Europees kampioenschap handbal vrouwen 2000
Europees kampioenschap handbal vrouwen 2000 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Roemenië | ||||||
Organisator | EHF | ||||||
Editie | 4 | ||||||
Datum | 8 - 17 december 2000 | ||||||
Teams | 12 (van 1 confederatie) | ||||||
Hallen | 2 (in 2 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Hongarije (1e titel) | ||||||
Tweede plaats | Oekraïne | ||||||
Derde plaats | Rusland | ||||||
Vierde plaats | Roemenië | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 38 | ||||||
Doelpunten | 1.927 (50,71 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Simona Gogirla (68 goals) | ||||||
Beste speler | Beáta Siti | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 4de Europees kampioenschap handbal vrouwen vond plaats van 8 december tot 17 december 2000 in Roemenië. Twaalf landenteams namen deel aan de strijd om de Europese titel. Titelverdediger Noorwegen moest genoegen nemen met de zesde plaats in de eindrangschikking.
Gekwalificeerde teams
Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 2000 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Selecties
Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 2000 - Selecties voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Voorronde
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hongarije | 5 | 4 | 1 | 0 | 159 | 115 | +44 | 9 |
Rusland | 5 | 4 | 0 | 1 | 118 | 104 | +14 | 8 |
Frankrijk | 5 | 3 | 0 | 2 | 127 | 106 | +21 | 6 |
Joegoslavië | 5 | 2 | 1 | 2 | 139 | 138 | +1 | 5 |
Duitsland | 5 | 1 | 0 | 4 | 117 | 134 | –17 | 2 |
Oostenrijk | 5 | 0 | 0 | 5 | 89 | 152 | –63 | 0 |
8 december | Frankrijk | 21 – 22 | Rusland |
Oostenrijk | 20 – 30 | Duitsland | |
Hongarije | 33 – 33 | Joegoslavië | |
9 december | Rusland | 28 – 19 | Oostenrijk |
Joegoslavië | 19 – 26 | Frankrijk | |
Duitsland | 22 – 33 | Hongarije | |
10 december | Frankrijk | 25 – 19 | Duitsland |
Oostenrijk | 12 – 35 | Hongarije | |
Rusland | 27 – 20 | Joegoslavië | |
12 december | Oostenrijk | 24 – 33 | Joegoslavië |
Hongarije | 32 – 29 | Frankrijk | |
Duitsland | 18 – 22 | Rusland | |
13 december | Joegoslavië | 34 – 28 | Duitsland |
Hongarije | 26 – 19 | Rusland | |
Frankrijk | 26 – 14 | Oostenrijk |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oekraïne | 5 | 2 | 3 | 0 | 130 | 120 | +10 | 7 |
Roemenië | 5 | 3 | 1 | 1 | 128 | 118 | +10 | 7 |
Noorwegen | 5 | 2 | 2 | 1 | 132 | 126 | +6 | 6 |
Macedonië | 5 | 1 | 2 | 2 | 113 | 123 | –10 | 4 |
Denemarken | 5 | 1 | 1 | 3 | 130 | 137 | –7 | 3 |
Wit-Rusland | 5 | 0 | 3 | 2 | 134 | 143 | –9 | 3 |
8 december | Denemarken | 19 – 20 | Macedonië |
Roemenië | 29 – 28 | Wit-Rusland | |
Noorwegen | 24 – 24 | Oekraïne | |
9 december | Macedonië | 19 – 19 | Roemenië |
Oekraïne | 29 – 29 | Denemarken | |
Wit-Rusland | 26 – 26 | Noorwegen | |
10 december | Denemarken | 34 – 26 | Wit-Rusland |
Roemenië | 26 – 22 | Noorwegen | |
Macedonië | 19 – 27 | Oekraïne | |
12 december | Roemenië | 21 – 23 | Oekraïne |
Noorwegen | 29 – 22 | Denemarken | |
Wit-Rusland | 27 – 27 | Macedonië | |
13 december | Oekraïne | 27 – 27 | Wit-Rusland |
Noorwegen | 31 – 28 | Macedonië | |
Denemarken | 26 – 33 | Roemenië |
Finale ronde
Halve finales
16 december | Hongarije | 25 – 24 | Roemenië |
Oekraïne | 28 – 24 | Rusland |
11de/12de plaats
15 december | Oostenrijk | 22 – 27 | Wit-Rusland |
9de/10de plaats
15 december | Duitsland | 22 – 21 | Denemarken |
7de/8ste plaats
15 december | Joegoslavië | 39 – 38 | Macedonië |
5de/6de plaats
15 december | Frankrijk | 23 – 19 | Noorwegen |
Troostfinale
17 december | Rusland | 21 – 16 | Roemenië |
Finale
17 december | Hongarije | 32 – 30 | Oekraïne |
Eindrangschikking en onderscheidingen
Eindrangschikking
Rang | Team |
---|---|
1 | Hongarije |
2 | Oekraïne |
3 | Rusland |
4 | Roemenië |
5 | Frankrijk |
6 | Noorwegen |
7 | Joegoslavië |
8 | Noord-Macedonië |
9 | Duitsland |
10 | Denemarken |
11 | Wit-Rusland |
12 | Oostenrijk |
Europees kampioen vrouwen 2000
Selectie: Tamasne Zsembery, Gabriela Kindl, Eszter Siti, Ildikó Pádár, Erika Kirsner, Nikolett Brigocacz, Krisztina Nagy, Zsuzsana Palffy, Krisztina Pigniczky, Ágnes Farkas, Timea Sugar, Aniko Kantor, Beata Siti, Beatrix Kökeny, Katalin Palinger en Anita Kulcsar. |
Onderscheidingen
- All-Star Team
- Keeper: Luminița Huțupan
- Rechterhoek: Agnieszka Tobiasz
- Rechteropbouw: Melinda Szabó
- Middenopbouw: Beáta Siti
- Linkeropbouw: Olena Tsyhytsia
- Linkerhoek: Larisa Ferzalieva
- Cirkelloper: Lyudmila Bodniyeva
- Overige onderscheiding
- Meest waardevolle speler: Beáta Siti
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- European Handball Federation