China op de Olympische Zomerspelen 2024
China op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | China | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | CHN | |||||||||||||||||||||
NOC | Chinees Olympisch Comité (zh) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
China op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972· 1976· 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
China op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
China nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Medailleoverzicht
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
1 Goud | Huang Yuting Sheng Lihao | Schietsport | 10m luchtgeweer team (x) | 27 juli |
1 Goud | Chen Yiwen Chang Yani | Schoonspringen | 3m plank synchroon (v) | 27 juli |
1 Goud | Xie Yu | Schietsport | 10m luchtpistool (m) | 28 juli |
1 Goud | Lian Junjie Yang Hao | Schoonspringen | 10m toren (m) | 29 juli |
1 Goud | Sheng Lihao | Schietsport | 10m luchtgeweer (m) | 29 juli |
1 Goud | Wang Chuqin Sun Yingsha | Tafeltennis | Dubbelspel (x) | 30 juli |
1 Goud | Chen Yuxi Quan Hongchan | Schoonspringen | 10 m. toren (v) | 31 juli |
1 Goud | Deng Yawen | BMX | Freestyle (v) | 31 juli |
1 Goud | Pan Zhanle | Zwemmen | 100 m. vrije slag (v) | 31 juli |
1 Goud | Liu Yukun | Schietsport | 50 m. kkg 3-houdingen (m) | 31 juli |
1 Goud | Yang Jiayu | Atletiek | 20 km snelwandelen (v) | 31 juli |
1 Goud | Wang Zongyuan Long Daoyi | Schoonspringen | 3 m. plank synchroon (m) | 2 augustus |
1 Goud | Huang Yaqiong Zheng Siwei | Badminton | Dubbelspel (x) | 2 augustus |
1 Goud | Chen Meng | Tafeltennis | Enkelspel (v) | 3 augustus |
1 Goud | Chen Qingchen Jia Yifan | Badminton | Dubbelspel (v) | 3 augustus |
1 Goud | Zheng Qinwen | Tennis | Enkelspel (v) | 3 augustus |
1 Goud | Fan Zhendong | Tafeltennis | Enkelspel (m) | 4 augustus |
1 Goud | Liu Yang | Gymnastiek | Ringen (m) | 4 augustus |
1 Goud | Xu Jiayu Qin Haiyang Sun Jiajun Pan Zhanle Wang Changhao | Zwemmen | 4x100 m. wisselslag (m) | 4 augustus |
1 Goud | Li Yuehong | Schietsport | snelvuurpistool (m) | 5 augustus |
1 Goud | Zou Jingyuan | Gymnastiek | brug (m) | 5 augustus |
1 Goud | Quan Hongchan | Schoonspringen | 10 m. toren (v) | 6 augustus |
1 Goud | Li Fabin | Gewichtheffen | Bantam -61 kg (m) | 7 augustus |
1 Goud | Chang Hao Feng Yua Wang Ciyue Wang Liuyi Wang Qianyi Xiang Binxuan Xiao Yanning Zhang Yayi Cheng Wentao | Synchroonzwemmen | Team (x) | 7 augustus |
1 Goud | Hou Zhihui | Gewichtheffen | Vlieg -49 kg (v) | 7 augustus |
1 Goud | Liu Hao Ji Bowen | Kanovaren | C2 500 m. (m) | 8 augustus |
1 Goud | Xie Siyi | Schoonspringen | 3 m. plank (m) | 8 augustus |
1 Goud | Luo Shifang | Gewichtheffen | Licht -59 kg (v) | 8 augustus |
1 Goud | Chang Yuan | Boksen | Licht -59 kg (v) | 8 augustus |
1 Goud | Chang Yuan | Boksen | Bantamgewicht -54 kg (v) | 8 augustus |
1 Goud | Xu Shixiao Sun Mengya | kanovaren | C2 500 m. (v) | 9 augustus |
1 Goud | Chen Yiwen | Schoonspringen | 3m. plank (v) | 9 augustus |
1 Goud | Fan Zhendong Ma Long Wang Chuqin | Tafeltennis | team (m) | 9 augustus |
1 Goud | Wu Yu | Boksen | Vlieggewicht -50 kg (v) | 9 augustus |
1 Goud | Liu Huanhua | Gewichtheffen | Zwaar -102 kg (m) | 10 augustus |
1 Goud | Guo Qiqi Hao Ting Huang Zhangjiayang Wang Lanjing Ding Xinyi | Ritmische gymnastiek | Team (v) | 10 augustus |
1 Goud | Cao Yuan | Schoonspringen | 10 m. toren (m) | 10 augustus |
1 Goud | Wang Liuyi Wang Qianyi | Synchroonzwemmen | Duet (v) | 10 augustus |
1 Goud | Li Qian | Boksen | Middengewicht -75 kg (v) | 10 augustus |
1 Goud | Li Wenwen | Gewichtheffen | Superzwaar +81 kg (v) | 11 augustus |
2 Zilver | An Qixuan Li Jiaman Yang Xiaolei | Boogschieten | team (v) | 28 juli |
2 Zilver | Huang Yuting | Schietsport | 10m luchtgeweer (v) | 29 juli |
2 Zilver | Liu Yang Su Weide Xiao Ruoteng Zhang Boheng Zou Jingyuan | Turnen | team (m) | 29 juli |
2 Zilver | Xu Jiayu | Zwemmen | 100m rugslag (m) | 29 juli |
2 Zilver | Tang Qianting | Zwemmen | 100m schoolslag (v) | 29 juli |
2 Zilver | Qi Ying | Schietsport | trap (m) | 30 juli |
2 Zilver | Zhang Boheng | Turnen | meerkamp (m) | 31 juli |
2 Zilver | Wang Zisai | Trampolinespringen | trampolinespringen (m) | 2 augustus |
2 Zilver | Wang Xinyu Zhang Zhizhen | Tennis | dubbelspel (x) | 2 augustus |
2 Zilver | Sun Yingsha | Tafeltennis | enkelspel (v) | 3 augustus |
2 Zilver | Sun Yingsha | Tafeltennis | enkelspel (v) | 3 augustus |
2 Zilver | Liu Shengshu Tan Ning | Badminton | dubbelspel (v) | 3 augustus |
2 Zilver | Xu Jiayu Qin Haiyang Zhang Yufei Yang Junxuan Tang Qianting Pan Zhanle | Zwemmen | 4×100 m. wisselslag (x) | 3 augustus |
2 Zilver | Zou Jingyuan | Turnen | ringen (m) | 4 augustus |
2 Zilver | Qiu Qiyuan | Turnen | brug (v) | 4 augustus |
2 Zilver | Liang Weikeng Wang Chang | Badminton | Dubbelspel (m) | 4 augustus |
2 Zilver | He Bingjiao | Badminton | Enkelspel (v) | 5 augustus |
2 Zilver | Zhou Yaqin | Turnen | balk (v) | 5 augustus |
2 Zilver | Feng Bin | Atletiek | discuswerpen (v) | 5 augustus |
2 Zilver | Chen Yuxi | Schoonspringen | 10 m. toren (v) | 6 augustus |
2 Zilver | Cao Liguo | Worstelen | Grieks-Romeins bantam -60 kg (m) | 6 augustus |
2 Zilver | Yang Wenlu | Boksen | Lichtgewicht -60 kg (v) | 6 augustus |
2 Zilver | Deng Lijuan | Klimsport | speed (v) | 7 augustus |
2 Zilver | Wang Zongyuan | Schoonspringen | 3 m. plank (m) | 7 augustus |
2 Zilver | Hockeyteam Ou Zixia Ye Jiao Gu Bingfeng Yang Liu Zhang Ying Chen Yi Ma Ning Li Hong Dan Wen Zou Meirong He Jiangxin Fan Yunxia Chen Yang Xu Wenyu Zhong Jiaqi Tan Jinzhuang Yu Anhui | Hockey | Hockey (v) | 9 augustus |
2 Zilver | Yang Wenlu | Boksen | Lichtgewicht -60 kg (v) | 9 augustus |
3 Brons | Cheng Yujie Wu Qingfeng Yang Junxuan Yu Yiting Zhang Yufei | Zwemmen | 4x100m vrije slag (v) | 27 juli |
3 Brons | Zhang Yufei | Zwemmen | 100m vlinderslag (v) | 28 juli |
3 Brons | Xiao Ruoteng | Turnen | meerkamp (m) | 31 juli |
3 Brons | Ma Zhenzhao | Judo | Half zwaar -78 kg (v) | 1 augustus |
3 Brons | Zhang Yufei | Zwemmen | 200 m. vlinderslag (v) | 1 augustus |
3 Brons | Yang Junxuan Li Bingjie Ge Chutong Liu Yaxin Tang Muhan Kong Yaqi | Zwemmen | 4×200 m. vrije slag (v) | 4 augustus |
3 Brons | Zhang Qiongyue | Schietsport | 50 m kkg 3-houdingen (v) | 5 augustus |
3 Brons | Zhang Boheng | Turnen | Rekstok (m) | 5 augustus |
3 Brons | Jiang Yiting Lyu Jianlin | Schietsport | Skeet (x) | 5 augustus |
3 Brons | Meng Lingzhe | Worstelen | Grieks-Romeins Superzwaar -130 kg (m) | 6 augustus |
3 Brons | Zhao Jie | Atletiek | Kogelslingeren (v) | 6 augustus |
3 Brons | Feng Ziqi | Worstelen | Vrije stijl Vliet -50kg (v) | 7 augustus |
3 Brons | Pang Qianyu | Worstelen | Vrije stijl Bantam -53 kg (v) | 8 augustus |
3 Brons | Liang Yushuai | Taekwondo | Lichtgewicht -68 kg (m) | 8 augustus |
3 Brons | Chang Yani | Schoonspringen | 3 m. plank (v) | 9 augustus |
3 Brons | Song Jiayuan | Atletiek | kogelstoten (v) | 9 augustus |
3 Brons | Hong Kexin | Worstelen | Welter -57 kg (v) | 9 augustus |
3 Brons | Liu Qingyi | Breaking | B-Girls (v) | 9 augustus |
3 Brons | Lin Xiyu | Golf | Individueel (v) | 10 augustus |
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 27 | 27 | 54 |
Badminton Badminton | 8 | 8 | 16 |
Basketbal Basketbal | 4 | 16 | 20 |
Boksen Boksen | 2 | 6 | 8 |
Boogschieten Boogschieten | 3 | 3 | 6 |
Breaking Breaking | 1 | 2 | 3 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 3 | 3 | 6 |
Golf Golf | 2 | 2 | 4 |
Gymnastiek Gymnastiek | 7 | 13 | 20 |
Hockey Hockey | 0 | 16 | 16 |
Judo Judo | 0 | 6 | 6 |
Kanovaren Kanovaren | 7 | 11 | 18 |
Klimsport Klimsport | 3 | 4 | 7 |
Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp | 2 | 1 | 3 |
Paardensport Paardensport | 2 | 0 | 2 |
Roeien Roeien | 2 | 12 | 14 |
Rugby Rugby | 0 | 12 | 12 |
Schermen Schermen | 5 | 7 | 12 |
Schietsport Schietsport | 10 | 11 | 21 |
Schoonspringen Schoonspringen | 6 | 4 | 10 |
Skateboarden Skateboarden | 0 | 4 | 4 |
Surfen Surfen | 0 | 1 | 1 |
Synchroonzwemmen Synchroonzwemmen | 0 | 8 | 8 |
Taekwondo Taekwondo | 2 | 4 | 6 |
Tafeltennis Tafeltennis | 3 | 3 | 6 |
Tennis Tennis | 1 | 6 | 7 |
Triatlon Triatlon | 0 | 1 | 1 |
Volleybal Volleybal | 0 | 14 | 14 |
Waterpolo Waterpolo | 0 | 13 | 13 |
Wielersport Wielersport | 5 | 8 | 13 |
Worstelen Worstelen | 7 | 5 | 12 |
Zeilen Zeilen | 6 | 7 | 13 |
Zwemmen Zwemmen | 13 | 19 | 32 |
Totaal | 131 | 257 | 388 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Voorronde | Series | Herkansingen | Halve finale | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Xie Zhenye | 100 m | bye | 10,16 | 4 | n.v.t. | Niet geplaatst | |||||
200m | n.v.t. | ||||||||||
Xu Zhuoyi | 110m horden | n.v.t. | |||||||||
Liu Junxi | n.v.t. | ||||||||||
Qin Weibo | n.v.t. | ||||||||||
Xie Zhiyu | 400m horden | n.v.t. | |||||||||
He Jie | marathon | n.v.t. | |||||||||
Yang Shaohui | n.v.t. | ||||||||||
Wu Xiangdong | n.v.t. | ||||||||||
Zhang Jun | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||||
Li Yandong | n.v.t. | ||||||||||
Wang Zhaozhao | n.v.t. | ||||||||||
Xie Zhenye Yan Haibin Chen Jiapeng Wu Zhiqiang Deng Zhijian | 4x100m | n.v.t. | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorronde | series | herkansingen | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ge Manqi | 100 m | n.v.t. | |||||||||
Li Yuting | 200 m | n.v.t. | |||||||||
Wu Yanni | 100 m horden | n.v.t. | |||||||||
Lin Yuwei | n.v.t. | ||||||||||
Mo Jiadie | 400 m horden | n.v.t. | |||||||||
Xu Shuangshuang | 3000m steeplechase | n.v.t. | n.v.t. | ||||||||
Xia Yuyu | marathon | n.v.t. | |||||||||
Li Zhixuan | n.v.t. | ||||||||||
Zhang Deshun | n.v.t. | ||||||||||
Liu Hong | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||||
Ma Zhenxia | n.v.t. | ||||||||||
Yang Jiayu | n.v.t. |
- Gemengd
atleten | onderdeel | finale | |
---|---|---|---|
tijd | rang | ||
Zhang Jun Liu Hong | marathon snelwandelen | ||
He Xianghong Qieyang Shijie |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Fang Yaoqing | hinkstapspringen | ||||
Zhu Yaming | |||||
Su Wen | |||||
Wang Zhen | hoogspringen | ||||
Huang Bokai | polsstokspringen | ||||
Tao Zhong | |||||
Yao Jie | |||||
Wang Jianan | verspringen | ||||
Zhang Mingkun | |||||
Shi Yuhao | |||||
Wang Qi | hamerslingeren |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Zeng Rui | hinkstapspringen | ||||
Li Ling | polsstokspringen | ||||
Niu Chunge | |||||
Xiong Shiqi | verspringen | ||||
Feng Bin | discuswerpen | ||||
Jiang Zhichao | |||||
Wang Zheng | hamerslingeren | ||||
Zhao Jie | |||||
Li Jiangyan | |||||
Gong Lijiaon | kogelstoten | ||||
Song Jiayuan | |||||
Sun Yue | |||||
Lü Huihui | speerwerpen | ||||
Dai Qianqian |
Meerkamp
- Vrouwen
atlete | onderdeel | 100 h | hs | ks | 200 m | vs | sw | 800 m | totaal | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nina Schultz | zevenkamp | res. | |||||||||
pnt. |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Li Shifeng | enkelspel | Künzi | Opeyori | n.v.t. | ||||||
Shi Yuqi | Opti | Toti | n.v.t. | |||||||
Wang Chang Liang Weikeng | dubbelspel | n.v.t. | ||||||||
Ou Xuanyi Liu Yuchen | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
He Bingjiao | enkelspel | Az Zahra | Gilmour | n.v.t. | ||||||
Chen Yufei | Li | Blichfeldt | n.v.t. | |||||||
Chen Qingchen Jia Yifan | dubbelspel | Tan - Thinaah | Rahayu - Ramadhanti | Matsumoto - Nagahara | n.v.t. | |||||
Liu Shengshu Tan Ning | A. Xu - K. Xu | G. Stoeva - S. Stoeva | Yeung N. T. - Yeung P. L. | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | groepsfase | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zheng Siwei Huang Yaqiong | dubbelspel | Gicquel - Delrue | Rivaldy - Mentari | Kim - Jeong | |||||
Feng Yanzhe Huang Dongping | Chiu - Gai | Hee - Tan | Chen - Toh |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
3x3
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lu Wenbo Zhang Ning Zhao Jiaren Zhu Yuanbo | 3x3 |
Pos | Team
| Wed | W | V | Ptn | PV | PT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Letland | 7 | 7 | 0 | 14 | 147 | 103 | +44 | Halve finales |
2 | Nederland | 7 | 5 | 2 | 12 | 133 | 112 | +21 | |
3 | Litouwen | 7 | 4 | 3 | 11 | 134 | 125 | +9 | Play-in |
4 | Servië | 7 | 4 | 3 | 11 | 129 | 123 | +6 | |
5 | Frankrijk (G) | 7 | 3 | 4 | 10 | 131 | 132 | −1 | |
6 | Polen | 7 | 2 | 5 | 9 | 116 | 139 | −23 | |
7 | Verenigde Staten | 7 | 2 | 5 | 9 | 116 | 138 | −22 | |
8 | China | 7 | 1 | 6 | 8 | 107 | 141 | −34 |
Bron: FIBA
Regels voor de stand: 1) Gewonnen wedstrijden; 2) Onderling resultaat; 3) Gescoorde punten
(G) Gastheer.
Regels voor de stand: 1) Gewonnen wedstrijden; 2) Onderling resultaat; 3) Gescoorde punten
(G) Gastheer.
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 19:05 | Nederland | China | ||
31 juli 2024 | 19:05 | Servië | China | |||
1 augustus 2024 | 10:35 | China | Litouwen | |||
1 augustus 2024 | 19:35 | China | Polen | |||
2 augustus 2024 | 10:05 | Litouwen | China | |||
2 augustus 2024 | 22:35 | China | Verenigde Staten | |||
4 augustus 2024 | 17:30 | Frankrijk | China | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Chen Mingling Wang Ji Yuan Wang Lili Zhang Zhiting | 3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | China | |||||||
2 | Verenigde Staten | |||||||
3 | Frankrijk | |||||||
4 | Duitsland | |||||||
5 | Canada | |||||||
6 | Spanje | |||||||
7 | Azerbeidzjan | |||||||
8 | Australië |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 21:30 | Frankrijk | China | ||
31 juli 2024 | 18:00 | Canada | China | |||
1 augustus 2024 | 09:00 | China | Australië | |||
1 augustus 2024 | 18:00 | China | Spanje | |||
2 augustus 2024 | 09:00 | Duitsland | China | |||
2 augustus 2024 | 17:30 | Azerbeidzjan | China | |||
3 augustus 2024 | 19:00 | China | Verenigde Staten | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Vrouwenteam
Het Chinese nationale vrouwenbasketbalteam kwalificeerde zich voor de Olympische Spelen door bij de beste twee te eindigen op het Olympische kwalificatietoernooi van 2024 in Xi'an, China.[1]
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Wang Siyu Li Yueru Li Meng Li Yuan Zhang Ru Wu Tongtong Luo Xinyu Zon Mengran Huang Sijing Han Xu Yang Liwei Yang Shuyu | vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | ||||||||
2 | Spanje | ||||||||
3 | China | ||||||||
4 | Puerto Rico |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 13:30 | Spanje | China | ||||
31 juli 2024 | 13:30 | China | Servië | ||||
3 augustus 2024 | 11:00 | China | Puerto Rico | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Toqtarbek Tanatqan | middelgewicht | ||||||
Han Xuezhen | zwaargewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Wu Yu | vlieggewicht | ||||||
Chang Yuan | bantamgewicht | ||||||
Xu Zichun | vedergewicht | ||||||
Yang Wenlu | lichtgewicht | ||||||
Yang Liu | weltergewicht | ||||||
Li Qian | middelgewicht |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Kao Wenchao | individueel | |||||||||
Li Zhongyuan | ||||||||||
Wang Yan | ||||||||||
Kao Wenchao Li Zhongyuan Wang Yan | team |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
An Qixuan | individueel | |||||||||
Li Jiaman | ||||||||||
Yang Xiaolei | ||||||||||
An Qixuan Li Jiaman Yang Xiaolei | team |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
team |
Breaking
Zie Breaking op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Atleet | Nickname | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | Rang | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Rang | |||
Qi Xiangyu | Lithe-ing | B-Boys | |||||||
Liu Qingyi | 671 | B-Girls | |||||||
Zeng Yingying | Yingzi |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Li Fabin | -61 kg | ||||||
Shi Zhiyong | -73 kg | ||||||
Liu Huanhua | -102 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Hou Zhihui | -49 kg | ||||||
Luo Shifang | -59 kg | ||||||
Li Wenwen | +81 kg |
Golf
Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Yuan Yechun | mannen | |||||||
Dou Zecheng | ||||||||
Yin Ruoning | vrouwen | |||||||
Lin Xiyu |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Zou Jingyuan | team | - | 14.600 | 15.300 Q | - | 16.200 | - | n.v.t. | - | 14.800 | 14.933 | - | 16.000 | - | n.v.t. | ||
Xiao Ruoteng | 13.666 | 14.266 | 14.733 | 14.800 | 13.833 | 84.898 | 4 Q | 13.966 | 14.333 | - | 14.800 | 14.733 | 13.433 | ||||
Liu Yang | - | 15.233 Q | 14.100 | - | - | n.v.t. | - | - | 15.500 | - | - | - | |||||
Zhang Boheng | 14.466 Q | 14.333 | 14.666 | 14.666 | 15.333 Q | 15.133 Q | 88.597 | 1 Q | 14.233 | 14.433 | 14.833 | 14.533 | 15.100 | 14.733 | |||
Sun Wei | 13.300 | - | - | 14.400 Q | n.v.t. | 14.333 | - | - | 12.766 | - | 11.600 | ||||||
Totaal | 41.432 | 43.199 | 45.199 | 43.499 | 46.333 | 43.366 | 263.028 | 1 Q | 42.532 | 43.566 | 45.266 | 42.099 | 45.833 | 39.766 | 259.062 | 2 [2] |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Qiu Qiyuan | Team | n.v.t. | |||||||||||
Zhou Yaqin | |||||||||||||
Luo Huan | |||||||||||||
Ou Yushan | |||||||||||||
Zhang Yihan | |||||||||||||
Totaal |
Ritmisch
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
Wang Zilu | individueel |
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
Guo Qiqi Hao Ting Huang Zhangjiayang Wang Lanjing Ding Xinyi Pu Yanzhu | team |
Trampoline
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Yan Langyu | mannen | ||||
Wang Zisai | |||||
Zhu Xueying | vrouwen | ||||
Hu Yicheng |
Hockey
Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Chinese vrouwen hockeyploeg Nog te bepalen | Vrouwen |
Pos | Team
| Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 19 | 5 | +14 | Kwartfinales |
2 | België | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 13 | 4 | +9 | |
3 | Duitsland | 5 | 3 | 0 | 2 | 9 | 12 | 7 | +5 | |
4 | China | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 15 | 10 | +5 | |
5 | Japan | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 2 | 15 | −13 | |
6 | Frankrijk (G) | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 4 | 24 | −20 |
Bron: FIH
Regels voor de stand: 1) punten; 2) aantal gewonnen wedstrijden; 3) doelsaldo; 4) doelpunten voor; 5) onderling resultaat; 6) velddoelpunten voor.
(G) Gastheer.
Regels voor de stand: 1) punten; 2) aantal gewonnen wedstrijden; 3) doelsaldo; 4) doelpunten voor; 5) onderling resultaat; 6) velddoelpunten voor.
(G) Gastheer.
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 10:00 | België | China | ||||
29 juli 2024 | 10:30 | Japan | China | ||||
31 juli 2024 | 20:15 | Nederland | China | ||||
2 augustus 2024 | 10:00 | China | Duitsland | ||||
3 augustus 2024 | 17:00 | China | Frankrijk | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Guo Zongying | −48 kg | ||||||||
Zhu Yeqing | −52 kg | ||||||||
Cai Qi | −57 kg | ||||||||
Tang Jing | −63 kg | ||||||||
Ma Zhenzhao | −70 kg | ||||||||
Xu Shiyan | −78 kg | ||||||||
Romane Dicko | +78 kg |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Kayak Cross
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Quan Xin | KX-1 (mannen) | ||||||||
Li Shiting | KX-1 (vrouwen) |
Slalom
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Quan Xin | K-1 slalom |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Huang Juan | C-1 slalom | ||||||||||
Li Shiting | K-1 slalom |
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Liu Hao Ji Bowen | C-2 500 m | ||||||||
Bu Tingkai Wang Congkang Zhang Dong Dong Yi | K-4 500 m |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Lin Wenjun | C-1 200 m | ||||||||
Xu Shixiao Sun Mengya | C-2 500 m | ||||||||
Yu Shimeng Chen Yule | K-2 500 m | ||||||||
Li Dongyin Yin Mengdie Wang Nan Sun Yuewen | K-4 500 m |
Klimsport
Zie Klimsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Boulder & Lead combined
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boulder | Lead | Totaal | Rang | Boulder | Lead | Totaal | Rang | ||||||||
Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | ||||||
Pan Yufei | mannen | ||||||||||||||
Zhang Yuetong | vrouwen | ||||||||||||||
Luo Zhilu |
Speed
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd | Tegenstander Tijd | Tegenstander Tijd | Tegenstander Tijd | Rang | ||
Long Jinbao | mannen | |||||||
Wu Peng | ||||||||
Deng Lijuan | vrouwen | |||||||
Zhou Yafei |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atlete | onderdeel | schermen (degen) | zwemmen (200 m vrije slag) | paardrijden (springen) | combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) | totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Li Shuhuan | mannen | |||||||||||||||
Luo Shuai | ||||||||||||||||
Zhang Mingyu | vrouwen |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
Alex Hua Tian | Jilsonne Van Bareelhof | individueel | |||||||||||||
Sun Huadong | Lady Chin V'T Moerven Z |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Liu Zhiyu Adilijan Suritan | dubbeltwee |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Lu Shiyu Shen Shuangmei | dubbeltwee | ||||||||||
Zou Jiaqi Qiu Xiuping | lichte dubbeltwee | ||||||||||
Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | dubbelvier | ||||||||||
Zhang Shuxian Liu Xiaoxin Wang Zifeng Xu Xingye | vier-zonder |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Rugby
Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gu Yaoyao Sun Yue Chen Keyi Liu Xiaqian Wang Wanyu Su Qi Hu Yu Yan Meiling Ruan Hongting Yang Feifei Zhou Yan Dou Xinrong | vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Nieuw-Zeeland | ||||||||
2 | Fiji | ||||||||
3 | Canada | ||||||||
4 | China |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 18:00 | Nieuw-Zeeland | China | ||||
28 juli 2024 | 21:00 | Fiji | China | ||||
29 juli 2024 | 16:00 | Canada | China | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Wang Zijie | degen | |||||||
Mo Zhiwei | floret | |||||||
Chen Haiwei | ||||||||
Xu Jie | ||||||||
Mo Zhiwei Chen Haiwei Xu Jie | floret team | n.v.t. | ||||||
Shen Chenpeng | sabel |
Reserve Sabel: Wu Bin
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Sun Yiwen | degen | |||||||
Yu Sihan | ||||||||
Tang Junyao | ||||||||
Sun Yiwen Yu Sihan Tang Junyao | degen team | n.v.t. | ||||||
Chen Qiangyuan | floret | |||||||
Huang Qianqian | ||||||||
Wang Yuting | ||||||||
Chen Qiangyuan Huang Qianqian Wang Yuting | sabel team | n.v.t. | ||||||
Yang Hengyu | sabel |
Reserves:
- Degen: Xu Nuo
- Floret: Jiao Enqi
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Sheng Lihao | 10 m luchtgeweer | ||||
Du Linshu | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Liu Yukun | |||||
Zhang Bowen | 10 m luchtpistool | 573-21x | 19 | niet geplaatst | |
Xie Yu | 579-16x | 6 Q | |||
Wang Xinjie | 25 m snelvuurpistool | ||||
Li Yuehong | |||||
Lyu Jianlin | skeet | ||||
Qi Ying | trap | ||||
Yu Haicheng |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Huang Yuting | 10 m luchtgeweer | ||||
Han Jiayu | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Zhang Qiongyue | |||||
Jiang Ranxin | 10 m luchtpistool | 577-13x | 8 Q | ||
Li Xue | 577-23x | 6 Q | |||
Zhao Nan | 25 m pistool | ||||
Liang Xiaoya | |||||
Jiang Yiting | skeet | ||||
Wei Meng | |||||
Wu Cuicui | trap | ||||
Zhang Xinqiu |
- Gemengd
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | tegenstander resultaat | rang | ||
Huang Yuting Sheng Lihao | 10 m luchtgeweer team | 632.2 | 1 Q | Keum J-h - Park H-j W 16 - 12 | 1 [3] |
Han Jiayu Du Linshu | 628.5 | 8 | niet geplaatst | ||
Xie Yu Li Xue | 10 m luchtpistool team | ||||
Jiang Ranxin Zhang Bowen | |||||
Jiang Yiting Lyu Jianlin | skeet team |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Wang Zongyuan | 3 m plank | ||||||
Xie Siyi | |||||||
Wang Zongyuan Long Daoyi | 3 meter plank synchroon | n.v.t. | |||||
Cao Yuan | 10 m toren | ||||||
Yang Hao | |||||||
Lian Junjie Yang Hao | 10 meter toren synchroon | n.v.t. | 490.35 | 1 [4] |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Chen Yiwen | 3 m plank | ||||||
Chang Yani | |||||||
Chen Yiwen Chang Yani | 3 m plank synchroon | n.v.t. | 337.68 | 1 | |||
Chen Yuxi | 10 m toren | ||||||
Quan Hongchan | |||||||
Chen Yuxi Quan Hongchan | 10 m toren synchroon | n.v.t. |
Skateboarden
Zie Skateboarden op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Zheng Haohao[5] | park | ||||
Cui Chenxi | street | ||||
Zeng Wenhui | |||||
Zhu Yuanling |
Surfen
Zie Surfen op de Olympische Zomerspelen2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Rang | ||
Yang Siqi | vrouwen |
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atlete | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
Wang Liuyi Wang Qianyi | duet | ||||||||
Chang Hao Feng Yu Wang Ciyue Wang Liuyi Wang Qianyi Xiang Binxuan Xiao Yanning Zhang Yayi | team | n.v.t. |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Liang Yushuai | -68 kg | |||||||
Song Zhaoxiang | +80 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Guo Qing | -49 kg | |||||||
Luo Zongshi | -57 kg | |||||||
Zhang Mengyu | -67 kg | |||||||
Xiao Shunan | +67 kg |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Fan Zhendong | enkelspel | |||||||||
Wang Chuqin | ||||||||||
Fan Zhendong Ma Long Wang Chuqin | team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Chen Meng | enkelspel | |||||||||
Sun Yingsha | ||||||||||
Chen Meng Sun Yingsha Wang Manyu | team | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | |||
Wang Chuqin Sun Yingsha | dubbelspel |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zhang Zhizhen | enkelspel | Macháč V 2-6, 6-4, 2-6 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zheng Qinwen | enkelspel | Errani W 6-0, 6-0 | Rus W 6-2, 6-4 | Navarro W 6-7[7-9], 7-6[7-4], 6-1 | Kerber W 6-7[4-7], 6-4, 7-6[8-6] | Świątek W 6-2, 7-5 | Vekić W 6-2, 6-3 | 1 [6] |
Yuan Yue | AIN Alexandrova W 7-5, 6-7[0-7], 6-2 | Sakkari V 2-6, 1-6 | niet geplaatst | |||||
Wang Xinyu | Korpatch W 6-2, 6-1 | Krejčíková V 3-6, 2-6 | niet geplaatst | |||||
Wang Xiyu | Nosková W 6-3, 6-3 | AIN Shnaider W 6-3, 6-1 | Świątek V 3-6, 4-6 | niet geplaatst | ||||
Yuan Yue Zhang Shuai | dubbelspel | |||||||
Wang Xinyu Zheng Saisai |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lin Xinyu | Vrouwen |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Beachvolleybal
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | stand | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Xia Xinyi Xue Chen | vrouwen | Clancy - Artacho del Solar | Bansley - Bukovec | Kloth - Nuss |
Vrouwenteam
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yuan Xinyue Zhu Ting Diao Linyu Gao Yi Gong Xiangyu Wang Yuanyuan Zhang Changning Li Yingying Zheng Yixin Ding Xia Wang Mengjie Wu Mengjie | vrouwen | zie onder |
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Sets | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | |||
1 | Frankrijk | |||||||
2 | Verenigde Staten | |||||||
3 | China | |||||||
4 | Servië |
Ronde | Datum | MEZT | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
29 juli 2024 | 17:00 | Verenigde Staten | China | ||||
1 augustus 2024 | 21:00 | Frankrijk | China | ||||
4 augustus 2024 | 17:00 | China | Servië | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Zhang Jing Shen Yineng Wang Huan Yan Jing Nong Sanfeng Deng Zewen Lu Yiwen Xiong Dunhan Chen Xiao Yan Siya Wang Xuan Zhong Qiyun Dong Wenxin | Vrouwen |
Pos | Team
| Wed | W | WNS | VNS | V | GV | GT | GS | Ptn | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Australië | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 33 | 28 | +5 | 10 | Kwartfinales |
2 | Nederland | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 52 | 37 | +15 | 10 | |
3 | Hongarije | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 46 | 37 | +9 | 7 | |
4 | Canada | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 37 | 49 | −12 | 3 | |
5 | China | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 34 | 51 | −17 | 0 |
Bron: World Aquatics
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 20:05 | Australië | China | ||||
28 juli 2024 | 18:30 | China | Nederland | ||||
31 juli 2024 | 15:35 | Canada | China | ||||
2 augustus 2024 | 20:05 | China | Hongarije | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
Zhou Yu | keirin (mannen) | |||||
Liu Qi | ||||||
Guo Yufang | keirin (vrouwen) | |||||
Yuan Liying |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
Liu Jiali | omnium (vrouwen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zhou Yu | sprint (mannen) | ||||||||||||
Liu Qi | |||||||||||||
Bao Shanju | sprint (vrouwen) | ||||||||||||
Yuan Liying |
- Teamsprint
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd | rang | tegenstander tijd | rang | ||
Guo Shuai Zhou Yu Liu Qi | teamsprint (mannen) | ||||||
Guo Yufang Bao Shanju Yuan Liying | teamsprint (vrouwen) |
BMX
- Freestyle
atlete | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Sun Jiaqi | freestyle (vrouwen) | 87,83 | 3 Q | 70,80 | 7 |
Deng Yawen | 91,03 | 2 Q | 92,60 | 1 [7] |
Mountainbiken
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Mi Jiujiang | cross-country (mannen) | ||
Wu Zhifan | cross-country (vrouwen |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Lü Xianjing | wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Tang Xin | wegwedstrijd | ||
tijdrit |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Cao Liguo | −60 kg | ||||||
Qian Haitao | −87 kg | ||||||
Meng Lingzhe | −1300 kg |
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zou Wanhao | −57 kg | ||||||
Lu Feng | −74 kg | ||||||
Habila Awusayiman | −97 kg | ||||||
Deng Zhiwei | −125 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Feng Ziqi | −50 kg | ||||||
Pang Qianyu | −53 kg | ||||||
Hong Kexin | −57 kg | ||||||
Zhou Feng | −68 kg | ||||||
Wang Juan | −76 kg |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Huang Qibin | Formula Kite | n.v.t. | |||||||||||||||||||||||||
Bi Kun | IQFoil | n.v.t. |
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Wen Zaiding Liu Tian | 49er |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Chen Jingyue | Formula Kite | n.v.t. | |||||||||||||||||||||||||
Yan Zheng | IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Hu Xiaoyu Shan Mengyuan | 49erFX | |||||||||||||||
Gu Min | ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atleten | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Xu Ming Tu Yahan | 470 | |||||||||||||||
Mai Huicong Chen Linlin | nacra 17 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Series | Halve finale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Pan Zhanle | 100 m vrije slag | 48,40 | 13 Q | 47,21 | 1 Q | 46,40 WR[8] | 1 |
200 m vrije slag | 1.49,47 | 22 | Niet geplaatst | ||||
Wang Haoyu | 100 m vrije slag | 48,79 | 22 | Niet geplaatst | |||
Ji Xinjie | 200 m vrije slag | 1.49,88 | 23 | Niet geplaatst | |||
Zhang Zhanshuo | 400 m vrije slag | 3.46,76 | 12 | n.v.t. | Niet geplaatst | ||
800 m vrije slag | 7.54,44 | 21 | n.v.t. | Niet geplaatst | |||
400 m wisselslag | 4:12.71 | 10 | n.v.t. | niet geplaatst | |||
Fei Liwei | 400 m vrije slag | 3.44,60 | 3 Q | n.v.t. | 3.44,24 | 6 | |
800 m vrije slag | 7.47,11 | 10 | n.v.t. | Niet geplaatst | |||
1500 m vrije slag | 14.50,06 | 9 | n.v.t. | Niet geplaatst | |||
Xu Jiayu | 100 m rugslag | 53,20 | 6 Q | 52,02 | 1 Q | 52,32 | 2 |
200 m rugslag | DNS | Niet geplaatst | |||||
Wang Changhao | 100 m vlinderslag | ||||||
Sun Jiajun | |||||||
100 m schoolslag | 1.00,11 | 17 | Niet geplaatst | ||||
Qin Haiyang | 59,58 | 9 Q | 58,93 | 2 Q | 59,50 | 7 | |
200 m schoolslag | 2.10,98 | 15 Q | 2:09.96 | ||||
Dong Zhihao | 2.09,91 | 6 Q | 2.08,99 | 3 Q | |||
Niu Guangheng | 200 m vlinderslag | DNS | niet geplaatst | ||||
Wang Shun | 200 m wisselslag | ||||||
Chen Juner Ji Xinjie Pan Zhanle Wang Haoyu | 4x100 m vrije slag | 3:11.62 | 1 Q | n.v.t. | 3:11.28 | 4 | |
Fei Liwei Ji Xinjie Niu Guangsheng* Pan Zhanle Zhang Zhanshuo | 4x200 m vrije slag | 7:07.72 | 6 Q | n.v.t. | 7:04.37 | 4 | |
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
50 m vrije slag | |||||||
100 m vrije slag | |||||||
200 m vrije slag | |||||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
800 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
1500 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
100 m rugslag | |||||||
200 m rugslag | |||||||
100 m schoolslag | |||||||
200 m schoolslag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m vlinderslag | |||||||
200 m wisselslag | |||||||
400 m wisselslag | n.v.t. | ||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x200 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Xin Xin | 10km open water | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
Bronnen en noten
- ↑ Hongaarse nachtmerrie en Duits sprookje: deze 11 landen vergezellen Belgian Cats op de Olympische Spelen. Sporza (12 februari 2024).
- ↑ Met 0,532 punten verschil: Japan pakt goud in teamfinale turnen na dramatische val van Chinese turner. Sporza (29 juli 2024).
- ↑ Eerste gouden medaille van deze Olympische Spelen gaat. Sporza (27 juli 2024).
- ↑ Ongenaakbaar China in schoonspringen: titelverdediger Tom Daley moet (met nieuwe partner) vrede nemen met zilver. Sporza (29 juli 2024).
- ↑ Amper 11-jarige Chinese skateboardster Zhen Haohao is de jongste olympiër in Parijs: "Wil me gewoon amuseren". Sporza (26 juli 2024).
- ↑ Qinwen Zheng schrijft stukje Chinese geschiedenis en wint eerste gouden medaille in Parijs. Sporza (3 augustus 2024).
- ↑ Wereldkampioene zakt volledig door het ijs op BMX freestyle, goud voor Chinese Deng. Sporza (31 juli 2024).
- ↑ VIDEO - Dan toch een wereldrecord in Parijs: Pan Zhanle wint de 100 meter vrije slag in 46"40. Sporza (31 juli 2024).