Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980
Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.
Heren
kajak
K1 500 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Parfenovitsj | URS | 1:43.43 |
2 | John Sumegi | AUS | 1:44.12 |
3 | Vasile Dîba | ROU | 1:44.90 |
4 | Milan Janić | YUG | 1:45.63 |
5 | Peter Bischof | GDR | 1:45.97 |
6 | Anders Andersson | SWE | 1:46.32 |
7 | Ian Ferguson | NZL | 1:47.36 |
8 | Felix Masár | TCH | 1:48.18 |
K1 1000 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Rüdiger Helm | GDR | 3:48.77 |
2 | Alain Lebas | FRA | 3:50.20 |
3 | Ion Bîrlădeanu | ROU | 3:50.49 |
4 | John Sumegi | AUS | 3:50.63 |
5 | Oreste Perri | ITA | 3:51.95 |
6 | Felix Masár | TCH | 3:52.10 |
7 | Milan Janić | YUG | 3:53.50 |
8 | Ian Ferguson | NZL | 3:53.78 |
K2 500 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Parfenovitsj Sergej Tsjoechrai | URS | 1:32.38 |
2 | Herminio Menéndez Rodríguez Guillermo Del Riego Gordón | ESP | 1:33.65 |
3 | Rüdiger Helm Bernd Olbricht | GDR | 1:34.00 |
4 | Francis Hervieu Alain Lebas | FRA | 1:36.22 |
5 | Barry Kelly Robert Lee | AUS | 1:36.45 |
6 | Alexandru Giura Ion Bîrlădeanu | ROU | 1:36.96 |
7 | Waldemar Merk Zdzisław Szubski | POL | 1:37.20 |
8 | László Szabó Zoltán Romhányi | HUN | 1:37.66 |
K2 1000 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Parfenovitsj Sergej Tsjoechrai | URS | 3:26.72 |
2 | István Szabó István Joós | HUN | 3:28.49 |
3 | Luís Gregorio Ramos Misioné Herminio Menéndez Rodríguez | ESP | 3:28.66 |
4 | Alexandru Giura Nicolae Ţicu | ROU | 3:28.94 |
5 | Peter Hempel Harry Nolte | GDR | 3:31.02 |
6 | Jose Marrero Reynaldo Cunill | CUB | 3:31.12 |
7 | Ron Stevens Gert Jan Lebbink | NED | 3:33.18 |
8 | Alan Thompson Geoffrey Walker | NZL | 3:33.83 |
K4 1000 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Rüdiger Helm Bernd Olbricht Harald Marg Bernd Duvigneau | GDR | 3:13.76 |
2 | Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu | ROU | 3:15.35 |
3 | Borislav Borissov Bojidar Milenkov Lazar Christov Ivan Manev | BUL | 3:15.46 |
4 | Ryszard Oborski Grzegorz Kołtan Daniel Wełna Grzegorz Śledziewski | POL | 3:16.33 |
5 | József Deme János Rátkai József Kosztyán Zoltán Sztanity | HUN | 3:17.27 |
6 | François Barouh Patrick Berard Philippe Boccara Patrick Lefoulon | FRA | 3:17.60 |
7 | Gennadi Machnev Sergej Nagorny Aleksandrs Avdejevs Vladimir Tainikov | URS | 3:19.83 |
8 | Barry Kelly Robert Lee Ken Vidler Crosbie Baulch | AUS | 3:19.87 |
kano
C1 500 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Postrechin | URS | 1:53.37 |
2 | Ljoebomir Ljoebenov | BUL | 1:53.49 |
3 | Olaf Heukrodt | GDR | 1:54.38 |
4 | Tamás Wichmann | HUN | 1:54.58 |
5 | Marek Łbik | POL | 1:55.90 |
6 | Timo Grönlund | FIN | 1:55.94 |
7 | Lipat Varabiev | ROU | 1:56.80 |
8 | Radomír Blažík | TCH | 1:56.83 |
C1 1000 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ljoebomir Ljoebenov | BUL | 4:12.38 |
2 | Sergej Postrechin | URS | 4:13.53 |
3 | Eckhard Leue | GDR | 4:15.02 |
4 | Libor Dvořák | TCH | 4:15.25 |
5 | Lipat Varabiev | ROU | 4:16.68 |
6 | Timo Grönlund | FIN | 4:17.37 |
7 | Thomas Falk | SWE | 4:20.66 |
8 | Matija Ljubek | YUG | 4:22.40 |
C2 500 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | László Foltán István Vaskuti | HUN | 1:43.39 |
2 | Petre Capusta Ivan Patzaichin | ROU | 1:44.12 |
3 | Borislav Ananiev Nikolai Ilkov | BUL | 1:44.83 |
4 | Jerzy Dunajski Marek Wisła | POL | 1:45.10 |
5 | Jiří Vrdlovec Petr Kubíček | TCH | 1:46.48 |
6 | Sergej Petrenko Aleksandr Vinogradov | URS | 1:46.95 |
7 | Santos Magaz Marcos Narciso Suárez Amador | ESP | 1:48.18 |
8 | Bernt Lindelöf Erik Zeidlitz | SWE | 1:48.69 |
C2 1000 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ivan Patzaichin Toma Simionov | ROU | 3:47.65 |
2 | Olaf Heukrodt Uwe Madeja | GDR | 3:49.93 |
3 | Vasili Joertsjenko Joeri Lobanov | URS | 3:51.28 |
4 | Matija Ljubek Mirko Nišović | YUG | 3:51.30 |
5 | Jiří Vrdlovec Petr Kubíček | TCH | 3:52.50 |
6 | Marek Dopierała Jan Pinczura | POL | 3:53.01 |
7 | Raitsjo Koermandzjiev Kamen Koetzev | BUL | 3:53.89 |
8 | Tamás Buday Oszkár Frey | HUN | 3:54.31 |
Dames
kajak
K1 500 m
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Birgit Fischer | GDR | 1:57.96 |
2 | Vanja Gesjeva | BUL | 1:59.48 |
3 | Antonina Melnikova | URS | 1:59.66 |
4 | Maria Ştefan | ROU | 2:00.90 |
5 | Ewa Eichler | POL | 2:01.23 |
6 | Agneta Andersson | SWE | 2:01.33 |
7 | Katalin Povázsán | HUN | 2:01.52 |
8 | Béatrice Knopf | FRA | 2:02.91 |
K2 500 m
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Carsta Genäuß Martina Bischof | GDR | 1:43.88 |
2 | Galina Alexejeva Nina Trofimova | URS | 1:46.91 |
3 | Éva Rakusz Mária Zakariás | HUN | 1:47.95 |
4 | Elisabeta Babeanu Agafia Buhaev | ROU | 1:48.04 |
5 | Agneta Andersson Karin Olsson | SWE | 1:49.27 |
6 | Anne-Marie Loriot Valérie Leclerc | FRA | 1:49.48 |
7 | Ewa Eichler Ewa Wojtaszek | POL | 1:51.31 |
8 | Frances Wetherall Lesley Smither | GBR | 1:52.76 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 4 | 2 | 2 | 8 |
2 | DDR | 4 | 1 | 3 | 8 |
3 | Bulgarije | 1 | 2 | 2 | 5 |
Roemenië | 1 | 2 | 2 | 5 | |
5 | Hongarije | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Spanje | 0 | 1 | 1 | 2 |
7 | Australië | 0 | 1 | 0 | 1 |
Frankrijk | 0 | 1 | 0 | 1 | |
totaal | 11 | 11 | 11 | 33 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1980