BePink-Bongioanni
BePink-Bongioanni | ||||
---|---|---|---|---|
Het team in de Waalse Pijl 2024 | ||||
Teaminformatie | ||||
UCI-code | BPK | |||
Land | Italië | |||
Opgericht | 2012 | |||
Discipline(s) | Wegwielrennen | |||
Fietsmerk | Officine Mattio | |||
Sleutelfiguren | ||||
Algemeen manager | Walter Zini | |||
Teammanager | Emanuela Angela Zini | |||
Ploegleider | Giuseppe Dioguardi | |||
Ploegleider | Matteo Filipponi | |||
Ploegleider | Sigrid Corneo | |||
Ploegleider | Silvio Riccardo Bellù | |||
Ploegnamen | ||||
2012-2013 2014 2015 2016 2017 2018-2022 2023 2024- | BePink Astana-BePink BePink-La Classica BePink BePink-Cogeas BePink BePink-GOLD BePink-Bongioanni | |||
| ||||
|
BePink-Bongioanni (UCI-teamcode: BPK) is een Italiaanse wielerploeg voor vrouwen, die met ingang van 2012 deel uitmaakt van het peloton.
Geschiedenis
In 2014 werd Astana medesponsor van het team, maar stopte na één seizoen, om in 2015 zelf een vrouwenploeg op te richten: Astana-Acca Due O.[1] Het team heette in 2015 BePink - La Classica en in 2017 BePink - Cogeas. De grootste overwinning was de wereldtitel tijdrijden van Amber Neben in 2016.[2]
In maart 2016 werd Olga Zabelinskaja aan het team toegevoegd. Zij accepteerde een maand eerder een dopingstraf, zodat ze aan de Spelen in Rio de Janeiro kon deelnemen; ze won zilver in de Olympische tijdrit.[3] In juli 2018 werd Nicole Steigenga de eerste Nederlandse die voor deze ploeg ging rijden.[4] Ook stapte Tatiana Guderzo over naar BePink om zo de Giro Rosa te kunnen rijden, omdat haar vorige ploeg Hitec Products niet van start ging.[5]
Tijdens het seizoen van 2023 veranderde de ploeg van de naam BePink naar BePink-GOLD. In 2024 ging de ploeg verder als BePink-Bongioanni.
Renners
2024
Naam | Geboortedatum | Nationaliteit | Vorige ploeg |
---|---|---|---|
Samantha Arnaudo | 22-05-1993 | Italië | |
Irene Cagnazzo | 05-07-2005 | Italië | Raccogni Cycling Team |
Andrea Casagranda | 22-09-2004 | Italië | |
Carmela Cipriani | 11-11-1996 | Italië | Isolmant-Premac-Vittoria |
Selene Colombi | 30-06-1990 | Italië | |
Vittoria Grassi | 14-07-2005 | Italië | BFT Burzoni |
Nora Jenčušová | 14-04-2002 | Italië | |
Karolina Karasiewicz | 23-07-1992 | Polen | Torelli |
Ana Vitória Magalhães | 24-10-2000 | Brazilië | Bizkaia-Durango |
Angela Oro | 27-05-2002 | Italië | Team Mendelspeck |
Beatrice Pozzobon | 23-05-2001 | Italië | Team Mendelspeck |
Prisca Savi | 21-05-2002 | Italië | |
Cybèle Schneider | 13-02-1996 | Zwitserland | VELO67 Racing Team |
Martina Testa | 17-07-2005 | Italië | C.C. Canturino 1902 A.S.D. |
Monica Trinca Colonel | 21-05-1999 | Italië | |
Elisa Valtulini | 28-12-2004 | Italië | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. |
Bekende ex-rensters
- Alice Algisi (2012-2014)
- Rachele Barbieri (2019)
- Alice Maria Arzuffi (2013-2014)
- Noemi Cantele (2012-2014)
- Simona Frapporti (2012-2014, 2019-2021)
- Tatiana Guderzo (2018-2019)
- Erica Magnaldi (2018)
- Dalia Muccioli (2012-2014)
- Nadia Quagliotto (2021-2022)
- Katia Ragusa (2017-2019)
- Ilaria Sanguineti (2013-2017)
- Maria Vittoria Sperotto (2017-2018)
- Anna Zita Maria Stricker (2014)
- Silvia Valsecchi (2012-2021)
- Silvia Zanardi (2019-2023)
- Susanna Zorzi (2014)
Buitenlanders:
- Lex Albrecht (2016)
- Alena Amjaljoesik (2013-2014)
- Henrietta Christie (2021)
- Olga Dobrynina (2017)
- Michaela Drummond (2021-2022)
- Ziortza Isasi (2023)
- Alison Jackson (2017)
- Eyerusalem Kelil (2018)
- Tereza Medveďová (2015-2019)
- Amber Neben (2015-2016)
- Melissa Van Neck (2019-2020)
- Jaime Nielsen (2015)
- Nikola Nosková (2017-2018)
- Lenore Pipes (2015-2016)
- Doris Schweizer (2013-2014)
- Nicole Steigenga (2018-2019)
- Alison Tetrick (2014)
- Ksenija Toehaj (2014-2017)
- Georgia Williams (2013-2016)
- Olga Zabelinskaja (2016-2017)
Belangrijke overwinningen
- 2012
- Grand Prix El Salvador, Noemi Cantele
- 1e etappe Vuelta a El Salvador, Noemi Cantele
- 6e etappe Vuelta a El Salvador, Silvia Valsecchi
- Grand Prix Grand Saint Bernard, Evelyn García
- GP Liberazione, Noemi Cantele
- 1e etappe Tour of Adygeya, Julia Matisova
- 1e etappe Giro del Trentino, Noemi Cantele
- Proloog Route de France, Alena Amjaljoesik
- 3e etappe Route de France, Simona Frapporti
- 2013
- Grand Prix San Miguel, Noemi Cantele
- Eindklassement Vuelta a El Salvador, Noemi Cantele
- 1e en 4e etappe, Noemi Cantele
- Grand Prix El Salvador, Silvia Valsecchi
- Jongerenklassement GP Elsy Jacobs, Georgia Williams
- Bergklassement Tour Languedoc Roussillon, Alena Amjaljoesik
- Jongerenklassement, Georgia Williams
- Etappe 1A (TTT) Giro del Trentino Alto Adige - Südtirol
- 2e etappe (ITT) Tour de l'Ardèche, Alena Amjaljoesik
- 2014
- Bergklassement Vuelta a Costa Rica, Alena Amjaljoesik
- Jongerenklassement, Susanna Zorzi
- 3e etappe, Alena Amjaljoesik
- Grand Prix el Salvador, Alena Amjaljoesik
- Puntenklassement Vuelta a El Salvador, Alena Amjaljoesik
- Sprintklassement, Anna Stricker
- Jongerenklassement, Dalia Muccioli
- Ploegenklassement
- 1e en 2e etappe, Alena Amjaljoesik
- 1e etappe Tour de Bretagne, Doris Schweizer
- Ploegenklassement Tour de l'Ardèche
- 5e etappe, Alena Amjaljoesik
- Strijdlust 4e etappe Boels Rental Ladies Tour, Alison Tetrick
- 2015
- 3e etappe Tour of Zhoushan Island, Anastasia Tsjoelkova
- Eindklassement Tour de Bretagne, Ilaria Sanguineti
- Jongerenklassement, Ilaria Sanguineti
- Ploegenklassement
- 1e etappe, Ilaria Sanguineti
- 2016
- Eindklassement La Route de France, Amber Neben
- 4e (ITT) en 5e etappe, Amber Neben
- Chrono Gatineau, Amber Neben
- 2e etappe (ITT) Ronde van Bretagne, Silvia Valsecchi
- 4e etappe Ronde van Bretagne, Ilaria Sanguineti
- 2e etappe Thüringen Rundfahrt, Olga Zabelinskaja
- 2 Olympische tijdrit, Olga Zabelinskaja
- 2017
- Giro del Trentino, Nikola Nosková
- Jongerenklassement Emakumeen Bira, Nikola Nosková
- Jongerenklassement Tour de l'Ardèche, Nikola Nosková
- 4e etappe Tour de l'Ardèche, Silvia Valsecchi
- Ronde van Guangxi, Maria Vittoria Sperotto
- 2018
- 7e etappe Tour de l'Ardèche, Erica Magnaldi
- 2020
- 4e etappe Tour Down Under, Simona Frapporti
- 2022
- 2e etappe Ronde van Burgos, Matilde Vitillo
- Visegrad 4 Ladies Series-Hungary, Silvia Zanardi
- 3e etappe Ronde van de Pyreneeën, Silvia Zanardi
- 6e etappe Tour de l'Ardèche, Silvia Zanardi
- 2023
- Gran Premio della Liberazione, Silvia Zanardi
- Regiónom Nitrianskeho Kraja, Nora Jenčušová
- Kreiz Breizh Elites, Giorgia Vettorello
- 4e etappe Tour de l'Ardèche 2023, Silvia Zanardi
Kampioenschappen
- 2012
- Wit-Russisch kampioen tijdrijden, Alena Amjaljoesik
- 2013
- Italiaans kampioen op de weg, Dalia Muccioli
- Wit-Russisch kampioen op de weg, Alena Amjaljoesik
- Wit-Russisch kampioen tijdrijden, Alena Amjaljoesik
- Zwitsers kampioen op de weg, Doris Schweizer
- 2014
- Italiaans kampioen (500m tijdrit), Simona Frapporti
- Italiaans kampioen (Omnium), Simona Frapporti
- Italiaans kampioen (ind. achtervolging), Silvia Valsecchi
- Wit-Russisch kampioen tijdrijden, Alena Amjaljoesik
- Wit-Russisch kampioen op de weg, Alena Amjaljoesik
- 2015
- Italiaans kampioen tijdrijden, Silvia Valsecchi
- Nieuw-Zeelands kampioen tijdrijden, Jaime Nielsen
- Nieuw-Zeelands kampioen (ind. achtervolging), Jaime Nielsen
- Roemeens kampioen tijdrijden, Ana Maria Covrig
- Roemeens kampioen op de weg, Ana Maria Covrig
- Slowaaks kampioen tijdrijden, Tereza Medveďová
- 2016
- Wereldkampioen tijdrijden, Amber Neben
- Europees baankampioen (ploegenachtervolging), Silvia Valsecchi en Francesca Pattaro
- 2017
- Russisch baankampioen (puntenkoers), Olga Zabelinskaja
- Tsjechisch kampioen op de weg, Nikola Nosková
- Tsjechisch kampioen tijdrijden, Nikola Nosková
- 2018
- Europees kampioen op de weg (U23), Nikola Nosková
- Slowaaks kampioen op de weg, Tereza Medveďová
- 2021
- Slowaaks kampioen op de weg, Nora Jenčušová
- 2022
- Slowaaks kampioen op de weg, Nora Jenčušová
- Slowaaks kampioen tijdrijden, Nora Jenčušová
- 2023
- Slowaaks kampioen op de weg, Nora Jenčušová
- Slowaaks kampioen tijdrijden, Nora Jenčušová
- 2024
- Slowaaks kampioen op de weg, Nora Jenčušová
- Slowaaks kampioen tijdrijden, Nora Jenčušová
Externe link
- Officiële website
- Pro Cycling Stats
- ↑ (en) Astana launches new team 2015 Cyclingnews.com, 21 november 2014. Gearchiveerd op 28 november 2022.
- ↑ (en) Neben compensates for Olympic Games disappointment with Worlds time trial victory Cyclingnews.com, 11 oktober 2016. Gearchiveerd op 9 februari 2023.
- ↑ Renster Zabelinskaya accepteert dopingstraf met oog op Rio Nu.nl/sport, 17 februari 2016. Gearchiveerd op 26 oktober 2021.
- ↑ Nicole Steigenga van start in Giro Rosa TV Bolsward.nl, 4 juli 2018. Gearchiveerd op 18 oktober 2021.
- ↑ (it) Due rinforzi per la BePink: arrivado Guderzo e Steigenga Cicloweb.it, 3 juli 2018