Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. De wedstrijden werden van 9 augustus tot 17 augustus in het Olympisch roei- en kanopark van Shunyi gehouden.
Kwalificatie
Elk land mocht per onderdeel met maximaal één boot meedoen. In diverse toernooien probeerden de landen zich te kwalificeren. De finales staan in een geelgekleurd vakje.
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008/kwalificatie voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Programma
In de onderstaande tabel staat per dag en per klasse het programma. In de tweede kolom staat het aantal deelnemende boten in de betreffende klasse.
Code | Landen | Klasse | za 9 | zo 10 | ma 11 | di 12 | wo 13 | do 14 | za 16 | zo 17 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M1x | 33 | Skiff | K | KF | HF | F(B-E) | F | |||
M2x | 15 | Dubbeltwee | K | HK | HF | F(B) | F | |||
LM2x | 20 | Lichte dubbeltwee | K | HK | HF | F(B-D) | F | |||
M4x | 13 | Dubbelvier | K | HK | HF | F(B) | F | |||
M2- | 14 | Twee zonder | K | HK | HF | F(B) | F | |||
M4- | 13 | Vier zonder | K | HK | HF | F(B) | F | |||
LM4- | 13 | Lichte vier zonder | K | HK | HF | F(B) | F | |||
M8+ | 8 | Acht | K | HK | F(B) | F | ||||
W1x | 26 | Skiff | K | KF | HF | F(B-E) | F | |||
W2x | 10 | Dubbeltwee | K | HK | F(B) | F | ||||
LW2x | 17 | Lichte dubbeltwee | K | HK | HF | F(B-D) | F | |||
W4x | 8 | Dubbelvier | K | HK | F(B) | F | ||||
W2- | 10 | Twee zonder | K | HK | F(B) | F | ||||
W8+ | 7 | Acht | K | HK | F | |||||
Totaal | 207 |
K = kwalificatie, HK = herkansing, KF = kwartfinales, HF = halve finales, F(B-E) = B, C, D en E-finale, F(B) = B-finale, F(B-D) = B, C en D-finale, F = Finale
Resultaten
Mannen - Skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Olaf Tufte | NOR | 6.59,83 |
2 | Ondřej Synek | CZE | 7.00,63 |
3 | Mahe Drysdale | NZL | 7.01,56 |
4 | Tim Maeyens | BEL | 7.03,40 |
5 | Alan Campbell | GBR | 7.04,47 |
6 | Lassi Karonen | SWE | 7.07,64 |
Mannen - Dubbeltwee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | David Crawshay Scott Brennan | AUS | 6.27,77 |
2 | Tõnu Endrekson Jüri Jaanson | EST | 6.29,05 |
3 | Matthew Wells Stephen Rowbotham | GBR | 6.29,10 |
4 | Robert Waddell Nathan Cohen | NZL | 6.30,79 |
5 | Jean-Baptiste Macquet Adrien Hardy | FRA | 6.33,36 |
6 | Luka Špik Iztok Čop | SLO | 6.33,96 |
Mannen - Lichte dubbeltwee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Zac Purchase Mark Hunter | GBR | 6.10,99 |
2 | Dimitrios Mougios Vasileios Polymeros | GRE | 6.11,72 |
3 | Mads Reinholdt Rasmussen Rasmus Quist Hansen | DEN | 6.12,45 |
4 | Marcello Miani Elia Luini | ITA | 6.16,15 |
5 | Zhang Guolin Sun Jie | CHN | 6.16,69 |
6 | Eyder Batista Yunior Perez | CUB | 6.19,96 |
Mannen - Dubbelvier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | POL | 5.41,33 |
2 | Luca Agamennoni Simone Venier Rossano Galtarossa Simone Raineri | ITA | 5.43,57 |
3 | Jonathan Coeffic Pierre-Jean Peltier Julien Bahain Cédric Berrest | FRA | 5.44,34 |
4 | Christopher Morgan James McRae Brendan Long Daniel Noonan | AUS | 5.44,68 |
5 | Matthew Hughes Sam Stitt Jamie Schroeder Scott Gault | USA | 5.47,64 |
6 | Stephan Krüger René Bertram Hans Gruhne Christian Schreiber | GER | 5.50,96 |
Mannen - Twee zonder
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Drew Ginn Duncan Free | AUS | 6.37,44 |
2 | David Calder Scott Frandsen | CAN | 6.39,55 |
3 | Nathan Twaddle George Bridgewater | NZL | 6.44,19 |
4 | Tom Lehmann Felix Drahotta | GER | 6.47,40 |
5 | Shaun Keeling Ramon di Clemente | RSA | 6.47,83 |
6 | Tyler Winklevoss Cameron Winklevoss | USA | 7.05,58 |
Mannen - Acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kevin Light Ben Rutledge Andrew Byrnes Jake Wetzel Malcolm Howard Dominic Seiterle Adam Kreek Kyle Hamilton Brian Price (stuurman) | CAN | 5.23,89 |
2 | Alex Partridge Tom Stallard Tom Lucy Richard Egington Josh West Alistair Heathcote Matt Langridge Colin Smith Acer Nethercott (stuurman) | GBR | 5.25,11 |
3 | Beau Hoopman Matt Schinobrich Micah Boyd Wyatt Allen Daniel Walsh Steven Coppola Josh Inman Bryan Volpenhein Marcus McElhenney (stuurman) | USA | 5.25,34 |
4 | Meindert Klem Rogier Blink Olivier Siegelaar Jozef Klaassen David Kuiper Mitchel Steenman Olaf van Andel Diederik Simon Peter Wiersum (stuurman) | NED | 5.29,26 |
5 | Sebastian Kosiorek Michał Stawowski Patryk Brzeziński Sławomir Kruszkowski Wojciech Gutorski Marcin Brzeziński Rafał Hejmej Mikołaj Burda Daniel Trojanowski (stuurman) | POL | 5.31,42 |
6 | David Dennis Samuel Loch James Chapman Tom Laurich Jeremy Stevenson James Tomkins Sam Conrad Stephen Stewart Marty Rabjohns (stuurman) | AUS | 5.35,10 |
Mannen - Vier zonder
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Tom James Steve Williams Pete Reed Andrew Triggs Hodge | GBR | 6.06,57 |
2 | Matt Ryan James Marburg Cameron McKenzie-McHarg Francis Hegerty | AUS | 6.07,85 |
3 | Julien Desprès Benjamin Rondeau Germain Chardin Dorian Mortelette | FRA | 6.09,31 |
4 | Tomaž Pirih Rok Rozman Rok Kolander Miha Pirih | SLO | 6.11,62 |
5 | Jan Gruber Michal Horváth Milan Bruncvik Karel Neffe | CZE | 6.16,56 |
6 | Jochen Urban Richard Schmidt Urs Käufer Gregor Hauffe | GER | 6.19,63 |
Mannen - Lichte vier zonder
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Thomas Ebert Morten Jørgensen Mads Kruse Andersen Eskild Ebbesen | DEN | 5.47,76 |
2 | Łukasz Pawłowski Bartłomiej Pawełczak Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | POL | 5.49,39 |
3 | Iain Brambell Jon Beare Mike Lewis Liam Parsons | CAN | 5.50,09 |
4 | Franck Solforosi Guillaume Raineau Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | FRA | 5.51,22 |
5 | Richard Chambers James Lindsay-Fynn Paul Mattick James Clarke | GBR | 5.52,12 |
6 | Gerard van der Linden Marshall Godschalk Ivo Snijders Paul Drewes | NED | 5.54,06 |
Vrouwen - Skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Roemjana Nejkova | BUL | 7.22,34 |
2 | Michelle Guerette | USA | 7.22,78 |
3 | Jekaterina Karsten | BLR | 7.23,98 |
4 | Zhang Xiuyun | CHN | 7.25,48 |
5 | Miroslava Knapková | CZE | 7.35,52 |
6 | Julia Michalska | POL | 7.43,44 |
Vrouwen - Dubbeltwee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Georgina Evers-Swindell Caroline Evers-Swindell | NZL | 7.07,32 |
2 | Annekatrin Thiele Christiane Huth | GER | 7.07,33 |
3 | Elise Laverick Anna Bebington | GBR | 7.07,55 |
4 | Li Qin Tian Liang | CHN | 7.15,85 |
5 | Megan Kalmoe Ellen Tomek | USA | 7.17,53 |
6 | Miroslava Knapková Gabriela Varekova | CZE | 7.25,09 |
Vrouwen - Lichte dubbeltwee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kirsten van der Kolk Marit van Eupen | NED | 6.54,74 |
2 | Sana Sten Minna Nieminen | FIN | 6.56,03 |
3 | Melanie Kok Tracy Cameron | CAN | 6.56,68 |
4 | Berit Annika Carow Marie-Luise Dräger | GER | 6.56,72 |
5 | Xu Dongxiang Yu Hua | CHN | 7.01,90 |
6 | Chrysi Biskitzi Alexandra Tsiavou | GRE | 7.04,61 |
Vrouwen - Dubbelvier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Tang Bin Jin Ziwei Xi Aihua Zhang Yangyang | CHN | 6.16,06 |
2 | Annie Vernon Debbie Flood Frances Houghton Katherine Grainger | GBR | 6.17,37 |
3 | Britta Oppelt Manuela Lutze Kathrin Boron Stephanie Schiller | GER | 6.19,56 |
4 | Svitlana Spiryukhova Tetiana Kolesnikova Olena Olefirenko Nataliya Lyalchuk | UKR | 6.20,02 |
5 | Lia Pernell Lindsay Meyer Jen Kaido Margot Shumway | USA | 6.25,86 |
6 | Zoe Uphill Amber Bradley Kerry Hore Amy Ives | AUS | 6.30,05 |
Vrouwen - Twee zonder
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Georgeta Andrunache Viorica Susanu | ROU | 7.20,60 |
2 | Wu You Gao Yulan | CHN | 7.22,28 |
3 | Julija Bichyk Natalia Helakh | BLR | 7.22,91 |
4 | Lenka Wech Maren Derlien | GER | 7.25,73 |
5 | Juliette Haigh Nicola Coles | NZL | 7.28,80 |
6 | Louisa Reeve Olivia Whitlam | GBR | 7.33,61 |
Vrouwen - Acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Erin Cafaro Lindsay Shoop Anna Goodale Elle Logan Anna Cummins Susan Francia Caroline Lind Caryn Davies Mary Whipple (stuurvrouw) | USA | 6.05,34 |
2 | Femke Dekker Marlies Smulders Nienke Kingma Roline Repelaer van Driel Annemarieke van Rumpt Helen Tanger Sarah Siegelaar Annemiek de Haan Ester Workel (stuurvrouw) | NED | 6.07,22 |
3 | Constanța Burcică Viorica Susanu Rodica Maria Serban Eniko Barabas Simona Dumitrita Musat Ioana Papuc Georgeta Andrunache Doina Ignat Elena Georgescu (stuurvrouw) | ROU | 6.07,25 |
4 | Heather Mandoli Andreanne Morin Sarah Bonikowsky Ashley Brzozowicz Romina Stefancic Buffy Williams Darcy Marquardt Jane Rumball Lesley Thompson-Willie (stuurvrouw) | CAN | 6.08,04 |
5 | Carla Ashford Beth Rodford Louisa Reeve Alice Freeman Natasha Page Sarah Winckless Jessica Eddie Katie Greves Caroline O’Connor (stuurvrouw) | GBR | 6.13,74 |
6 | Pauline Fransca Brooke Pratley Sally Kehoe Natalie Bale Elizabeth Kell Kate Hornsey Sarah Tait Sarah Heard Elizabeth Patrick (stuurvrouw) | AUS | 6.14,22 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | NOC | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Groot-Brittannië | GBR | 2 | 2 | 2 | 6 |
2 | Australië | AUS | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Canada | CAN | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Verenigde Staten | USA | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | China | CHN | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Nederland | NED | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Polen | POL | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Nieuw-Zeeland | NZL | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Denemarken | DEN | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Roemenië | ROU | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Bulgarije | BUL | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Noorwegen | NOR | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Duitsland | GER | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Estland | EST | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Finland | FIN | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Griekenland | GRE | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Italië | ITA | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Tsjechië | CZE | 0 | 1 | 0 | 1 |
19 | Frankrijk | FRA | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Wit-Rusland | BLR | 0 | 0 | 2 | 2 |
Totaal | 14 | 14 | 14 | 42 |