Europees kampioenschap korfbal 2014
Europees kampioenschap korfbal 2014 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Maia | ||||||
Editie | 5e | ||||||
Jaar | 2014 | ||||||
Sport | Korfbal | ||||||
Organisator | IKF | ||||||
Teams | 16 | ||||||
Openingsceremonie | 25 oktober 2014 | ||||||
Sluitingsceremonie | 2 november 2014 | ||||||
Eerste editie | 1998 | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Nederland (5e) | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 48 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het Europees kampioenschap korfbal 2014 (IKF EKC 2014) vond plaats van 24 oktober tot en met 2 november 2014 in Portugal. Het was de vijfde editie van het door de IKF georganiseerde Europees kampioenschap korfbal en het was de tweede keer dat het toernooi plaatsvond in Portugal. Alle wedstrijden van het toernooi werden in Maia gespeeld, een plekje in district Porto, Portugal.
Gekwalificeerde landen
- Portugal (gastland)
- Nederland (titelverdediger)
- Polen
- Hongarije
- Rusland
- België
- Tsjechië
- Engeland
- Duitsland
- Turkije
- Slowakije
- Servië
- Schotland
- Wales
- Ierland
- Catalonië
Groepsfase
- De nummers 1, 2 en 3 van groepen A en B en de nummers 1 van groepen C en D gaan naar de kwartfinales om plek 1 t/m 8.
- De nummers 4 van groepen A en B en de nummers 2, 3 en 4 van groepen C en D gaan naar de kwartfinales om plek 9 t/m 16.
Groep A - Eindstand
Land | Wed | Win | WnV | VnV | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nederland | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 117 | 42 | +75 | 9 |
Engeland | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 52 | 72 | −20 | 6 |
Rusland | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 50 | 76 | −26 | 2 |
Duitsland | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 44 | 73 | −29 | 1 |
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
25 oktober | 13:00u | Nederland | 38 – 14 | Duitsland |
17:00u | Engeland | 21 – 18 | Rusland | |
26 oktober | 16:00u | Nederland | 41 – 17 | Rusland |
18:00u | Engeland | 20 – 16 | Duitsland | |
28 oktober | 16:00u | Duitsland | 14 – 15 | Rusland |
18:00u | Nederland | 38 – 11 | Engeland |
Groep B - Eindstand
Land | Wed | Win | WnV | VnV | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
België | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 72 | 42 | +30 | 9 |
Portugal | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 64 | 55 | +9 | 6 |
Tsjechië | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 54 | 73 | −19 | 3 |
Catalonië | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 43 | 62 | −19 | 0 |
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
25 oktober | 15:00u | België | 18 – 7 | Catalonië |
20:00u | Portugal | 23 – 15 | Tsjechië | |
26 oktober | 14:00u | België | 30 – 17 | Tsjechië |
20:00u | Portugal | 23 – 16 | Catalonië | |
28 oktober | 14:00u | Catalonië | 20 – 21 | Tsjechië |
20:00u | België | 24 – 18 | Portugal |
Groep C - Eindstand
Land | Wed | Win | WnV | VnV | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Polen | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 56 | 34 | +22 | 9 |
Wales | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 44 | 47 | −3 | 4 |
Turkije | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 44 | 51 | −7 | 3 |
Servië | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 42 | 54 | −12 | 2 |
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
25 oktober | 11:00u | Polen | 23 – 13 | Turkije |
17:00u | Wales | 18 – 19 | Servië | |
26 oktober | 16:00u | Wales | 14 – 12 | Turkije |
18:00u | Polen | 17 – 9 | Servië | |
28 oktober | 14:00u | Polen | 16 – 12 | Wales |
18:00u | Turkije | 19 – 14 | Servië |
Groep D - Eindstand
Land | Wed | Win | WnV | VnV | Ver | DV | DT | +/− | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hongarije | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 64 | 42 | +22 | 9 |
Schotland | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 53 | 46 | +7 | 6 |
Ierland | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 40 | 53 | −13 | 2 |
Slowakije | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 34 | 50 | −16 | 1 |
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
25 oktober | 13:00u | Hongarije | 19 – 14 | Ierland |
15:00u | Slowakije | 10 – 15 | Schotland | |
26 oktober | 14:00u | Slowakije | 14 – 15 | Ierland |
20:00u | Hongarije | 25 – 18 | Schotland | |
28 oktober | 16:00u | Hongarije | 20 – 10 | Slowakije |
20:00u | Ierland | 11 – 20 | Schotland |
Knock-outfase
Kwartfinales voor plaats 9 t/m 16
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
29 oktober | 14:00u | Duitsland | 26 – 9 | Slowakije |
16:00u | Catalonië | 26 – 8 | Servië | |
18:00u | Wales | 11 – 13 | Ierland | |
20:00u | Schotland | 15 – 13 | Turkije |
Kwartfinales voor plaats 1 t/m 8
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
29 oktober | 14:00u | Nederland | 45 – 12 | Hongarije |
16:00u | België | 40 – 11 | Polen | |
18:00u | Engeland | 20 – 19 | Tsjechië | |
20:00u | Rusland | 23 – 27 | Portugal |
Halve finales voor plaats 13 t/m 16
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
30 oktober | 18:00u | Slowakije | 18 – 16 | Turkije |
20:00u | Servië | 18 – 15 | Wales |
Halve finales voor plaats 9 t/m 12
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
30 oktober | 14:00u | Duitsland | 30 – 2 | Schotland |
16:00u | Catalonië | 29 – 10 | Ierland |
Halve finales voor plaats 5 t/m 8
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
31 oktober | 18:00u | Hongarije | 14 – 27 | Rusland |
20:00u | Polen | 7 – 18 | Tsjechië |
Halve finales voor plaats 1 t/m 4
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
31 oktober | 14:00u | Nederland | 41 – 11 | Portugal |
16:00u | België | 26 – 11 | Engeland |
Finales
Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | Voor plek |
---|---|---|---|---|---|
1 november | 14:00u | Turkije | 14 – 11 | Wales | 15 + 16 |
16:00u | Slowakije | 11 – 15 | Servië | 13 + 14 | |
18:00u | Schotland | 18 – 14 | Ierland | 11 + 12 | |
20:00u | Duitsland | 17 – 18 | Catalonië | 09 + 10 | |
2 november | 11:00u | Hongarije | 16 – 10 | Polen | 07 + 08 |
13:00u | Rusland | 18 – 26 | Tsjechië | 05 + 06 | |
15:00u | Portugal | 22 – 14 | Engeland | 03 + 04 | |
17:00u | Nederland | 32 – 20 | België | 01 + 02 |
Eindstand van het toernooi
Plaats op ranglijst | Team |
---|---|
1 Goud | Nederland |
2 Zilver | België |
3 Brons | Portugal |
4 | Engeland |
5 | Tsjechië |
6 | Rusland |
7 | Hongarije |
8 | Polen |
9 | Catalonië |
10 | Duitsland |
11 | Schotland |
12 | Ierland |
13 | Servië |
14 | Slowakije |
15 | Turkije |
16 | Wales |
Europees Kampioen Korfbal 2014 |
---|
Nederland Vijfde titel |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Event: IKF European Korfball Championship IKF
- (en) IKF European Korfball Championship (IKF EKC) - 2014 OKF