Lijst van olympische medaillewinnaars schaatsen
Schaatsen is een van de sporten die op de Olympische Winterspelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Zie ook het artikel Schaatsen op de Olympische Winterspelen.
Mannen
500 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
USA | 7 | 5 | 4 | 16 |
NOR | 4 | 6 | 4 | 14 |
URS | 4 | 5 | 2 | 11 |
FRG | 2 | 0 | 0 | 2 |
JPN | 1 | 4 | 5 | 10 |
NED | 1 | 2 | 2 | 5 |
KOR | 1 | 2 | 1 | 4 |
RUS | 1 | 2 | 0 | 3 |
FIN | 1 | 0 | 2 | 3 |
CHN | 1 | 0 | 1 | 2 |
GDR | 1 | 0 | 0 | 1 |
GER | 1 | 0 | 0 | 1 |
CAN | 0 | 1 | 4 | 5 |
SWE | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 25 | 28 | 25 | 78 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Jevgeni Grisjin 2-0-0 Erhard Keller 2-0-0 / Uwe-Jens Mey 1-1-0 Bernt Evensen 1-1-0 Richard McDermott 1-1-0 Jevgeni Koelikov 1-1-0 Hiroyasu Shimizu 1-0-1 Gao Tingyu 1-0-1 Clas Thunberg | 0-2-0 Cha Min-kyu 0-1-1 Alv Gjestvang 0-1-1 Rafael Gratsj 0-1-1 Valeri Moeratov 0-0-2 Roald Larsen |
1000 m
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1976 | USA | Peter Mueller | NOR | Jørn Didriksen | URS | Valeri Moeratov |
1980 | USA | Eric Heiden | CAN | Gaétan Boucher | URS | Vladimir Lobanov |
NOR | Frode Rønning | |||||
1984 | CAN | Gaétan Boucher | URS | Sergej Chlebnikov | NOR | Kai Arne Engelstad |
1988 | URS | Nikolaj Goeljajev | GDR | Uwe-Jens Mey | URS | Igor Zjelezovski |
1992 | GER | Olaf Zinke | KOR | Kim Yun-man | JPN | Yukinori Miyabe |
1994 | USA | Dan Jansen | BLR | Igor Zjelezovski | RUS | Sergej Klevtsjenja |
1998 | NED | Ids Postma | NED | Jan Bos | JPN | Hiroyasu Shimizu |
2002 | NED | Gerard van Velde | NED | Jan Bos | USA | Joey Cheek |
2006 | USA | Shani Davis | USA | Joey Cheek | NED | Erben Wennemars |
2010 | USA | Shani Davis | KOR | Mo Tae-bum | USA | Chad Hedrick |
2014 | NED | Stefan Groothuis | CAN | Denny Morrison | NED | Michel Mulder |
2018 | NED | Kjeld Nuis | NOR | Håvard Holmefjord Lorentzen | KOR | Kim Tae-yun |
2022 | NED | Thomas Krol | CAN | Laurent Dubreuil | NOR | Håvard Holmefjord Lorentzen |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NED | 5 | 2 | 2 | 9 |
USA | 5 | 1 | 2 | 8 |
CAN | 1 | 3 | 0 | 4 |
URS | 1 | 1 | 3 | 5 |
GER | 1 | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 2 | 3 | 5 |
KOR | 0 | 2 | 1 | 3 |
BLR | 0 | 1 | 0 | 1 |
GDR | 0 | 1 | 0 | 1 |
JPN | 0 | 0 | 2 | 2 |
RUS | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 12 | 12 | 13 | 37 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Shani Davis 1-1-0 Gaétan Boucher | 0-2-0 Jan Bos 0-1-1 / Igor Zjelezovski 0-1-1 Joey Cheek 0-1-1 Håvard Holmefjord Lorentzen |
1500 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 8 | 7 | 8 | 23 |
NED | 5 | 9 | 4 | 18 |
URS | 4 | 2 | 2 | 8 |
USA | 3 | 3 | 1 | 7 |
FIN | 2 | 0 | 2 | 4 |
CAN | 1 | 1 | 2 | 4 |
GDR | 1 | 0 | 0 | 1 |
ITA | 1 | 0 | 0 | 1 |
POL | 1 | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 1 | 1 | 2 |
KOR | 0 | 0 | 2 | 2 |
AUT | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 26 | 23 | 23 | 72 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Clas Thunberg 2-0-0 Jevgeni Grisjin 2-0-0 Johann Olav Koss 2-0-0 Kjeld Nuis 1-1-1 Ådne Søndrål 1-1-0 Kees Verkerk 1-1-0 Ard Schenk 1-0-1 Roald Aas | 0-2-0 Shani Davis 0-1-1 Ivar Ballangrud 0-1-1 Rintje Ritsma 0-0-2 Kim Min-seok |
5000 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 9 | 6 | 8 | 23 |
NED | 6 | 9 | 7 | 22 |
USA | 3 | 2 | 0 | 5 |
SWE | 3 | 1 | 1 | 5 |
URS | 2 | 1 | 1 | 4 |
FIN | 1 | 3 | 1 | 5 |
CAN | 0 | 1 | 1 | 2 |
KOR | 0 | 1 | 0 | 1 |
BEL | 0 | 0 | 1 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 | 1 |
GDR | 0 | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 | 1 |
RUS | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 24 | 24 | 24 | 72 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-0 Sven Kramer 2-0-0 Ivar Ballangrud 2-0-0 Tomas Gustafson 1-1-0 Knut Johannesen 1-0-1 Fred Anton Maier 1-0-1 Sten Stensen | 0-2-0 Julius Skutnabb 0-1-1 Leo Visser 0-1-1 Rintje Ritsma |
10.000 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NED | 7 | 8 | 7 | 22 |
SWE | 6 | 1 | 3 | 10 |
NOR | 4 | 7 | 6 | 17 |
USA | 2 | 1 | 0 | 3 |
FIN | 1 | 3 | 1 | 5 |
URS | 1 | 1 | 1 | 3 |
CAN | 1 | 0 | 1 | 2 |
KOR | 1 | 0 | 0 | 1 |
AUT | 0 | 1 | 1 | 2 |
RUS | 0 | 1 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 2 | 2 |
GDR | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 23 | 23 | 23 | 69 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-2 Bob de Jong 1-1-1 Knut Johannesen 1-1-0 Ivar Ballangrud 1-1-0 Piet Kleine 1-1-0 Tomas Gustafson 1-1-0 Johann Olav Koss 1-1-0 Gianni Romme 1-1-0 Jorrit Bergsma 1-0-1 Bart Veldkamp | 0-2-0 Fred Anton Maier 0-1-1 Sten Stensen |
Massastart
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2018 | KOR | Lee Seung-hoon | BEL | Bart Swings | NED | Koen Verweij |
2022 | BEL | Bart Swings | KOR | Chung Jae-won | KOR | Lee Seung-hoon |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
KOR | 1 | 1 | 1 |
BEL | 1 | 1 | 0 |
NED | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Bart Swings 1-0-1 Lee Seung-hoon |
Ploegenachtervolging
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 2 | 0 | 0 | 2 |
CAN | 1 | 1 | 0 | 2 |
NED | 1 | 0 | 3 | 4 |
ITA | 1 | 0 | 0 | 1 |
KOR | 0 | 2 | 0 | 2 |
USA | 0 | 1 | 1 | 2 |
ROC | 0 | 1 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 5 | 15 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Sverre Lunde Pedersen 1-1-0 Denny Morrison 1-0-3 Sven Kramer 1-0-2 Jan Blokhuijsen 1-0-1 Koen Verweij | 0-2-0 Lee Seung-hoon 0-0-2 Mark Tuitert |
Vrouwen
500 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
USA | 6 | 4 | 1 | 11 |
URS | 2 | 3 | 5 | 10 |
CAN | 2 | 3 | 0 | 5 |
GDR | 2 | 2 | 1 | 5 |
KOR | 2 | 1 | 0 | 3 |
JPN | 1 | 1 | 1 | 3 |
RUS | 1 | 1 | 0 | 2 |
EUA | 1 | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 2 | 3 | 5 |
CHN | 0 | 2 | 2 | 4 |
NED | 0 | 0 | 1 | 1 |
CZE | 0 | 0 | 1 | 1 |
ROC | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 17 | 19 | 16 | 52 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Bonnie Blair 2-1-0 Lee Sang-hwa 2-0-0 Catriona LeMay-Doan 1-1-1 Karin (Kania-) Enke 1-1-1 Christa (Luding-) Rothenburger 1-0-1 Ljoedmila Titova | 0-2-0 Susan Auch |
1000 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NED | 4 | 4 | 2 | 10 |
URS | 4 | 2 | 2 | 8 |
USA | 3 | 3 | 5 | 11 |
GDR | 2 | 2 | 1 | 5 |
CAN | 1 | 1 | 1 | 3 |
CHN | 1 | 1 | 1 | 3 |
JPN | 1 | 1 | 1 | 3 |
FRG | 1 | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 2 | 2 | 4 |
EUA | 0 | 1 | 0 | 1 |
FIN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 16 | 16 | 16 | 48 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 Bonnie Blair 2-0-0 Marianne Timmer 1-1-0 Karin (Kania-) Enke 1-1-0 Chris Witty 1-0-1 Natalja Petroeseva 1-0-1 Miho Takagi | 0-2-0 Leah (Mueller-) Poulos 0-1-1 Ye Qiaobo |
1500 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NED | 7 | 4 | 6 | 17 |
URS | 3 | 0 | 3 | 6 |
GER | 2 | 3 | 1 | 6 |
GDR | 1 | 2 | 2 | 5 |
CAN | 1 | 2 | 0 | 3 |
USA | 1 | 1 | 2 | 4 |
FIN | 1 | 1 | 0 | 2 |
AUT | 1 | 0 | 0 | 1 |
JPN | 0 | 2 | 1 | 3 |
POL | 0 | 1 | 1 | 2 |
RUS | 0 | 1 | 0 | 1 |
CZE | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 17 | 17 | 17 | 51 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-1 Ireen Wüst 2-0-0 Lidia Skoblikova 1-1-0 Kaija Mustonen 1-1-0 Karin (Kania-) Enke | 0-2-1 Gunda Niemann 0-2-0 Kristina Groves 0-2-0 Miho Takagi 0-1-1 Stien (Baas-) Kaiser 0-1-1 Andrea (Ehrig-) Mitscherlich |
3000 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NED | 7 | 3 | 3 | 13 |
GER | 3 | 3 | 2 | 8 |
URS | 3 | 2 | 0 | 6 |
GDR | 1 | 4 | 2 | 7 |
CZE | 1 | 1 | 0 | 2 |
NOR | 1 | 0 | 1 | 2 |
RUS | 1 | 0 | 1 | 2 |
AUT | 0 | 1 | 1 | 2 |
FIN | 0 | 1 | 1 | 2 |
USA | 0 | 1 | 1 | 2 |
ITA | 0 | 1 | 0 | 1 |
PRK | 0 | 1 | 0 | 1 |
CAN | 0 | 0 | 4 | 4 |
Totaal | 17 | 18 | 16 | 51 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Ireen Wüst 2-0-0 Lidia Skoblikova 2-0-0 Gunda Niemann 1-2-0 Andrea (Schöne-/Ehrig-) Mitscherlich 1-1-1 Claudia Pechstein 1-1-0 Martina Sáblíková 1-0-1 Stien (Baas-) Kaiser | 0-2-0 Valentina Stenina 0-2-0 Renate Groenewold 0-1-1 Emese Hunyady 0-0-2 Gabi (Zange-) Schönbrunn 0-0-2 Cindy Klassen |
5000 m
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
GER | 4 | 5 | 1 | 10 |
NED | 3 | 2 | 1 | 6 |
CZE | 2 | 1 | 1 | 4 |
CAN | 1 | 1 | 3 | 5 |
GDR | 0 | 1 | 1 | 2 |
JPN | 0 | 0 | 1 | 1 |
KAZ | 0 | 0 | 1 | 1 |
OAR | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 10 | 10 | 10 | 30 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-1 Claudia Pechstein 2-1-1 Martina Sáblíková 1-2-0 Gunda Niemann 1-0-2 Clara Hughes |
Massastart
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2018 | JPN | Nana Takagi | KOR | Kim Bo-reum | NED | Irene Schouten |
2022 | NED | Irene Schouten | CAN | Ivanie Blondin | ITA | Francesca Lollobrigida |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
NED | 1 | 0 | 1 |
JPN | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 0 |
KOR | 0 | 1 | 0 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-0-1 Irene Schouten |
Ploegenachtervolging
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
GER | 2 | 0 | 0 | 2 |
JPN | 1 | 2 | 0 | 3 |
NED | 1 | 1 | 1 | 3 |
CAN | 1 | 1 | 0 | 2 |
POL | 0 | 1 | 1 | 2 |
RUS | 0 | 0 | 2 | 2 |
USA | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 5 | 15 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Daniela Anschütz-Thoms 2-0-0 Anni Friesinger (-Postma) 1-1-1 Ireen Wüst 1-1-0 Lotte van Beek 1-1-0 Marrit Leenstra 1-1-0 Ayano Sato 1-1-0 Miho Takagi 1-1-0 Nana Takagi | 0-1-1 Antoinette de Jong 0-1-1 Katarzyna Bachleda-Curuś 0-1-1 Katarzyna Woźniak 0-1-1 Luiza Złotkowska 0-0-2 Jekaterina Lobysjeva |
Afgevoerd onderdeel
Allround klassement (mannen)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1924 | FIN | Clas Thunberg | NOR | Roald Larsen | FIN | Julius Skutnabb |
Medaillewinnaars individueel
- Tot en met de Spelen van 2022.
Overall
Onderstaand de "succesvolste deelnemers" met ten minste drie gouden medailles (analoog aan gelinkte lijst).
P | Olympiër | NOC | 1 | 2 | 3 | T | Editie(s) | Onderdelen (aantal) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wüst, Ireen Ireen Wüst | NED | 6 | 5 | 2 | 13 | 2006-2022 (5) | 1000m (1), 1500m (5), 3000m (3), 5000m (1), ploeg (3) 2014: 5 medailles (2-3-0) |
2 | Skoblikova, Lidia Lidia Skoblikova | URS | 6 | 0 | 0 | 6 | 1960-1964 (2) | 500m (1), 1000m (1), 1500m (2), 3000m (2) 1964: 4 medailles (100% score) |
3 | Pechstein, Claudia Claudia Pechstein | GER | 5 | 2 | 2 | 9 | 1992-2006 (5) | 3000m (3), 5000m (5), ploeg (1) |
4 | Thunberg, Clas Clas Thunberg | FIN | 5 | 1 | 1 | 7 | 1924-1928 (2) | 500m (2), 1500m (2), 5000m (1), 10.000m (2), allround (1) 1924: 5 medailles (3-1-1) |
5 | Blair, Bonnie Bonnie Blair | USA | 5 | 0 | 1 | 6 | 1988-1994 (3) | 500m (3), 1000m (3) |
6 | Heiden, Eric Eric Heiden | USA | 5 | 0 | 0 | 5 | 1980 (1) | 500m (1), 1000m (1), 1500m (1), 5000m (1), 10.000m (1) 1980: 5 medailles (100% score) |
7 | Kramer, Sven Sven Kramer | NED | 4 | 2 | 3 | 9 | 2006-2018 (4) | 5000m (4), 10.000m (1), ploeg (4) |
8 | Ballangrud, Ivar Ivar Ballangrud | NOR | 4 | 2 | 1 | 7 | 1928-1936 (3) | 500m (1), 1500m (2), 5000m (2), 10.000m (2) |
Jevgeni Grisjin Jevgeni Grisjin | URS | 4 | 1 | 0 | 5 | 1956-1964 (3) | 500m (3), 1500m (2) | |
10 | Koss, Johann Olav Johann Olav Koss | NOR | 4 | 1 | 0 | 5 | 1992-1994 (2) | 1500m (2), 5000m (1), 10.000m (2) |
11 | Enke, Karin Karin Enke | GDR | 3 | 4 | 1 | 8 | 1980-1988 (3) | 500m (3), 1000m (2), 1500m (2), 3000m (1) |
Niemann, Gunda Gunda Niemann | GER | 3 | 4 | 1 | 8 | 1992-1998 (3) | 1500m (3), 3000m (2), 5000m (3) | |
13 | Sáblíková, Martina Martina Sáblíková | CZE | 3 | 2 | 2 | 7 | 2010-2022 (4) | 1500m (1), 3000m (2), 5000m (4) |
14 | Schenk, Ard Ard Schenk | NED | 3 | 1 | 0 | 4 | 1968-1972 (2) | 1500m (2), 5000m (1), 10.000m (1) |
Gustafson, Tomas Tomas Gustafson | SWE | 3 | 1 | 0 | 4 | 1984-1988 (2) | 5000m (2), 10.000m (2) | |
16 | Friesinger, Anni Anni Friesinger | GER | 3 | 0 | 2 | 5 | 1998-2010 (4) | 1000m (1), 1500m (1), 3000m (1), ploeg (2) |
Schouten, Irene Irene Schouten | NED | 3 | 0 | 2 | 5 | 2018-2022 (2) | 3000m (1), 5000m (1), massastart (2) | |
18 | Andersen, Hjalmar Hjalmar Andersen | NOR | 3 | 0 | 0 | 3 | 1952 (1) | 1500m (1), 5000m (1), 10.000m (1) |
Gennip, Yvonne van Yvonne van Gennip | NED | 3 | 0 | 0 | 3 | 1988 (1) | 1500m (1), 3000m (1), 5000m (1) | |
Timmer, Marianne Marianne Timmer | NED | 3 | 0 | 0 | 3 | 1998, 2006 (2) | 1000m (2), 1500m (1) | |
ter Mors, Jorien Jorien ter Mors | NED | 3 | 0 | 0 | 3 | 2014, 2018 (2) | 1000m (1), 1500m (1), ploeg (1) | |
Nuis, Kjeld Kjeld Nuis | NED | 3 | 0 | 0 | 3 | 2018, 2022 (2) | 1000m (1), 1500m (2) |
Statistieken
Schaatsmedailles per jaar
Land | 24 | 28 | 32 | 36 | 48 | 52 | 56 | 60 | 64 | 68 | 72 | 76 | 80 | 84 | 88 | 92 | 94 | 98 | 02 | 06 | 10 | 14 | 18 | 22 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
België | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | - | - | - | - | 1 | - | 2 |
Canada | - | - | 5 | - | - | 1 | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 3 | - | - | 1 | 5 | 3 | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 38 |
China | - | - | - | 2 | 1 | - | - | 2 | 1 | 1 | 1 | - | 8 | ||||||||||||
DDR | - | - | 1 | 4 | 11 | 13 | 29 | ||||||||||||||||||
Duitsland | - | - | - | - | 11 | 6 | 6 | 8 | 3 | 4 | - | - | - | 38 | |||||||||||
Duits eenheidsteam | - | 2 | - | 2 | |||||||||||||||||||||
Finland | 8 | 4 | - | 4 | 2 | - | 1 | 1 | 2 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 24 |
Italië | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 3 | - | - | 1 | 1 | 5 |
Japan | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 4 | 2 | 3 | 1 | - | 3 | - | 6 | 1 | 22 |
Kazachstan | - | 1 | - | - | - | - | - | - | 1 | ||||||||||||||||
Nederland | - | - | - | - | - | 3 | - | 1 | 1 | 9 | 9 | 5 | 4 | - | 7 | 4 | 4 | 11 | 8 | 9 | 7 | 23 | 16 | 6 | 126 |
Noord-Korea | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | |||||||||||||
Noorwegen | 7 | 6 | 2 | 6 | 6 | 6 | 2 | 3 | 7 | 4 | 4 | 5 | 7 | 1 | - | 5 | 5 | 1 | 2 | - | 1 | - | 4 | 1 | 85 |
Oostenrijk | - | - | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 1 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | 6 |
Polen | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 3 | - | - | 6 |
Rusland | 5 | - | - | 3 | 2 | 3 | 13 | ||||||||||||||||||
Olympische atleten uit Rusland | 1 | - | 1 | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie | 7 | 12 | 12 | 2 | 3 | 9 | 4 | 9 | 2 | 60 | |||||||||||||||
Tsjechië | - | - | - | - | 3 | 2 | 2 | - | 7 | ||||||||||||||||
Verenigde Staten | 1 | 1 | 5 | 1 | 2 | 2 | - | 2 | 1 | 5 | 4 | 6 | 8 | - | 3 | 2 | 3 | 2 | 8 | 7 | 4 | - | 1 | - | 68 |
Bondsrepubliek Duitsland | 1 | 2 | - | - | - | - | 3 | ||||||||||||||||||
Wit-Rusland | 1 | - | - | - | - | - | - | - | 1 | ||||||||||||||||
Zuid-Korea | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | - | - | - | 1 | 5 | 2 | 7 | 1 | 17 | |||||
Zweden | - | - | - | - | 3 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | - | - | 2 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 17 |
Clean sweeps
In onderstaand overzicht staan alle onderdelen waarop een land het volledige podium in beslag nam.
Spelen | Onderdeel | NOC | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
---|---|---|---|---|---|
1964 Innsbruck | 500 meter vrouwen | Sovjet-Unie | Lidia Skoblikova | Irina Jegorova | Tatjana Sidorova |
5000 meter mannen | Noorwegen | Knut Johannesen | Per Ivar Moe | Fred Anton Maier | |
1984 Sarajevo | 3000 meter vrouwen | DDR | Andrea Schöne | Karin Enke | Gabi Schönbrunn |
1992 Albertville | 5000 meter vrouwen | Duitsland | Gunda Niemann | Heike Warnicke | Claudia Pechstein |
1998 Nagano | 10.000 meter mannen | Nederland | Gianni Romme | Bob de Jong | Rintje Ritsma |
3000 meter vrouwen | Duitsland | Gunda Niemann-Stirnemann | Claudia Pechstein | Anni Friesinger | |
2014 Sotsji | 5000 meter mannen | Nederland | Sven Kramer | Jan Blokhuijsen | Jorrit Bergsma |
500 meter mannen | Michel Mulder | Jan Smeekens | Ronald Mulder | ||
1500 meter vrouwen[a] | Jorien ter Mors | Ireen Wüst | Lotte van Beek | ||
10.000 meter mannen | Jorrit Bergsma | Sven Kramer | Bob de Jong | ||
2018 Pyeongchang | 3000 meter vrouwen | Nederland | Carlijn Achtereekte | Ireen Wüst | Antoinette de Jong |
- ↑ Op de Olympische Winterspelen van 2014 kwam het voor de eerste en enige keer voor dat een land de posities nummer 1 t/m 4 innam. Nederland presteerde dit op de 1500 meter voor vrouwen (Marrit Leenstra werd vierde).
- Officiële website medaillewinnaars Olympische Spelen