Lijst van Nederlandse deelnemers aan de Olympische Zomerspelen van 1980
Nederlandse deelnemers | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nederland op de Olympische Zomerspelen 1980 | ||||||||||||||
| ||||||||||||||
Lijst deelnemers Zomerspelen | ||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · (1906) · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||
Lijst deelnemers Winterspelen | ||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||
|
Dit is een lijst van Nederlandse deelnemers aan de Olympische Zomerspelen van 1980 in Moskou.
Olympiër | Sport | Onderdeel | Ervaring |
---|---|---|---|
Adelaar, Peter Peter Adelaar | judo | zwaargewicht (boven 95 kg) open klasse | 1 debutant |
Baaijens, Jan Jan Baaijens | kanovaren | K-1 500 m K-1 1000 m K-4 1000 m | 1 debutant |
Bakker, Geert Geert Bakker | zeilen | soling klasse | 2e Spelen |
Bakker, Ineke Ineke Bakker | kanovaren | K-2 500 m | 1 debutant |
Bakker, Steven Steven Bakker | zeilen | soling klasse | 1 debutant |
Barlag, Sylvia Sylvia Barlag | atletiek | vijfkamp | 1 debutant |
Belkum, Stan van Stan van Belkum | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Bentum, Conny van Conny van Bentum | zwemmen | 100 m vrije slag 4x100 m vrije slag estafette | 1 debutant |
Bie, Wouly de Wouly de Bie | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Bierings, Guus Guus Bierings | wielrennen | 100 km ploegentijdrit | 1 debutant |
Binkhorst, Boudewijn Boudewijn Binkhorst | zeilen | star klasse | 2e Spelen |
Boonstra, Albert Albert Boonstra | zwemmen | 100 m schoolslag 200 m schoolslag 4x100 m wisselslag estafette | 1 debutant |
Borrias, Hette Hette Borrias | roeien | skiff | 2e Spelen |
Bosga, Monique Monique Bosga | zwemmen | 100 m rugslag 200 m rugslag | 1 debutant |
Brasser, Govert Govert Brasser | zeilen | tornado klasse | 1 debutant |
Brouwer, Henk Henk Brouwer | atletiek | 200 m 4x400 m estafette | 1 debutant |
Buunk, Ton Ton Buunk | waterpolo | herenteam | 3e Spelen |
Compaan, Jos Jos Compaan | roeien | dubbelvier met stuurvrouw | 1 debutant |
Coster, Dick Dick Coster | zeilen | soling klasse | 1 debutant |
Donkervoort, Ineke Ineke Donkervoort | roeien | dubbelvier met stuurvrouw | 1 debutant |
Drost, Monique Monique Drost | zwemmen | 100 m vrije slag | 1 debutant |
Drost, Peter Peter Drost | zwemmen | 200 m vrije slag 4x200 m vrije slag estafette | 1 debutant |
Eefting, Fred Fred Eefting | zwemmen | 100 m rugslag 200 m rugslag 4x200 m vrije slag estafette 4x100 m wisselslag estafette | 1 debutant |
Gent, Henk van Henk van Gent | zeilen | 470 klasse | 1 debutant |
Gool, Carry van Carry van Gool | boogschieten | individueel | 1 debutant |
Hanegraaf, Jacques Jacques Hanegraaf | wielrennen | wegwedstrijd 100 km ploegentijdrit | 1 debutant |
Hellemans, Greet Greet Hellemans | roeien | dubbelvier met stuurvrouw | 1 debutant |
Hogervorst, Theo Theo Hogervorst | wielrennen | 100 km ploegentijdrit | 1 debutant |
Hondel, Jan Willem van den Jan Willem van den Hondel | zeilen | 470 klasse | 1 debutant |
Ieperen, Kiek van Kiek van Ieperen | schieten | kleiduiven skeet | 1 debutant |
Jolles, Wibout Wibout Jolles | schieten | snelvuurpistool | 1 debutant |
Jong, Reggie de Reggie de Jong | zwemmen | 200 m vrije slag 400 m vrije slag 800 m vrije slag 4x100 m vrije slag estafette | 1 debutant |
Kegge-Deege, Marijke Marijke Kegge-Deege | kanovaren | K-2 500 m | 1 debutant |
Klarenbeek, Marcel Marcel Klarenbeek | atletiek | 400 m 4x400 m estafette | 1 debutant |
Korevaar, Jan Jaap Jan Jaap Korevaar | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Landeweerd, Nico Nico Landeweerd | waterpolo | herenteam | 2e Spelen |
Lebbink, Gert Jan Gert Jan Lebbink | kanovaren | K-2 500 m K-2 1000 m K-4 1000 m | 1 debutant |
Maas, Annelies Annelies Maas | zwemmen | 200 m vrije slag 400 m vrije slag 4x100 m vrije slag estafette | 2e Spelen |
Meer, Jack van Jack van Meer | wielrennen | wegwedstrijd | 1 debutant |
Meeuwisse, Lily Lily Meeuwisse | roeien | dubbelvier met stuurvrouw | 1 debutant |
Mil, Aad van Aad van Mil | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Misdorp, Ruud Ruud Misdorp | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Neeleman, Mark Mark Neeleman | zeilen | finnjol klasse | 1 debutant |
Nieuwenhuizen, Dick Dick Nieuwenhuizen | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Nijboer, Gerard Gerard Nijboer | atletiek | marathon | 1 debutant |
Noordegraaf, Eric Eric Noordegraaf | waterpolo | herenteam | 1 debutant |
Numan, Henk Henk Numan | judo | half zwaargewicht (tot 95 kg) | 1 debutant |
Pierik, John John Pierik | schieten | kleiduiven skeet | 1 debutant |
Poel, Adrie van der Adrie van der Poel | wielrennen | wegwedstrijd 100 km ploegentijdrit | 1 debutant |
Pronk, Monique Monique Pronk | roeien | dubbelvier met stuurvrouw | 2e Spelen |
Reniers, Tiny Tiny Reniers | boogschieten | individueel | 1 debutant |
Robbers, Rob Rob Robbers | roeien | dubbelvier | 1 debutant |
Rover, Jolanda de Jolanda de Rover | zwemmen | 100 m rugslag 200 m rugslag | 1 debutant |
Scheffers, Victor Victor Scheffers | roeien | dubbelvier | 1 debutant |
Schulting, Harry Harry Schulting | atletiek | 400 m 400 m horden 4x400 m estafette | 1 debutant |
Stevens, Ron Ron Stevens | kanovaren | K-2 500 m K-2 1000 m K-4 1000 m | 1 debutant |
Tebroke, Gerard Gerard Tebroke | atletiek | 10000 m | 1 debutant |
Vader, Els Els Vader | atletiek | 100 m 200 m | 1 debutant |
Vandenberg, Kobus Kobus Vandenberg | zeilen | star klasse | 1 debutant |
Veer, Jan Evert Jan Evert Veer | waterpolo | herenteam | 3e Spelen |
Veldt, Lau Lau Veldt | wielrennen | 1000 m sprint | 1 debutant |
Velsen, Wilma van Wilma van Velsen | zwemmen | 100 m vlinderslag 200 m vlinderslag 4x100 m vrije slag estafette | 1 debutant |
Velzen, Christiaan van Christiaan van Velzen | schieten | kleinkalibergeweer 50 m liggend | 1 debutant |
Vervoorn, Cees Cees Vervoorn | zwemmen | 100 m vrije slag 100 m vlinderslag 200 m vlinderslag 4x200 m vrije slag estafette 4x100 m wisselslag estafette | 2e Spelen |
Vervoort, Jeroen Jeroen Vervoort | roeien | dubbelvier | 1 debutant |
Vervoort, Ronald Ronald Vervoort | roeien | dubbelvier | 1 debutant |
Vollebregt, Erik Erik Vollebregt | zeilen | flying dutchman klasse | 2e Spelen |
Vollebregt, Sjoerd Sjoerd Vollebregt | zeilen | flying dutchman klasse | 2e Spelen |
Vriend, Cor Cor Vriend | atletiek | marathon | 1 debutant |
Walt Meijer, Willem van Willem van Walt Meijer | zeilen | tornado klasse | 1 debutant |
Weerdenburg, Rob van Rob van Weerdenburg | kanovaren | K-4 1000 m | 1 debutant |
Westbroek, Mario Mario Westbroek | atletiek | 100 m 4x400 m estafette | 1 debutant |
Winkel, Cees Jan Cees Jan Winkel | zwemmen | 200 m vrije slag 4x200 m vrije slag estafette 4x100 m wisselslag estafette | 1 debutant |
Winnen, Peter Peter Winnen | wielrennen | wegwedstrijd | 1 debutant |
Zeeland, Hans van Hans van Zeeland | waterpolo | herenteam | 2e Spelen |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- Nederlandse Deelnemers Finder, Sport.nl
- Nederland op de Olympische Zomerspelen 1980 op www.sports-reference.com