Nigeria op de Olympische Zomerspelen 2024
Nigeria op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Nigeria | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | NGR | |||||||||||||||||||||
NOC | Nigeria Olympic Committee Inc. | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Nigeria op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Nigeria op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Nigeria nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 18 | 18 | 36 |
Badminton Badminton | 1 | 0 | 1 |
Basketbal Basketbal | 0 | 12 | 12 |
Boksen Boksen | 2 | 1 | 3 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 0 | 2 | 2 |
Kanovaren Kanovaren | 0 | 2 | 2 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 2 | 2 | 4 |
Voetbal Voetbal | 0 | 18 | 18 |
Wielersport Wielersport | 0 | 1 | 1 |
Worstelen Worstelen | 1 | 5 | 6 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
totaal | 25 | 63 | 88 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Voorronde | Series | Herkansingen | Halve finale | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Kayinsola Ajayi | 100 m | bye | 10,02 | 1 Q | n.v.t. | 10,13 | 6 | Niet geplaatst | |||
Favour Ashe | bye | 10,16 | 4 q | n.v.t. | 10,08 | 6 | Niet geplaatst | ||||
Udodi Onwuzurike | 200 m | n.v.t. | 20,55 | 5 H | 20,51 | 1 Q | |||||
Emmanuel Bamidele | 400 m | n.v.t. | |||||||||
Samuel Ogazi | n.v.t. | ||||||||||
Chidi Okezie | n.v.t. | ||||||||||
Edose Ibadin | 800 m | n.v.t. | |||||||||
Ezekiel Nathaniel | 400 m horden | n.v.t. | |||||||||
Favour Ashe Godson Oghenebrume Kayinsola Ajayi Udodi Onwuzurike Usheoritse Itsekiri Alaba Akintola | 4x100m | n.v.t. | n.v.t. | ||||||||
Samuel Ogazi Chidi Okezie Dubem Amene Dubem Nwachukwu Ifeanyi Ojeli | 4x400m | n.v.t. | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorronde | series | herkansingen | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||||
Rosemary Chukwuma | 100 m | n.v.t. | |||||||||
Tima Godbless | n.v.t. | ||||||||||
200 m | n.v.t. | ||||||||||
Favour Ofili | 100 m | n.v.t. | |||||||||
200 m | n.v.t. | ||||||||||
Esther Joseph | 400 m | n.v.t. | |||||||||
Ella Onojuvwevwo | n.v.t. | ||||||||||
Tobi Amusan | 100 m horden | n.v.t. | |||||||||
Favour Ofili Tima Godbless Rosemary Chukwuma Olayinka Olajide Justina Tiana Eyakpobeyan | 4x100m | n.v.t. | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang |
Ella Onojuvwevwo Esther Joseph Omolara Ogunmakinju Patience Okon George Sikiru Adeyemi Israel Okon Sunday | 4x400m |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Chukwuebuka Enekwechi | kogelstoten | ||||
Chinecherem Nnamdi | speerwerpen |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Obiageri Amaechi | discuswerpen | ||||
Ashley Anumba | |||||
Chioma Onyekwere | |||||
Oyesade Olatoye | hamerslingeren | ||||
Ese Brume | verspringen | ||||
Prestina Oluchi Ochoogor | |||||
Ruth Usoro |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Anuoluwapo Juwon Opeyori | enkelspel | Li S V 17-21, 17-21 | Künzi V 20-22, 14-21 | n.v.t. | 3 | niet geplaatst |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adebola Adeyeye Promise Amukamara Elizabeth Balogun Lauren Ebo Blessing Ejiofor Nicole Enabosi Ezinne Kalu Pallas Kunaiyi-Akpannah Murjanatu Musa Amy Okonkwo Ifunanya Okoro Olaoluwatomi Taiwo | vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Canada | ||||||||
2 | Nigeria | ||||||||
3 | Australië | ||||||||
4 | Frankrijk |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
29 juli 2024 | 11:00 | Nigeria | 75 - 62 | Australië | |||
1 augustus 2024 | 17:15 | Frankrijk | 75 - 54 | Nigeria | |||
4 augustus 2024 | 13:30 | Canada | Nigeria | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Dolapo Omole | vedergewicht | Forfait wegens knieblessure op 23 juli 2024 | |||||
Olaitan Olaore | zwaargewicht | Oralbay V 0 - 5 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Cynthia Ogunsemilore | lichtgewicht | bye | Ogunsemilore V DSQ |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Rafiatu Lawal | -59 kg | ||||||
Joy Ogbonne Eze | -71 kg |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ayomide Bello Beauty Otudeo | C-2 500 m |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Elizabeth Anyanacho | -67 kg |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Quadri Aruna | enkelspel | bye | Ionescu V 3 - 4 | niet geplaatst | |||||
Olajide Omotayo | bye | Alamiyan V 1 - 4 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Fatimo Bello | enkelspel | bye | Yuan | ||||||
Offiong Edem | bye | Takahashi |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
Het Nigeriaanse damesvoetbalteam kwalificeerde zich voor de Olympische Spelen door de wedstrijd in de vierde ronde van het CAF Olympische kwalificatietoernooi voor dames van 2024 te winnen .
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Deborah Abiodun Rasheedat Ajibade Michelle Alozie Oluwatosin Demehin Jennifer Echegini Chinwendu Ihezuo Uchenna Kanu Chinonyerem Macleans Chiamaka Nnadozie Osinachi Ohale Chidinma Okeke Esther Okoronkwo Tochukwu Oluehi Ifeoma Onumonu Asisat Oshoala Nicole Payne Toni Payne Christy Ucheibe | vrouwen | groepsfase | zie onder |
Reserve: Gift Monday - Jumoke Alani - Regina Otu - Morufa Ademola
Groep C | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Spanje | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 | 9 |
2 | Japan | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
3 | Brazilië | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 3 |
4 | Nigeria | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | -4 | 0 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
25 juli 2024 | 19:00 | Nigeria | 0 - 1 | Brazilië | |||
28 juli 2024 | 19:00 | Spanje | 1 - 0 | Nigeria | |||
31 juli 2024 | 17:00 | Japan | 3 - 1 | Nigeria | |||
kwartfinale | niet geplaatst | ||||||
halve finale | niet geplaatst | ||||||
finale | niet geplaatst |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Wegwielrennen
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Ese Ukpeseraye | wegwedstrijd |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ashton Mutuwa | −125 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Christianah Ogunsanya | −53 kg | ||||||
Odunayo Adekuoroye | −57 kg | ||||||
Esther Kolawole | −62 kg | ||||||
Blessing Oborududu | −68 kg | ||||||
Hannah Rueben | −76 kg |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Series | Halve finale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Tobi Sijuade | 50 m vrije slag | 23,34 | 43 | Niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Adaku Nwandu | 50 m vrije slag |
Bronnen en noten