Australië op de Olympische Winterspelen 2006
Australië op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Australië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | AUS | ||||||||||||||||
NOC | Australian Olympic Committee externe link | ||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2006 in Turijn | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Australië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 *= met Nieuw-Zeeland als Australazië | |||||||||||||||||
Australië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
De Australische Olympische Ploeg is de afvaardiging van Australische sporters die het Australisch Olympisch Comité uitzond naar de Olympische Winterspelen 2006 in Turijn.
De 39 sporters die Australië vertegenwoordigden op de twintigste editie kwamen uit in tien takken van sport. De Australische equipe behaalde deze editie twee medailles bij het freestyleskiën, waaronder de bronzen medaille van Alisa Camplin die op de Winterspelen van 2002 Olympisch kampioene werd. Australië eindigde daarmee op de zeventiende plaats in het medailleklassement.
Medailles
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Freestyleskiën | Dale Begg-Smith | moguls (m) | |
Alisa Camplin | aerials (v) |
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Craig Branch | afdaling (m) | 1.52,55 | |
Jono Brauer | combinatie (m) | niet gefinisht | |
slalom (m) | niet gefinisht | ||
Bradley Wall | reuzenslalom (m) | niet gefinisht | |
AJ Bear | super-g (m) | niet gefinisht |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cameron Morton | sprint (m) | 32.07,4 | |
20 km (m) | 1:07.30,7 (1-2-1-3) |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shane McKenzie Jeremy Rolleston Australië-I | 2-bob (m) | run 1: 56,77 run 2: 56,59 run 3: 57,22 totaal: 2.50,58 | |
Astrid Loch-Wilkinson Kylie Reed Australië-I | 2-bob (v) | run 1: 58,53 run 2: 58,85 run 3: 59,00 run 4: 58,73 totaal: 3.54,11 |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dale Begg-Smith | moguls (m) | kwalificatie: 25,40 punten finale: 26,77 punten | |
Nick Fisher | kwalificatie: 22,89 punten finale: 23,39 punten | ||
Jason Begg-Smith | kwalificatie: 20,22 punten | ||
Alisa Camplin | aerials (v) | kwalificatie: 165,32 punten finale: 191,39 punten | |
Jacqui Cooper | kwalificatie: 213,36 punten (WR) finale: 152,69 punten | ||
Lydia Ierodiaconou | kwalificatie: 155,45 punten | ||
Elizabeth Gardner | kwalificatie: 127,42 punten | ||
Manuela Berchtold | moguls (v) | kwalificatie: 22,19 punten finale: 22,21 punten |
Freestyleskiër Michael Robertson nam niet deel in de discipline moguls (m).
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joanne Carter | vrouwen | korte kür: 40,86 punten |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Murray | sprint (m) | kwalificatie: 2.25,29 | |
Esther Bottomley | sprint (v) | kwalificatie: 2.23,55 | |
Clare-Louise Brumley | 15 km achtervolging (v) | 47.03,1 |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hannah Campbell-Pegg | vrouwen | run 1: 49,577 run 2: 49,350 run 3: 49,574 run 4: 49,038 totaal: 3.17,539 |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alex McEwan | 500 m (m) | kwalificatie serie 2: 45,173 (4e) | |
Mark McNee | 1000 m (m) | kwalificatie serie 2: 1.30,033 (4e) | |
1500 m (m) | kwalificatie serie 3: 2.29,356 (4e) | ||
Mark McNee Lachlan Hay Stephen Lee Elliot Shriane | 5000 m team (m) | halve finale 1: 7.03,356 (4e) B-finale: 7.01,666 (1e) | |
Emily Rosemond | 1000 m (v) | kwalificatie serie 6: 1.39,952 (2e) kwartfinale 1: 1.37,627 (3e) | |
1500 m (v) | kwalificatie serie 3: 2.40,171 (5e) |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shaun Boyle | mannen | run 1: 1.00,13 run 2: 1.00,00 totaal: 2.00,13 | |
Michelle Steele | vrouwen | run 1: 1.01,26 run 2: 1.01,21 totaal: 2.03,47 |
Snowboarden
Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mitchell Allan | half-pipe (m) | kwalificatie: 28,8 / | |
Andrew Burton | kwalificatie serie 3: | ||
Ben Mates | kwalificatie serie 3: | ||
Emanuel Oppliger | reuzenparallelslalom (m) | kwalificatie: 1.12,11 (36,56 / 35,55) 1e ronde serie 8: 2e | |
Damon Hayler | snowboard cross (m) | kwalificatie: 1e ronde serie 3: 1e kwartfinale 2: 2e halve finale 1: 3e | |
Torah Bright | half-pipe (v) | kwalificatie: finale: | |
Holly Crawford | kwalificatie: | ||
Johanna Shaw | reuzenparallelslalom (v) | kwalificatie: 1.38,86 (53,76 / 45,10) | |
Emily Thomas | snowboard cross (v) | kwalificatie: |
Bronnen, noten en/of referenties
- Website Turijn 2006