Metz
- Miesten vuoro – Joonas Berghäll & Mika Hotakainen
Beste animatiefilm
- The Illusionist – Sylvain Chomet
- Planet 51 – Jorge Blanco
- Sammy's Adventures: The Secret Passage – Ben Stassen
Beste debuutfilm
- Lebanon – Samuel Maoz
- La doppia ora – Giuseppe Capotondi
- Eu când vreau să fluier, fluier – Florin Șerban
- Die Fremde – Feo Aladağ
- Nothing Personal – Urszula Antoniak
Beste kortfilm
- Hanoi - Warszawa ( Polen)
- Amor – ( Noorwegen)
- Ampelmann – ( Duitsland)
- Les ecargots de Joseph – ( Frankrijk)
- Blijf bij me, weg – ( Nederland)
- Ønskebørn – ( Denemarken)
- Venus VS Me – ( België)
- Lumikko – ( Finland)
- Tussilago – ( Zweden)
- Maria's Way – ( Verenigd Koninkrijk/ Spanje)
- Talleres Clandestinos – ( Oostenrijk/ Argentinië)
- Rendez-vous à Stella-Plage – ( Frankrijk)
- Diarchia – ( Italië/ Frankrijk)
- The External World – ( Duitsland)
- Itt vagyok – ( Hongarije)
Publieksprijs
- Mr. Nobody
- Flickan som lekte med elden
- Soul Kitchen
- Baarìa
- Mina vaganti
- An Education
- Agora
- The Ghost Writer
- Kick-Ass
- Le Petit Nicolas
Externe link
- Officiële website