Kenia op de Olympische Zomerspelen 2000
Kenia op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Kenia | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | KEN | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee Kenya | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kenia op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Kenia op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014· 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Kenia nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het Afrikaanse land eindigde op de 29ste plaats in het medailleklassement, onder meer dankzij de 2 gouden medailles.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Noah Ngeny | 1500m (m) | |
Reuben Kosgei | 3000m steeplechase (m) | ||
Paul Tergat | 10000m (m) | ||
Wilson Boit Kipketer | 3000m steeplechase (m) | ||
Erick Wainaina | marathon (m) | ||
Bernard Lagat | 1500m (m) | ||
Joyce Chepchumba | marathon (v) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ezra Sambu | 200m (m) | serie 7: 7de in 21,23 | |
David Kirui | 400m (m) | serie 4: 2de in 45,69 kwartfinale 2: 7de in 46,00 | |
Kennedy Ochieng | serie 2: niet gefinisht | ||
Japheth Kimutai | 800m (m) | serie 6: 2de in 1.45,60 halve finale 2: 5de in 1.45,64 | |
Joseph Mutua | serie 3: 3de in 1.47,86 | ||
William Yiampoy | serie 5: 4de in 1.47,35 halve finale 1: 5de in 1.45,88 | ||
Bernard Lagat | 1500m (m) | serie 2: 2de in 3.40,42 halve finale 2: 2de in 3.37,84 finale: 3de in 3.32,44 | |
Noah Ngeny | serie 3: 1ste in 3.38,03 halve finale 1: 1ste in 3.39,29 finale: 1ste in 3.32,07 (OR) | ||
William Chirchir | serie 1: 8ste in 3.40,22 | ||
David Chelule | 5000m (m) | serie 2: 4de in 13.29,98 finale: 5de in 13.37,13 | |
Julius Gitahi | serie 1: 5de in 13.23,12 finale: 9de in 13.39,11 | ||
Richard Limo | serie 1: 6de in 13.23,17 finale: 10de in 13.39,43 | ||
Patrick Ivuti | 10000m (m) | serie 1: 2de in 27.50,10 finale: 4de in 27.20,44 | |
John Korir | serie 1: 3de in 27.50,19 finale: 5de in 27.24,75 | ||
Paul Tergat | serie 2: 2de in 27.44,07 finale: 2de in 27.18,29 | ||
Erick Keter | 400m horden (m) | serie 2: 6de in 50,06 halve finale 3: 8ste in 51,25 | |
Hillary Maritim | serie 3: 6de in 51,04 | ||
Bernard Barmasai | 3000m steeplechase (m) | serie 2: 1ste in 8.23,08 finale: 4de in 8.22,23 | |
Wilson Boit Kipketer | serie 3: 2de in 8.22,07 finale: 2de in 8.21,77 | ||
Reuben Kosgei | serie 1: 1ste in 8.23,17 finale: 1ste in 8.21,43 | ||
Ezra Sambu Samson Yego Joseph Mutua Julius Chepkwony | 4x400m (m) | serie 2: 2de in 3.06,77 halve finale 1: gediskwalificeerd | |
Kenneth Cheruiyot | marathon (m) | niet gefinisht | |
Elijah Lagat | niet gefinisht | ||
Eric Wainaina | 2:10.31 | ||
David Kimutai | 20km snelwandelen (m) | 1:28.45 | |
Julius Sawe | 1:30.55 | ||
Naomi Mugo | 1500m (v) | serie 2: 10de in 4.13,18 | |
Lydia Cheromei | 5000m (v) | serie 1: 4de in 15.09,32 finale: 6de in 14.47,35 | |
Rose Cheruiyot | serie 2: 1ste in 15.13,18 finale: 11de in 14.58,07 | ||
Vivian Cheruiyot | serie 3: 5de in 15.11,11 finale: 14de in 15.25,67 | ||
Sally Barsosio | 10000m (v) | serie 2: 1ste in 32.34,07 finale: 17de in 31.57,41 | |
Tegla Loroupe | serie 1: 2de in 32.06,41 finale: 5de in 30.37,26 | ||
Alice Timbilil | serie 2: 2de in 32.34,15 finale: 14de in 31.50,22 | ||
Joyce Chepchumba | marathon (v) | 2:24.45 | |
Tegla Loroupe | 2:29.45 | ||
Esther Wanjiru | 2:26.17 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Suleiman Bilali | -48kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van RSA Matyhila: scheidsrechterlijke beslissing kwartfinale: V van ESP Lozano: 10-11 | |
Fred Kinuthia | -63,5kg (m) | 1ste ronde: V van GHA Neequaye: 2-14 | |
Peter Ngumi | -75kg (m) | 1ste ronde: V van AZE Alakbarov: 3-12 | |
George Odindo | -81kg (m) | 1ste ronde: V van KGZ Katulevsky: 2-11 |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dominic Rebelo | individueel (m) | plaatsingsronde: 63ste met 500 punten 1ste ronde: V van KOR Oh: 132-168 |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mary Ayuma Violet Barasa Ednah Chepngeno Margaret Indakala Jackline Makokha Roselidah Mangala Gladys Nasikanda Dorcas Ndasaba Judith Serenge Nancy Waswa Doris Wefwafwa Emily Wesutila | zaal (v) | groep A: 6de V van Brazilië: 0-3 (8-25, 11-25, 13-25) V van Verenigde Staten: 0-3 (16-25, 6-25, 16-25) V van Australië: 1-3 (25-16, 20-25, 16-25, 26-28) V van China: 0-3 (15-25, 14-25, 18-25) V van Kroatië: 1-3 (25-18, 16-25, 18-25, 18-25) |
Groep A | ||||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | SW | SV | SR | SPW | SPL | Saldo | ||||
1 | Brazilië | 5 | 5 | 0 | 15 | 1 | +14 | 395 | 272 | +123 | 10 | |
2 | Verenigde Staten | 5 | 4 | 1 | 13 | 4 | +9 | 392 | 306 | +86 | 9 | |
3 | Kroatië | 5 | 3 | 2 | 9 | 9 | 0 | 411 | 389 | +22 | 8 | |
4 | China | 5 | 2 | 3 | 8 | 9 | -1 | 371 | 365 | +6 | 7 | |
5 | Australië | 5 | 1 | 4 | 4 | 13 | -9 | 303 | 408 | -105 | 6 | |
6 | Kenia | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | -13 | 280 | 412 | -132 | 5 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
16 september | Sydney | Brazilië | 3-0 | Kenia | |
18 september | Sydney | Verenigde Staten | 3-0 | Kenia | |
20 september | Sydney | Kenia | 1-3 | Australië | |
22 september | Sydney | China | 3-0 | Kenia | |
24 september | Sydney | Kenia | 1-3 | Kroatië |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ken Muhindi | mountainbike (m) | op 4 ronden |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kim Jin-woo | 100m vlinderslag (m) | serie 1: 6de in 59,55 | |
Maria Awori | 100m vrije slag (m) | serie 1: 3de in 1.06,23 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com