Letland op de Olympische Zomerspelen 2024
Letland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Letland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | LAT | |||||||||||||||||||||
NOC | Latvian Olympic Committee (lv) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Letland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Letland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Rusland (1912) Sovjet-Unie (1952–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Letland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 3 | 5 | 8 |
Basketbal Basketbal | 4 | 0 | 4 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 0 | 1 |
Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp | 1 | 0 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 0 | 1 |
Schietsport Schietsport | 1 | 1 | 2 |
Schoonspringen Schoonspringen | 0 | 1 | 1 |
Tennis Tennis | 0 | 1 | 1 |
Volleybal Volleybal | 0 | 2 | 2 |
Wielersport Wielersport | 4 | 2 | 6 |
Totaal | 16 | 13 | 29 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | series | herkansingen | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Gunta Vaičule | 400 m | n.v.t. | |||||||||
Agate Caune | 5000 m | n.v.t. | n.v.t. |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Valters Kreišs | polsstokspringen | ||||
Gatis Čakšs | speerwerpen | ||||
Patriks Gailums |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Rūta Kate Lasmane | hinkstapspringen | ||||
Līna Mūze | speerwerpen | ||||
Anete Sietiņa |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
3x3
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kārlis Lasmanis Nauris Miezis Zigmārs Raimo Francis Lācis | 3x3 |
Pos | Team
| Wed | W | V | Ptn | PV | PT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Letland | 7 | 7 | 0 | 14 | 147 | 103 | +44 | Halve finales |
2 | Nederland | 7 | 5 | 2 | 12 | 133 | 112 | +21 | |
3 | Litouwen | 7 | 4 | 3 | 11 | 134 | 125 | +9 | Play-in |
4 | Servië | 7 | 4 | 3 | 11 | 129 | 123 | +6 | |
5 | Frankrijk (G) | 7 | 3 | 4 | 10 | 131 | 132 | −1 | |
6 | Polen | 7 | 2 | 5 | 9 | 116 | 139 | −23 | |
7 | Verenigde Staten | 7 | 2 | 5 | 9 | 116 | 138 | −22 | |
8 | China | 7 | 1 | 6 | 8 | 107 | 141 | −34 |
Bron: FIBA
Regels voor de stand: 1) Gewonnen wedstrijden; 2) Onderling resultaat; 3) Gescoorde punten
(G) Gastheer.
Regels voor de stand: 1) Gewonnen wedstrijden; 2) Onderling resultaat; 3) Gescoorde punten
(G) Gastheer.
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 18:35 | Litouwen | Letland | ||
31 juli 2024 | 18:35 | Letland | Nederland | |||
1 augustus 2024 | 10:35 | China | Letland | |||
1 augustus 2024 | 23:05 | Letland | Verenigde Staten | |||
2 augustus 2024 | 14:05 | Letland | Frankrijk | |||
2 augustus 2024 | 19:05 | Servië | Letland | |||
4 augustus 2024 | 18:00 | Letland | Polen | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Ritvars Suharevs | -73 kg |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atleet | onderdeel | schermen (degen) | zwemmen (200 m vrije slag) | paardrijden (springen) | combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) | totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Pāvels Švecovs | mannen |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | jump-off | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | tijd | rang | strafpunten | tijd | rang | |||
Kristaps Neretnieks | [Palladium KJV | individueel |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Lauris Strautmanis | 10 m luchtpistool | 572 | 21 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Agate Rašmane | 10 m luchtpistool | 570 | 23 | niet geplaatst | |
25 m pistool |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Džeja Patrika | 10 m toren |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Jeļena Ostapenko | enkelspel | Osorio V 4-6, 3-6 | niet geplaatst |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Beachvolleybal
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | stand | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Tīna Graudiņa Anastasija Kravčenoka | vrouwen | Böbner - Dépré | Poletti - Valiente | Humana-Paredes - Wilkerson |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
BMX
- Freestyle
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Ernests Zēbolds | freestyle (mannen) |
- Race
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
Kristens Krīgers | race (mannen) | ||||||
Veronika Monika Stūriška | race (vrouwen) |
Mountainbiken
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Mārtiņš Blūms | cross-country (mannen) | 1:29:11 | 17 |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Toms Skujiņš | wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Anastasia Carbonari | wegwedstrijd |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Series | Halve finale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Daniils Bobrovs | 200 m schoolslag | 2.13,66 | 21 | Niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ieva Maļuka | 200 m wisselslag |
Bronnen en noten