Nieuw-Zeeland op de Olympische Winterspelen 2014
Nieuw-Zeeland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Nieuw-Zeeland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | NZL | |||||||||||||||||||||
NOC | New Zealand Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Nieuw-Zeeland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 met Australië als Australazië | ||||||||||||||||||||||
Nieuw-Zeeland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Nieuw-Zeeland nam deel aan de Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji, Rusland.
Van de vijftien leden tellende delegatie (zeven mannen en acht vrouwen) die Nieuw-Zeeland vertegenwoordigden bij de vijftiende deelname van het land aan de Winterspelen, nam skeletonner Ben Sandford voor de derde opeenvolgende keer deel. Schaatser Shane Dobbin en snowboardster Rebecca Sinclair namen voor de tweede keer deel. Byron Wells was de enige die niet in wedstrijdverband uitkwam.
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adam Barwood | reuzenslalom (m) | 1e run: 1.28,51 (49e) 2e run: 1.28,89 (43e) totaal: 2.57,40 (+12,11) | |
slalom (m) | 1e run: 2e run: 1.01,97 (25e) totaal: 1.56,18 (+14,34) | 54,21 (50e)
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lyndon Sheehan | halfpipe (m) | kwalificatie: 78.20 / 80.00 (8e) finale: 55.20 / 72.60 | |
Byron Wells | niet gestart | ||
Beau-James Wells | halfpipe (m) | kwalificatie: 76.80 / 66.40 (10e) finale: 62.00 / 80.00 | |
slopestyle (m) | kwalificatie: 36.00 / 66.00 (21e) | ||
Josiah Wells | halfpipe (m) | kwalificatie: 83.00 / 49.40 (5e) finale: 85.60 / 78.40 | |
slopestyle (m) | kwalificatie: 82.80 / 83.40 (10e) finale: 60.60 / 50.00 | ||
Janina Kuzma | halfpipe (v) | kwalificatie: 73.80 / 75.20 (7e) finale: 77.00 / 74.80 | |
Anna Willcox-Silfverberg | slopestyle (v) | kwalificatie: 62.40 / 34.40 |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shane Dobbin | 5000 m (m) | 6.26,90 (+16,14) | |
10.000 m (m) | 13.16,42 (+31,97) |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ben Sandford | Mannen | 20e | 3.51,21 (58,00 / 57,75 / 57,79 / 57,67) |
Katharine Eustace | Vrouwen | 11e | 3.56,21 (59,52 / 59,46 / 58,69 / 58,54) |
Snowboarden
Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rebecca Sinclair | halfpipe (v) | kwalificatie heat 1: 32.25 / 48.25 (11e) | |
Shelly Gotlieb | slopestyle (v) | kwalificatie heat 1: 18.00 / 30.75 (11e) halve finale: 63.25 / 33.75 (7e) | |
Stefi Luxton | kwalificatie heat 1: 59.75 / 34.25 (8e) halve finale: 18.25 / 60.25 (8e) | ||
Christy Prior | kwalificatie heat 1: 60.50 / 70.50 (7e) halve finale: niet gestart | ||
Rebecca Torr | kwalificatie heat 1: 70.75 / 33.75 (6e) halve finale: 27.25 / 32.50 (10e) |
Externe link
- (en) Nieuw-Zeeland op de officiële site van de Olympische Winterspelen 2014