Slowakije op de Olympische Zomerspelen 2000
Slowakije op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Slowakije | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SVK | |||||||||||||||||||||
NOC | Slovak Olympic Committee (sk) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Slowakije op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Slowakije op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Tsjecho-Slowakije (1920–1992) | ||||||||||||||||||||||
|
Slowakije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het was de tweede deelname voor het Midden-Europese land. Slowakije verbeterde zich ten opzichte van de vorige editie in Atlanta, Georgia, toen in totaal drie medailles werden gewonnen: één goud, één zilver en één brons.
Medailleoverzicht
1 Goud
- Pavol Hochschorner and Peter Hochschorner — Kanovaren, Mannen C2 slalom
2 Zilver
- Martina Moravcová — Zwemmen, Vrouwen 200 m vrije slag
- Martina Moravcová — Zwemmen, Vrouwen 100 m vlinderslag
- Michal Martikán — Kanovaren, Mannen C1 slalom
3 Brons
- Juraj Minčík — Kanovaren, Mannen C1 slalom
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Štefan Balošák
- Zuzana Blažeková
- Marián Bokor
- Libor Charfreitag
- Milan Haborák
- Radoslav Holúbek
- Igor Kollár
- Mikuláš Konopka
- Miloslav Konopka
- Peter Korčok
- Marcel Lopuchovský
- Štefan Malík
- Róbert Štefko
- Peter Tichý
- Róbert Valíček
- Marián Vanderka
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwentoernooi
- Slávka Frniaková
- Martina Godályová
- Renáta Hiráková
- Dagmar Hutková
- Anna Janoštinová-Kotocová
- Marcela Kalistová
- Alena Kováčová
- Livia Libičová
- Jana Lichnerová
- Martina Luptáková
- Katarína Poláková
- Zuzana Žirková
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Dagmar Daneková
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Marek Matuszek
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Pavol Hochschorner
- Peter Hochschorner
- Michal Martikán
- Juraj Minčík
- Juraj Bača
- Róbert Erban
- Marcela Erbanová
- Elena Kaliská
- Slavomír Kňazovický
- Ján Kubica
- Rastislav Kužel
- Peter Nagy
- Mário Ostrčil
- Peter Páleš
- Michal Riszdorfer
- Richard Riszdorfer
- Gabriela Stacherová
- Juraj Tarr
- Erik Vlček
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Ján Žiška
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Ján Fabo
- Jozef Gönci
- Andrea Stranovská
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Lívia Allárová
- Lucia Allárová
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Zuzana Sekerová
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Selectie
- Bondscoach
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Karol Bačo
- Sergej Charin
- Milan Cipov
- István Gergely
- Michal Gogola
- Gejza Gyurcsi
- Jozef Hrošík
- Róbert Káid
- Martin Mravík
- Alexander Nagy
- Peter Nižný
- Peter Veszelits
- Juraj Zaťovič
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Peter Bazálik
- Roman Broniš
- Milan Dvorščík
- Jaroslav Jeřábek
- Ján Lepka
- Róbert Nagy
- Martin Riška
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Andrej Fašánek
- Štefan Fernyák
- Radion Kertanti
- Peter Pecha
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Patrik Pollák
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Martina Moravcová
- Jana Korbasová
- Miroslav Machovič
- Ivana Walterová
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) sports-reference
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport