Colombia op de Olympische Zomerspelen 1988
Colombia op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Colombia | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | COL | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Colombiano (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Colombia op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Colombia op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Colombia nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoul, Zuid-Korea. Het was de twaalfde deelname van het Zuid-Amerikaanse land, dat een bronzen medaille won dankzij bokser Jorge Julio Rocha (bantamgewicht).
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pedro Ortiz | 10000m (m) | 44e | serie 1: 14de in 29.08,25 |
marathon (m) | 39e | 2.23.34 | |
Héctor Moreno | 20km snelwandelen (m) | 33e | 1:27.06 |
José Querubin Moreno | DNF | niet gefinisht | |
Héctor Moreno | 50km snelwandelen (m) | 30e | 4:01.31 |
Amparo Caicedo | 100m (v) | 30e | serie 3: 4de in 11,58 kwartfinale 4: 8ste in 11,65 |
Norfalia Carabalí | 200m (v) | 31e | serie 6: 3de in 23,78 kwartfinale 3: 8ste in 23,96 |
Ximena Restrepo | 34e | serie 1: 5de in 24,00 | |
Norfalia Carabalí | 400m (v) | 16e | serie 5: 3de in 53,27 kwartfinale 3: 3de in 51,76 halve finale 2: 8ste in 52,65 |
Amparo Caicedo Norfalia Carabalí Olga Escalante Ximena Restrepo | 4x100m (v) | DNF | serie 1: 5de in 45,46 halve finale 2: niet gestart |
Amparo Caicedo Norfalia Carabalí Olga Escalante Ximena Restrepo | 4x400m (v) | DSQ | serie 2: gediskwalificeerd |
María Isabel Urrutia | kogelstoten (v) | 20e | kwalificatie groep A: 11de met 15,13m |
discuswerpen (v) | 17e | kwalificatie groep B: 9de met 53,82m |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Simon Morales | -51kg (m) | 33e | 1ste ronde: V van JPN Segawa: 1-4 |
Jorge Julio Rocha | -54kg (m) | 3 | 1ste ronde: W van PHI Hormillosa: scheidsrechterlijke beslissing 2de ronde: W van PUR Nieves: 5-0 3de ronde: W van GDR Breitbarth: 4-1 kwartfinale: W van JPN Matsushima: 3-2 halve finale: V van BUL Khristov: 2-3 |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Oscar Penagos | -56kg (m) | 17e | trekken: 12de met 105kg stoten: 16de met 132,5kg totaal: 237,5kg |
Tolentino Murillo | -60kg (m) | 8e | trekken: 7de met 120kg stoten: 9de met 140kg totaal: 260kg |
Jhon Salazar | 9e | trekken: 11de met 110kg stoten: 5de met 150kg totaal: 260kg |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Eduardo Landazury | -65kg (m) | 14e | |
Luis Ochoa | -78kg (m) | 20e | |
William Medina | -86kg (m) | 19e |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
María Paula Bernal | individueel | 53e | kwalificatie: 53ste met 978 punten |
Héctor Rodríguez | 38e | kwalificatie: 38ste met 1229 punten | |
Springconcours | |||
Juan Carlos García | individueel | 50e | kwalificatie: 1ste ronde: 61ste met 12 punten 2de ronde: 37ste met 38,00 punten totaal: 50,00 punten |
Manuel Torres | 39e | kwalificatie: 1ste ronde: 43ste met 32 punten 2de ronde: 39ste met 35,50 punten totaal: 67,50 punten |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juan Miguel Paz | degen (m) | 38e | 1ste ronde groep 8: 3de met 2 overwinningen kwartfinale 6: 4de met 1 overwinning halve finale 8: 5de met 1 overwinning |
Joaquin Pinto | 45e | 1ste ronde groep 7: 4de met 1 overwinning kwartfinale 7: 4de met 1 overwinning halve finale 2: 6de met 1 overwinning | |
Mauricio Rivas | 12e | 1ste ronde groep 5: 2de met 3 overwinningen kwartfinale 12: 3de met 2 overwinningen halve finale 1: 4de met 2 overwinningen finale: 12de | |
Oscar Arango William González Juan Miguel Paz Joaquin Pinto Mauricio Rivas | degen team (m) | 9e | 1ste ronde groep 5: 2de met 1 overwinning finale: 9de |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bernardo Tovar | 50m pistool (m) | 38e | kwalificatie: 29ste met 552 punten (87-93-95-95-91-91) |
Alfredo González | 25m snelvuurpistool (m) | 26e | kwalificatie: 26ste met 585 punten (289-296) |
Bernardo Tovar | 6e | kwalificatie: 7de met 593 punten (87-93-95-95-91-91) finale: 6de met 690 punten | |
Bernardo Tovar | 10m luchtpistool (m) | 38e | kwalificatie: 29ste met 573 punten (96-96-98-96-93-94) |
Jorge Molina | skeet | 38e | kwalificatie: 38ste met 142 punten |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Weg | |||
Juan Arias | wegwedstrijd (m) | 31e | 4:32.56 |
Dubán Ramírez | 67e | 4:32.56 | |
Nelson Rodríguez | 48e | 4:32.56 | |
Ángel Noé Alayón Pedro Bonilla Orlando Castillo Julio Cesar Rodríguez | ploegentijdrit (m) | 21e | 2:10.34,3 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Javier Delgado | -48kg (m) | 11e | groep B: 6de V van IRI Zeinalnia: 0-4 W van NGR Adekunle: 3-1 V van TUR Şükrüoğlu: 1-3 |
Oscar Muñoz | -52kg (m) | 11e | groep B: 6de W van KEN Küng: 4-0 W van IRQ Minati: 3-1 V van IND Singh: 1-3 V van KOR Kim: 1-3 |
Javier Rincon | -62kg (m) | 21e | groep B: 11de V van SUI Elimu: 0-4 V van FRG Helmdach: 0-3 |
Grieks-Romeins | |||
Víctor Hugo Capacho | -48kg (m) | 13e | groep B: 7de V van SYR Al-Faraj: 0-4 V van KOR Goun: 1-3 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pablo Restrepo | 100m schoolslag (m) | 19e | serie 7: 6de in 1.04,43 |
200m schoolslag (m) | 20e | serie 6: 7de in 2.19,58 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Organizing Committee for the Games of the XXIVth Olympiad Seoul 1988 (1989). Official Report Games of the XXIVth Olympiad Seoul 1988. Korea Textbook Co., Ltd., Zuid-Korea.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1988; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6 en deel 7.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com