Campeonato Paulista 1981
In 1981 werd het 80ste Campeonato Paulista gespeeld voor voetbalclubs uit de Braziliaanse staat São Paulo. De competitie werd georganiseerd door de FPF en werd gespeeld van 25 februari mei tot 29 november. São Paulo FC werd kampioen.
Eerste toernooi
Kwalificatie
Groep Goud
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São Bento | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:15 | 15 |
2. | Marília | 10 | 5 | 3 | 2 | 19:16 | 13 |
3. | Juventus | 10 | 3 | 3 | 4 | 16:19 | 9 |
4. | São José | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:12 | 9 |
5. | XV de Jaú | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:17 | 9 |
6. | Taubaté | 10 | 1 | 3 | 6 | 14:19 | 5 |
Gekwalificeerd voor play-off |
Groep Rood
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Comercial | 10 | 5 | 3 | 2 | 16:8 | 13 |
2. | América | 10 | 4 | 4 | 2 | 10:9 | 12 |
3. | Ferroviária | 10 | 5 | 1 | 4 | 15:12 | 11 |
4. | Botafogo | 10 | 3 | 4 | 3 | 11:11 | 10 |
5. | Francana | 10 | 2 | 5 | 3 | 10:10 | 9 |
6. | Noroeste | 10 | 2 | 1 | 7 | 9:21 | 5 |
Gekwalificeerd voor play-off |
Play-off
De winnaars plaatsten zich voor de eerste fase.
Team #1 | Tot. | Team #2 | 1ste wed | 2de wed |
---|---|---|---|---|
Marília | 1 - 2 | Comercial | 1 - 0 | 0 - 2 |
América | 2 - 1 | São Bento | 1 - 0 | 1 - 1 |
Eerste fase
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ponte Preta | 19 | 11 | 7 | 1 | 29:13 | 29 |
2. | Guarani | 19 | 9 | 7 | 3 | 36:23 | 25 |
3. | Inter de Limeira | 19 | 10 | 4 | 5 | 31:21 | 24 |
4. | Botafogo | 19 | 9 | 4 | 6 | 16:15 | 22 |
5. | Portuguesa | 19 | 8 | 6 | 5 | 19:16 | 22 |
6. | Santos | 19 | 9 | 3 | 7 | 26:20 | 21 |
6. | Corinthians | 19 | 7 | 7 | 5 | 28:20 | 21 |
6. | XV de Jaú | 19 | 7 | 7 | 5 | 20:16 | 21 |
9. | Juventus | 19 | 7 | 6 | 6 | 17:11 | 20 |
9. | São José | 19 | 6 | 8 | 5 | 21:22 | 20 |
11. | São Paulo | 19 | 7 | 5 | 7 | 20:14 | 19 |
11. | América | 19 | 5 | 9 | 5 | 11:14 | 19 |
11. | Palmeiras | 19 | 4 | 11 | 4 | 22:20 | 19 |
14. | Taubaté | 19 | 6 | 6 | 7 | 26:26 | 18 |
15. | Comercial | 19 | 5 | 7 | 7 | 15:26 | 17 |
16. | Francana | 19 | 4 | 6 | 9 | 20:31 | 14 |
17. | Ferroviária | 19 | 3 | 7 | 9 | 15:25 | 13 |
18. | Marília | 19 | 4 | 4 | 11 | 16:28 | 12 |
18. | Noroeste | 19 | 4 | 4 | 11 | 10:22 | 12 |
20. | São Bento | 19 | 2 | 8 | 9 | 12:27 | 12 |
Gekwalificeerd voor tweede fase |
Tweede fase
Groep Rood
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ponte Preta | 6 | 3 | 3 | 0 | 9:2 | 9 |
2. | América | 6 | 2 | 3 | 1 | 4:3 | 7 |
3. | Botafogo | 6 | 1 | 3 | 2 | 2:4 | 5 |
4. | Santos | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | 3 |
Geplaatst voor finale |
Groep Zwart
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Guarani | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:2 | 10 |
2. | Comercial | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:7 | 6 |
3. | Portuguesa | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:8 | 5 |
4. | Inter de Limeiro | 6 | 0 | 3 | 3 | 4:9 | 3 |
Geplaatst voor finale |
Finale
| ||||
1 augustus Heen | Guarani | 1 – 1 | Ponte Preta | |
| ||||
5 augustus Terug | Ponte Preta | 3 – 2 | Guarani | |
Tweede toernooi
Kwalificatie
Groep Groen
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Palmeiras | 6 | 2 | 4 | 0 | 6:2 | 8 |
2. | São Bento | 6 | 3 | 1 | 2 | 5:4 | 7 |
3. | Ferroviária | 6 | 0 | 5 | 1 | 5:7 | 5 |
4. | XV de Jaú | 6 | 0 | 4 | 2 | 3:6 | 4 |
Geplaatst voor finale |
Groep Goud
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São Paulo | 6 | 4 | 0 | 2 | 12:5 | 8 |
2. | Noroeste | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:8 | 6 |
3. | Taubaté | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:5 | 5 |
3. | Francana | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:9 | 5 |
Geplaatst voor finale |
Groep Rood
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Corinthians | 6 | 3 | 3 | 0 | 10:6 | 9 |
2. | Juventus | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:5 | 7 |
3. | São José | 6 | 0 | 4 | 2 | 3:6 | 4 |
3. | Marília | 6 | 0 | 4 | 2 | 5:9 | 4 |
Geplaatst voor finale |
Finale kwalificatie
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São Paulo | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 3 |
2. | Palmeiras | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 2 |
3. | Corinthians | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | 1 |
Geplaatst voor tweede fase van het tweede toernooi |
Eerste fase
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São Paulo | 19 | 11 | 3 | 5 | 36:18 | 25 |
2. | Guarani | 19 | 9 | 6 | 4 | 34:23 | 24 |
3. | São José | 19 | 8 | 6 | 5 | 19:18 | 22 |
3. | Ponte Preta | 19 | 7 | 8 | 4 | 31:20 | 22 |
3. | XV de Jaú | 19 | 7 | 8 | 4 | 24:17 | 22 |
3. | Santos | 19 | 7 | 8 | 4 | 21:15 | 22 |
7. | Palmeiras | 19 | 6 | 8 | 5 | 20:24 | 20 |
8. | Corinthians | 19 | 6 | 7 | 6 | 23:23 | 19 |
8. | Ferroviária | 19 | 6 | 7 | 6 | 22:26 | 19 |
8. | Marília | 19 | 5 | 9 | 5 | 24:26 | 19 |
11. | Comercial | 19 | 7 | 4 | 8 | 20:31 | 18 |
11. | Portuguesa | 19 | 5 | 8 | 6 | 16:17 | 18 |
11. | Juventus | 19 | 4 | 10 | 5 | 26:21 | 18 |
11. | Inter de Limeira | 19 | 4 | 10 | 5 | 12:15 | 18 |
11. | São Bento | 19 | 4 | 10 | 5 | 14:19 | 18 |
16. | Francana | 19 | 4 | 9 | 6 | 18:22 | 17 |
17. | Botafogo | 19 | 5 | 6 | 8 | 15:21 | 16 |
18. | Taubaté | 19 | 4 | 7 | 8 | 21:25 | 15 |
19. | Noroeste | 19 | 4 | 6 | 9 | 14:20 | 14 |
19. | América | 19 | 3 | 8 | 8 | 12:21 | 14 |
São Paulo en Palmeiras waren sowieso al geplaatst voor de tweede fase.
Gekwalificeerd voor tweede fase |
Tweede fase
Groep wit
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São Paulo | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:3 | 8 |
1. | Guarani | 6 | 2 | 4 | 0 | 9:5 | 8 |
3. | Corinthians | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:4 | 7 |
4. | XV de Jaú | 6 | 0 | 1 | 5 | 3:11 | 1 |
Geplaatst voor finale |
Groep Zwart
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São José | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:3 | 7 |
1. | Palmeiras | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:4 | 7 |
3. | Ponte Preta | 6 | 1 | 3 | 2 | 2:4 | 5 |
3. | Santos | 6 | 1 | 3 | 2 | 7:8 | 5 |
Geplaatst voor finale |
Finale
| ||||
1 augustus Heen | São José | 1 – 0 | São Paulo | |
| ||||
5 augustus Terug | São Paulo | 3 – 2 | São José | |
Finale
| ||||
25 november Heen | Ponte Preta | 1 – 1 | São Paulo | Morumbi, São Paulo Toeschouwers: 38.163 |
Toninho Oliviera 25' | 46' Serginho |
| ||||
29 november Terug | São Paulo | 2 – 0 | Ponte Preta | Morumbi, São Paulo Toeschouwers: 63.481 |
Renato 37' Serginho 86' |
Kampioen
Campeonato Paulista de 1981 |
---|
SÃO PAULO Kampioen (13° titel) |
Externe link
- RSSSF