ATP-toernooi van Stuttgart 1996
ATP-toernooi van Stuttgart 1996 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Officiële naam | Mercedes Cup | ||||||
Editie | 1996 (80e editie) | ||||||
Stad, land | Stuttgart, Duitsland | ||||||
Locatie | TC Weissenhof | ||||||
Licentiehouder | TC Weissenhof | ||||||
Datum | 15 - 21 juli | ||||||
Auspiciën | ATP | ||||||
Categorie | ATP Championship Series | ||||||
Prijzengeld | $ 915.000 | ||||||
Deelnemers | 48 enkel / 24 dubbel | ||||||
Ondergrond | Gravel, buiten | ||||||
Winnaar enkel | Thomas Muster | ||||||
Winnaars dubbel | Libor Pimek Byron Talbot | ||||||
Toernooidirecteur | Bernd Nusch | ||||||
| |||||||
|
Het ATP-toernooi van Stuttgart 1996 (met de officiële naam Mercedes Cup) werd gespeeld van 15 tot en met 21 juli 1996. Er werd gespeeld op outdoor gravelbanen van de TC Weissenhof in Duitse stad Stuttgart.
Enkelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Speler | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door | Nr. | Speler | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Thomas Muster | 2 | Winnaar | 9. | Bernd Karbacher | 36 | Tweede ronde | Magnus Larsson | |
2. | Jevgeni Kafelnikov | 4 | Runner-up | Thomas Muster | 10. | Magnus Gustafsson | 37 | Derde ronde | Francisco Clavet |
3. | Marcelo Ríos | 11 | Tweede ronde | Marc-Kevin Goellner | 11. | Bohdan Ulihrach | 40 | Derde ronde | Alberto Berasategui |
4. | Stefan Edberg | 23 | Derde ronde | Alexander Volkov | 12. | Àlex Corretja | 43 | Halve finale | Jevgeni Kafelnikov |
5. | Carlos Moyá | 25 | Derde ronde | Àlex Corretja | 13. | Andrej Medvedev | 44 | Tweede ronde | Alexander Volkov |
6. | Alberto Berasategui | 28 | Halve finale | Thomas Muster | 14. | Hernán Gumy | 45 | Tweede ronde | David Rikl |
7. | Félix Mantilla | 31 | Kwartfinale | Jevgeni Kafelnikov | 15. | Jiří Novák | 46 | Tweede ronde | Galo Blanco |
8. | Francisco Clavet | 34 | Kwartfinale | Thomas Muster | 16. | Mikael Tillström | 49 | Derde ronde | Jevgeni Kafelnikov |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Finales
Halve finale | Finale | |||||||||||||
1 | Thomas Muster | 6 | 6 | |||||||||||
6 | Alberto Berasategui | 3 | 3 | |||||||||||
1 | Thomas Muster | 6 | 6 | 6 | ||||||||||
2 | Jevgeni Kafelnikov | 2 | 2 | 4 | ||||||||||
12 | Àlex Corretja | 3 | 64 | |||||||||||
2 | Jevgeni Kafelnikov | 6 | 7 |
Bovenste helft
Deel 1
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
1 | T Muster | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||||
Q | O Delaître | 4 | 4 | Q | M A Gorriz | 65 | 62 | ||||||||||||||||||
Q | M A Gorriz | 6 | 6 | 1 | T Muster | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Y El Aynaoui | 4 | 7 | 4 | G Blanco | 3 | 0 | |||||||||||||||||||
G Blanco | 6 | 60 | 6 | G Blanco | 6 | 5 | 6 | ||||||||||||||||||
15 | J Novák | 3 | 7 | 4 | |||||||||||||||||||||
1 | T Muster | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
8 | F Clavet | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
10 | M Gustafsson | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
WC | K Braasch | 4 | 6 | 4 | F Dewulf | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
F Dewulf | 6 | 4 | 6 | 10 | M Gustafsson | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
T Carbonell | 3 | 4 | 8 | F Clavet | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | J Krocsko | 6 | 6 | Q | J Krocsko | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
8 | F Clavet | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Deel 2
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
3 | M Ríos | 0 | 65 | ||||||||||||||||||||||
M-K Goellner | 6 | 7 | M-K Goellner | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
WC | A Tsjerkasov | 3 | 66 | M-K Goellner | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | G López | 7 | 2 | 2 | D Rikl | 0 | 3 | ||||||||||||||||||
D Rikl | 64 | 6 | 6 | D Rikl | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
14 | H Gumy | 5 | 1 | ||||||||||||||||||||||
M-K Goellner | 4 | 2 | |||||||||||||||||||||||
6 | A Berasategui | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
11 | B Ulihrach | 6 | 5 | 7 | |||||||||||||||||||||
C Doseděl | 7 | 65 | 6 | C Doseděl | 2 | 7 | 66 | ||||||||||||||||||
Q | F Squillari | 5 | 7 | 3 | 11 | B Ulihrach | 7 | 1 | 1 | ||||||||||||||||
C-U Steeb | 65 | 4 | 6 | A Berasategui | 65 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
S Bruguera | 7 | 6 | S Bruguera | 66 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
6 | A Berasategui | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||||
Onderste helft
Deel 3
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
5 | C Moyá | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
J Burillo | 5 | 3 | S Schalken | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
S Schalken | 7 | 6 | 5 | C Moyá | 4 | 3 | |||||||||||||||||||
J Golmard | 3 | 2 | 12 | À Corretja | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
H Dreekmann | 6 | 6 | H Dreekmann | 7 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
12 | À Corretja | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
12 | À Corretja | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
A Volkov | 4 | 3 | |||||||||||||||||||||||
13 | A Medvedev | 3 | 7 | 4 | |||||||||||||||||||||
A Volkov | 7 | 6 | A Volkov | 6 | 66 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | J Knippschild | 65 | 4 | A Volkov | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | N Kiefer | 3 | 1 | 4 | S Edberg | 6 | 4 | 3 | |||||||||||||||||
C Ruud | 6 | 6 | C Ruud | 4 | 3 | ||||||||||||||||||||
4 | S Edberg | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Deel 4
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
7 | F Mantilla | 6 | 0 | 6 | |||||||||||||||||||||
J Sánchez | 4 | 4 | M Filippini | 3 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||
M Filippini | 6 | 6 | 7 | F Mantilla | 5 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
A Voinea | 4 | 6 | 2 | M Larsson | 7 | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
M Larsson | 6 | 3 | 6 | M Larsson | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
9 | B Karbacher | 2 | 65 | ||||||||||||||||||||||
7 | F Mantilla | 6 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||
2 | J Kafelnikov | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
16 | M Tillström | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
A Tsjesnokov | 6 | 68 | 6 | A Tsjesnokov | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
F Meligeni | 3 | 7 | 3 | 16 | M Tillström | 3 | 65 | ||||||||||||||||||
Q | G Kuerten | 7 | 3 | 6 | 2 | J Kafelnikov | 6 | 7 | |||||||||||||||||
L Burgsmüller | 62 | 6 | 3 | Q | G Kuerten | 1 | 4 | ||||||||||||||||||
2 | J Kafelnikov | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Dubbelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Spelers | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door | Nr. | Spelers | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jevgeni Kafelnikov Menno Oosting | 7+ | Tweede ronde | Ctislav Doseděl Pavel Vízner | 5. | Jiří Novák David Rikl | 85 | Kwartfinale | Libor Pimek Byron Talbot | |
2. | Luis Lobo Javier Sánchez | 51 | Tweede ronde | Joshua Eagle Andrew Florent | 6. | David Adams Peter Nyborg | 98 | Kwartfinale | Tomás Carbonell Francisco Roig | |
3. | Libor Pimek Byron Talbot | 24+ | Winnaars | 7. | Trevor Kronemann David Macpherson | Halve finale | Libor Pimek Byron Talbot | |||
4. | Tomás Carbonell Francisco Roig | 63 | Runners-up | Libor Pimek Byron Talbot | 8. | John-Laffnie de Jager Sjeng Schalken | 74+ | Kwartfinale | Ctislav Doseděl Pavel Vízner |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Finales
Finale | ||||
4 | Tomás Carbonell Francisco Roig | 2 | 7 | 4 |
3 | Libor Pimek Byron Talbot | 6 | 5 | 6 |
Bovenste helft
Eerste ronde | Tweede ronde | Kwartfinale | Halve finale | ||||||||||||||||||||||
1 | J Kafelnikov M Oosting | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||
J Ireland A Kitinov | 4 | 4 | C Doseděl P Vízner | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
C Doseděl P Vízner | 6 | 6 | C Doseděl P Vízner | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Q | G Kuerten F Meligeni | 6 | 6 | 8 | J-L de Jager S Schalken | 4 | 0 | ||||||||||||||||||
WC | A Tsjesnokov H Gumy | 3 | 2 | Q | G Kuerten F Meligeni | 2 | 4 | ||||||||||||||||||
8 | J-L de Jager S Schalken | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
C Doseděl P Vízner | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||
4 | T Carbonell F Roig | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
4 | T Carbonell F Roig | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
D Ekerot S Noteboom | 6 | 3 | 5 | T Kempers T Nijssen | 1 | 4 | |||||||||||||||||||
T Kempers T Nijssen | 3 | 6 | 7 | 4 | T Carbonell F Roig | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
J Belloli C Brandi | 1 | 2 | 6 | D Adams P Nyborg | 4 | 3 | |||||||||||||||||||
WC | T Muster C Trimmel | 6 | 6 | WC | T Muster C Trimmel | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
6 | D Adams P Nyborg | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Onderste helft
Eerste ronde | Tweede ronde | Kwartfinale | Halve finale | ||||||||||||||||||||||
5 | J Novák D Rikl | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
E Benfele Álvarez À Corretja | 4 | 6 | 7 | E Benfele Álvarez À Corretja | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
WC | M Tillström B Ulihrach | 6 | 4 | 6 | 5 | J Novák D Rikl | 7 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
R Bergh O Delaître | 6 | 6 | 3 | L Pimek B Talbot | 6 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
J A Conde J Waite | 3 | 2 | R Bergh O Delaître | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
3 | L Pimek B Talbot | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||||
3 | L Pimek B Talbot | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
7 | T Kronemann D Macpherson | 4 | 6 | ||||||||||||||||||||||
7 | T Kronemann D Macpherson | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
G Köves L Markovits | 4 | 1 | WC | K Braasch S Bruguera | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | K Braasch S Bruguera | 6 | 6 | 7 | T Kronemann D Macpherson | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||||
S Cannon G Van Emburgh | 6 | 6 | 3 | J Eagle A Florent | 4 | 7 | 2 | ||||||||||||||||||
J Eagle A Florent | 7 | 4 | 6 | J Eagle A Florent | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
2 | L Lobo J Sánchez | 6 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||
Externe links
- Enkel schema
- Dubbel schema