Slovenië op de Olympische Zomerspelen 2000
Slovenië op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Slovenië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SLO | |||||||||||||||||||||
NOC | Olympic Committee of Slovenia Association of Sports Federations (sl) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Slovenië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Slovenië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Joegoslavië (1920–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Slovenië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. De voormalige Joegoslavische republiek eindigde op de 35ste plaats in het medailleklassement dankzij twee gouden medailles.
Medaillewinnaars
1 Goud
- Iztok Čop en Luka Špik — Roeien, mannen twee zonder
- Rajmond Debevec — Schietsport, mannen klein-kaliber geweer
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Jože Vrtačič
- Anja Valant
- Matic Šušteršič
- Evfemija Štorga
- Matija Šestak
- Sergej Šalamon
- Saša Prokofjev
- Matic Osovnikar
- Meta Mačus
- Brigita Langerholc
- Primož Kozmus
- Roman Kejžar
- Helena Javornik
- Boštjan Horvat
- Boštjan Fridrih
- Jolanda Čeplak
- Gregor Cankar
- Alenka Bikar
- Urban Acman
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Maja Pohar
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Peter Koprivnikar
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mitja Petkovšek
- Mojca Mavrič
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Renato Vugrinec
- Tomaž Tomšič
- Uroš Šerbec
- Rolando Pušnik
- Roman Pungartnik
- Iztok Puc
- Aleš Pajovič
- Zoran Lubej
- Jani Likaveč
- Beno Lapajne
- Andrej Kastelic
- Zoran Jovičič
- Gregor Cvijič
- Branko Bedekovič
- Tettey-Sowah Banfro
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Fedja Marušić
- Nada Mali
- Dejan Kralj
- Simon Hočevar
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Natalija Prednik
- Andraž Lipolt
- Rajmond Debevec
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Marcel More
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Tadej Valjavec
- Primož Štrancar
- Uroš Murn
- Martin Hvastija
- Andrej Hauptman
- Rok Drašler
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vasilij Žbogar
- Janja Orel
- Klara Maučec
- Mitja Margon
- Tomaž Čopi
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Marko Milenkovič
- Blaž Medvešek
- Peter Mankoč
- Nataša Kejžar
- Alenka Kejžar
- Jure Bučar
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité