Europese kampioenschappen turnen 2016
Europese kampioenschappen turnen 2016 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PostFinance-Arena in Bern | |||||||
Gehouden in | Bern | ||||||
Jaar | 2016 | ||||||
Data | 25 mei t/m 5 juni | ||||||
Sport | Turnen | ||||||
Deelnemers | uit Leden van de European Union of Gymnastics landen | ||||||
Evenementen | 26 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen turnen 2016 worden gehouden in de PostFinance-Arena in Bern, Zwitserland. De mannen turnen van 25 mei tot en met 29 mei 2016 en de vrouwen turnen van 1 juni tot en met 5 juni 2016.
Programma
Q | Kwalificaties | 1 | Finale |
Mannen
Onderdeel | 23 mei | 24 mei | 25 mei | 26 mei | 27 mei | 28 mei | 29 mei | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Senioren | |||||||||
Kwalificaties | Q | ||||||||
Meerkamp Team | 1 | ||||||||
Paard (voltige) | 1 | ||||||||
Ringen | 1 | ||||||||
Vloer | 1 | ||||||||
Brug | 1 | ||||||||
Rekstok | 1 | ||||||||
Sprong | 1 | ||||||||
Junioren | |||||||||
Kwalificaties | Q | ||||||||
Meerkamp Team | 1 | ||||||||
Meerkamp Individueel | 1 | ||||||||
Paard (voltige) | 1 | ||||||||
Ringen | 1 | ||||||||
Vloer | 1 | ||||||||
Brug | 1 | ||||||||
Rekstok | 1 | ||||||||
Sprong | 1 | ||||||||
Totaal | 2 | 1 | 1 | 1 | 12 |
Vrouwen
Onderdeel | 30 mei | 31 mei | 1 juni | 2 juni | 3 juni | 4 juni | 5 juni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Senioren | |||||||
Kwalificatie | Q | ||||||
Meerkamp Team | 1 | ||||||
Brug ongelijk | 1 | ||||||
Sprong | 1 | ||||||
Balk | 1 | ||||||
Vloer | 1 | ||||||
Junioren | |||||||
Kwalificatie | Q | ||||||
Meerkamp Team | 1 | ||||||
Meerkamp Individueel | 1 | ||||||
Brug ongelijk | 1 | ||||||
Sprong | 1 | ||||||
Balk | 1 | ||||||
Vloer | 1 | ||||||
Totaal | 2 | 1 | 1 | 1 | 8 |
Medailles
Senioren
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Meerkamp Team | RUS | Denis Abliazin David Beljavskij Nikita Ignatyev Nikolai Kuksenkov Nikita Nagorny | GBR | Daniel Purvis Louis Smith Kristian Thomas Courtney Tulloch Nile Wilson | SUI | Christian Baumann Pablo Braegger Benjamin Gischard Oliver Hegi Eddy Yusof |
Vloer | RUS | Nikita Nagorny | ROU | Marian Dragulescu | ISR | Alexander Shatilov |
Paard (voltige) | ARM | Harutyun Merdinyan | RUS | David Beljavskij | SUI | Christian Baumann |
Ringen | GRE | Eleftherios Petrounias | ARM RUS | Vahagn Davtyan Denis Abliazin | - | |
Sprong | UKR | Oleg Vernjajev | ARM ROU | Artur Davtyan Marian Dragulescu | - | |
Brug | RUS | David Beljavskij | UKR | Oleg Vernjajev | GER | Marcel Nguyen |
Rekstok | GBR | Nile Wilson | GBR | Kristian Thomas | RUS | David Beljavskij |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Meerkamp Team | RUS | Kseniia Afanaseva Angelina Melnikova Aliya Mustafina Seda Tutkhalian Daria Spiridonova | GBR | Rebecca Downie Elissa Downie Claudia Fragapane Ruby Harrold Gabrielle Jupp | FRA | Marine Boyer Marine Brevet Loan His Oreane Lechenault Alison Lepin |
Sprong | SUI | Giulia Steingruber | GBR | Elissa Downie | RUS | Kseniia Afanaseva |
Brug ongelijk | GBR | Rebecca Downie | RUS | Daria Spiridonova | RUS | Aliya Mustafina |
Balk | RUS | Aliya Mustafina | FRA | Marine Boyer | ROU | Catalina Ponor |
Vloer | SUI | Giulia Steingruber | GBR | Elissa Downie | ROU | Catalina Ponor |
Medaillespiegel
Mannen
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 3 | 1 | 2 | 6 |
2 | Armenië | 1 | 2 | 0 | 3 |
Verenigd Koninkrijk | 1 | 2 | 0 | 3 | |
4 | Oekraïne | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Roemenië | 0 | 2 | 0 | 2 |
6 | Zwitserland | 0 | 0 | 2 | 2 |
7 | Griekenland | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Israël | 0 | 0 | 1 | 1 |
Duitsland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Vrouwen
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 2 | 1 | 2 | 5 |
2 | Zwitserland | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Verenigd Koninkrijk | 1 | 3 | 0 | 4 |
4 | Frankrijk | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Roemenië | 0 | 0 | 2 | 2 |
Junioren
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Meerkamp Team | GBR | Joe Fraser Jamie Lewis Joshua Nathan Donell Osbourne Giarnni Regini-Moran | RUS | Aleksandr Chicherov Ildar Iuskaev Andrei Makolov Sergei Naidin Maksim Sinichkin | SUI | Andreas Gribi Robin Caillaud Kelvin Carvalho Baptiste Miette Antoine Pochon |
Meerkamp Individueel | GBR | Giarnni Regini-Moran | RUS | Andrei Makolov | GBR | Joe Fraser |
Vloer | GBR | Giarnni Regini-Moran | RUS | Andrei Makolov | HUN | Krisztian Boncser |
Paard (voltige) | RUS | Sergei Naidin | IRL | Rhys McClenaghan | GBR | Joe Fraser |
Ringen | GER | Nick Klessing | ARM | Artur Avetisyan | RUS | Ildar Iuskaev |
Sprong | RUS | Andrei Makolov | GBR | Giarnni Regini-Moran | UKR | Maksym Ivanov |
Brug | GBR | Joe Fraser | GBR | Giarnni Regini-Moran | UKR | Eduard Yermakov |
Rekstok | RUS | Andrei Makolov | SUI | Moreno Kratter | GBR | Joe Fraser |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Meerkamp Team | RUS | Elena Eremina Anastasiia Iliankova Uliana Perebinosova Angelina Simakova Varvara Zubova | GBR | Taeja James Alice Kinsella Maisie Methuen Megan Parker Lucy Stanhope | ROU | Alisia Botnaru Olivia Cimpian Ioana Crisan Carmen Ghiciuc Denisa Golgota |
Meerkamp Individueel | RUS | Elena Eremina | SUI | Lynn Genhart | ITA | Martina Basile |
Sprong | ITA | Martina Maggio | ITA ROU | Martina Basile Denisa Golgota | - | |
Brug ongelijk | RUS | Anastasiia Iliankova | RUS | Uliana Perebinosova | FRA | Lorette Charpy |
Balk | RUS | Anastasiia Iliankova | GBR | Alice Kinsella | RUS | Elena Eremina |
Vloer | ROU | Denisa Golgota | GBR | Alice Kinsella | RUS | Uliana Perebinosova |
Medaillespiegel
Mannen
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigd Koninkrijk | 4 | 2 | 3 | 9 |
2 | Rusland | 3 | 3 | 1 | 7 |
3 | Zwitserland | 0 | 1 | 1 | 2 |
4 | Oekraïne | 0 | 0 | 2 | 2 |
5 | Duitsland | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Ierland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Armenië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8 | Hongarije | 0 | 0 | 1 | 1 |
Vrouwen
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 4 | 1 | 2 | 7 |
2 | Italië | 1 | 1 | 1 | 3 |
Roemenië | 1 | 1 | 1 | 3 | |
4 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 3 | 0 | 3 |
5 | Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Frankrijk | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belgische en Nederlandse deelname
België
Senior Maxime Gentges nam als gevolg van een lichte blessure niet deel aan het EK en senior Daan Kenis werd vanwege een hielblessure vervangen door Bram Louwije. Ook junior Iliaz Pyncket nam niet deel aan het toernooi als gevolg van een blessure en werd vervangen door Justin Pesesse.
Voor België is geen volledig dames senioren team afgevaardigd. De Belgische dames hadden zich bij het test event in april kwalificeerde voor het team onderdeel voor de Olympische Zomerspelen 2016 in augustus. Daarom werd ervoor gekozen alleen dames te laten turnen op het EK, die niet hadden deelgenomen aan het test event.
Senioren
Mannen
- Luka van den Keybus
- Jimmy Verbaeys
- Siemon Volkaert
- Dennis Goossens
- Bram Louwije
Vrouwen
Junioren
Mannen
- Ward Claeys
- Jonas Delvael
- Noah Kuavita
- Takumi Onoshima
- Justin Pesesse
Vrouwen
- Manon Muller
- Myrthe Potoms
- Maellyse Brassart
- Rinke Santy
- Dimphna Senders
Nederland
Voor Nederland is geen volledig mannen senioren en dames senioren team afgevaardigd. Ook zij hebben zich voor het team onderdeel geplaatst voor de Olympische Zomerspelen 2016. Hierdoor turnden tijdens dit EK alleen mannen (Yuri van Gelder) die niet deelgenomen hebben aan het test event voor de Olympische spelen, maar wel kanshebbers zijn voor Olympische medailles. En bij de dames is ervoor gekozen om op dit EK alleen jonge turnsters (Tisha Volleman en Mara Titarsolej) te laten turnen, zodat zij meer ervaring kunnen op te doen.
Junior Luuk van den Broek liep tijdens de warming up een knie blessure op waardoor hij niet meer kon deelnemen aan de wedstrijden.
Senioren
Mannen
- Yuri van Gelder (onder de naam Lambertus van Gelder)
Vrouwen
Junioren
Mannen
- Loran de Munck
- Jermain Gruenberg
- Alex Klinkenberg
- Max Kooistra
- Luuk van den Broek
Vrouwen
- Juliette Berens
- Bogumila Rossen
- Marieke van Egmond
- Sanna Veerman
- Naomi Visser
Mannen finales
Onderdeel | Plaats | Turner | Score | Rang |
---|---|---|---|---|
Meerkamp Team | 9e | België | 236,694 | Junioren |
21e | Nederland | 226,694 | Junioren | |
Meerkamp Individueel | 14e | Takumi Onoshima | 78,931 | Junior |
18e | Max Kooistra | 78,564 | Junior | |
21e | Noah Kuavita | 78,189 | Junior | |
Ringen | 4e | Yuri van Gelder | 15,566 | Senior |
7e | Dennis Goossens | 15,233 | Senior |
Vrouwen finales
Onderdeel | Plaats | Turnster | Score | Rang |
---|---|---|---|---|
Meerkamp Team | 8e | België | 157,628 | Junioren |
9e | Nederland | 156,729 | Junioren | |
Meerkamp Individueel | 7e | Rinke Santy | 52,599 | Junior |
14e | Maellyse Brassart | 51,833 | Junior | |
16e | Sanna Veerman | 51,598 | Junior | |
Balk | 6e | Gaëlle Mys | 14,066 | Senior |
Vloer | 5e | Mara Titarsolej | 13,933 | Senior |
7e | Gaëlle Mys | 13,666 | Senior | |
Naomi Visser | 13,200 | Junior |
Externe links
- (en) Officiële website
- (en) UEG wedstrijd richtlijnen vrouwen
- (en) UEG wedstrijd richtlijnen mannen
- (en) Resultaten mannen - Longines timing
- (en) Resultaten vrouwen - Longines timing
- (nl) 'Ontdek het jongesteam dat zal deelnemen aan het EK!' - GymFed BE (12-05-2016)
- (nl) 'EK Turnen: selectie meisjesteam' - GymFed BE (20-05-2016)
- (nl) 'EK Turnen: herenploeg eindigt 9de, toestelfinale voor Dennis Goossens!' - GymFed (26-05-2016)
- (nl) (J)EK turnen 2016 te Bern - KNGU NL (24-05-2016)
- (nl) 'Geen Nederlandse teams op EK turnen' - Nieuws redactie (27-05-2016)