Europees kampioenschap voetbal onder 16 - 1998
Europees kampioenschap voetbal onder 16 – 1998 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1998 UEFA Under-16 Championship | |||||||
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Schotland | ||||||
Organisator | UEFA | ||||||
Editie | 16e | ||||||
Datum | 26 april – 8 mei 1998 | ||||||
Teams | 16 (van 1 confederatie) | ||||||
Winnaar | Ierland (1e titel) | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 32 | ||||||
Doelpunten | 70 (2,19 per wedstrijd) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het zestiende Europees kampioenschap voetbal onder 16 werd gehouden van 26 april tot en met 8 mei 1998 in Schotland. Het toernooi werd voor de eerste keer gewonnen door Ierland. In de finale werd Italië verslagen met 2–1. Spanje werd derde.
Kwalificatie
Zie Europees kampioenschap voetbal onder 16 - 1998 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Land | Gekwalificeerd als | Aantal deelnames |
---|---|---|
Schotland | Gastland | 8e |
Spanje | Winnaar kwalificatiegroep 1 | 13e |
Kroatië | Winnaar kwalificatiegroep 2 | 2e |
Denemarken | Winnaar kwalificatiegroep 3 | 8e |
Portugal | Winnaar kwalificatiegroep 4 | 13e |
Italië | Winnaar kwalificatiegroep 5 | 10e |
Israël | Winnaar kwalificatiegroep 6 | 5e |
Rusland | Winnaar kwalificatiegroep 7 | 3e |
Liechtenstein | Winnaar kwalificatiegroep 8 | Debuut |
Oekraïne | Winnaar kwalificatiegroep 9 | 4e |
Griekenland | Winnaar kwalificatiegroep 10 | 8e |
Zweden | Winnaar kwalificatiegroep 11 | 7e |
Finland | Winnaar kwalificatiegroep 12 | 5e |
IJsland | Winnaar kwalificatiegroep 13 | 6e |
Ierland | Winnaar kwalificatiegroep 14 | 6e |
Noorwegen | Winnaar kwalificatiegroep 15 | 7e |
Groepsfase
Groep A
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Griekenland | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 | 7 |
2 | Denemarken | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 |
3 | Zweden | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | −2 | 2 |
4 | IJsland | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | −3 | 1 |
26 april 1998 | Denemarken | 1–1 | Zweden | Cumbernauld |
26 april 1998 | Griekenland | 2–0 | IJsland | Paisley |
28 april 1998 | Denemarken | 0–0 | Griekenland | Cumbernauld |
28 april 1998 | Zweden | 1–1 | IJsland | Paisley |
30 april 1998 | IJsland | 0–1 | Denemarken | Paisley |
30 april 1998 | Zweden | 0–2 | Griekenland | Cumbernauld |
Groep B
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 7 |
2 | Portugal | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 7 |
3 | Noorwegen | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 6 | +1 | 3 |
4 | Liechtenstein | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 8 | −8 | 0 |
26 april 1998 | Liechtenstein | 0–5 | Noorwegen | Linvingston |
26 april 1998 | Portugal | 1–1 | Italië | Motherwell |
Miguel Barros 67' | 28' Dalla Bona |
28 april 1998 | Liechtenstein | 0–1 | Portugal | Glasgow |
70' Miguel Barros |
28 april 1998 | Noorwegen | 1–4 | Italië | Motherwell |
30 april 1998 | Italië | 2–0 | Liechtenstein | Glasgow |
30 april 1998 | Noorwegen | 1–2 | Portugal | Motherwell |
Holm 55' | 5' Jorge Ribeiro 15' Miguel Barros |
Groep C
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ierland | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 | 7 |
2 | Spanje | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Finland | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | −1 | 3 |
4 | Schotland | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | −2 | 2 |
26 april 1998 | Schotland | 0–0 | Ierland | Stirling |
26 april 1998 | Spanje | 1–0 | Finland | Perth |
28 april 1998 | Ierland | 2–0 | Finland | Stirling |
Reid 4' Barrett 23' |
28 april 1998 | Schotland | 1–1 | Spanje | Perth |
30 april 1998 | Finland | 2–0 | Schotland | Perth |
30 april 1998 | Ierland | 1–0 | Spanje | Stirling |
McMahon 63' |
Groep D
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Israël | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 5 |
2 | Kroatië | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Oekraïne | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | −1 | 4 |
4 | Rusland | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | −1 | 2 |
26 april 1998 | Kroatië | 2–0 | Oekraïne | Inverness |
26 april 1998 | Rusland | 1–1 | Israël | Dingwall |
Lobov 80' |
28 april 1998 | Israël | 1–1 | Oekraïne | Dingwall |
28 april 1998 | Rusland | 0–0 | Kroatië | Inverness |
30 april 1998 | Israël | 2–0 | Kroatië | Dingwall |
30 april 1998 | Oekraïne | 2–1 | Rusland | Inverness |
70' Shchipkov |
Knock-outfase
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
3 mei – Stirling | ||||||||||
Ierland | 2 | |||||||||
5 mei – Perth | ||||||||||
Denemarken | 0 | |||||||||
Ierland | 2 | |||||||||
3 mei – Inverness | ||||||||||
Portugal | 0 | |||||||||
Portugal | 4 | |||||||||
8 mei – Perth | ||||||||||
Israël | 1 | |||||||||
Ierland | 2 | |||||||||
3 mei – Paisley | ||||||||||
Italië | 1 | |||||||||
Spanje | 2 | |||||||||
5 mei – Motherwell | ||||||||||
Griekenland | 1 | |||||||||
Spanje | 1 | derde plaats | ||||||||
3 mei – Motherwell | ||||||||||
Italië | 2 | 8 mei – Stirling | ||||||||
Kroatië | 1 | |||||||||
Spanje | 2 | |||||||||
Italië | 2 | |||||||||
Portugal | 1 | |||||||||
Kwartfinale
3 mei 1998 | Griekenland | 1–2 | Spanje | Paisley Scheidsrechter: Mike McCurry (SCO) |
3 mei 1998 | Ierland | 2–0 | Denemarken | Stirling Scheidsrechter: Stéphane Bré (FRA) |
Barrett 31' Byrne 59' |
3 mei 1998 | Italië | 2–1 | Kroatië | Motherwell Scheidsrechter: Herbert Fandel (GER) |
3 mei 1998 | Israël | 1–4 | Portugal | Inverness Scheidsrechter: Florin Chivulete (ROU) |
Abuksis 67' | 26' Lourenço 44', 62' Miguel Barros 78' Cândido Costa |
Halve finale
5 mei 1998 | Spanje | 1–2 | Italië | Motherwell Scheidsrechter: Erol Ersoy (TUR) |
5 mei 1998 | Ierland | 2–0 | Portugal | Perth Scheidsrechter: Frank De Bleeckere (BEL) |
Byrne 53', 79' |
Troostfinale
8 mei 1998 | Spanje | 2–1 | Portugal | Stirling Scheidsrechter: Michal Beneš (CZE) |
Granero 33' (pen.) Aganzo 75' | 2' Manuel José |
Finale
8 mei 1998 | Italië | 1–2 | Ierland | McDiarmid Park, Perth Scheidsrechter: Mike McCurry (SCO) |
Pelanti 52' | 35' Foy 57' McMahon |
Externe links
- RSSSF
- UEFA